278 komentářů / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
karel (anonym)
nenávidím to zkurvené, zprofanové, čistě komerční období. Je mi z toho nadcházejícího času vždycky na zvracení.Vánoce=absolutní úpadek naší společnosti.
13. Listopad 2012 - 19:45
? (anonym)
Jak to chceš ignorovat, když na tebe v každém obchodě útočí od rána do večera "koledy" a reklamy se Santa Klausem (známým též pod dřívějším názvem Děda Mráz)? Ta mám zalézt do sklepa nebo bydlet v pustém lese?
15. Listopad 2012 - 19:10
Ota (anonym)
Na vánoce rozhodně nehrajeme doma s obchodníky hru,že ten kdo se vyčube z peněz a nervů z front plných nervozních a občas i nenormálních lidí, ten vyhrává i za cenu kapra na splátky...Vše je v klidu a žádné honičky.. o tom vánoce nejsou,aby člověk ještě den před nimi umýval okna a vysával koberec, když se pořádně uklízí po částech všechno postupně celý rok. Dárky jen opravdu v maličkostech a to ostatní se koupí, když je třeba i během roku včetně radosti si někam zajet a pod.Někdy je večeře tradiční a minulý rok jsme se normálně sešli se sousedy na vánoční punč a pokecat a pak ještě večer na procházku..Klasiku včetně zvonečku a krmení domácích zvířat jsme dělali když byly děti malé,aby měli i "Ježížka" na což vzpomínají do dnes. Masírování, že něco musi být i kdyby na chleba nebylo,tak..to se u nás nějak moc neujalo..
15. Listopad 2012 - 19:29
xy (anonym)
VANOCE SLAVI JEN MUJ PES...
15. Listopad 2012 - 20:15
ita (anonym)
To by mne zajimalo jak ten pes slavi?
15. Listopad 2012 - 20:30
Tak (anonym)
Vánoce jsou pro mě ty nejkrásnější svátky v roce,kdy jsme celá rodina pohromadě a jedeme k rodičům,pečeme cukrovíčko,koukáme na pohádky atd.A ten shon okolo nakupování mi vůbec nevadí,já si to užívám,už tu atmosféru.
16. Listopad 2012 - 15:13
Fido (anonym)
Souhlasím s příspěvkem "Tak"; je to krásné období roku. Ačkoliv nejsem žádný nakupovací typ, ta zmíněná předvánoční atmosféra k tomu pokaždé patří. Už jako kluk jsem se těšil, až to někdy v listopadu na vyzdobených a svítících ulicích začne. Pak mi to po Novém roce vždycky najednou chybělo. Že z toho vzniklo davové šílenství a byznys, za to si můžou lidi sami; nemusejí se tomu poddávat.
17. Listopad 2012 - 12:10
x_x (anonym)
My se snažíme být v kontaktu po celý rok a nepotřebujeme k tomu nějaký speciálně určený termín jako vánoce ap. Něco podobného jako zafixovaný stereotyp, že na silvestra musí být každý veselý a radovat se. Chudáci osamnělí, kteří mají potom z toho depky.
17. Listopad 2012 - 12:28
ja (anonym)
jsem sama a vanoce nemam rada je mi hodne smutno
17. Listopad 2012 - 15:05
Agátka (anonym)
A co tento rok plánujete jako dárky na Vánoce pro naše nejmenší? Uvažuju o nějakých deskových hrách, nebo něco zajímavého u čeho se zabaví celá rodina...
15. Říjen 2015 - 21:29
Simona (anonym)
Zdravím ráda bych se zeptala na nákup hraček na eshopech? Máte s tím tady zkušenosti? a které by ste mi doporučili?
20. Říjen 2015 - 21:37
Simono, (anonym)
Zdravím ráda bych se...tak povídej, přeháněj....
20. Říjen 2015 - 21:56
Obrázek uživatele sweetji
sweetji
Do svatýho Martina je ještě 20 dní, tak proč přemýšlet o vánocích. Dřív příjde hus a víno a v ten den bude tu v Německu zahájeno karnevalové období. To se zahajuje vždy v přesný čas: jedenáctého listopadu, jedenáct hodin, jedenáct minut a jedenáct vteřin, jeho konec je však rozdílný, protože popeleční středa, před níž v úterý o půlnoci končí je ovlivněna pohyblivým datumem velikonoc.
21. Říjen 2015 - 0:09
Obrázek uživatele sweetji
sweetji
Mimoto se blíží Samhaim, a to je pro nás Kelty největší svátek v roce, katolická církev ho zaretušovala svátkem Všech Svatých.
21. Říjen 2015 - 1:38
Lucie (anonym)
Vánoce jsou super, ten čas, vůně cukroví. Nejhorší ale je ten shon před nimi. Shánění dárků a přemýšlení co vlastně ty děti chtějí pod stromeček...
18. Listopad 2016 - 20:52
Obrázek uživatele Steve
Steve
Křest'ané budou slavit ... Je to přeci 2. největší křest'anský svátek. Copak asi Svědci Jehovovi - údajní Badatelé?
19. Listopad 2016 - 2:38
unavený chlap (anonym)
Oni to ještě nezrušili ?
19. Listopad 2016 - 6:19
rose (anonym)
vanoce nemaji s krestanstvim nic spolecneho. Je to bablonsky svatek narozeni sluce. JK se musel narodit nekdy na podzim. pastyri jeste spali venku na poli
23. Listopad 2016 - 9:51
rose (anonym)
zabrouzdejte do nejake encyklopedie a najdete toto: Dílo New Catholic Encyclopedia uvádí: „Datum Kristova narození není známé. Evangelia nenapovídají den ani měsíc... Podle hypotézy navržené H. Usenerem ... a přijaté dnes většinou učenců bylo Kristovu narození přiřčeno datum zimního slunovratu (25. prosince podle juliánského kalendáře, 6. ledna podle egyptského), protože v tento den, kdy slunce nastoupilo cestu zpět na severní oblohu, pohanští zasvěcenci boha Mithry slavili dies natalis Solis Invicti (den narození Neporazitelného slunce). Dne 25. prosince r. 274 n. l. vyhlásil Aurelianus boha slunce za hlavního patrona říše a zasvětil mu chrám na Martově poli. Vánoce vznikly v době, kdy byl kult slunce v Římě zvlášť silný.“ M’Clintockova a Strongova Cyclop?dia píše: „Slavení vánoc nepramení z božského ustanovení ani nemá původ v N[ovém] Z[ákoně]. Den Kristova narození se nedá zjistit z N[ového] Z[ákona], vlastně ani z žádného jiného pramene.“
23. Listopad 2016 - 10:02
Obrázek uživatele erasonebezpecny
erasonebezpecny
Vánoce jsou super, ten čas,...A chvíli se také pozastavit v Chrámu Páně a rozjímat i nad něčím jiným...
23. Listopad 2016 - 10:05
Magda (anonym)
Jenže mi si Vánoce užijeme. Děti dostanou dárky, protože proč by jsme jim je nedali. A potom pohádky, hraní, procházky. Přesně jak říkáš ;)
23. Listopad 2016 - 23:12
Oin (anonym)
Byly svátky křesťanů...Souhlas,taky mně ten komerční tlak zpočátku vadil, ale letos už asi ne, každé vánoce jsou jiné,ale bohatí i chudí mají kolikrát hnuté svědomí před vánoci a je to nástup depek, afektů,verbálních ataků, tak snad to přežijem.
23. Listopad 2016 - 23:30
Obrázek uživatele Steve
Steve
Aspoň je nač se těšit, jak si zpestřit život .... a hlavně jak ho udělat dětem.
24. Listopad 2016 - 0:58
rose (anonym)
vanoce nikdy nebyly krestanske. Zadny z apostolu to nikdy neslavil. prectete si nejake encyklopedie. Jediny svatek, ktery jezis prikazal slavit, je vzpominka na jeho smrt. a detem budou svitit oci, I kdyz jim zapnes zarovku. Kniha Sacred Origins of Profound Things (Posvátný původ hlubokých věcí) uvádí: „Během celých dvou století po narození Krista nikdo nevěděl, kdy přesně se Kristus narodil, a navíc to málokoho zajímalo.“
24. Listopad 2016 - 9:06
rose (anonym)
dalsi encyklopedie jak říká The World Book Encyclopedia, první křesťané „považovali slavení jakýchkoli narozenin za pohanský zvyk“. Bible se zmiňuje pouze o dvou oslavách narozenin, a ty pořádali vládci, kteří Jehovu neuctívali. (1. Mojžíšova 40:20; Marek 6:21) Oslavy narozenin se pořádaly také na počest pohanských božstev. Například 24. května slavili Římané narozeniny bohyně Diany. Následující den slavili narozeniny slunečního boha Apollóna. Oslavy narozenin tedy byly spojeny s pohanstvím, a nikoli s křesťanstvím.
24. Listopad 2016 - 9:06
rose (anonym)
a dale, ctete a premyslejte, co to slavite!!! 9 Lidé si Ježíšovo narození začali připomínat 25. prosince až stovky let poté, co Kristus žil na zemi. Není to však datum Ježíšova narození, protože k tomu zjevně došlo v říjnu.* Proč byl tedy vybrán právě 25. prosinec? Ti, kdo se později prohlašovali za křesťany, pravděpodobně „chtěli, aby se [toto] datum shodovalo s římským pohanským svátkem na počest ‚zrození nepřemožitelného slunce‘“. (The New Encyclop?dia Britannica) V zimě, kdy se zdálo, že slunce je nejslabší, se pohané snažili pomocí obřadů přimět tento zdroj tepla a světla k návratu z jeho dalekých cest. A za den, kdy se slunce začíná vracet, byl považován 25. prosinec. Náboženští vůdci se snažili obrátit pohany na křesťanství, a proto tento svátek přijali a pokusili se mu dát „křesťanský“ kabát
24. Listopad 2016 - 9:07
Rose, (anonym)
ty jsi snad na všech tématech,najdi si jedno,či dvě,ale nepiš prosím všude.Už je to až otravné.
24. Listopad 2016 - 13:49
Obrázek uživatele zanet81
zanet81
Zase to jehovistické protivánoční štvaní. Já stejně budu na vánoce v hokně.
24. Listopad 2016 - 14:07
Obrázek uživatele Steve
Steve
vanoce nikdy nebyly...No a co jako? :-D Mě je to vážně u prdele ... slavit budu at' je to jak chce. Koupím kapra, naporcuju, udělám polévku z hlavy - bude plnej hrnec, čokolády už mám nakoupeny, koupím pár krabiček cukroví, zapnu telku a budu si užívat. Rosé neRosé ... Bible, neBible .... V Bibli není nikde napsaný že by Křest'ané neměli nic slavit, či že neslavili .... Naopak se dochovalo mnoho zpráv že slavili kdeco. Sám Ježíš se zúčastnil min jedné oslavy - Svatba v Káni Galilejské ... 2. Poslední večeře apod. (to byla dokonce 2-jitá oslava) No říkám, vy Jehovisti študujete tu Bibli špatně, velmi špatně! Amerika, Brooklin hlásá naprosté píčoviny ... Zřejmě ze závisti že nemá nic.
24. Listopad 2016 - 17:03
Obrázek uživatele Steve
Steve
A nechtěj po mne Rosé abych tu Bibli otevřel a začal hledt další důkazy! Zatím píšu to co mám v paměti z koule ...
24. Listopad 2016 - 17:06

Stránky

Přidat komentář