214 komentářů / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
H. (anonym)
Pouzivam pouze tampony, mam slaby menses, tak proc mit "neco" mezi nohama a bat se, ze mi to potece jinam a jsem zaparena. S tampony muzu cokoli a diky nim si ani neuvedomuju, ze mam sve dny.
16. Říjen 2004 - 8:49
Lucka (anonym)
Používám jenom tampony, protože se tak cítím lépe. O syndromu tox. šoku vím. Používám tampony mini a měním je každé 4 hod. Holky, který prostě zapomenou, že mají tampon a nevyndají ho, mi připadají dost hloupé. Nikdy se mi to nestalo! To, že ho necítí, je mi jasné, ale přehlédnout šňůrku.... A vůbec zapomenout, že mají menzes.... Prostě tohle těžko pochopím.
16. Říjen 2004 - 8:59
Jana (anonym)
Narratore, moc děkuju za upozornění na článek. Překvapil mě a určitě to zkusím. Škoda, že jsem o takové možnosti nevěděla už mnohem dřív.
16. Říjen 2004 - 14:42
Radka (anonym)
Používám tampóny už asi tři roky, neumim si představit, že bych si znova vzala vložku, je mi to nepříjemné, ten pocit, že je pořád v té krvi a tak, prostě se mi to nějak příčí.Taky si neumím představit, jak to děláte, když si třeba v práci chcete vyměnit vložku (tampón je malý a vejde se krásně do ruky), to si ji jako vezmete do ruky a jdete s ní na záchod? Nevim no, neodsuzuju nikoho, každý má rád jiné věci a každý dá přednost něčemu jinému.Jinak žádné zdravotní problémy s tím související jsem zatím nikdy neměla a doufám, že ani mít nebudu. Gynekoložka, která nám kdysi dělala přednášku na střední škole říkala, že jsou to všechno fámy, že tampóny jsou stejně hygienické jako vložky...že to není nic špatného, že jsou vevnitř, že to prostě jen neteče ven, ale vsakuje to ten tampón, jinak je to naprosto stejné
15. Listopad 2005 - 11:14
mišička (anonym)
Ahojky je mi 12,5roku a před pár dny jsem dostala první menstruaci. Zkoušela jsem si zavést tampon ale strašně mě to bolelo a vždy jsem ho cítila. Prosím vás o radu co s tím jsem z toho moc zoufalá. Jo a taky kdo má podobnější zkušenosti newíte jak to říct mámě?? Je děsná drbna a když jí to řeknu trak budu mít tří hodinovou přednášku a navíc to budou vědět všichni příbuzný. Prosím poradte mi. Předem děkuju M.
7. Březen 2006 - 18:40
mišička (anonym)
Ahoj je mi 12,5 roku a nedávno jsem dostala první menstruaci. Zkoušela jsem si zavést tampon ale moc mě to bolelo a ta bolest přetrvávala i po vyjmutí. Prosím poradte mi co dělám špatně??? Moc děkuju M.
7. Březen 2006 - 18:59
jojo (anonym)
misicka... netreba to tam davat aj s aplikatorom... panny by nemali vobec pouzivat tampony
8. Březen 2006 - 12:31
Era (anonym)
mišičko, tampóny nepoužívej, ty nejsou pro panny. Existuje velký výběr vložek, které jsou tenoučké, ty ti vadit nebudou. Dospělé ženské většinou používají tampóny jen vyjímečně, např při dlouhém cestování a tak. Ke stálému používání nejsou tampóny moc vhodné. A k té mámě - zkus ji informovat třeba pomocí "třetí osoby": můžeš jí říct, že máš kamarádku, která to dostala a že to řekla svojí mamce a ta mamka že to netaktně vyslepičila všem příbuzným a té kamarádky že se to hodně dotklo. No, a k tomu můžeš po chvíli dodat, žes to před pár dny taky dostala a že jsi ráda, že nemáš takovou mamku drbnu jako ta kamarádka. Ona se nad tím máma určitě zamyslí a dá si bacha. Tak se neboj:-)
8. Březen 2006 - 13:04
Iva (anonym)
Mišičko, moje dcera (14 let) používá jenom tampony a je s nima velice spokojená. Zkusím jí říct, aby ti poradila. Nevím, proč by i dospělé ženské měly tampony používat jen občas. Já sama je používám stále, dokonce i v noci. Od té doby, co si zavádím na noc tamon jsem neměla problém s prosáknutím. Jsem s nima max. spokojená. Je to báječný vynález. Ale to je každého věc, co si vybere.
8. Březen 2006 - 13:49
Jana (anonym)
Já používám jen tampony, i na noc, nemůžu si je vynachválit a žádné výtoky ani záněty nemám. Vložku už bych nesnesla.
8. Březen 2006 - 14:11
Era (anonym)
Ivo, já vím, ale ta mišička v obou příspěvcích psala, že zavádění tamponu jí působilo bolest. Je jí 12 a půl, tak je to asi jasný a je třeba to zohlednit. K těm tamponům - asi patříš mezi ty šťastnější, kterým to potíže nedělá, hodně ženských od nich upustilo právě z důvodu opakovaných zánětů ap.
8. Březen 2006 - 20:23
Pet (anonym)
Ja bych si vlozku uz snad nikdy nevzala, pouzivam jen tampony a jsem maximalne spokojena.Pritel mi obcas rika at si vezmu vlozku alespon na noc,ale to uz pro me neni.Opravdu neni nad pohodli tamponu.
30. Březen 2006 - 23:22
skip (anonym)
jen abys z té báječné věci neměla brzy gynekologický problém, tampon na noc, to tedy nechápu:-(
30. Březen 2006 - 23:33
Denisa (anonym)
Skip a co konkretne nechapes? Sama pouzivam tampony celou menstruaci, ve dne v noci. A zadny problem mi to nedela. :)
31. Březen 2006 - 11:18
jana (anonym)
Já taky a nemám žádný problém, už asi 15 let a nic.
31. Březen 2006 - 12:04
skip (anonym)
Je rozdíl mezi menstruacemi, já osobně si při mém velmi silném krvácení nedokážu představit mít na noc tampon místo vložky, tak asi to bude ten hlavní důvod, proč se tady dohadujete jestli vložka nebo tampon. Při slabé menstruaci není asi problém, ale při velmi silné ano. Nahromaděná krev v pochvě několik hodin plná choroboplobných zárodků, to není to pravé ořechové:-(.
31. Březen 2006 - 12:21
Denisa (anonym)
Ok to je dobry argument. Presto se krev v poloze vleze nevypuzuje takovou intenzitou jako pri pohybu. Sice krev vsakujes do vlozky, u ktere se stejne bojis jestli ti neprotece na kalhotky, ale prave tu vlozku mas zase v oblasti genitaili, misto vlhke zaparky..z toho potom vznika infekce. By the way jake si myslis ze choroboplodne zarodky obsahuje krev menstruacniho cyklu? Zamysli se nad tim..
31. Březen 2006 - 13:06
Dáška (anonym)
Já jsem dosud používala jen vložky a ráda bych zkusila i tampony, ale vrtají mi hlavou ty kousky dělož.sliznice, kt. při MS z těla vycházejí...... ty tampon pobere taky???
6. Srpen 2006 - 21:35
dáška (anonym)
jo a ještě...... když použiju tampon, dává se i slipová vložka, co kdyby náhodou?
6. Srpen 2006 - 21:40
Rachel (anonym)
Proc by panny nemohly nosit tampon?Pokud vim od mych kamaradek,je to jedno... A na noc ne-e?Proc? Muzete byt nekdo prosim konkretnejsi a rict o jake zanety jde? Mohou mit vliv tampony na kvas.infekce? Prosim o odpoved,rada se priucim! Diky a vsem preji krasny den!
10. Srpen 2006 - 11:48
ANETA (anonym)
JÁ JSEM JEDNOU POUŽILA TAMPÖN,A PO VYNDÁNÍ JSEM ASI DO 4 HODIN KRVÁCELA SILNĚ V AUTOBUSE,MĚLO TO NĚCO SPOLEČNÉHO S TAMPÖNEM?DĚKUJI PŘEDEM ZA ODPOVĚD ANETA14
4. Říjen 2006 - 12:56
ANČA (anonym)
mě se zdají tampony dobré,ale jak pro koho.raději noste slipové vložky je to bezpečnější
4. Říjen 2006 - 12:59
d (anonym)
pro Dasku.No ja jak tampon vyndam prip.srazeniny atd.odejdou na wc pripadne pri curani nebo pri sprse.Pouzivam je 8 let /stale jen tampony/ a je to ok.Akorat je fakt ze se musi menit casto.Kdyz ho tam nechas dyl nejen ze hrozi po ukonceni men. zanety ale i me tak jako boli bricho.Pokud ho menim je to 100 % ok.Vlozku k tamponu kdyby neco nepouzivam, radeji si stocim tusnurku jakoby na kraj posevniho vchodu a kdyby nahodou tampon protekl /nekdy takrev jde jakoby kolem a tampon je temer cisty-stane se/ tak se to prinejhorsim zachyti jako pojistka na nurku /a ne na kalhotky/..
5. Říjen 2006 - 3:52
Lucina (anonym)
jak se zavádějí tampony mužete přiložit i pár obrázků!!!!!!!!! díky
23. Prosinec 2006 - 14:28
Návštěvník (anonym)
kdyz si koupis jakekoliv baleni, mas tam detailni popis i obrazky..
23. Prosinec 2006 - 14:43
tajemnice (anonym)
já určitě tampony je to pro me vic pohodlnejsi vlozky mam jen na spani.mam pocit kdyz mam vlozku ze to kazdy vidi a necitim se
10. Leden 2007 - 21:15
jj (anonym)
Já mám taky raději tampony,vložka mi prostě v kalhotkách vadí. Jen teď nevím, jestli je vhodné používat tampony, když mám teď asi 14 dní DANU. Je tam větší riziko infekcí?
11. Leden 2007 - 8:43
Iva (anonym)
Mám obyčejnou Danu, předtím Mirenu. Tampony používám již několik let, i na noc. Bez problémů. Nedovedu si to bez nich už představit.
11. Leden 2007 - 12:56
verča (anonym)
hojky...mama mi nedavno koupila mini tampony, pze sem si to chtela taky uz zkusit a hlavne uz mi prijde dost blby, kdyz v lete na prazkach, kdyz to dostanu, jen tak sedim na kraji bazenu a bracha(mladsi) me navadi a furt se vyptava, proc se nejdu koupat. Nj, jenze me to furt nejde, uz sem to zkousela 3x a porad nic. Vzdycky toho zastrcim jen trosicku. Rikala jsem to mame a ta rikala, ze to na poprvi jit nemusi, ze to mam zkouset dal...Ja vim no, asi nejsem dostatecne uvolnena, jenze to proste nejde...do leta mam sice jeste casu dost, ale nechci vsechny tampony vyplejtvat zkousenim.....
6. Únor 2007 - 15:15
verča (anonym)
hojky...mama mi nedavno koupila mini tampony, pze sem si to chtela taky uz zkusit a hlavne uz mi prijde dost blby, kdyz v lete na prazkach, kdyz to dostanu, jen tak sedim na kraji bazenu a bracha(mladsi) me navadi a furt se vyptava, proc se nejdu koupat. Nj, jenze me to furt nejde, uz sem to zkousela 3x a porad nic. Vzdycky toho zastrcim jen trosicku. Rikala jsem to mame a ta rikala, ze to na poprvi jit nemusi, ze to mam zkouset dal...Ja vim no, asi nejsem dostatecne uvolnena, jenze to proste nejde...do leta mam sice jeste casu dost, ale nechci vsechny tampony vyplejtvat zkousenim.....
6. Únor 2007 - 15:15

Stránky

Přidat komentář