20 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Vnímám svět jinak... Asi jsem holt sama...

10. Září 2018 - 0:04

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Katy (anonym)
Ahojky lidičky, také máte někdo podobný problém jako já? Víte, když se dívám kolem sebe, říkám si, že lidé jsou jako konzumní stroje, společnost chce stále růst, stejně jako rakovinový nádor a nekouká na morální hlediska, nevadí nám vraždit zvířata, nikoho nepozastaví, že každou hodinu vymírá jeden živočišný druh, že každý rok zmizí plocha deštného pralesa velká jako New York, nikdo nic nedělá s globálním oteplováním planety, naopak mu jen pomáháme... Lidé říkají, že jim to vadí, ale nic proti tomu nedělají - jsem snad jediná, kdo se řídí heslem ,,Mysli globálně, jedne lokálně!" nebo ,,Kdo proti zlu mlčí, ten ho sám tvoří!" Jsem vegetarián, přemýšlím globálně, nemám ráda lidskou zlobu a sobectví, ale na druhou stranu nejsem fanatikem, který by se přidal k nějakému kultu. Nejste někdo podobný? Nemůžu takového človíčka najít, nějak si nemůžu promluvit s nikým, kdo přemýšlí stejně... Tak se mějte krásně a hezký den!
31. Říjen 2004 - 10:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Jozefina (anonym)
Ahoj Katy, také myslím takhle. A řekla bych, že jsem dlouhé roky nemohla potkat lidi, kteří by uvažovali obdobně. Posléze se mi asi i díky téhle jinakosti či velké citlivosti život hodně zamotal. Tudíž teď se mne týká téma: Psychospirituální krize, nebo psychóza(kat. Duchovno), třeba se tam koukni, bude Ti to možná připadat hodně "ujeté" ale mám dojem, že se tam objevují i lidé s tímhle myšlením. Ahoj J.
31. Říjen 2004 - 19:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Jozefina (anonym)
Nebo ještě: mohu Ti doporučit dobrou knihu, ale nevím, jestli je někde k sehnání, měla jsem ji jen půjčenou.Alan Watts: Ta kniha - O tabu, která nám brání poznat sebe sama.Úryvky: Existence jsou dostihy krys.Lidé ... coby trubičky - na jednom konci do sebe cosi strkají a na druhém to zas vypouštějí. Údiv patří k tomu nejdůležitějšímu, čím se lidé liší od jiných živočichů a inteligentní a vnímaví lidé od tupců. Autor se hodně zabýval východními filosofiemi a ve svých knihách je přibližoval západním lidem.
31. Říjen 2004 - 19:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarmila (anonym)
Nejsi sama. Taky si myslím, že svět vnímám jinak, než lidé kolem mě. Nejsem ale vegetaríán jako ty. Ze zdrav. důvodů mám nařízenou takovou dietu, kterou musím dodržovat. Ale napadá mě, jak jednotlivec může něco dělat, kromě toho, že s tím, co je kolem nesouhlasí, nerozumí si většinou s lidmi a tudíž se cítí sám. Energie odchází. Co můžeš dělat, kromě toho, že zůstaneš vegetariánkou? Tyto věci mě docela trápí, nejsi v tom rozhodně sama. Takže vlastně ti asi nic nemohu poradit, jak z toho ven. Žít musíme, když jsme tu. Měj se co nejlíp. J.
31. Říjen 2004 - 19:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Demi (anonym)
Znam hodne lidi co vnima stejne jako ty, polovina z nich toho dela hodne,polovina jen o tom vi a mluvi.Osobne neverim,ze se to nejak zmeni. Konzum nas strhava do propasti,neni odsud uniku.Vsichni chceme hrozne moc,zeme se jednou vycerpa a bude slus.Skoda ze nikdo nemysli na svoje deti,a jejich deti,jak se jim asi tady jednou bude zit.Jedine co ja proto mohu delat,ze zacinam u sebe. Podporovat ekologicke organizace,nejezdit moc autem,tridit odpady,obcas po nekom uklidit ze zeme ci z parku bordel,pestovat svoji zeleninu,a v tomhle duchu vychovavat svoje deti a tak dale. Jarmilo,verte,ze se da toho delat velmi moc.Ale pro spousta lidi vitezi pohodlnost a hojnost...na ukor tehle zeme.
31. Říjen 2004 - 21:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Anna (anonym)
Tak to jsem na tom podobně, jsem vegetariánka - až na ty ryby :-(, ty jsem ještě nezvládla vyloučit... - a podobný úvahy mě občas taky napadaj... Rozhodně si nemyslim, že by se nedalo nic dělat - to kdyby si řekl každej, že on nic nezmění, tak se neudělá nic. Co takhle se zapojit do aktivit některých ekologických organizací apod.? Nebýt lhostejná...Byla jsem nedávno tady ve fóru s názvem "Jsem divná" a to bylo taky docela zajímavý, ale z trochu jinýho soudku
2. Leden 2005 - 0:16
Obrázek uživatele Návštěvník
eeh (anonym)
ses blba
25. Duben 2005 - 21:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Woland (anonym)
Vsichni jsou stejni, jen ja jsem jina. Nic proti tomu......... ale.. s tim vsim je treba neco delat, ne o tom mudrovat nebo o tom cist nebo vypravet ostatnim. Jeden clovek muze zmenit svet.
26. Duben 2005 - 10:54
Obrázek uživatele Návštěvník
marie (anonym)
mila katy, takovych lidi jako jsi ty je zatim malo, ale budou pribyvat.
26. Duben 2005 - 22:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenca (anonym)
Civilizace asi směřuje k nutnému zániku, myslím, že většina je hluchá a slepá a zajímají ji jen materiální hodnoty, to "svý jistý". Stačí mi jen ten blázinec v hypermarketech, všechno je o kvantitě a nikoli o kvalitě. Aby mohla přijít civilizace lepší, vyspělejší, ale i duchovnějšího rozměru, musí tahle zaniknout. A lidstvo může samo sobě poděkovat, že se vlastně zničilo...
26. Duben 2005 - 23:30
Obrázek uživatele Návštěvník
katae (anonym)
No jo, nekouřím, třídím odpad, vedu děti k tomu, aby neznečisťovaly přírodu atd. a většina mých známých se chová podobně.Myslím, že si dost fandíte tím, jak se chováte naší matičce Zemi super na rozdíl od ostatních.Naopak, nás, co tohle děláme, je dost. Problém bych viděla spíš ve výrobních fabrikách, elektrárnách, zbrojního průmyslu a celkově "státním politikám" orientovaným pouze na hrabání peněz z kapes poplatníků a především velkých firem, které bezesporu znečišťují ovzduší nejvíc ze všech.Takže Vy, co tady jste, nic extra v tomto případě nejste.
27. Duben 2005 - 15:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
Ahojky,líbí se mi Tvůj příspěvek. Už je poměrně starý. Když se můj mail k Tobě dostane, prosím, odepiš. Napíšu pak víc. Jsem taky vegetarián. I když nemám rád škatulkování...Ahoj Tomáš
17. Květen 2005 - 13:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
To, že jsi vegetariánka, protože nechceš ubližovat zvířátkům je sice pěkné, nikoliv však správné. Protože tenhle důvod nestačí. Jestliže jsi proti nelidskému velkochovu, kupuj prostě biomaso. Pokud však vůbec nechceš zabíjet, myslím že jsi nevyrovnaná. Proto, aby tvor přežil prostě zabíjet musí. Smrt patří do života. A pokud si budeš vážit toho, že zvíře zemřelo proto, aby jsi ty mohla žít, pak je to správné. Mimochodem napadlo tě někdy, že i zelenina žije? A cítí! I když my to našemi smysly nedokážeme vnímat. Když tedy krájíš mrkev, je to jen jiný způsob zabíjení. Který ty nevnímáš. A o to je to jednodušší. Neber to prosím jako kritiku, jen jako zamyšlení. Nechci dávat rady, chci se jen podělit o informace, ke kterým třeba jiný neměl přístup.
21. Květen 2005 - 17:50
Obrázek uživatele Návštěvník
natalia (anonym)
Lenka:tomu se říká chytrý příspěvek:) aneb dnes je moderní být blbý a umět tu blbost prodat.
21. Květen 2005 - 18:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Proč, Natalio? Už jsi snad viděla lišku, která by se styděla za to, že zabila a snědla koroptev? Nebo na druhé straně, že by ta liška lovila koroptev jen tak z legrace, případně vyhubila všechny? V potravním řetězci v přírodě má každý organismus své místo, a přemnožení koroptví nebo lišek by pro koroptve ani lišky nebylo výhodné. Zjednodušeně řečeno, jakmile nějaký druh ztratí své přirozené nepřátele, degeneruje (viz člověk :-))). Že člověk do přírody dost dlouho a dost výrazně zasahuje, je samozřejmé, a že to původní vztahy mění, asi taky. Zajímavou ukázkou jiného myšlení a chápání přírody ukazuje například knížka "Výchova Malého stromu" od Forestra Cartera (snad to píšu správně). Čtivá, na první pohled jednoduchá, při čtení odhalí až překvapivou myšlenkovou hloubku a průzračnost.
21. Květen 2005 - 19:59
Obrázek uživatele Návštěvník
lea (anonym)
souhlas s Lenkou a Helenou. konečně se někdo odvážil říct, že modnost není chytrost
22. Květen 2005 - 19:29
Obrázek uživatele Návštěvník
hunter (anonym)
ahojte liditak sem tady zahlid tuto zajimavou diskuzi a rek sem si ze taky neco napisu.K tomu vegetarianstvi,je to podle dost sebedestruktivni,pac lidske telo uz potrebuje ziviny co sou v mase...a jak tu uz zaznelo,pokud si vazis smrti toho zvirete,tak neni co resit...uz si videla tygra jiste mrkev?asi ne...Ja osobne doma chovam kraliky,krmim je,staram se o ne aby se meli dobre a jednou pride den a ty chovne necham a zbytek pozabijim pro jidlo,ale vazim si jich a za zivota se nemeli spatne,to vim.Jinak k tem globalnim problemum co tu zaznely,tak myslim ze kazdy muze udelat aspon trochu pro zlepseni,ale dokud zde budou velke korporace a tepelne elektrarny a dopravni prostredky zalozene na spalovani fosilnich paliv,tak i to co my jednotlivci doma "vylepsime" tak oni 10* znici.Jednou sem cet kolik za rok vsechny letadla na svete vypusti tun s*acek do vzduchu,sice si to uz nepamatuju,ale to cislo me zdesilo.takze jak rikam
16. Červen 2005 - 20:24
Obrázek uživatele Návštěvník
eva (anonym)
Tygra jíst mrkev neuvidíme,protože je masožravec.Zvířata se navzájem loví,to je v pořádku,jednají pudově.Člověk,jelikož se považuje za nadřazeného,by si měl uvědomit další souvislosti a zamyslet se,jestli je to správné.
16. Červen 2005 - 22:15
Obrázek uživatele Návštěvník
hunter (anonym)
hmm,nevim ale jak tak koukam tak se to tady za chvili zvrhne na souboj vegetarianu a masozravcu::) Ale jak uz psal neko prede mnou
18. Červen 2005 - 19:35

Přidat komentář