146 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Viděl někdo někdy Boha?

10. Září 2018 - 0:21

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
brotherrr (anonym)
Bible nám říká, že Boha nikto nikdy neviděl kromě Ježíše Krista. Písmo říká: Bůh prohlašuje " Nebudeš moci viděti tváři mé; neboť neuzří mne člověk, aby živ zůstal." Toto Písmo vypadá být v rozporu s jinými verši z Písma, které popisují různé lidské "vidění" Boha. Například, Písmo říká: popisuje Mojžíše mluvícího s Bohem "tváří v tvář". Jak mohl Mojžíš mluvit s Bohem "tváří v tvář" když nikdo nemůže vidět Boha a zůstat naživu? V tomto připadě, fráze "tváří v tvář" je řečnická figura naznačující, že byli ve velmi úzkém spojení. Bůh a Mojžíš mluvili mezi sebou jako by to byly dvě lidské bytosti, které mají důvěrný rozhovor. V Písmu se píše:Jákob viděl Boha, který vystupoval jako anděl; on ve skutečnosti Boha neviděl. Samsonovi rodiče byli vyděšení, když si uvědomili, že viděli Boha, ale oni Ho viděli jenom jako anděla. Ježíš byl Bůh v těle, takže když Ho lidé viděli, oni viděli Boha. Takže ano, Boha je možné "vidět" a mnoho lidí "vidělo" Boha. Zároveň ale nikdo neviděl Boha že by se mu zjevil v celé své nádheře. V našem padlém stavu, kdyby se nám Bůh plně zjevil, byli bychom stráveni a zničeni. Proto se Bůh zahaluje a zjevuje se v takové podobě, abychom Ho mohli "vidět". Je to jiné než vidět Boha s všechnou slávou a svatostí. V Písmu se píše: Lidé viděli vidění Boha, obrazy Boha, zjev Boha, ale nikdo neviděl Boha v celé své plnosti.
8. Únor 2012 - 16:26
Obrázek uživatele Návštěvník
to znamená (anonym)
Bible nám říká, že Boha...že jsi osel, který tu pořád vymýšlí nová vlákna na stejná témata. Prostě blb.
10. Únor 2012 - 8:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Šárí (anonym)
Celého Boha najednou vidět ani zažít nelze, z lidské perspektivy. Ani Ježíš ho neviděl a nezažil celého. Tečka. Různí andělé a nirvány a podobné věci nejsou Bůh.
10. Únor 2012 - 9:24
Obrázek uživatele Návštěvník
to:brotherrr (anonym)
ano je to zajímavý postřeh, protože Boha Stvořitelele nelze vidět a přesto žít. Je tedy možné jediné vysvětlení a to, že tím s kým lidé mluvili,nebyl přímo ON,ale byli to "jen" Boží zástupce tedy andělé.
10. Únor 2012 - 18:43
Obrázek uživatele Návštěvník
ezo tévé (anonym)
Dala jsem si práci a 2x volala na Ezo TV. Jednou v pátek večer když tam jsou asi od půlnoci ty soutěže za pěníze a pak ještě jednou abych se zeptala. Jednou jsem se dovolala paní Marcele a zeptala se na otázku, celkový čas za hovor od vytočení čísla až po položení otázky je 11 minut!!!! čili jsem za otázku měla platit 770kč(70 kč za minutu). Po druhé jsem nechtěla čekat a tak jsem po uvítací znělce a kecech na prodloužení hovoru (cca 3 min) se nechala připojit mimo studiu, oni to nazývají "okamžité spojení" kde mě asi 3x přepojovali na někoho jiného. Po 9 minutách jsem se dovolala neprofesionální kartářce, snad byla i opilá a dočkala se jakžtakž nějaké souvislé odpovědi. Nicméně za první hovor jsem neplatila 770kč tak jak jsem měla ale 890kč....nevím proč a za druhý 9 minut dlouhý jsem měla platit 630kč. Nicméně jsem platila 930,- když jsem volala svůj dotaz na ezo tv co to je za drzost atd tak mi bylo řečeno, že za rychlo připojení! (které trvalo přes 3 minuty) se účtuje automatický příplatek 300Kč!!!! Což nikde na obrazovce nebylo napsaný. Docela by mě zajímalo zda má někdo podobné zkušenosti? Uvažuji o tom, že je dám k soudu?! Ostatní varuji: NEVOLAT DO EZO TV A NECHODIT K LIDEM CO TAM ÚČINKUJÍ
14. Únor 2012 - 2:17
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
je to vulgarni, ale kdyz pouziju tu znamou vetu Bolka, ze "vasi pi.. jsem take nevidel, ale verim, ze ji mate", tak je to i s bohem. Neni to o tom jej videt, ale je to stav mysli, verit tomu ze existuje.
14. Únor 2012 - 9:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Sisterrr (anonym)
Táhni už s tou svojí dementní propagací! Jestli cítíš potřebu se nábožensky vyjadřovat, tak tu máš nejmíň dvě podobný témata už dávno založený a skutečně fungující. Tam se realizuj.
14. Únor 2012 - 12:38
Obrázek uživatele Návštěvník
? (anonym)
Vikřičník má pravdu,sisterrr,ty se jdi vycpat,jsi neznaboh a on to vidí!
14. Únor 2012 - 12:47
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Vikřičník vás všechny vydí!
14. Únor 2012 - 13:28
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Táhni už s tou svojí...Nevim, co zde vyskakujes, presne tak zni tema. Ja si neuzurpuji pravo nekoho poucovat. Na to musi prijit kazdy sam. Je uplne jedno jestli budhista, muslim nebo krestan vidi v nekom ci v necem boha, musi tomu ale verit. Mozna jsi ateista, ale mylis se. Veris mozna v silu penez, moci atd.
14. Únor 2012 - 14:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Sisterrr (anonym)
Nevim, co zde vyskakujes,...Opakuji, jestli nám potřebuješ cpát svoje bludy, můžeš to dělat na k tomu určených diskusích, a ne zakládat na každý svůj štěk novou diskusi.
14. Únor 2012 - 14:54
Obrázek uživatele erasonebezpecny
erasonebezpecny
Zakládej si,co chceš. Máš moje svolení.
14. Únor 2012 - 18:04
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Opakuji, jestli nám...Vidim, ze mas spatne zkusenosti s jehovistama. Kdyz uz ses k nim pridal, je to jen tvoje vec a nemusis si sve chyby vylevat na ostatnich. Kdyz uz mas to IQ studene zehlicky, tak ses mel alespon zeptat nekoho v okoli. Ted uz to pujde s tebou jen z kopce, ubyvanim sede hmoty mozkove ti to uz zacalo, ale jak tak soudim, nebude to dlouho trvat, az nebude moznost ubyvat co. Nyni si myslim, ze jsem se nevenoval tematu, ale snazim se ti trosku pomoct a uz nehul.
15. Únor 2012 - 8:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Zkus ho hledat tady - snad ti to dojde. http://www.youtube.com/watch?v=VU5iZIhur6E&feature=related
15. Únor 2012 - 17:21
Obrázek uživatele Návštěvník
VIDĚL JSEM BOHA (anonym)
Byl v muzeu, celej mramorovej, nahatej a říkali mu Zeus.
15. Únor 2012 - 20:37
Obrázek uživatele Návštěvník
intago (anonym)
http://intago.sweb.cz/nejsilnejsi-meditace.htm
9. Březen 2017 - 20:30
Obrázek uživatele Návštěvník
farář Blažek (anonym)
Bible nám říká, že Boha... sem viděl Boha, dokonce jsem s ním byl v práci, ale docela mu to šlo, občas se dloubal v nose, jinak to byl řízek
10. Březen 2017 - 0:40
Obrázek uživatele Návštěvník
aa (anonym)
kdybys ho videl, tak je slaby
10. Březen 2017 - 9:37
Obrázek uživatele Návštěvník
aa (anonym)
„Bůh je Duch“, a že tedy je neviditelný lidským očím. (Jan 4:24)
10. Březen 2017 - 9:39
Obrázek uživatele Návštěvník
aa (anonym)
Původní slova v hebrejštině a řečtině, která jsou překládána jako „duch“, mohou být v jiných kontextech přeložena jako „vítr“, „dech“ a „zatroubení“. Podle lexikografů slova v původních jazycích vyvolávají představu neviditelné síly v činnosti. Podobně jako vítr je i Boží duch pro naše oči neviditelný, ale jeho účinky jsou skutečné a rozeznatelné.
10. Březen 2017 - 9:40
Obrázek uživatele Návštěvník
aa (anonym)
Bůh nám může skutečně pomáhat, protože má moc, která vzbuzuje bázeň. Tato moc je neomezená, jak dokládá obrovský rozsah a složitost hmotného vesmíru. Bible říká, že Buh zná jméno každé hvězdy, přestože jich jsou nesčetné miliardy. Nejen to, Bůh je zdrojem veškeré energie těchto hvězd. (Izajáš 40:25, 26) Není to úžasné? Tato fakta jsou ohromující, ale Bible říká, že „to jsou jen náznaky jeho moci“. (Job 26:14, Today’s English Version)
10. Březen 2017 - 9:43
Obrázek uživatele Návštěvník
aa (anonym)
Vše prostupující účinek Božího ducha si můžeme znázornit na slunci. Ačkoli je na určitém místě, jeho energie se dostává k velké části země. Podobně Bůh má své místo pobývání, ale může svou vůli uskutečnit kdekoli ve vesmíru. Kromě toho může použít svého svatého ducha k tomu, aby kdykoli zjistil, co se děje na kterémkoli místě. Proto se ve 2. Paralipomenon 16:9 píše: „Pokud jde . . . o Boha , jeho oči se toulají po celé zemi, aby ukázal svou sílu ve prospěch těch, jejichž srdce je vůči němu úplné.“ Bůh také řídí organizaci duchovních tvorů, totiž andělů. Podle Bible jich jsou stamiliony — možná i miliardy nebo víc.* (Daniel 7:10) Bible popisuje řadu případů, kdy andělé jako zástupci Boha přišli na zem, mluvili s lidmi a podali mu o tom zprávu. Například v Abrahamově době andělé prozkoumali křik stížnosti na Sodomu a Gomoru. Zjevně poté, co od nich Bůh dostal zprávu, se rozhodl, že tato města zničí. (1. Mojžíšova 18:20, 21, 33; 19:1, 13)
10. Březen 2017 - 9:45
Obrázek uživatele Návštěvník
* (anonym)
Lidé, zvířata, rostliny z něčeho žijí. Rostlina přijímá živiny z půdy, k tomu "nasává" oxid uhličitý ze vzduchu a probíhá fotosyntéza, vylučuje kyslík. V noci pak kyslík spotřebovává. Tedy spotřebovává ho i přes den, ale přes den ho více vyrobí, než spotřebuje. Živočichové přijímají vodu, potravu, odchází moč, stolice. Dále je nutné dýchání. Student učící se na zkoušky spotřebovává jak více potravy, tak více kyslíku. Mozek si bere hodně zdrojů. Každá lidská myšlenka je možná jen díky tomu, že ji pohání palivo. Bez kyslíku a bez živin mozek nepracuje. Spalovací motor také nejede bez paliva a bez kyslíku. Hvězda nesvítí bez jaderné fúze. Takže všechno má nějaký pohon. A zvlášť u živočichů velmi sofistikovaný. Budu pro tuto chvíli předpokládat, že to někdo stvořil. A tedy ten Někdo si s tím dal práci a vyhrál si s tím. Stanovil přesná pravidla. Nic se neděje bez příčiny a bez zdroje. No a teď tu jsou nějaké neviditelné bytosti vznášející se všude kolem a tyto bytosti jsou perpetum mobile. Nepotřebují žádný zdroj ničeho, fungují stále, aniž by potřebovaly zdroj energie. Jejich sílu jim nikdo nedodává. Takže Bůh stvoří dva světy. Svět hmotný, kde stanoví přísná pravidla kauzality a bez pohonu, bez energie se nepohne nic ani o milimetr a všechno musí mít nějaký zdroj a pak stvoří neviditelný svět, kde popře, zbourá všechno, co v tom prvním stvořil. Proč by to dělal? A ještě údajně ten hmotný hraje divadlo pro ten nehmotný. Že prý Bůh něco dokazuje těm neviditelným bytostem. Hraje nějaké kosmické šachy. Aby prokázal, že měl pravdu. To je další absurdnost. Vždyť skutečný Stvořitel by nemusel nikomu nic dokazovat. Stvořitel přece nemá komplexy. Komplexy měli ti, co tyto báchorky vymýšleli.
10. Březen 2017 - 10:30
Obrázek uživatele Návštěvník
* (anonym)
Křesťané věří, že existují nadpřirozené bytosti. Bůh, andělé, démoni. Tyto bytosti mají schopnost ovlivňovat hmotu. Mě by zajímalo, jakým aparátem to dělají? Když chci nabrat písek lžící, musím mít lžíci určitého tvaru. Kulatého, vejčitého, s prohlubní uvnitř. A jak to dělá duch? Kde vezme tu lžíci? Čím ji drží? Čím duch myslí? Nemá mozek? Tak myslí čím? Má nějaké centrum inteligence? Co třeba takový démon křivice. Údajně způsobuje, že člověk má prohnutou páteř. Démon tedy způsobuje obtíže člověku při chůzi. Zajímalo by mě, proč se démon specializoval pouze na jednu činnost... Nic jiného neumí? Pouze se usadil v páteři toho člověka a tam škodí? To ho jako inteligentní bytost baví? Mnoho let sedět v páteři s poslouchat, co ten člověk dělá? A co dělá ten démon křivice v noci, když ten člověk spí? Nenudí se? Nevadí mu chrápání toho člověka? Nebo spí s tím člověkem? Nebo si dá špunty do svých duchovních uší a nějak noc přečká? A jak se vůbec do té páteře dostal? To mu jako Bůh přikázal vlez do babky (dědka) a ohni ji (jeho)? Nebo kdo mu dal ten pokyn? Sám si démon vybral, že bude křivit páteř? A proč nepřijde dobrý anděl a nevyhodí ho ven z té páteře? Proč se dobrotivý Bůh divá na takové divadlo? Co z toho má? Bůh má celkovou evidenci, kolik démonů působí aktuálně na planetě Zemi ? Proč nezasáhne? Nebo to je nějaká dohoda? Tak jako se Bůh dohodl se satanem, že mu prozkouší Jóba, tak se Bůh dohodl i s ostatními démony a s každým člověkem dělá speciální pokus? Kolik démonů celkově působí na planetě Zemi a kolik dobrých andělů? Má Bůh o tom přehled? Jaké mají duchovní bytosti možnosti ovlivňovat hmotu? Stanovil Bůh nějakou hranici, kam až mohou jít? Jak tu hranici stanovil? Respektují ji duchovní bytosti? Co je hlídá, aby tuto hranici nepřekračovali? Jaké sankce mají, pokud by tuto hranici překročili? Jak může být odpovědný člověk, když je tady prostředí plné skrytých neviditelných bytostí?
10. Březen 2017 - 10:35
Obrázek uživatele Steve
Steve
Ty ale křest'an nejsi ... tak proč to vůbec řešíš?
10. Březen 2017 - 18:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Katolík (anonym)
Boha nikdy nikdo neviděl. Ale Ježíš Kristus, Syn člověka, ten o Něm podal zprávu.
10. Březen 2017 - 18:33
Obrázek uživatele Návštěvník
aha (anonym)
Boha nikdy nikdo neviděl....tan Ježíš, o jehož reálné existenci se vedou spory a diskuze?
10. Březen 2017 - 21:35
Obrázek uživatele zanet81
zanet81
Křesťané věří, že...Démon křivice. Takto věří hnuťovíráci. To my nejsme.
10. Březen 2017 - 21:41
Obrázek uživatele Návštěvník
!!! (anonym)
Už to nechlastejte ani ředěný!
10. Březen 2017 - 21:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Vážně? (anonym)
Boha nikdy nikdo neviděl....Já o něm slyšim "podávat zprávu" neustále, od různých "synů a dcer člověků". A fakt mě to nedojímá.
11. Březen 2017 - 16:50

Stránky

Přidat komentář