278 komentářů / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Marek (anonym)
Nemam je rad diky rodicum, predstirali jak vse bude v pohode a precijen sem citil tu pretvarku. Jednou se mi Vanoce libili a to kdyz sem byl s jednou kamaradkou, ale neminim byt nikomu pritezi, tak budu opet zase na Vanoce sam na kolejich. Paradox je, ze i kdyz je nesnasim, nechci byt sam, ale nemam zadnou blizkou osobu.
8. Listopad 2008 - 14:36
josefzhor (anonym)
Příteli velice tě lituji, že jsi sám. Člověk ale nemusí býti sám, protože máme v sobě Krista, v srdci, kterého ovšem musíme probudit. Říká se tomu znovuzrození ducha. Pokud se to člověku podaří pozná svoji minulost budoucnost všeho stvoření a všech věcí a bytostí.Od počátku až do konce.
8. Listopad 2008 - 21:41
Tom (anonym)
Přemýšlím, proč většina pisatelů cítí potřebu tak zdůrazňovat význam Vánoc. případně o někom, kdo má na Vánoce jiný názor psát, že je vnitřně chudý. Pokud je někdo křesťan, potom je to jiné, ale i tak nejsou Vánoce největší svátek v roce. Je to tradice, kterou respektuji a skrz děti jsme Vánoce ctili, poslední dobou to beru jenom jako pojem. Když chci, tak si klid a pohodu udělám v létě na dovolené.
8. Listopad 2008 - 22:08
hela (anonym)
jo vánoce jsem měla ráda jen jako dítě, teď je to stes, faleš, lidská přetvářka nic víc, shon, histerie, falešná tvorba iluzí o lásce a pochopení. Ten kdo tvrdí že ne, je alibista
8. Listopad 2008 - 22:35
Marek (anonym)
No Vanoce, v jedne veci byl tata dobry, udelal cukrovi treba i v lete, proc jen na Vanoce? Ale jde o to, ze zadny Kristus minepomuze, kdyz budu sam na kolejich, pardon, ale psychycky at je nemam rad, budu v haji, samota, bolest, smutek. Vanoce nejsou co byvali, dnes je to pretvarka, fales, predstirani. Jen se podivejte poslednich 14 dnu do obchodu, kazdy se zene na posledni chvili za picovnama, nikdo na nikoho nebere ohled.
9. Listopad 2008 - 4:04
eset (anonym)
Souhlasím s Tomem a Helou. A na dovolenou (k moři) bych klidně odjela i o těch vánocích. Jednou to udělám. Doufám, že mě i tam nedožene nějaký Santa s čepičkou. Ať si slaví , ti co věří . Jsou i jiná náboženství, takže raději oslavme příchod světla, který je s vánoci sice spjat, ale není na tuto skutečnost kladen důraz.
10. Listopad 2008 - 8:11
martin (anonym)
My si kupujeme,co potřebujeme celoročně.Na Vánoce si dáme nějakou drobnost.Knížku,film na cd atp.Otevřeme láhev vína a máme pohodu.Děcka spokojené upatlané sladkým.Co víc si přát??
10. Listopad 2008 - 8:37
Marek (anonym)
Je Eset nechtela by si jet letos do Egypta? :D
10. Listopad 2008 - 12:36
eset (anonym)
Klidně. Jen jsem tak trochu vdaná.
10. Listopad 2008 - 13:50
Marek (anonym)
Aha, no to by asi manzel nevzal :D.
10. Listopad 2008 - 17:35
eset (anonym)
Marku, na kolejích musíš mít "bab", že se nějaká určitě najde, nebo všechny jezdí na hory a milují Vánoce. Br.
11. Listopad 2008 - 8:11
Marek (anonym)
Kazdy bude doma, jen ja nemam kde byt.
11. Listopad 2008 - 19:18
eset (anonym)
To je smutný, opravdu nemáš ani jednoho jedinýho blízkýho člověka ?
12. Listopad 2008 - 13:16
Marek (anonym)
Nechci byt nikomu na obtiz ani se vnucovat. Mozna, kdyz nasetrim 40 tis, tak premlouvam jednu slecnu, kterou sem jednou videl, aby se mnou jela do Egypta.
12. Listopad 2008 - 14:26
Granvin (anonym)
Marek Dokud jsem řešil, že nechci být na obtíž a někomu se vnucovat, tak jsem byl sám a v depresích. Teď jsem člověk otevřený, usměvavý, přátele a společnost aktivně vyhledávám a všude se hned cítím jako doma. Je mi líto, že se necítíš dobře, ale vše je jen o přístupu. Není hned potřeba jezdit do egypta. Domluv se s někým a oslav s ním Vánoce. I když je třeba nemusíš, protože už jsou dnes zprofanované a bla bla bla. Copak ale jde o to jestli je něco zprofanovaného či nikoliv? Jde jen o to, abychom byli šťastní, a jestli kvůli tomu, abych byl ve společnosti a mohl se bavit budu slavit svátek, který nemí můj nejoblíbenější, tak budiž, hlavně že to bude fajn.
13. Listopad 2008 - 1:18
ortie (anonym)
Marku,najdi si nějakého přítele co je na tom stejně jako ty.Vánoce jsou pro mě opravdu kouzelné a to jejich kouzlo si udržuji každý rok a chci to tak nadále i když mi poslední dítě vyletí z hnízda.A kdybych byla sama...půjdu třeba do kostela na půlnoční i když nejsem věřící.Půjdu tam kde jsou lidé.
13. Listopad 2008 - 2:36
Marek (anonym)
Ahojky, Tady nejde o to byt nebo nebyt s lidma, proste vetsina resp. kazdej to chce travit at uz s pritelkyni, tam bych si prisel nejvice na obtiz, s rodicema. Mne by to bylo jedno, neresil bych to, ale asi je to podvedome, kdyz sem byl na Stedrej den sam, z niceho nic sem se rozbrecel. Mozna prave proto, ze mi rodice Vanoce tak zkazili, tak je nesnasim!
13. Listopad 2008 - 10:39
Granvin (anonym)
Marek Jedna věc je, že máš v podvědomí, že jsou Vánoce na prd. Druhá věc je, že vědomě si vyhledáváš důvody proč se trápit. Hledáš důvody proč to nejde místo abys hledal cestu jak to jde. Co na tom, že nebudeš s přítelkyní? Kamarádi jsou taky fajn. Každý to chce trávit s přítelkyní a proto já nemůžu být šťastný, protože já nemůžu? Co to je za blbost...? Člověk se musí naučit žít i sám se sebou a když zrovna nemá přítelkyni, tak být s přátely. Na přátele nedám dopustit, jsou to úžasný lidi:) Když zrovna nemáš s kým seděl u stromku se svařákem, tak se domluv s kámošema a vyražte někam na "půlnoční", do hospody, se pobavit a být spolu...
13. Listopad 2008 - 11:15
Marek (anonym)
Asi sem to blbe napsal. Myslel sem tim, ze kamaradi bud sou s rodinama nebo s pritelkynema, takze.. Mozna mas pravdu v tom co pises, ale nemuzu za to, proste opravdu, kdyz sem se znamyma byl, bylo to krasne, ale ja sem se citil na obtiz. Nevim jak to popsat.
13. Listopad 2008 - 11:34
Granvin (anonym)
Marek Vím, jak to myslíš. Je to psychický blok, pokud to nedokážeš v sobě změnit sám, tak zkus třeba kineziologii. Ale zkus to, stojí to za to. Buď šťastný a neřeš, jak to cítí oni. Nebo myslíš, že by s tebou byli kdybys jim byl na obtíž? Já tohle kdysi taky řešil a nebyl jsem šťastný. Pak jsem si řekl, že už mě to nebaví, že chci být šťastný, a začal jsem hledat cesty. Tak jsem to přestal řešit a napsal sjem pár lidem, jestli někam nezajdeme. Tak jsem si z "kamarádů" vyselektoval lidi, který jsou jen známý a lidi, kteří jsou moji přátelé. Ti, co dělají drahoty, aby se mnou zašli na čaj neřeším a držím se těch, kteří mě vidí rádi (kdyby mě rádi neviděli, tak se mnou nikam nejdou). A sejít se s přáteli na "půlnoční" není nic obtížného. My to tak děláme už řadu let.
13. Listopad 2008 - 11:49
Marek (anonym)
Tyhle to vyresim tak, ze vezmu jednu slecnu o Egypta a uvidime, co prinese cas. Mne naplnuje stestim, kdyz sou ostatni stastni. Ale U ZNAMYCH NEVIM, TREBA TO DELAJ RADI, ALE KDYZ ME TO STRASTNE MRZI, ZE SE JIM TAKHLE NA OBTIZ. mAS pravdu, je to psych. blok. Ja asi nejdrive musim poznat pravu lasku, kdy by me nekdo fakt miloval a asi treba pak se to zmeni nebo budu mit jiny nahled na svet.
13. Listopad 2008 - 12:31
Granvin (anonym)
Marek Snad ti to vyjde, držím palce;) Pro mě bylo velkou radostí zjistit, že přátelům nejsem na obtíž, že naopak často přispěju k jejich radosti a že jim můžu pomoct, když se oni necítí dobře. Od toho přátelé jsou, aby si pomáhali k radosti:)
13. Listopad 2008 - 14:43
Ales Bares (anonym)
.....Marku, nejedny vanoce jsem stravil o samote, izolovan od rodiny, opovrzen divkou, dusil jsem se sebelitosti.......... Nyni jsem stastny, ovsem i ony chmurne dny jsou Tvym zivotem a pomohou Ti k radosti, nybrze bez zleho neni dobre.......... Nebul a bud muzem.......:-)))) nic ve zlem
13. Listopad 2008 - 15:46
ortica (anonym)
Marku..když budeš stále dokola psát jak jsi sám a nešťastný...takový budeš.Co vlastně děláš pro to aby jsi to změnil?Utápíš se v sebelítosti a neděláš nic prot,aby jsi to změnil.Každý máme šanci změnit svůj život.Jen se do toho dát a neronit slzy sám pro sebe.Přeji ti aby jsi si konečně našel vnitřní sílu bojovat sám se sebou.
14. Listopad 2008 - 1:16
Marek (anonym)
Kurva, tak opet se to nevydarilo, rodice ji nepusti! Hm, coz o to, tu vnitrni silu vzdy nejak najdu, jinak bych tu nebyl, ale..
15. Listopad 2008 - 2:24
Ales Bares (anonym)
.....nezoufej, vse bude ok, jsem si jist ze jednoho dne se budes mit skvele..........:-)))
15. Listopad 2008 - 3:13
Romi (anonym)
Nemam rada Vanoce. Vsechny rodinne oslavy se mi prici. Rodice mi vyberou, co si mam vzit na sebe, rikaji, o cem muzu s ostatnimi mluvit a o cem ne, po oslave mi nadaji, jak jsem byla nemozna. Nejradeji bych to vsechno zrusila.
15. Listopad 2008 - 3:18
Návštěvník (anonym)
Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé, po roce Vánoce, Vánoce přicházejí, šťastné a veselé. Proč si děda říci nedá, tluče o stůl v předsíni a pak běda marně hledá kapra pod skříní. Naše teta peče léta na Vánoce vánočku, nereptáme, aspoň máme něco pro kočku, jé. Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé, po roce Vánoce, Vánoce přicházejí, šťastné a veselé. Bez prskavek, tvrdil Slávek, na štědrý den nelze být a pak táta s minimaxem zavlažoval byt. Tyhle ryby neměly by maso míti samou kost, říká táta vždy, když chvátá na pohotovost, jé. Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé, po roce Vánoce, Vánoce přicházejí, šťastné a veselé. Jednou v roce na Vánoce strejda housle popadne, jeho vinou se z nich linou tóny záhadné. Strejdu vida děda přidá "Neseme Vám noviny", čímž prakticky zničí vždycky večer rodinný, jé. Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé, po roce Vánoce, Vánoce přicházejí, šťastné a veselé. A když sní se co je v míse, televizor pustíme, v jizbě dusné všechno usne k blaženosti své. Mě se taky klíží zraky bylo toho trochu moc, máme na rok na klid nárok zas až do Vánoc, jé. Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé, po roce Vánoce, Vánoce přicházejí, šťastné a veselé.
15. Listopad 2008 - 3:28
Návštěvník (anonym)
jo :-(
15. Listopad 2008 - 6:13
... (anonym)
Vánoce jsou svátky klidu a...Mě je to jedno.
13. Listopad 2012 - 15:33

Stránky

Přidat komentář