43 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Vířivá pračka?

10. Září 2018 - 0:19

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika (anonym)
Zdravím, přemýšlela jsem o koupi vířivé pračky. Jaké tam jsou nevýhody, krom ždímání? Jde mi o to, že teď nově jsme na statku a máme neustále za..né prádlo od bláta atd. Používám ekoprášek a v normální pračce se to moc nevypere, pokud nechci jet vše na vyvářku. Mamča říkala, že vířivka prala daleko lépe, že teď s automatkou má prádlo méně vyprané. Pamatujete ještě vířivky? Jak je to? Díky, V.
14. Leden 2011 - 0:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Verčo, (anonym)
jestli mohu radit, tak vířivku ne. Jeden čas, když se nám porouchala automatka, prali jsme ve vířevce, kterou jsme měli ještě po předchozích nájemnících ve sklepě. Strašně ničí prádlo. Co se týká kvality praní, nevšimla jsem si, že by prádlo vyprala lépe. Toť naše zkušenosti. Asi záleží, jakou autmatku máte, my máme Gorenje a jsme absolutně spokojeni. Také záleží na prášku, pokud pereš v těch nejlevnějších šmejdechm jako Tesco nebo Trenza, prádlo ti to akorát zapere. Používáme dražší značky, zato dáváme jenom půl vaničky a vypere se všechno krásně.
17. Leden 2011 - 11:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Ruda (anonym)
jestli mohu radit, tak...Musím reagovat na příspěvek k vířivé pračce. Neni nic lepšího než vířivka , protože ve všech ostatních bubnových se prádlo jen mele v jednom chumlu dokola a je spíše zaprané. pokud se trhá , podívejte se laskavě na vrtulku,než tento typ budete hanit. Měl jsem WM 66 a vy slavní automatičtí úderníci, než vyperete , já mám dávno pověšeno. S tím samozřejmě souvisí spotřeba elektriky i vody.
17. Listopad 2011 - 12:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Michal (anonym)
Ruda má pravdu záleží na vrtulce pokud je plochá, tak je to dobrý .Jinak perou tyhle pračky perfektně.Ale radši mám já osobně automatku udělá vše sama.Každý si musí vybrat po svém.
4. Prosinec 2011 - 19:36
Obrázek uživatele Návštěvník
no (anonym)
Musím reagovat na...pro tobě podobné stačí valcha.V třetím tisíciletí se zabývat mácháním prádla? Možná my automatčíci nemáme čas na nějaké lítaní kolem špinavých hadrů.Pračka pere, člověk se baví. Proto vymýšlí pomocníky,aby se neudřel.
4. Prosinec 2011 - 20:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Marta (anonym)
Zdravím, přemýšlela jsem...ždímání není problém protože se prodávají kombinované i se ždímačkou a jsou super
5. Únor 2012 - 12:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Marta (anonym)
pro tobě podobné stačí...Pro tobě podobné tak se v ní dá i máchat a dobře. Máchám kolikrát chci i třeba ve vlažné vodě.
5. Únor 2012 - 12:17
Obrázek uživatele Návštěvník
H (anonym)
Tedy já zírám . Nejsem vůbec mladá. Mám zkušenost i s tou vířivkou. Ale že dnes, je někdo ochoten se zabývat mácháním a poletováním kolem prádla je směšné. Tak to můj čas je mnohem důležitější na jiné věci a to i tehdy, kdyby to měla být zábava. Jedině automatickou a nikdy jinak. To by jste mohli zrušit i sporák a vařit u baráku na ohni.
5. Únor 2012 - 14:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Marta (anonym)
Tedy já zírám . Nejsem...a jak dlouho paní H perete 5 várek prádla když váš čas je důležitý? Vířivka tak 1 hodinu i s věšením tak nevím kdo ušetří čas.
6. Únor 2012 - 20:51
Obrázek uživatele Návštěvník
vasek (anonym)
Zdravím, přemýšlela jsem...paní, automatky sou sice pohodlnejsi ale perou dlouho -velká spotreba elektriky a moje skusenost- nejlepší sou vířivky!!!!
6. Září 2012 - 19:20
Obrázek uživatele Návštěvník
pamětnice (anonym)
Taky jsem právala ve vířivce a pamatuju dokonce i šnekové pračky, ale ty nebrat! Vířivka prala velmi dobře, spotřeba elektřiny byla možná menší, ale spotřeba vody a času větší! Zatímco automatická pračka pere, stihnu udělat všechno ostatní.
6. Září 2012 - 21:36
Obrázek uživatele Návštěvník
H (anonym)
a jak dlouho paní H perete 5...Já na rozdíl od někoho, nikdy nemám nastřádáno 5 várek prádla:-) Peru kdykoli mám hromádku použitého prádla a nečekám na veliké praní.. Marto a ještě k tomu navíc věšíte? Automatky mají velmi často i sušičku-pak se ušetří čas i peníze, protože se téměř nežehlí. Jak píše pamětnice, spotřeba dnes drahé vody je u vířivky mnohem větší.
6. Září 2012 - 21:44
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
mně se nedávno porouchala automatka a to zrovna v době, kdy se mi konečně nashromáždilo několik várek prádla (bílé košile a nátělníky za 1 týden, černé prádlo, barevné, várka světlého a k tomu povlečení z dětské postýlky. Vždycky čekám, až mám do automatky takovou větší várku, neperu třeba jen 4 trička. A nezbylo mi, než zapnout starou vířivku od panímámy a vyprat vše v ní. Sice je pravda, že u toho člověk musí "stát" a ještě si sám máchat, ale vše bylo vyprané (a myslím, že opravdu kvalitně) za jednu hodinu. V automatce by toto všechno trvalo tak 5 hodin. Takže vířivka mě moc potěšila dobře odvedenou prací v nouzi, ale zase se ráda vrátím k automatce, kterou jen naláduji a pak jen pověsím.
6. Září 2012 - 22:43
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
Taky jsem právala ve...Ze je velka spotreba vody?!? Ve virivce muzete v 1 vode vyprat i 2 nebo vice varek! Zalezi na tom, jak moc je pradlo spinave! Ale minim. 2 varky jde vyprat v 1 vode! Virivky jsou nejlepsi!!
18. Únor 2013 - 23:17
Obrázek uživatele Návštěvník
vasek (anonym)
Ze je velka spotreba...máte pravdu! vířivky jsou nejlepší, máte za chvíli vypráno, pokud nemáte hodne prádlo, vsechno na 2 vody v pohode vyperete!
11. Srpen 2013 - 17:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Single (anonym)
Jo a pero je taky lepší...Jenže k té valše je zapotřebí ještě manželka a ta už má sakra velkou spotřebu. A nedá se jen tak vypnout, když zrovna není v provozu. :-D
12. Srpen 2013 - 3:34
Obrázek uživatele Návštěvník
vasek (anonym)
Zdravím, přemýšlela jsem...dobrej, urcite ji kupte na heureka.cz ji najdete je to moc dobra pracka v 1 vode vyperete spoustu pradla a to zdamani muzete sai koupi romo kombi se zdiamckou!
6. Říjen 2013 - 20:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Single (anonym)
Taky žiju sinlge, ale muži...Nojo, ale když starý mládenec žije do víc než 42 let v "hotelu mama" a pak zůstane ze dne na den sám, tak se starý pes těžko učí novým kouskům. Vrcholem domácích prací je pro něj vyluxování a při pokusu o uvaření si dokáže pokazit i bramborou kaši z pytlíku. :-((
6. Říjen 2013 - 23:56
Obrázek uživatele Návštěvník
LubosHa (anonym)
Já bych taky asi do vířivky nešel, mám doma tuhle pračku od AEGčka (http://www.expert.cz/aeg-l-60460-fl/)a často taky mívám docela zasnesený věci, ale nikdy jsem neměl problém, že by je špatně vyprala.
31. Říjen 2013 - 12:33
Obrázek uživatele Návštěvník
§ (anonym)
vířivka je na hovno, jo, vyperete v jedné vodě, ale pak ta další práce okolo. Máchat musíte v ruce, ždímat pak extra, nebo v ruce a to je teprve pakarna. kromě toho, té vody na máchání spotřebujete také dost, abyste prášek pořádně dostali pryč. Nestačí to jen 2x přemáchnout a 2 x vyměnit vodu a hotovo. Pokud má být všechno dobře vymáchané, zabere to se vším tolik času, že se to penězi ani vyčíslit nedá. Samozřejmě, pokud někdo nemá co dělat, vadit mu to nebude, ale člověk, který chodí do práce, musí se starat o domácnost a rodinu, se snaží vyšetřit alespoň o víkendu chvilku pro sebe a ne se dřít půl dne u prádla. A to ani nemluvím o máchání povlečení na postele, bund atd. Dnes peru jedině v automatce a spokojenost, neměnila bych. Ať si každý vybere, co jemu vyhovuje, mám možnost srovnat oba způsoby a k vířivce už bych se nevracela.
31. Říjen 2013 - 13:09
Obrázek uživatele Návštěvník
vířivka (anonym)
je nanic.dřív nebo později po různých experimentech se stejně každý nakonec vrátí k automatce.
31. Říjen 2013 - 14:24
Obrázek uživatele Návštěvník
vlaďka (anonym)
Zdravím, přemýšlela jsem...Pere krásně,ale kdo neumí prádlo správně třídit,tak mu ani vířivka nepomůže.Ale mohu jen doporučit.Vypere všchnu špínu.V automatce Vám na prádlo teče studená voda a to je špatně.
14. Prosinec 2014 - 12:43
Obrázek uživatele Steve
Steve
Zlatej automat :-)
14. Prosinec 2014 - 18:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Michal (anonym)
Mám automatku i vířivku a když chci něco opravdu dobře vyprat! Použiju vířivku a automatku jen na máchání a ždímání :-)
12. Březen 2015 - 12:57
Obrázek uživatele Návštěvník
carlos (anonym)
Mám automatku i vířivku a...Přesně tak. Pokud chci prádlo opravdu čisté vyperu ve vířivce a máchám a ždímám v automatce. Jinak používám jen na určité druhy prádla, jako ručníky, utěrky nebo montérky.
21. Duben 2015 - 9:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Adolf (anonym)
Nejlepší je valcha a prát rovnou u řeky či na potoku.
21. Duben 2015 - 11:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Nejlepší je valcha a prát...:-))Pobavil si mne. Ale to je pořád moderna a luxus. Lepší by bylo, prádlem u řeky třískat o kámen. Možná, někdo pere tak špinavé ručníky, že mu automatka nepomůže. Já peru často, páč ručník nepoužívám celý týden.A kdyby náhodou něco na prádle zůstalo, třeba flek, určitě to nebudu řešit. Prostě příště použiji odflekovač. Plýtvat časem na takové činnosti je nesmysl. Znám lepší zábavu.
21. Duben 2015 - 20:17
Obrázek uživatele Návštěvník
vasek (anonym)
nejlepši je ta pracka na chalupu co reklamovali tu na ten pedal ne spali žadnej proud a ten kybl vody se dicky da ohrat na kotly
4. Říjen 2015 - 23:01
Obrázek uživatele Návštěvník
petra (anonym)
mám ozkoušeno na chalupě, kde není pračka, "prát" drobné prádlo ve velkém barelu. Barel naplněný teplou vodou s práškem, do něj se dá dávka prádla a celý barel se upevní na nosič jízdního kola. Pak stačí se projet na kole, třeba na nákup a je vypráno :-)).Nebo položit naležato do kufru auta a jízdou se také vypere. Je to lepší, než prát v ruce.
5. Říjen 2015 - 13:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Božena (anonym)
Nejlepší je valcha a prát...Kdyby to nebylo znečišťování životního prostředí, bylo by asi krásné prát u potoka, jen chudáci ryby, i když dnešní lidé si myslí, že se musí pořád bavit a vůbec je nenapadne, že by je mohla bavit práce. Tak trochu by mě zajímalo, co dělají s časem, co ušetří praním v automatce?
14. Srpen 2016 - 14:49

Stránky

Přidat komentář