146 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Viděl někdo někdy Boha?

10. Září 2018 - 0:21

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
brotherrr (anonym)
Bible nám říká, že Boha nikto nikdy neviděl kromě Ježíše Krista. Písmo říká: Bůh prohlašuje " Nebudeš moci viděti tváři mé; neboť neuzří mne člověk, aby živ zůstal." Toto Písmo vypadá být v rozporu s jinými verši z Písma, které popisují různé lidské "vidění" Boha. Například, Písmo říká: popisuje Mojžíše mluvícího s Bohem "tváří v tvář". Jak mohl Mojžíš mluvit s Bohem "tváří v tvář" když nikdo nemůže vidět Boha a zůstat naživu? V tomto připadě, fráze "tváří v tvář" je řečnická figura naznačující, že byli ve velmi úzkém spojení. Bůh a Mojžíš mluvili mezi sebou jako by to byly dvě lidské bytosti, které mají důvěrný rozhovor. V Písmu se píše:Jákob viděl Boha, který vystupoval jako anděl; on ve skutečnosti Boha neviděl. Samsonovi rodiče byli vyděšení, když si uvědomili, že viděli Boha, ale oni Ho viděli jenom jako anděla. Ježíš byl Bůh v těle, takže když Ho lidé viděli, oni viděli Boha. Takže ano, Boha je možné "vidět" a mnoho lidí "vidělo" Boha. Zároveň ale nikdo neviděl Boha že by se mu zjevil v celé své nádheře. V našem padlém stavu, kdyby se nám Bůh plně zjevil, byli bychom stráveni a zničeni. Proto se Bůh zahaluje a zjevuje se v takové podobě, abychom Ho mohli "vidět". Je to jiné než vidět Boha s všechnou slávou a svatostí. V Písmu se píše: Lidé viděli vidění Boha, obrazy Boha, zjev Boha, ale nikdo neviděl Boha v celé své plnosti.
8. Únor 2012 - 16:26
Obrázek uživatele Návštěvník
to znamená (anonym)
Bible nám říká, že Boha...že jsi osel, který tu pořád vymýšlí nová vlákna na stejná témata. Prostě blb.
10. Únor 2012 - 8:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Šárí (anonym)
Celého Boha najednou vidět ani zažít nelze, z lidské perspektivy. Ani Ježíš ho neviděl a nezažil celého. Tečka. Různí andělé a nirvány a podobné věci nejsou Bůh.
10. Únor 2012 - 9:24
Obrázek uživatele Návštěvník
to:brotherrr (anonym)
ano je to zajímavý postřeh, protože Boha Stvořitelele nelze vidět a přesto žít. Je tedy možné jediné vysvětlení a to, že tím s kým lidé mluvili,nebyl přímo ON,ale byli to "jen" Boží zástupce tedy andělé.
10. Únor 2012 - 18:43
Obrázek uživatele Návštěvník
ezo tévé (anonym)
Dala jsem si práci a 2x volala na Ezo TV. Jednou v pátek večer když tam jsou asi od půlnoci ty soutěže za pěníze a pak ještě jednou abych se zeptala. Jednou jsem se dovolala paní Marcele a zeptala se na otázku, celkový čas za hovor od vytočení čísla až po položení otázky je 11 minut!!!! čili jsem za otázku měla platit 770kč(70 kč za minutu). Po druhé jsem nechtěla čekat a tak jsem po uvítací znělce a kecech na prodloužení hovoru (cca 3 min) se nechala připojit mimo studiu, oni to nazývají "okamžité spojení" kde mě asi 3x přepojovali na někoho jiného. Po 9 minutách jsem se dovolala neprofesionální kartářce, snad byla i opilá a dočkala se jakžtakž nějaké souvislé odpovědi. Nicméně za první hovor jsem neplatila 770kč tak jak jsem měla ale 890kč....nevím proč a za druhý 9 minut dlouhý jsem měla platit 630kč. Nicméně jsem platila 930,- když jsem volala svůj dotaz na ezo tv co to je za drzost atd tak mi bylo řečeno, že za rychlo připojení! (které trvalo přes 3 minuty) se účtuje automatický příplatek 300Kč!!!! Což nikde na obrazovce nebylo napsaný. Docela by mě zajímalo zda má někdo podobné zkušenosti? Uvažuji o tom, že je dám k soudu?! Ostatní varuji: NEVOLAT DO EZO TV A NECHODIT K LIDEM CO TAM ÚČINKUJÍ
14. Únor 2012 - 2:17
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
je to vulgarni, ale kdyz pouziju tu znamou vetu Bolka, ze "vasi pi.. jsem take nevidel, ale verim, ze ji mate", tak je to i s bohem. Neni to o tom jej videt, ale je to stav mysli, verit tomu ze existuje.
14. Únor 2012 - 9:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Sisterrr (anonym)
Táhni už s tou svojí dementní propagací! Jestli cítíš potřebu se nábožensky vyjadřovat, tak tu máš nejmíň dvě podobný témata už dávno založený a skutečně fungující. Tam se realizuj.
14. Únor 2012 - 12:38
Obrázek uživatele Návštěvník
? (anonym)
Vikřičník má pravdu,sisterrr,ty se jdi vycpat,jsi neznaboh a on to vidí!
14. Únor 2012 - 12:47
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Vikřičník vás všechny vydí!
14. Únor 2012 - 13:28
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Táhni už s tou svojí...Nevim, co zde vyskakujes, presne tak zni tema. Ja si neuzurpuji pravo nekoho poucovat. Na to musi prijit kazdy sam. Je uplne jedno jestli budhista, muslim nebo krestan vidi v nekom ci v necem boha, musi tomu ale verit. Mozna jsi ateista, ale mylis se. Veris mozna v silu penez, moci atd.
14. Únor 2012 - 14:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Sisterrr (anonym)
Nevim, co zde vyskakujes,...Opakuji, jestli nám potřebuješ cpát svoje bludy, můžeš to dělat na k tomu určených diskusích, a ne zakládat na každý svůj štěk novou diskusi.
14. Únor 2012 - 14:54
Obrázek uživatele erasonebezpecny
erasonebezpecny
Zakládej si,co chceš. Máš moje svolení.
14. Únor 2012 - 18:04
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Opakuji, jestli nám...Vidim, ze mas spatne zkusenosti s jehovistama. Kdyz uz ses k nim pridal, je to jen tvoje vec a nemusis si sve chyby vylevat na ostatnich. Kdyz uz mas to IQ studene zehlicky, tak ses mel alespon zeptat nekoho v okoli. Ted uz to pujde s tebou jen z kopce, ubyvanim sede hmoty mozkove ti to uz zacalo, ale jak tak soudim, nebude to dlouho trvat, az nebude moznost ubyvat co. Nyni si myslim, ze jsem se nevenoval tematu, ale snazim se ti trosku pomoct a uz nehul.
15. Únor 2012 - 8:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Zkus ho hledat tady - snad ti to dojde. http://www.youtube.com/watch?v=VU5iZIhur6E&feature=related
15. Únor 2012 - 17:21
Obrázek uživatele Návštěvník
VIDĚL JSEM BOHA (anonym)
Byl v muzeu, celej mramorovej, nahatej a říkali mu Zeus.
15. Únor 2012 - 20:37
Obrázek uživatele Návštěvník
intago (anonym)
http://intago.sweb.cz/nejsilnejsi-meditace.htm
9. Březen 2017 - 20:30
Obrázek uživatele Návštěvník
farář Blažek (anonym)
Bible nám říká, že Boha... sem viděl Boha, dokonce jsem s ním byl v práci, ale docela mu to šlo, občas se dloubal v nose, jinak to byl řízek
10. Březen 2017 - 0:40
Obrázek uživatele Návštěvník
aa (anonym)
kdybys ho videl, tak je slaby
10. Březen 2017 - 9:37
Obrázek uživatele Návštěvník
aa (anonym)
„Bůh je Duch“, a že tedy je neviditelný lidským očím. (Jan 4:24)
10. Březen 2017 - 9:39
Obrázek uživatele Návštěvník
aa (anonym)
Původní slova v hebrejštině a řečtině, která jsou překládána jako „duch“, mohou být v jiných kontextech přeložena jako „vítr“, „dech“ a „zatroubení“. Podle lexikografů slova v původních jazycích vyvolávají představu neviditelné síly v činnosti. Podobně jako vítr je i Boží duch pro naše oči neviditelný, ale jeho účinky jsou skutečné a rozeznatelné.
10. Březen 2017 - 9:40
Obrázek uživatele Návštěvník
aa (anonym)
Bůh nám může skutečně pomáhat, protože má moc, která vzbuzuje bázeň. Tato moc je neomezená, jak dokládá obrovský rozsah a složitost hmotného vesmíru. Bible říká, že Buh zná jméno každé hvězdy, přestože jich jsou nesčetné miliardy. Nejen to, Bůh je zdrojem veškeré energie těchto hvězd. (Izajáš 40:25, 26) Není to úžasné? Tato fakta jsou ohromující, ale Bible říká, že „to jsou jen náznaky jeho moci“. (Job 26:14, Today’s English Version)
10. Březen 2017 - 9:43
Obrázek uživatele Návštěvník
aa (anonym)
Vše prostupující účinek Božího ducha si můžeme znázornit na slunci. Ačkoli je na určitém místě, jeho energie se dostává k velké části země. Podobně Bůh má své místo pobývání, ale může svou vůli uskutečnit kdekoli ve vesmíru. Kromě toho může použít svého svatého ducha k tomu, aby kdykoli zjistil, co se děje na kterémkoli místě. Proto se ve 2. Paralipomenon 16:9 píše: „Pokud jde . . . o Boha , jeho oči se toulají po celé zemi, aby ukázal svou sílu ve prospěch těch, jejichž srdce je vůči němu úplné.“ Bůh také řídí organizaci duchovních tvorů, totiž andělů. Podle Bible jich jsou stamiliony — možná i miliardy nebo víc.* (Daniel 7:10) Bible popisuje řadu případů, kdy andělé jako zástupci Boha přišli na zem, mluvili s lidmi a podali mu o tom zprávu. Například v Abrahamově době andělé prozkoumali křik stížnosti na Sodomu a Gomoru. Zjevně poté, co od nich Bůh dostal zprávu, se rozhodl, že tato města zničí. (1. Mojžíšova 18:20, 21, 33; 19:1, 13)
10. Březen 2017 - 9:45
Obrázek uživatele Návštěvník
* (anonym)
Lidé, zvířata, rostliny z něčeho žijí. Rostlina přijímá živiny z půdy, k tomu "nasává" oxid uhličitý ze vzduchu a probíhá fotosyntéza, vylučuje kyslík. V noci pak kyslík spotřebovává. Tedy spotřebovává ho i přes den, ale přes den ho více vyrobí, než spotřebuje. Živočichové přijímají vodu, potravu, odchází moč, stolice. Dále je nutné dýchání. Student učící se na zkoušky spotřebovává jak více potravy, tak více kyslíku. Mozek si bere hodně zdrojů. Každá lidská myšlenka je možná jen díky tomu, že ji pohání palivo. Bez kyslíku a bez živin mozek nepracuje. Spalovací motor také nejede bez paliva a bez kyslíku. Hvězda nesvítí bez jaderné fúze. Takže všechno má nějaký pohon. A zvlášť u živočichů velmi sofistikovaný. Budu pro tuto chvíli předpokládat, že to někdo stvořil. A tedy ten Někdo si s tím dal práci a vyhrál si s tím. Stanovil přesná pravidla. Nic se neděje bez příčiny a bez zdroje. No a teď tu jsou nějaké neviditelné bytosti vznášející se všude kolem a tyto bytosti jsou perpetum mobile. Nepotřebují žádný zdroj ničeho, fungují stále, aniž by potřebovaly zdroj energie. Jejich sílu jim nikdo nedodává. Takže Bůh stvoří dva světy. Svět hmotný, kde stanoví přísná pravidla kauzality a bez pohonu, bez energie se nepohne nic ani o milimetr a všechno musí mít nějaký zdroj a pak stvoří neviditelný svět, kde popře, zbourá všechno, co v tom prvním stvořil. Proč by to dělal? A ještě údajně ten hmotný hraje divadlo pro ten nehmotný. Že prý Bůh něco dokazuje těm neviditelným bytostem. Hraje nějaké kosmické šachy. Aby prokázal, že měl pravdu. To je další absurdnost. Vždyť skutečný Stvořitel by nemusel nikomu nic dokazovat. Stvořitel přece nemá komplexy. Komplexy měli ti, co tyto báchorky vymýšleli.
10. Březen 2017 - 10:30
Obrázek uživatele Návštěvník
* (anonym)
Křesťané věří, že existují nadpřirozené bytosti. Bůh, andělé, démoni. Tyto bytosti mají schopnost ovlivňovat hmotu. Mě by zajímalo, jakým aparátem to dělají? Když chci nabrat písek lžící, musím mít lžíci určitého tvaru. Kulatého, vejčitého, s prohlubní uvnitř. A jak to dělá duch? Kde vezme tu lžíci? Čím ji drží? Čím duch myslí? Nemá mozek? Tak myslí čím? Má nějaké centrum inteligence? Co třeba takový démon křivice. Údajně způsobuje, že člověk má prohnutou páteř. Démon tedy způsobuje obtíže člověku při chůzi. Zajímalo by mě, proč se démon specializoval pouze na jednu činnost... Nic jiného neumí? Pouze se usadil v páteři toho člověka a tam škodí? To ho jako inteligentní bytost baví? Mnoho let sedět v páteři s poslouchat, co ten člověk dělá? A co dělá ten démon křivice v noci, když ten člověk spí? Nenudí se? Nevadí mu chrápání toho člověka? Nebo spí s tím člověkem? Nebo si dá špunty do svých duchovních uší a nějak noc přečká? A jak se vůbec do té páteře dostal? To mu jako Bůh přikázal vlez do babky (dědka) a ohni ji (jeho)? Nebo kdo mu dal ten pokyn? Sám si démon vybral, že bude křivit páteř? A proč nepřijde dobrý anděl a nevyhodí ho ven z té páteře? Proč se dobrotivý Bůh divá na takové divadlo? Co z toho má? Bůh má celkovou evidenci, kolik démonů působí aktuálně na planetě Zemi ? Proč nezasáhne? Nebo to je nějaká dohoda? Tak jako se Bůh dohodl se satanem, že mu prozkouší Jóba, tak se Bůh dohodl i s ostatními démony a s každým člověkem dělá speciální pokus? Kolik démonů celkově působí na planetě Zemi a kolik dobrých andělů? Má Bůh o tom přehled? Jaké mají duchovní bytosti možnosti ovlivňovat hmotu? Stanovil Bůh nějakou hranici, kam až mohou jít? Jak tu hranici stanovil? Respektují ji duchovní bytosti? Co je hlídá, aby tuto hranici nepřekračovali? Jaké sankce mají, pokud by tuto hranici překročili? Jak může být odpovědný člověk, když je tady prostředí plné skrytých neviditelných bytostí?
10. Březen 2017 - 10:35
Obrázek uživatele Steve
Steve
Ty ale křest'an nejsi ... tak proč to vůbec řešíš?
10. Březen 2017 - 18:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Katolík (anonym)
Boha nikdy nikdo neviděl. Ale Ježíš Kristus, Syn člověka, ten o Něm podal zprávu.
10. Březen 2017 - 18:33
Obrázek uživatele Návštěvník
aha (anonym)
Boha nikdy nikdo neviděl....tan Ježíš, o jehož reálné existenci se vedou spory a diskuze?
10. Březen 2017 - 21:35
Obrázek uživatele zanet81
zanet81
Křesťané věří, že...Démon křivice. Takto věří hnuťovíráci. To my nejsme.
10. Březen 2017 - 21:41
Obrázek uživatele Návštěvník
!!! (anonym)
Už to nechlastejte ani ředěný!
10. Březen 2017 - 21:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Vážně? (anonym)
Boha nikdy nikdo neviděl....Já o něm slyšim "podávat zprávu" neustále, od různých "synů a dcer člověků". A fakt mě to nedojímá.
11. Březen 2017 - 16:50
Obrázek uživatele Návštěvník
* (anonym)
Kristus vymítal démony. Kristus byl hnuťovírák jak prase.
11. Březen 2017 - 16:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Slůvě (anonym)
Šel tudy,měl dudy...
11. Březen 2017 - 17:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Slůvě (anonym)
Kdo ho viděl patrně oslepl ztratil řeč,nebo o něm mluví,ale lidé mu nevěří.Svědků Jehových je spousta.
11. Březen 2017 - 17:56
Obrázek uživatele Steve
Steve
:-DD To jo, radši kdyby tu nesmyslnou americkou sektu zakázali. Vždyt' to nemá ani hlavu ani patu.
11. Březen 2017 - 17:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Démoni v bibli (anonym)
Démoni v bibli: Ž 106:37: Své syny a své dcery obětovali démonům. Mt 4:24: Pověst o něm se roznesla po celé Sýrii. Přinesli k němu všechny nemocné, kteří byli sužováni rozličnými nemocemi a trápeními, démonizované, náměsíčné i ochrnuté a on je uzdravil. Mt 7:22: Mnozí mi v onen den řeknou: ‚Pane, Pane, což jsme tvým jménem neprorokovali a tvým jménem nevyháněli démony a tvým jménem neučinili mnoho mocných činů? ‘ Mt 8:16: Když nastal večer, přinesli k němu mnoho démonizovaných; i vyhnal duchy slovem a všechny nemocné uzdravil, Mt 8:28: A když se dostal na druhou stranu do krajiny Gadarenských, setkali se s ním dva démonizovaní, kteří vyšli z hrobů. Byli velmi nebezpeční, takže tou cestou nemohl nikdo projít. Mt 8:31: Démoni ho prosili: „Jestliže nás vyháníš, pošli nás do toho stáda vepřů!“ Mt 8:33: Pasáci utekli, a když přišli do města, vyprávěli všechno, i to o těch démonizovaných. Mt 9:32: Když odcházeli, hle, přivedli k němu němého démonizovaného člověka. Mt 9:33: A když byl démon vyhnán, němý promluvil. A zástupy užasly a říkaly: „Něco takového se v Izraeli nikdy nestalo. “ Mt 9:34: Ale farizeové říkali: „ V moci vládce démonů vyhání démony.“ Mt 10:8: Uzdravujte nemocné, probouzejte mrtvé, očišťujte malomocné, vyhánějte démony — zadarmo jste přijali, zadarmo dejte. Mt 11:18: Přišel Jan, nejedl a nepil, a říkají: ‚Má démona!‘ Mt 12:22: Tehdy k němu přivedli démonizovaného, který byl slepý a němý. Uzdravil ho, takže ten němý a slepý mluvil a viděl. Mt 12:24: Když to uslyšeli farizeové, řekli: „Ten člověk vyhání démony jen v moci Belzebula, vládce démonů.“ Mt 12:27: A vyháním-li já démony v moci Belzebula, v čí moci je vyhánějí vaši synové? Proto oni budou vašimi soudci. Mt 12:28: Jestliže však já vyháním démony v moci Ducha Božího, pak už k vám přišlo Boží království. Mt 15:22: A hle, z těch končin vyšla nějaká kananejská žena a křičela: „Smiluj se nade mnou, Pane, Synu Davidův! Mou dceru zle trápí démon. “ Mt 17:18: Ježíš mu pohrozil a démon od něho vyšel; a od té hodiny byl chlapec uzdraven. Mk 1:32: Když nastal večer a slunce zapadlo, přinášeli k němu všechny nemocné a všechny démonizované. Mk 1:34: I uzdravil mnoho trpících rozličnými chorobami a vyhnal mnoho démonů. A těm démonům nedovoloval mluvit, neboť ho znali. Mk 1:39: A hlásal evangelium v jejich synagogách po celé Galileji a vyháněl démony. Mk 3:15: a aby měli pravomoc vyhánět démony. Mk 3:22: Učitelé Zákona, kteří sestoupili z Jeruzaléma, říkali: „Má Belzebula. V moci vládce démonů vyhání démony!“ Mk 5:12: Všichni ti démoni ho poprosili: „Pošli nás do těch vepřů, abychom do nich vstoupili.“ Mk 5:15: Přišli k Ježíši a pozorovali toho démonizovaného, jak sedí oblečený a má zdravou mysl — toho, který měl Legii — a ulekli se. Mk 5:16: A ti, kteří to viděli, jim popsali, jak se to stalo tomu démonizovanému a to o těch vepřích. Mk 5:18: Když vstupoval do lodi, prosil ho ten, který byl předtím démonizovaný, aby mohl být s ním. Mk 6:13: Vyháněli mnoho démonů, mazali olejem mnohé neduživé a uzdravovali. Mk 7:26: Ta žena byla Řekyně, rodem Syrofeničanka, a prosila ho, aby toho démona z její dcery vyhnal. Mk 7:29: Řekl jí: „Kvůli tomuto slovu jdi domů; ten démon z tvé dcery vyšel.“ Mk 7:30: Odešla do svého domu a zjistila, že dítě leží na lůžku a démon vyšel. Mk 9:38: Jan mu říkal: „Učiteli, viděli jsme někoho, jak ve tvém jménu vyhání démony, a bránili jsme mu v tom, protože nechodil s námi.“ Mk 16:9: Ráno prvního dne týdne, když Ježíš vstal, ukázal se nejprve Marii Magdalské, od níž kdysi vyhnal sedm démonů. Mk 16:17: Tato znamení budou doprovázet ty, kteří uvěří: V mém jménu budou vyhánět démony, budou mluvit novými jazyky, L 4:33: V synagoze byl člověk, který měl ducha nečistého démona; i vykřikl velikým hlasem: L 4:35: Ježíš mu pohrozil: „Umlkni a vyjdi od něho!“ A démon jím mrštil doprostřed a vyšel od něho, aniž mu jakkoli uškodil. L 4:41: Od mnohých vycházeli i démoni, kteří křičeli a říkali: „Ty jsi Boží Syn!“ Hrozil jim a nedovoloval jim mluvit, protože věděli, že je Mesiáš. L 7:33: Neboť přišel Jan Křtitel, nejedl chléb ani nepil víno, a říkáte: ‚Má démona.‘ L 8:2: a některé ženy, které byly uzdraveny od zlých duchů a nemocí: Marie zvaná Magdalská, od níž kdysi vyšlo sedm démonů, L 8:27: Když vystoupil na břeh, potkal ho nějaký muž z toho města, který měl démony a už dlouhou dobu si neoblékl žádný oděv a nebydlel v domě, nýbrž v hrobech. L 8:29: Ježíš totiž tomu nečistému duchu přikázal, aby od toho člověka vyšel. Neboť ho častokrát zachvacoval; ten muž byl spoutáván řetězy a okovy a byl hlídán, ale pouta trhal a démon ho vyháněl na pustá místa. L 8:30: Ježíš se ho otázal: „Jaké je tvé jméno?“ On řekl: „Legie“, protože do něho vstoupilo mnoho démonů. L 8:32: Bylo tam početné stádo vepřů, které se páslo na svahu hory. Démoni ho poprosili, aby jim dovolil do nich vejít; a dovolil jim to. L 8:33: Démoni vyšli od toho člověka a vešli do vepřů, a stádo se zřítilo po svahu do jezera a utopilo se. L 8:35: Lidé vyšli, aby uviděli, co se stalo; přišli k Ježíšovi a nalezli toho člověka, od něhož vyšli démoni, jak sedí oblečený u Ježíšových nohou a má zdravou mysl. A ulekli se. L 8:36: Ti, kteří viděli, jak byl ten démonizovaný zachráněn, jim o tom pověděli. L 8:38: Muž, od něhož vyšli démoni, ho prosil, aby směl být s ním. Ježíš ho však propustil a řekl: L 9:1: Svolal si Dvanáct apoštolů a dal jim sílu a pravomoc nad všemi démony i k léčení nemocí. L 9:42: Ještě když přicházel, démon ho povalil a zalomcoval jím. Ježíš pohrozil nečistému duchu, uzdravil dítě a vrátil je jeho otci. L 9:49: Jan na to řekl: „Mistře, viděli jsme kohosi, jak ve tvém jménu vyhání démony, a bránili jsme mu, protože nechodí s námi.“ L 10:17: Těch sedmdesát dva se vrátilo s radostí a říkali: „Pane, i démoni se nám poddávají ve tvém jménu.“ L 11:14: A vyháněl démona, a ten byl němý. Stalo se, když ten démon vyšel, že němý promluvil, a zástupy užasly. L 11:15: Někteří z nich však řekli: „ V moci Belzebula, vládce démonů, vyhání démony!“ L 11:18: Je-li tedy také Satan proti sobě rozdělen, jak bude moci obstát jeho království? Neboť říkáte, že vyháním démony Belzebulem. L 11:19: Jestliže já vyháním démony v moci Belzebula, v čí moci je vyhánějí vaši synové? Proto oni budou vašimi soudci. L 11:20: Jestliže však vyháním démony prstem Božím, pak už k vám přišlo Boží království. L 13:32: On jim řekl: „Jděte a řekněte té lišce: Hle, vyháním démony a uzdravuji dnes i zítra, a třetího dne dokonám. J 7:20: Zástup odpověděl: „Máš démona! Kdo tě usiluje zabít?“ J 8:48: Židé mu odpověděli: „Neříkáme správně, že jsi Samařan a máš démona?“ J 8:49: Ježíš odpověděl: „Já nemám démona, ale ctím svého Otce, vy však mne znevažujete. J 8:52: Židé mu řekli: „Teď jsme poznali, že máš démona. Abraham zemřel, i proroci, a ty říkáš: ‚Kdo by zachoval mé slovo, neokusí smrti na věčnost. ‘ J 10:20: Mnozí z nich říkali: „Má démona a blázní. Proč ho posloucháte?“ J 10:21: Jiní říkali: „Toto nejsou slova démonizovaného. Může snad démon otevřít oči slepým?“ 1K 10:20: Ne, ale říkám, že to, co pohané obětují, obětují démonům, a ne Bohu. A já nechci, abyste byli účastníky démonů. 1K 10:21: Nemůžete pít Pánův kalich i kalich démonů; nemůžete mít podíl na Pánově stolu i na stolu démonů. 1Tm 4:1: Duch výslovně praví, že v posledních dobách někteří odstoupí od víry, přidržujíce se bludných duchů a učení démonů, Jk 2:19: Ty věříš, že je jeden Bůh. Dobře činíš. Také démoni tomu věří, avšak chvějí se. Jk 3:15: To není moudrost sestupující shůry, ale pozemská, duševní, démonská. Zj 9:20: Ale ostatní lidé, kteří nebyli těmito ranami zabiti, se neodvrátili od skutků svých rukou: nepřestali se klanět démonům a modlám ze zlata, stříbra, mědi, kamene i dřeva, které nemohou ani vidět ani slyšet ani chodit; Zj 16:14: Jsou to duchové démonů, činící znamení; vycházejí ke králům celé obydlené země, aby je shromáždili k boji ve veliký den Boha, Všemohoucího. Zj 18:2: Zvolal mocným hlasem: „Padl, padl veliký Babylon a stal se příbytkem démonů, vězením všech nečistých duchů a vězením každého nečistého a nenáviděného ptáka;
11. Březen 2017 - 18:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Laco (anonym)
Ten zoznam vyzerá zaujímavo aj z ďalšieho dôvodu – že väčšina zmienok je z Nového zákona. To dokumentuje, že Nový zákon je dielom poverčivých vidiečanov, nie prísne monoteistických teológov. Podobne je to aj so zmienkami o Satanovi a pekle – tiež sa v Starom zákone (s výnimkou Jóba) prakticky nevyskytujú, zato poverčivý Ježiš hovoril o Satanovi v jednom kuse.
11. Březen 2017 - 18:27
Obrázek uživatele Návštěvník
poverčivý Ježiš (anonym)
Ten zoznam vyzerá zaujímavo...myslím , že je to tím, že toto náboženství přijalo v té době určité prvky dualistického náboženství Zoroastrismu Myslím, že první s tím, že se narodí spasitel z panny přišel Zarathuštra
14. Březen 2017 - 13:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Ten zoznam vyzerá zaujímavo...Když si přečteš různé židosvské spisy - tedy, ehm, žeano nemající nic spoleečného s křesťanstvím tak peklo popisují také. A že není v Křesťanském Starém zákoně? V některých tzv. Apokryfech, tedy knihách které byly mezi 3 a 5 stoletím n.l. při církevních koncilech z Bible vyřazeny cosi k nalezení je.
14. Březen 2017 - 15:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Viz též nekanonické knihy Bible, Apokryfy, knihy Henochovy a mnohé další.
14. Březen 2017 - 15:11
Obrázek uživatele Steve
Steve
Tak co ... Nehlaste se všichni! :-) Takže neviděl .... Tak ted' zda jej někdo SLYŠEL .... čili komunikovalo se s ním sluchem a mluvou. (myslím ale reálně, ne samobrbláním)
14. Březen 2017 - 15:58
Obrázek uživatele Návštěvník
mima (anonym)
Ten zoznam vyzerá zaujímavo...O satanovi se píše už v první kníže Mojžíšové a poslední zmínka je ve Zjevení. Praktický od počátku až do konce Bible je o něm zmínka, jen se liší někdy jeho oslovení. Oslovení satan se nevyskytuje jen u Joba, ale i v Žalmech, Izaiáš, Zachariáš, Letopis...Ezechiel píše dokonce satanův životopis. Letopis 21... Proti Izraeli pak povstal satan a ...podnítil Davida... Zachariáš 3. Potom mi ukázal velekněze Josuu, jak stojí před Hospodinovym andělem, po pravici mu stál satan, aby ho obviňoval. Hospodin však satanovi řekl....
14. Březen 2017 - 16:05
Obrázek uživatele Návštěvník
mima (anonym)
Bůh mluví bezprostředně jen se svými proroky. Hned v počátcích slyšeli Boha Izraelité, ale přišel na nich takový strach, že prosili Mojžíše ať je Mojžíš prostředníkem mezi Bohem a člověkem. Nemyslím si, že by něco změnilo na tom, kdyby Bůh s námi komunikoval tváří v tvář, slovo v slovo. Nevěřím, že Boží zázrak by způsobil to, že člověk by uvěřil, že Bůh je. Jak pochybují, že by někoho svědectví o tom, že hovořil s Bohem, vidí Boha přivedlo k víře v Boha. O tom víra v Boha není. Bůh je všude kolem nás. Je to jak z rádiovými vlnami. Ty tady byly od počátku světa, nevidíme je, neslyšíme, ale jsou všude v pokojí v dopravním prostředku, v práci, pod zemí v oblacích.... aby jsme tyto vlny zachytili, identifikovali bylo potřeba nějaký přístroj. Do poslední chvíle, než se objevil tento přístroj nikdo nepočítal s tím, že je tady jiný neviditelný svět..... jenže to ještě nebyl konec neviditelného světa do kterého jsme se nedostali. Ještě znovu bylo dáno člověku vejít výš a nahlédnout do jiné dimenze. Nejen slovo dovedl přístroj z neviditelného světa uchopit, ale najednou nám Bůh dovolil nahlédnout do jeho laboratoře a mý můžeme zachytit obraz, což lidstvo do té doby nemělo tuto výsadu.... To jen něco málo z Boží laboratoře do které nám dál nahlédnout Bůh s úmyslem, že ho konečně uvidíme.... posouváme se dál a dál, slova ktera jsme pronesli, jsou tady pořád. Dostaly se do neviditelného světa a jak říkají vědci, pokud budeme pokračovat s vědou tak jak doposud, budeme v budoucnu mohli zachytit slova, třeba Ježíše jak kázal v synagogách. Tak jak nějaký přístroj byl potřebný, aby se dostal na určitou vlnu do určité dimenze, je potřeba k poznání Boha, aby se člověk dostal do Boží přítomnosti dostal se
14. Březen 2017 - 17:03
Obrázek uživatele Návštěvník
mima (anonym)
Bůh mluví bezprostředně......Aby se člověk dostal do Boží přítomnosti dostal se a zachytil Jeho " vlnu "
14. Březen 2017 - 17:06
Obrázek uživatele Charon
Charon
Tak co ... Nehlaste se...Víš, proč se nehlásí? Protože Bůh má operátora jménem Chuck Norris a takový roaming by mu za podobná spojení nikdy nedoplatil :-)
14. Březen 2017 - 17:24
Obrázek uživatele Návštěvník
mamut (anonym)
Žádné bohy jsem nikdy neviděl, zato jsem viděl spousty prosťáčků, kteří v ně věří. A pak jsem viděl také spousty těch, kteří si z nich udělali výnosnou živnost. To ovšem nebyli prosťáčci, ale pěkně vykutálení ptáčkové. Ono se také nadarmo neříká, že první náboženství vzniklo, když podvodník potkal hlupáka.
15. Březen 2017 - 1:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Mno (anonym)
Chlápek s vousem,v prostém mnišském bílém rouchu,s holí,moudrý,zjevuje se prosebníkům a poutníkům na pochodech a poutích do svatých míst.
15. Březen 2017 - 1:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Slůvě (anonym)
Můžeme,ale čekat,že se nám zjevovat bude?Kdo řekl,že se nám má zjevovat?
15. Březen 2017 - 1:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Slůvě (anonym)
Mudrujte,mudrujte.Jenže houby vymudrujete.Bůh jestli se někomu zjevil,ty otázky tu snad vymýšlí jeden člověk.Všechny stejného typu deduktivního přístupu vědy.Vyvrátíte vaší otázku ne existenci Boha.
15. Březen 2017 - 2:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Slůvě (anonym)
Žádné bohy jsem nikdy...Protože nejsi černoprdelníka jak je zve marxismus,ale za to jste vědečtí materialisti,komunismus je ve vás jak v koze,to je vaše víra,vaše přesvědčení.
15. Březen 2017 - 2:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Slůvě (anonym)
Nechte laskavě Boha Bohem a věnujte se práci.
15. Březen 2017 - 2:03

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama