165 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Vekovy rozdil

10. Září 2018 - 0:05

Komentáře

Stránky

Zuzka (anonym)
Vadi vam vekovy rozdil mezi partneri? O kolik jste starsi nebo mladsi od sveho partnera a za jakou hranici vekoveho rozdilu by jste nesli?
9. Květen 2005 - 10:33
Andy (anonym)
Jsem o rok starsi nez partner a je to v pohode :-)
9. Květen 2005 - 11:57
xoce (anonym)
ja som o 11 rokov starsi, je to OK
9. Květen 2005 - 12:22
Zuzka (anonym)
Xoce, a nevadi to tve partnerce? Mate i deti?
9. Květen 2005 - 12:50
M (anonym)
Měla jsem o 4 roky mladšího přítele. Bylo mi 25 let a jemu 21 let. Vydrželo nám to 2 roky. Ze začátku to bylo super, hýčkal si mě, byl pozorný, milý, udělal by pro mě vše (taková ta mladická naivita :-)). I když tvrdil, že je vybouřený a pomýšleli jsme i na založení rodiny, po roce a půl se začal chovat hrozně, dával přednost kariéře, kamarádům, prostě začal myslet sám na sebe. Pak mi řekl, že je pro něj práce důležitější než cokoliv jiného a že se chce věnovat jen sobě. Prostě doháněl co "zameškal", začal se tahat po nocích s kamarády, jezdil na víkendy sám, prostě na mě kašlal. Pak jsme se rozešli, protože mi řekl, že se to nezmění a že si chce ještě užívat. Že já za to nemůžu, že je to věkem. Takže od mladších chlapů už dávám ruce pryč. Teď mám o 9 let staršího, sice je rozvedený a má dítě z předchozího vztahu (jen občas si ho půjčuje) a je to mnohem lepší. Má zkušenosti, umí se postarat...To je můj názor
9. Květen 2005 - 12:55
haha (anonym)
je mi 25 a partnerovi 40,je to bezvadny milenec,a jen resim, co bude.oba jsme nebyli spokojeni se sexem v partnerskem vztahu,tak jsme ho hledali jinde.ja jsem se se vym partnerem rozesla,on se rozvadi.nikdy jsme si nic neslibovali,ale ja jsem se zamilovala.ted resime,co dal.z 1.manzelstvi 2 deti.ve sve rodine mam problemy, nikde zastani, vsichni si klepou na celo,ze jsem bezohledna k pripadnemu diteti,ze bude mit misto taty dedu.vsichni rikaji,ze si nabiju "usta" ma nekdo podobny vztah,ale fungujici a stastny
23. Květen 2005 - 11:44
Kacena (anonym)
Jo ja mam pritele o 11 let starsiho. Zatim to klape, ale taky nekdy uvazuju, jestli to bude v poradku i pozdeji. Jestli nebude dedek, kdyz ja budu jeste k svetu, jestli neumre, kdyz budu jeste relativne mlada a podobne. Miluju ho, ale timhle se hodne trapim.
30. Květen 2005 - 14:18
Zvonek Burke (anonym)
Ty si fandíš, abys nenatáhla bačkory spíš než on!
30. Květen 2005 - 14:22
Kacena (anonym)
Parada, tak natahnu a mam to vyresene.
31. Květen 2005 - 12:19
Mirka (anonym)
Manžel je o rok starší, sme spolu celkom šťastní už 14 rokov.Medzi rodičmi bol rozdiel 7 rokov a manželstvo nestálo za nič. Matka alkoholička, otec workoholik a deti bez rodičovskej lásky...Nezáleží na veku, kto je starší alebo mladší, ale na zrelosti a charaktere dvojice!!!
1. Červen 2005 - 11:10
Manchester (anonym)
Měla jsem partnera, byl o 18 let starší. Mě 22 jemu 40. Kecy okolí že by to moh bejt můj táta jsem nevnímala jsou to lidi co se buď hrabou v těhle věcech, nebo se rejpaj v zadnici. V životě jsem nebyla spokojenější, nešlo o prachy, nebyl bohatý, ani nežil pod úrovní. Prostě mě přitahoval. V životě i v posteli to byla naprostá bomba!! Věděl co chce, měl zkušenosti, žarlivý jen trošku, neexistovalo aby mi jako bejvalá dvaadvacítka dělal scény že sem přitáhla pozdě domu, nebo mám moc hlubokej výstřih. Bral mě jako rovnocenou partnerku. I když občas (a přiznám se že mi to dělalo dobře) se staral co jsem přes den jedla a jestli jsem měla teplý jídlo. A taky občas švitořil že moc kouřim což je fakt. Jo to se nikdy nestalo že by se mě kluk před nim(22) zeptal jestli nemám hlad, akorát on řval že nemá co do huby,(pravda je že nevařim) ale to jsem chodila nakupovat, takže tam vždycky něco bylo a navíc vyvářela jeho maminka. Můj starší přítel mi řekl že mu vůbec nevadí že nevařim a že chápe že většinu žen to nebaví a dělaj to jen proto že musej kvůli dětem. Pravda mi děti neměly, tak o to to bylo jednodušší. Tim že jsem byla o 18 let mladší a troufnu si říct vypadám docela dobře tak neměl zapotřebí koukat se po jinejch, mladších a já neměla na koho žárlit i když žárlivka jsem nebyla nikdy. Ale je mi jasný že vztah neni jen o kráse a mládí. Bohužel jsem odjela studovat na delší dobu do Anglie a náš vztah ten zub času nevydržel. Já jsem tam poznala jiného a jeho taky chňapla jiná. Přece jenom 2 roky je dlouhá doba.Už jsem zpátky on zadaný, ale kdyby se chtěl se mnou dát znovu dohromady tak nepohrdnu. Prostě byl na něj spoleh. Že na nás lidi koukaly na ulici divně? Tak ať. Věkové rozdíly vůbec neřešte, jde o to jak si budete rozumět vy a ne co tomu řekne okolí.
2. Červen 2005 - 8:03
Martin (anonym)
Asi to bude pro vás docela pecka ale pro Manchester určitě ne. Moc se mi líbí její příspěvek, který mi, dá se říci, mluví z duše.Mám přítelkyni (partnerku), které je 27 let. Mě je (a teď se pořádně podržte stolu) 53. Věkový rozdíl je tedy úctyhodných 26 let. Našli jsme se na Internetu, tady na Doktorce, kam už 2 roky psala do jistého diskusního fóra. Celou tu dobu jsem četl její příspěvky a právě tím, že její myšlení je ne na úrovni jejích 27 let (tehdy 25). Připadalo mi to, že mluví žena, které je tak 40 až 45 let. Přesto jsem se jí neodvážil ozvat.Až koncem loňského roku to přišlo a napsal jsem jí. Cítil jsem, že nemám co ztratit, a že mě pochopitelně odmítne, ale když to neudělám, budu do konce života litovat, že jsem to nezkusil. Po nějakém týdnu jsme se sešli a byli jsme si navzájem hned velmi sympatičtí. A začalo vznikat zvláštní kamarádství; ostatně co bych také mohl ve svém věku čekat od mladé a pohledné ženy... Nebudu to protahovat - vznikla mezi námi veliká láska, věkový rozdíl si ani jeden z nás neuvědomuje a přesně tak, jak píše Manchester jsme naprosto rovnocennými partnery. Je pravdou, že spolu zatím ještě nežijeme ale navtěvujeme se cca 4 měsíce a dělí nás poměrně velká vzdálenost. Máme až neuvěřitelně shodné názory a zájmy. Máme každý svůj byt a plánujeme spolu žít. Uvidíme, co přinese čas; máme se rádi čím dál víc. Držte nám palce (Manchester!!!).
2. Červen 2005 - 15:43
Martin (anonym)
Ahoj všem,abych řekl pravdu, byl jsem velmi zvědavý na nějaké reakce od vás... ALE na tohle téma, které Zuzka založila teprve nedávno, jsem narazil naprosto náhodně a opravdu mě moc zaujalo. Zuzka ovšem o sobě neřekla vůbec nic... třeba jestli se to týká přímo jí nebo někoho z jejích přátel a tak.U "xoce" zase postrádám info o pohlaví, takže je o 11 let starší ON nebo ONA? ----ale asi ON, protože toho téma založila žena, tak to tak nějak cítím, že by mělo jít o "věkový rozdíl", kdy mladá žena má staršího chlápka :-)).U Andy není co řešit -jeden rok je NIC. U autorky "M" je to pro mě celkem jasná věc... jednadvacetiletý kluk je prostě mladý zajíc, který do vztahu nemůže být připraven ikdyby si to stokrát myslel a věřil tomu. Takže "eMko", buď ráda, že to tak dopadlo, nepřišla jsi o nic.A teď něco pro "haha" - možná by bylo zajímavé, kdyby tu zazněl názor mojí partnerky... pochopitelně tu teď vedle mě nesedí, je 160 km daleko, ale požádám ji jestli by sem nenapsala co si o tom myslí. Určitě to bude něco podobného jako napsala Manchester, jen škoda, že jim to pak už nevydrželo. Třeba to dáte ještě do hromady, kdo ví.....(?)
4. Červen 2005 - 17:19
Manchester (anonym)
Já si myslim že na světě je přece spousta horších věcí než starost o to kolik let má můj partner. Témata jako "věkový rozdíl" apod.považuji za jakési civilizační choroby. To samé jako holka si chce vzít výstřih ,ale nevezme si ho protože by si o ní spousta lidí myslelo že je moc vyzývavá ba dokonce že je prostitutka. Všechny tyhle věci řešíme jen proto-CO TOMU ŘEKNOU OSTATNÍ? Já se naučila jedno, záleží mi na názorech pár přátel,ale i kdyby si i oni ťukaly na čelo tak se rozhodnu podle sebe. A taky jsem zjistila že zaobírat se pomluvama nebo pohledama je naprostá ztráta času v lidském životě. Na mě když se někdo blbě dívá tak občas i přihodim do ohně. Jako s mym bývalym staršim přítelem. Lidi koukaly divně, ale já se k němu na veřejnosti hrozně ráda lísala,kdepak se stydět byla jsem na něj hrdá a chtěla aby všichni viděly jak jsem šťastná. Většinou si lidé řeknou, no jo mladá holka s takovym musí chodit jen pro prachy, pravda bejvá to tak, ale nikde to neni napsáno!!! Tvrdim,když něco neubližuje a dělá to člověka šťastnym tak si to musí náležitě užívat,dokud to je.
5. Červen 2005 - 10:37
Zuzka (anonym)
Ahoj Martine, dekuju za takovou pozitivni reakci. :-)Muj pritel je ode mne starsi o jedenact let, takze mam taky co resit. Tedy jsem hodne spokojena, jen me zarazilo nekolik diskuzi tady na doktorce, jak to bude spatne, kdyz budu starsi a podobne. Ted mi je jen 23. Jenze ja nevim, tapam sama v sobe, protoze z casu na cas se toho taky bojim, jenze pak si zas rikam, ze je to v pohode, kdyz mi bude padesat a jemu sedesat, tak to prece neni nic katastrofalni, stejne uz budu stara baba...
6. Červen 2005 - 12:09
Jana (anonym)
Ahoj všem, já jsem přítelkyně Martina, poznali jsme se před pár měsíci a já najednou ucítila, že to je ten muž,kterého hledám. Nejen proto, že je chytrý, inteligentní, ale má v sobě určité charisma, které nemají kluci mého věku ani omylem. S nimi si nemám co říct. Mně je 27 let, Martinovi 53 let, zdá se to skutečně velký rozdíl, ale já si přijdu rozumově jako jeho vrstevnice. Vždy mě přitahovali starší muži, bohužel byli většinou ženatí a s mladými jsem to dlouho nevydržela.Co nechápu je to, jak třeba může mít 50letá žena 25letého, to se mi zdá směšný, že si jen něco dokazuje, ale v opačeném případě je to úplně normálně.
7. Červen 2005 - 12:49
Zuzka (anonym)
Cau Jani, vitam te v diskuzi. :-)A dokazala by jsi si Martina vzit a mit s nim deti? Nevadilo by ti, ze je o tolik starsi? Ja ted resim takovy problem, a nevyznam se sama v sobe. Ale vim, ze si taky rozumim spis se starsimi, vzdycky jsem byla o kousek popredu.
7. Červen 2005 - 12:52
Michaela (anonym)
Jak tak čtu, tak nemáte víceméně žádný problém se starším mužem. Ale co o hodně starší žena? Bude fungovat i tenhle vztah?
7. Červen 2005 - 12:57
katae (anonym)
to Jana:To teda fakt nechápu, jaký je rozdíl mezi tím, když 53-letý muž má 27-letou partnerku a když 27-letý muž má 53-letou partnerku. To fakt nechápu. Podle mě to vyjde úplně nastejno, nejde o věk, ale o povahu a životní styl těch lidí.Ale zas už díky tomuto Tvému názoru chápu, jak jsi nevyzrálá a proč hledáš oporu a vyzrálost (na Tvé vyvážení) ve starších partnerech.Takže jsi si vybrala dobře.
7. Červen 2005 - 12:59
Michaela (anonym)
Diky Katae za tvou reakci, pomohlo mi to i když já spíš řeším, jestli opustit manžela a tři roky manželství s hodným chlapem, ale který mě zas tak nepotřebuje, kvůli klukovi, kterému je 18. Jsem od něj 10 let a šíleně mě trápí jestli mu to vydrží.
7. Červen 2005 - 13:22
Harriet (anonym)
Nejde přece o lásku , ale soulož!Že Katae?
7. Červen 2005 - 13:28
kokrouš (anonym)
Jasně, starý baby mají kundy jak tahací harmoniky, to je potom sex!
7. Červen 2005 - 13:30
katae (anonym)
Michaelo, mám za sebou 10 let manželství s mužem o 4 roky starším než já, byl to očistec.Můj současný manžel je o 7 let mladší než já a úplně mi to vyhovuje. (tak jako některé ženy nedokáží pochopit, že mám "zajíčka", tak já bych neměla chápat, že mají opotřebovaného dědulu-páprdu. Ale není to tak, já už vím, že ve věku to není).Ať se rozhodneš jakkoli, držím palce. Je pravda, že u podobných vztahů se dostanete do problémů spojených právě s tímto věkovým rozdílem, ale zas nebudete řešit např. agresivitu partnera, psychické či fyzické násilí, nevěru atp. Všude něco je a tohle se dá zvládnout, když chtějí oba.Ririko rozchodu je úplně stejné jak u jakýchkoli jiných párů.
7. Červen 2005 - 13:30
katae (anonym)
Jasně, tentokrát používáš přezdívky Harriet a kokrouče. :-)Nechceš už vystupovat někdy pod svou vlastní přezdívkou? Stejně Tě tu už každý pozná.Jo, a jde o lásku. Ale to Ty asi nepochopíš. Podle Tvých příspěvků po celé diskuzi a podle toho, jak zneužíváš přezdívek ostatních, tak Tobě štěstí nepřálo a lásku jsi moc nepoznal/a, jestli vůbec. Chudáčku.
7. Červen 2005 - 13:34
Michaela (anonym)
Katae díky moc za tvojí odpověď. To je asi to co jsem potřebovala slyšet. Vůbec mi nevadí zajíček, hlavně že je to stejný blázen jako já. Spíš jenom doufám, že mu ta odhodlanost v tomhle věku vydrží. A o sex jde pouze okrajově, já mu nepřikládám ve vztahu až takovou váhu.
7. Červen 2005 - 13:36
Táňa (anonym)
Jasně ve věku to není, ale v pořádným klacku, že?
7. Červen 2005 - 13:39
katae (anonym)
Jasně, chci užít fůru sexu abych měla inspiraci pro své nové knihy!
7. Červen 2005 - 13:54
bimbo (anonym)
Ty tvý knihy to musí být pěkný propadáky, to je nějaký slepičí čtení, nebo co?
7. Červen 2005 - 14:00
Mirda (anonym)
Pro katae: Cha CHa CHa u tebe to skutečně sedí ta láska, vždyť se na tobě střídají chlapi jak na prvním nástupišti!
7. Červen 2005 - 14:17
Michaela (anonym)
To je přesně problém dnešní společnosti! Každý se stará o to, o co nemá a hlavně dělá ukvapené závěry. Nechápu proč škatulkujete vztahy s velkým věkovým rozdílem hned tak, že jde jen o sex nebo o prachy. Copak jste vážně nikdy nezažili tu lásku s velkým L, kdy sex, peníze ani věk nejsou vůbec důležité?
7. Červen 2005 - 14:31

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama