70 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Věříte,myslíte,cítíte?Jste jiní než ostatní?

10. Září 2018 - 0:08

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Kamelie (anonym)
Máte někdy dojem,že jste jiní než ostatní? Třeba použiji slovo "pozemští andělé"?Věříte,v cokoli,jenž vaše fantazie dává "tomu" podobu?Vnímáte věci,které jiní kolem Vás nejsou schopni cítit?
15. Leden 2007 - 19:27
Obrázek uživatele Návštěvník
xxcd (anonym)
Každý je jiný, Kamelie. Ale přesně rozumím, co myslíš. Věřící nejsem v pravém slova smyslu, ale mám bohatý svět myšlení, všímám si, myslím hodně dopředu atd. Ale zvenku to nejde poznat, ani s tím nemám vůbec problémy, spíš naopak ... Jsem šťastný člověk :)
15. Leden 2007 - 22:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Alenka (anonym)
Já jsem vtělená elementární bytost, vím to...
15. Leden 2007 - 23:49
Obrázek uživatele Návštěvník
kamelie (anonym)
Zaplať za to,že každý jsme jiný- vše by pak bylo stejné, dokonalé-bez života,tudíž vnitřně mrtvé.Ovšem nerozumím moc větě,"věřící nejsem v pravem slova smyslu",tak jaký je pravý smysl téhle věty?
16. Leden 2007 - 0:03
Obrázek uživatele Návštěvník
xxcd (anonym)
Že nevěřím třeba v nějaké konkrétní náboženství, nebo "Boha" ...
16. Leden 2007 - 0:05
Obrázek uživatele Návštěvník
kamelie (anonym)
Prostá otázka,jak to víš? Odpovíš?Alenko
16. Leden 2007 - 0:13
Obrázek uživatele Návštěvník
kamelie (anonym)
Rozumím,každý z nás má ovšem jinou podobu svého "boha" ač na umělě vytvořeného boha náboženství též nevěřím.každý má jinou filozofii života a to díky věcem,které mu postaví do cesty.
16. Leden 2007 - 0:22
Obrázek uživatele Návštěvník
xxcd (anonym)
Osvětlím Ti přímo to, v co věřím ... Budu se ale už opakovat, psal jsem to (poznámka pro prudiče) ... Ale to nevadí. Osobně věřím v absolutní rovnováhu a spravedlnost. Zní to jednoduše, ale je v tom mnoho ...
16. Leden 2007 - 0:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Byg (anonym)
Myslím si že jsem chytřejší než všichni ostatní. A vůbec mi nevadí, že na mě u nás v ústavu pokřikují "blbečku" :-). Ale teď vážně - celý tento svět je jen manifestací mnoha myslí. Ostatně vědci už na to přicházejí - že totiž podstata těch nejmenších částeček je natolik vrtkavá, že vlastně celá naše realita je jen jakýsi sen. Sen mnoha myslí oddělených a současně spojených. Pokud si tedy myslíš, že jsi "něco víc" než jen "člověk", je to tak. Každý je takový, jen málokdo to vidí.
16. Leden 2007 - 12:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamelie (anonym)
Odpověď xxcd Tím si mi připomněl Einsteinovu teorii relativnosti-s tím mohu jen souhlasit.Sparavedlnost-ta je též relativní i tady,zatím,nenajdeš absolutní rovnováhu
16. Leden 2007 - 13:38
Obrázek uživatele Návštěvník
janka (anonym)
Jsem ráda, že přišla konečně doba a že jsem potkala lidi, kteří se začínají zabývat otázkami, kt mě trápily celý život. Možná se mi vysmějete za mou troufalost, cítila jsem se vždycky jiná, ale ne lepší spíš horší, něco jako blázen...Ale o věcěch duchovních a vnímání světa se kdysi mluvilo určitě jinak a dost omezeně... Nejsem žáden pozemský anděl ani nějaká vesmírná bytost..to ne. Taky nějaké škatulkování nemám v oblibě
16. Leden 2007 - 13:39
Obrázek uživatele Návštěvník
xxcd (anonym)
Pro Kamelii: Myslíš teorii relativity !? :) ... No a já právě věřím v absolutní rovnováhu, spravedlnost, kterou ovšem člověk, jako střípek nějakého konečného nekonečna nemůže zaznamenat ... Např. globální oteplování je následek něčeho - akce -> reakce ... a třeba jen proto, že zase někde dál je třeba ochlazení ... Je to jen příklad, možná hloupý ... Tak jako i má myšlenka, že všichni lidé jsou na tom úplně stejně pokud bys například sečetla jejich kladné schopnosti, míru inteligence, radost ze života atd. a podělila počtem těchto skutečností, tak by vyšlo vždy stejné číslo, třeba 1 :-)
16. Leden 2007 - 13:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamelie (anonym)
Ahoj Janko,všichni jsme " blázni bláznivého krále"....,tak pak kdo je blázen???:))A bude hůře...
16. Leden 2007 - 13:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamelie (anonym)
:)),pro xxcd Ano relativity.myslím rychleji než píši:))Musí ovšem oponovat,viz gl.oteplování-následek něčeho???Příroda jen reaguje na vlivy způsobené člověkem,pak veškeré prognozy se dají lehce vypočítat.Tvá myšlenka,že všichni lidi jsou na tom stejně mne posouvá o trochu dál,ale musím si ji ještě přemlet...:))
16. Leden 2007 - 14:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Pro xxcd (anonym)
Teoreticky by jsi mohl mít pravdu Jakube, ale když se na to podíváš objektivně ....poznáš spoustu lidí .... osudů, zážitků a utrpení .... Nejsme na tom všichni stejně .... to by nebylo chudých a bohatých, hloupých a chytrých, nemocných a zdravých, věřících a nevěřících....je toho dost v čem je mnoho rozdílů.... Bylo by to opravdu asi dost fádní a stereotypické až nudné. Představ si tady třeba tu diskusi .... asi by jsi sem nechodil ....všichni by byli za jedno a pak by ani žádná diskuse nemohla vzniknout .... byl by to jen jeden velikánský monolog. Co říkáš?
16. Leden 2007 - 22:57
Obrázek uživatele Návštěvník
xxcd (anonym)
Jen jsi mě možná správně nepochopil ... Každý je úplně jiný, podobný v něčem ... Myslel jsem ale teorii takovou, že pokud bys jednotlivě sečetl např u 2 úplně jiných lidí jisté hodnoty, pak podělil, výsledek by byl stejný. Jenže stupnice hodnot je moc obrovská a jednotlivě odstupňovat to, jak kdo je třeba bystrý a jak chudý zase druhý by asi nikdy objektivně nešlo ... Těžko se má myšlenka vysvětluje :)
16. Leden 2007 - 23:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Pro xxcd (anonym)
No právě, že Tvé myšlenky jsou moc těžko pochopitelné a pro mnoho lidí tím pádem nestravitelné .... dokonce bych si dovolil říci, že nereálné .... to totiž nejde používat jako v matematice. To jsou úplně jiné hodnoty a jedinečné .... to přeci nejde sečítat a dělit lidské vlastnosti a dělat z toho nějakou statistiku .... vrať se prosím na zem a přestaň využívat své znalosti z VUT na lidský život .... tam je to o něčem jiném, copak Ty to necítíš? Každý člověk je jedinečný .... má spoustu kladů a záporů, něco převyšuje a něco naopak .... dohromady to může být fajn člověk ....nebo také blb, ale myslím, že to nelze paušalizovat a průměrovat tím podělením. Přeci Ty i já můžeme být pro někoho ideální a stejně tak pro druhé úplně nesnesitelní, tak že i když si třeba myslíš, že jsi šikovný, chytrý a tak dále, tak to každému přeci nemusí sedět a to je k vůli té individulitě každého jedince .... co kus to originál a když se shodneš s někým v nějakých věcech .... třeba teď momentálně, tak za pár let s tím stejným svým chováním můžeš někomu pěkně lézt na nervy .... víš ono se vše jednou přejí .... pak je potřeba změna. Zkus to vše co je těď .... jak to teď děláš a jak myslíš, jak se chováš, někam si zapsat a schválně si to přečti za pět či více let a porovnej to .... budeš asi překvapen, že se to bude lišit. Teď vycházíš spíše z ideálů, jak by jsi to či ono chtěl, jak to teď znáš a cítíš .... věř mi nastane za čas změna, nejen u Tebe ale i ostatních a to tím pádem změní jak tebe tak okolí. Není vše vždy tak krásné jak bychom chtěli .... i já měl své ideály a sny .... čas mě přesvědčil, že je to také i jinak :)
17. Leden 2007 - 10:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamélie (anonym)
Zkusím se vložit do diskuse-pobavila mne "statistika lidských vlastností"-vyprávěl mi jeden známý,že se kdysi dělaly pokusy(pro mne nesmyslné),zkoumali "koumáci" na dětech pokusy,po urrčité době začalo blikat červené světlo spolu se sirénou a v reproduktoru se ozývalo..."začala válka". Další akce-reakce...!?...,čistě teoreticky...ty samé děti,jen o 5 a více let starší,stejný pokus...již nebudou reagovat stejně,již to zažily.Každý má své sny,ideály...,nesmí býti ovšem nereálné...u nich nikdy nezjistíš,"nevypočítáš",neucítíš-nebudeš na ni umět reagovat stejně,jako když to neprožiješ...můžeš se tomu trochu přiblížit,ale výsledek bude jiný...,prostě to chce akci a reakci....,asi to je hloupá myšlenka a jen opakuji co tady píšete...,ale kdo ví..??:))
17. Leden 2007 - 14:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamélie (anonym)
Omlouvám se,doplňuji viz "pokus na dětech"...,zavřely je do tmavé místnosti...,takhle já myslím a píšu
17. Leden 2007 - 15:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Pro Kamélii (anonym)
Díky Kamélie, hezký nick, líbí se mi .... ale spíš jsem se chtěl zeptat ... asi nějak nechápu jak to myslíš, nějak mi dneska hlava nebere ... to víš jak to nemám polopaticky, tak jsem mimo,chi :-) Jak si to tedy mám vysvětlit to, co tu píšeš .... jako, že když má někdo zkušenosti tak, že bude řešit jinak situace a nebude mít takové ideály, nebo jsem si to nějak špatně vyložil? No já si právě myslím,že když mám ty zkušenosti, tak že uvažuji jinak, než když jsem je neměl, pokud jsem se spálil, tak si příště dávám pozor ... je to tak správně?
17. Leden 2007 - 22:15
Obrázek uživatele Návštěvník
pro Jiřího??? (anonym)
....vysvětlím: Správně,pokud člověk zažije stejnou věc 2x,v jakémko-li časovém rozmezí bude reakce jiná.... Ovšem Ideály již paří k jiné myšlence...,cituji..." I já měl své iideály a sny..,zarazil mne jen minulý čas, již nemáš sny..??? Na to byla má další reakce. "Sen"...je přece hnací motor vpřed..??§§ Pokud jsem ovšem dobře pochopila Tebe... Alena
17. Leden 2007 - 23:22
Obrázek uživatele Návštěvník
xxcd (anonym)
Nepochopil jsi mě ... Navíc já psal o myšlence ... Jestli reálné, nereálné, to jsem nezmínil ... Připadá mi trochu, že píšeš jako člověk něčím zlomený, který nevěří v určité naplnění snu, cíle, ideálu ... Jinak slovy se některé věci těžko popisují, proto jsem napsal myšlenka ...
17. Leden 2007 - 23:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamélie (anonym)
...to si nemyslím,každý má reálné,někdo nereálné, sny,cíle...,zlomený..?? Spíše bych použila slovo "obava"..??
18. Leden 2007 - 1:04
Obrázek uživatele Návštěvník
xxcd (anonym)
Upřesním: Každý může mít reálné přání, cíl, ale samozřejmě omezené fyzikálně např. To, že tuto cestu k cíli je ochoten podstoupit každý už není reálné :)
18. Leden 2007 - 1:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamélie (anonym)
...Jakube,podstata je stená...,proto píši obava,dáváme sii kolikrát cíle vyšší,v domnění,že se jedná o cíl reálný...,ale z obavy sebe samých se tento cíl stává nereálným...,je to jen myšlenka,ale ty to pochopíš,vím to.. Alena
18. Leden 2007 - 2:02
Obrázek uživatele Návštěvník
xxcd (anonym)
Myslí něco jako "Hlad má velké oči" ? :)
18. Leden 2007 - 12:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamělie (anonym)
Spíše.."Život má takový smysl,který mu dáme"
18. Leden 2007 - 16:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirka (anonym)
Zdravím, jsem tady nová...tahle věta je skvělá!!!díky, přesně tohle jsem potřebovala...
19. Leden 2007 - 0:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirka (anonym)
Zdravím, jsem tady nová...tahle věta je skvělá!!!díky, přesně tohle jsem potřebovala...
19. Leden 2007 - 0:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Věřím...
23. Leden 2008 - 20:25

Stránky

Přidat komentář