187 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Vasektomie.

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Mirek (anonym)
Co to je, teoreticky vím. Ale mohl by mi prosím někdo říct, kde, a za kolik se to dělá? Komu to udělají, kdo to posuzuje. říká se, že je to jen částečně vratný zákrok. nepostoupuila věda dopředu tak, že už je větší pravděpodobnost, že se podaří obnovit plodnost na 100%? Děkuji..M
21. Listopad 2003 - 19:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Udělají ti to na každé urologické klinice.Je to placené.V návratnosti věda nepokročila.Navíc to výrazně zvyšuje vznik rakoviny varlat.Taky jsem o tom uvažoval a hlavně tenhle důvod mně odradil.
23. Listopad 2003 - 18:41
Obrázek uživatele Návštěvník
honza (anonym)
Hloupost, hloupos, hloupost. To že to dělají na každé urologické klinice, je to jediné pravdivé, ce je na předchozím příspěvku pravda. Tento zákrok provede urolog jen pokud jsou splněna určitá pravidla, které stanovilo ministerstvo zdravotnictví a pro nozmálně zdravého člověka jsou absolutně nesplnitelná. Je smutné, že i dnes se o svém vlastním zdraví člověk musí dohadovat s ostatními.
26. Duben 2004 - 17:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Barbora (anonym)
Koukám, že u nás budeme stále pozadu oproti okolním zemím. Pokud vím, tak se tyto zákroky v zemích ležících od našich hranic směrem na západ provádějí celkem často a dokonce se 100% návratností! Jedná se prý o malý zákrok. Stačí jen zaplatit a je to. Poznala jsem člověka, který toto podstupuval po každém dítěti, jež zplodil. A to má již 4 ratolesti, nebo 5? Už ani nevim:-))
24. Únor 2005 - 22:24
Obrázek uživatele Návštěvník
katka (anonym)
Muj pritel to ma taky, a nemuzu souhlasit s prispevkem nademnou, ze je to 100% navratitelne. Ani na zapade ne. To, ze by to vas znamy mel udelane po kazdem diteti se mi nejak nezda. Pritel popisoval operaci takto: malymi rezy se vytahnou kanalky, ktere se prestrihnou a zatavi. Jizvicky nenajde ani on, ani ja. Tady v anglii je to bezna procedura, ma to 80% chlapu, kteri uz nechcou deti, a jsou o tom dost otevreni. Taky znam jednoho, co se znovu ozenil, a jeho nova pritelkyne chce dite, ale protoze mel vasektomii, tak nemuze. Prodelal nekolik zakroku a porad nic, i doktor mu rekl, ze po vasektomii uz deti mit nemuze. takze vratne na 100% to neni.
13. Březen 2005 - 11:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Tomáš (anonym)
Barboro, kdes přišla k tomu, že si to někdo nechal udělat po každém zplozeném dítěti? Jestli měl 4-5 děti, tak to musel mít 4-5 párů varlat! Jestlipak měl taky 4-5 penisů? Dej vědět, zajímá mě to, mám muzeum voskových figurin a to by byl hit!!
17. Březen 2005 - 16:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
A jaké jsou tedy podmínky pro pdstoupení Vasektomie? Jestli tady má někdo osobní zkušenosti s Vasektomií, zajímali by mě detaily jako např. Je množství ejakulátu stejné nebo nižší než před operací? Změní se konzistence ejakulátu (barva, vazkost apod.)? Jaké je to pocitově, je to stejné? Prosím o všechny zkušenosti.
1. Září 2005 - 19:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Ne-mravní hlídk (anonym)
Vyteče ti pár kapek sklovitého sekretu prostaty a šmitec. Spermie v ejakulátu chybí. Podle toho to taky vypadá. Nicméně prodělaná kapavka způsobí srůsty chámovodů, takže výsledek je tentýž a zadarmo.
1. Září 2005 - 22:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Denisa (anonym)
Tomáši, to co tady napsala Barbora je samozřejmě blbost. Pro tyto účely se před vasektomií uloží spermošky do spermabanky pro případné další dětičky. Ale ty se začni sebevzdělávat aby sis neplet vasektomii s kastrací (odstranění varlat) nebo s amputací.
2. Září 2005 - 21:59
Obrázek uživatele Návštěvník
lll (anonym)
Ať se zeptá manželky, jestli mají alespoň dvě jejich děcka stejného otce. O doktorech bych tentokráte nepochyboval.
5. Září 2005 - 15:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Karel (anonym)
Da se nekde zmrazit sperma a kolik to stoji? Chtel bych jit na vasektomii, ale prece jen bych chtel mit jistotu kdybych se rozhodl mit dalsi deti.
5. Listopad 2005 - 8:55
Obrázek uživatele Návštěvník
pavel (anonym)
Podařilo se Ti zjistit, jaké jsou konkrétní podmínky pro provedení, případně za jakých podmínek ji lze podstoupit?
2. Leden 2006 - 16:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Nejlepší bude když si projdeš internet a to nejen ten český. O vasektomii je spousta textu především na zahraničních stránkách - v angličtině (vasectomy) včetně spousty vyobrazení. Co se týká vratnosti zákroku, tak ten je v některých konkrétních případech možný, ale záleží to na tom, jakou metodou byla vasektomie provedena. A i tehdy to skutečně nemusí vyjít. Dělají to snad ale nějaká špičková urologická centra v USA, takže u nás asi těžko. Těch metod pro vasektomii totiž existuje více. Co se týká spermatu, tak to nemusí být nutně uloženo ve spermobance před provedením zákroku. Poněvadž se nejedná o orchidektomii, čili kastraci, tak lze sperma, v případě potřeby, odebrat přímo z varlete! To znamená, že ještě není nic ztraceno. Podle zkušeností mužů, ktečí vasektomii postoupili, existují někdy nepříjemné pocity ve varlatech a dokonce i bolest. Je to způsobeno hromadícím se spermatem, které musí tělo odbourávat.
25. Leden 2006 - 1:19
Obrázek uživatele Návštěvník
pavel (anonym)
To je dobrá rada, ale zajímalo mě, jestli s tím má někdo u nás zkušenost a narazil na rozumného urologa, který ví o co jde a provedl by ten zákrok bez zbytečných formalit. S tím tlakem ve varlatech to bude asi pravda, kdyby se ozval někdo, kdo to má za sebou, byla ba to cenná informace. Píše se, že v zahraničí (hlavně severské státy) je vysectomie naprosto běžná záležitost.
15. Únor 2006 - 17:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivo (anonym)
Rozlišujte sperma a spermie.Sperma (ejakulát) se tvoří v prostatě, spermie se vytvářejí ve varlatech a tvoří jen zanedbatelnou (z objemového hlediska) součást spermatu. Po vasektomii se nedostanou do ejakulátu (spermatu), avšak na pohled to nepoznáte.
16. Únor 2006 - 12:08
Obrázek uživatele Návštěvník
podivny(zavinac (anonym)
Je mi 29 a mám zákrok pár dnů za sebou. Provedli mi to při lokální anestezii ve státní nemocnici bez doplatku, protože jsem měl doporučení od gynekologa manželky. O výkonu rozhodovala sterilizační komise (obdoba totalitní interrupční komise) a schvalovala jej předem zdravotní pojišťovna. Nyní jen počítám ejakulace a po 10 musím jít na kontrolu, kde mi vyšetří ejakulát na přítomnost spermií. Během těch 10 ejakulací by mělo dojít k vypláchnutí zbývajících spermií z 'trubek'. Toto vyšetření teprve potvrdí neplodnost. První sex jsem měl 3den po operaci. Tuto diskusi nesleduji, takže případné dotazy můžete směřovat na můj email uvedený výše
21. Březen 2006 - 14:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Chtěl bych si jí nechat udělat, akorát nevím kam si dát zrazit sperma pro všechny případy. Poradí někdo?
1. Červen 2006 - 20:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Krtecek (anonym)
Nejprve něco na úvod je mi 21 let a mám stálou partnerku. Řešili jsme spolu způsob antikoncepce, jelikož se jí nechce brát HA dalších 5 nebo 6 let než dostudujeme a budeme chtit díte, z tohoto důvodu jsme uvažovali že bych podstoupil vasektomii, tak jsem se odhodlala jit k urologovi a přeptat se na to. Ukázal mi video záznam s průběhem operace, opravdu vám jen oholi penis ,nadzvednou a provedou asi 2cm dlouhý řez ve středu šourku, poté vám vezmou chámovody do peanu a z každého odstřihnou asi 1 cm, podvážou a zašijí šourek 1-2 stehy,po ca jednou měsíci dochází k úplné sterilitě. Ale zádrhel je v tom že pokud to budete chtit znovu zprůchodnit, tak to nepujde a to z několika důvodů: chybí kus chámovodu a podvázané koce srostou k sobě a tím se kanálky uzavřou jedinou šancí jak si zajistit plodnost je spermobanka a ještě je tu zakona podminka že musíte mít minimalně 2 děti a věk nad 35 let a pak je to v pohode. V Číně toto provádějí naprosto běžně 90% kluků, po prvním dítěti nebo ještě drív. Další věc je že kdyby to bylo 100% vratné, tak proč by se nemohlo udělat to že když je klukovi 15 let a je tedy již plodný a může mít sex ,tak všem toto provést a nebyly by žádné potraty ani nechtěné děti a holky by nemuseli brát hormonální antikoncepci Takže prostě vratné to není a máme smůlu a já osobně si za těchto okolností nechám kulky hezky spojene. ale každý ať dělá jak chce
25. Září 2006 - 7:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdenek (anonym)
Zkuste třeba www.urologickaklinika.cz, tam zjistíte všechny potřebné informace k zákroku (nebo jiná soukromá urologická pracoviště podle místa bydliště). Jinak mám vasektomii už 0,5 roku a zatím se žádné větší bolesti ani tlak ve varlatech nekonají, všechno funguje a je to v pohodě :-) Vasektomie se dělá ve většině soukromých urologických ordinací na revers a není potřeba žádných dalších povolení. Po ní je potřeba alepoň jednou jít na vyšetření počtu živých spermií v ejakulátu aby se ověřila úspěšnost.
15. Říjen 2006 - 1:45
Obrázek uživatele Návštěvník
LidaKaterina (anonym)
Ahojky, ja jsem se o tom hodne nacetla, manzel je cizinec a protoze tam je to bohuzel cisty byznys a bylo to pro nej v te dobe prakticke, tak sel na vasektomii. Nikdo mu ani nenabidl, aby si dal spermie zamrazit. Vratne je to ve skutecnosti jedine po narocne operaci (kterou tady skoro nikdo nedela, a pokud ano, tak ma minimalni zkusenosti coz jeste snizuje pravdepodbnost uspesnosti). Po pripadne operaci se ceka tak rok, jestli se cinnost obnovi jak ma. My jsme do toho ani nesli, chodime na asistovanou reprodukci a muzi rict jedine: chlapi, strasne moc si to rozmyslete! Ono to mozna vypada prakticky, mozna mate i deti a dalsi nechcete. Jste si ale jisti, ze se za deset let znova neozenite a nebudete chtit syna nebo dceru? (pripad meho manzela, jako vsichni si samozrejme myslel, ze se nerozvede) Vasektomie je pak jako postizeni. My uz prosli tri cykly, je to peklo: injekce, operace, byla jsem z toho nemocna, pak se zadarilo, ale je to rizikovejsi nez normalni tehotenstvi (naperou vas chemikaliemi), takze jsem potratila. Jdeme do toho znova, ale jsem uz vycerpana. Pokud to nevyjde, tak nevim jestli to zvladnu a pujdeme na adopci nebo nas to uplne rozdeli. Je to hrozne tezke a manzel se citi uplne bezmocny.
11. Listopad 2006 - 17:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Jak k tomu tedy ta soukromá urologická pracoviště přistupují? Víš, kolik takový zákrok stojí? Díky
13. Listopad 2006 - 16:07
Obrázek uživatele Návštěvník
mazlik (anonym)
Je mi 53 a nechal jsem si to udlat po třetím dítěti,jsem s výsledkem docela spokojený.Udělal mi to urolog hned jak u nás začala platit listina lidských práv a svobod,takže jsem neměl problémy s omezeními ministerstva zdravotnictví.Jsem vzdělaný v medicině a viděl bych tohle řešení jako definitivní.Ať chceš nebo nechceš,každá rekonstrikční operace je jizva na chámovodech a myslím,že klesá šance na plodnost.Nejlepší je asi odplodit si a šmik...
23. Listopad 2006 - 8:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Janča (anonym)
Prosím, o nějaké informace o návratnosti vasektomie, můj partner ji má a chtěli bychom dítě, ale ne ze zkumavky.Prý se to dá operativně opět zprůchodnit??Prosím o informace, kde by operaci provedli, klidně i zahraniční kliniky.Díky předem
18. Leden 2007 - 13:14
Obrázek uživatele Návštěvník
franta (anonym)
prosil bych o informaci jak se dostat přes zkostnatělý zákony.děkuji
5. Březen 2007 - 12:37
Obrázek uživatele Návštěvník
jirka (anonym)
uz jsem se rozhodl k tomuto zakroku. Vasektomie se dela pri lokalnim umrtveni, ale pro jistotu se jeste zeptam
28. Březen 2007 - 9:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdeněk (anonym)
Při lokálním umrtvení to nebolí nijak moc (ne víc než zákrok u zubaře) což se dá tu půlhodinu zvládnout. Já jsem hned v den operace mohl dělat běžné činnosti. Chce to potom jenom trochu opatrnosti (třeba nenosit těsné kalhoty apod.), při neopatrném stlačení to než se vše zahojí docela bolí, asi tak 14 dnů. Jinak finančně vyjde zákrok na soukromé klinice se všemi vyšetřeními do 10 tisíc.
28. Březen 2007 - 23:26
Obrázek uživatele Návštěvník
urolog (anonym)
to co tady píšete, je snůška nesmyslů..žádným rizikem ca varlat tento výkon NENÍ!!! odkazuji na každou urolog. kliniku, kde se každy pac. dozví přesně to co je potřeba.
17. Květen 2007 - 9:29
Obrázek uživatele Návštěvník
JIRKA H (anonym)
Je mi 35 let mám 2 děti a vážně se o vasektomii zajímám. Někdy v roce 2006 jsem se objednal na informační pohovor postupně na 3 urologických pracovištích u nás v Č.Budějovicích. Na dvou z nich mi, po vyslechnutí mé žádosti, lékař sdělil, že bych musel před komisiže kde na 99% nemám šanci projít. Na 3. pracovišti mi nabídli operaci v Praze na soukrommé klinice (délka trvání 2 dny cena 70.000,-). Neví někdo o nějakém pracovišti (nejlépe v jižních čechách) kde by vasektomie či ještě lépe nová metoda IVD nebyla takový problém.
1. Červen 2007 - 0:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Vac (anonym)
70 000 je nesmysl. Před tři čtvrtě rokem mě to stálo 5000. Provedeno v celkové anestezii ve Vinohradské nemocnici. Legálně, bez vopruzu. Viz. urologickaklinika. Jen radím nefrajeřit hned po, čistit, koupat v heřmánku a vůbec se pěkně starat :-) Měl jsem smůlu, že jsem dostal zánět, takže jsem si měsíc pěkně užil, ale nyní v pohodě a k naprosté spokojenosti mé i manželky.
20. Červen 2007 - 1:31
Obrázek uživatele Návštěvník
HP (anonym)
Pánové, vy co máte vasektomii, řekli vám před zákrokem, že to prokazatelně zvyšuje šanci na rakovinu varlat? Já jsem o tom taky uvažoval kvůli problémům manželky se snášením antikoncepce a kamarád urolog mi to dost jednoznačně rozmluvil.
20. Červen 2007 - 22:10

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama