278 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

VÁNOCE

10. Září 2018 - 0:05

Komentáře

Stránky

suchý list (anonym)
Vánoce jsou symbolickým svátkem a odkazují na narození Ježíše, údajně se to tak datuje
24. Prosinec 2004 - 8:53
M (anonym)
Si debil, keď nechápeš krásu týchto sviatkov, aspoň kvôli malinkým deťom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
31. Prosinec 2004 - 0:05
blueblueblue (anonym)
Já bych to nevyděla tak jednoznačně - dětem se přeci lže!!!
31. Prosinec 2004 - 8:24
M (anonym)
Blu..., máš pravdu, že deťom sa klame, ale klamú aj ?udia, ktorí tvrdia, že existuje Boh
1. Leden 2005 - 0:33
jfsp (anonym)
M.proč si myslíš, že lidé, kteří věří v Boha na základě svých zážitků,své výchovy nebo výsledku svých životních zkušeností,lžou?Suchý liste,souhlasím, ale myslím si, že každý máme svou vlastní volbu, jak Vánoce prožívat, jestli víc po té duchovní stránce, a ty asi už víš, že je to daleko hlubší a ¨že to daleko víc obohacuje, než to materiální pojetí Vánoc.
7. Leden 2005 - 20:46
Martina (anonym)
Hm. Dobrá úvaha. Taky to řeším - každý rok. A srovnávám vánoce za totality a dnes. Bolševik už vůbec nepodporoval nějakou duchovní stránku Vánoc. A nejradši by je zrušil úplně. Je to asi obdobný problém jako s kvalitní kulturou.Někdy nejlepší věci vznikají pod tlakem.Ale taky ne vždycky. Dobrý nový rok! (-:
7. Leden 2005 - 23:53
svacinka (anonym)
M je hloupa husa a plytka krava
8. Leden 2005 - 0:07
M (anonym)
Svačina, neverím v Boha práve kvôli takým neslušným ?uďom ako Ty, ktorí sa hrajú na svätých a správajú sa horšie, ako tí čo nechodia do kostola...Maj sa!!!
8. Leden 2005 - 14:19
mia (anonym)
M - to říkáš asi proto, že jsi Boha ještě nikdy neviděl, že?Protože jsou jedinci, kteří se ptají : "Kde je ten Bůh, proč ho nevidím, kde bydlí, kde ho potkám?" A podobné.Nemůžeš říct jednoznačně věřícím, že je to blbost a nemají věřit v Boha.Vánoce jsou perfektní svátky i bez dárků. Salát, kapr, sladkosti a spousta odpočinku. Klidu, pohody, rozjímání. Rodina se schází nejraději o vánocích. Mám je strašně ráda.
8. Leden 2005 - 19:15
Niky (anonym)
mia ja take miluji vanoce a oslavy noveho roku. Uz ty pripravy na vanoce jsou vzrusujici, slavnostne vyzdobeny dum te da do snu a potom uzivani radostnych chvil s rodinou a prateli se neda nahradit. Osobne nepotrebuji darky, ale jen pohodli s lidmi me nejvice tesi. Lituji lidi kteri si nejsou schopni vytvorit nadheru v teto dobe. Doba kdy podekovat za vse dobre co se prihodilo v roku a aspon na chvili zapomenout jestli neco se v tom roku stalo neprijemneho. Verim ze existuje super energije kterou volame Buh. Ale nemuzeme svadet vsechny nepravy co se deji na tomto svete na Boha, jelikoz lidi si to sami delaji. Ja take verim kdyz lidi umi vyzarovat dobro ze se jimto i vrati. A stastny novy rok vsem
8. Leden 2005 - 19:36
M (anonym)
Mia, v boha neverím a ani nikdy veriť nebudem, lebo keby existoval, prečo dopustí, aby trpeli nevinné deti??? a iní nevedia, čo robiť s peniazmi??? prečo je potom ten boh taký nespravodlivý, keď je všemohúci???Chodiť do kostola je zabitý čas, radšej priložím ruku k dielu pomáham, tam kde treba!, namiesto modlenia.Nikomu však neberiem jeho názor, neodsudzujem veriacich!Vianoce sú super, u nás v skromnosti, žiadne ve?ké dary. Deti si vedia vážiť všetko, čo dostanú, od ponožiek až po hračky.
8. Leden 2005 - 19:42
Niky (anonym)
Jeste bych chtela dodat, ze clovek nemusi byt nabozenky aby si mohl uzivat dobre chvile jako i vanoce. Ja jsem schopna oslavovat cinsky novy rok, iranien novy rok, proste mam respekt pro vsecny. Jinak ohledne Boha, on neni dozorce, my jsme dostali svobodu a tak je na nas jak s tim zalozime. My muzeme rozhodovat o svych cinech, ci zabranit delani spatneho. Proto je dulezite se starat o vsechny deti s laskou aby vyrostly v dobre obcany. Neposlouchat sociophatni lidi ve vyssich mistech. Starat se o nasi zemi jako o zivy organizmus. Jelikoz kdy ne, obrati se to proti nam. Nejdulezitejsi je mit positivni myslenky, jelikoz to vytvari energiji. Ja nejsem nabozensky fanatic, do kostela nemusim chodit se modlit k Bohu, ale z mich zkusenosti znam ze ta velka sila existuje.
8. Leden 2005 - 20:04
mia (anonym)
Bůh není děda, který sedí na nebi a dává pozor na lidi. V každém z nás je bůh, nebo satan, a na nás je, koho si připustíme k duši. Buď budeme vyvolávat vojnu a nenávist, anebo stavíme na dobro, pomoc bližním, lásku, laskavost, dobročinnost. To všechno je na lidech, jestli bude válka a chudoba. Taky nemusím chodit do kostela a modlit se denne k Bohu, vím však, že modlení pomáhá, když je lidem zle, už jen jiné myšlenky a odříkání modliteb přinášejí úlevu od zlého. A taky si ráda poslechnu třeba kázeň, lidi si trochu vstupují do svědomí a aspoň chvilku se snaží nebýt zlí, krutí, sobečtí a nevraživí. Vánoce mohou být i skromné, stačí jen ta vůně, atmosféra, svíčky a klid na duši.Taky přeji všem šťastný nový rok a hlavně bohatší!!!
8. Leden 2005 - 22:30
Martina (anonym)
M. - Souhlasím!!! (-
8. Leden 2005 - 23:06
:-( (anonym)
Pro mě jsou vánoce v posledním desetiletí "strašák", ze kterého mě bolel žaludek několik měsíců dopředu. Nejsou to pro mě svátky klidu a pohody, jsou to dny, kdy prožívám stress. Bohužel je to tím, že má být rodina pohromadě. A v mém případě, když se sejde rodina, je to pohroma. Dva mí nejbližší se vzájemně nenávidějí..a já mezi tím lítám...
19. Listopad 2005 - 19:19
Cecílie (anonym)
http://www.katalogcrv.cz/abshealthTohle mi poradila kamarádka,za což jí velice děkuji.
20. Listopad 2005 - 18:27
eset (anonym)
Vánoce - navrhuji zrušit.
5. Listopad 2008 - 13:51
Jana v Býku (anonym)
Vánoce jsou takové jaké si sami uděláme. Někdo je miluje pro jejich třpytivé a voňavé kouzlo...jiný je nenávidí kvůli stresu.I když pro mě jsou vánoce ty nejkrásnější v roce a nechám si na nich záležet se vším všudy...určitě mi je jedno jestli je někdo neslaví.Pro mě byly...jsou a budou ty nej nej v roce.Miluji vše co k nim patří...i to honění se v kuchyni..a po krámech...
5. Listopad 2008 - 15:50
Granvin (anonym)
Eset Co máš proti lásce, klidu, pohodě, dobrému jídlu, etc...?
5. Listopad 2008 - 17:17
Marek (anonym)
Nemam rad Vanpce, nejsou co by meli byt, jen pretvarka!
6. Listopad 2008 - 0:08
Granvin (anonym)
Marek Jde jen o to, jaké si je uděláš, jak ty sám je bereš. Kdyby si všichni lidi místo "Nemám rád Vánoce" řekli "Vánoce jsou svátky klidu, pohody a lásky a tak je taky prožiju", tak by to hned vypadalo trochu jinak...
6. Listopad 2008 - 7:03
eset (anonym)
Myslím si, že v dnešní době jsou velice zprofanované. Kupují se drahé dárky, na které si velké procento lidí bere úvěry. Ne , nesouhlasím, proč si dávat dárky na povel ? Když si chci něco koupit a mám na to, tak si to koupím nebo druhého obdaruji. Klid, harmonie ? Zřejmě Granvin nemá děti, a co manželská ponorka po pěti dnech, nemluvím o rozdílných názorech při návštěvách rodičů. Jo, jo to je pak pravý klídek a pohoda.
6. Listopad 2008 - 9:04
Granvin (anonym)
Eset Ano. Většina společnosti to tak dělá. Proč bych si to ale já nemohl udělat jinak? Proč já bych nemohl dávat lidem z radosti? Z lásky? Děti nemám a nevím, jestli se po 4.5 letech partnerství a 3 letech společného bydlení může projevit manželská ponorka, ale zatím mě to netrápilo. S rodiči a rodinou jak svou, tak i s její skvělý vztah a na společná setkání se těším. Ano, Vánoce jsou pro mě opravdu svátky klidu a pohody. Záleží jen na tom, jak je člověk sám pojme.
6. Listopad 2008 - 9:18
eset (anonym)
Takže co jiného Ti popřát. Užij si to.
6. Listopad 2008 - 9:55
Granvin (anonym)
Je škoda, že tolik lidí nechápe tak krásný svátek, jako jsou Vánoce. Pro mě jsou Vánoce nejdůležitějším svátkem v roce.
6. Listopad 2008 - 10:25
Petr (anonym)
Vánoce mně mohou být ukradené, nevím proč bych měl na povel předstírat, že jsem v klidu a pohodě, když tomu tak není. Vánoce neberu na vědomí a tím je to pro mě vyřízeno.
6. Listopad 2008 - 12:34
Granvin (anonym)
Petr A proč bys to měl předstírat?
6. Listopad 2008 - 13:55
Petr (anonym)
Granvin: To nevím, proč bych to měl předstírat, a proto to nedělám - viz můj příspěvek.
6. Listopad 2008 - 15:23
Granvin (anonym)
Petr :D Dobrá odpověď. Ale ty víš jak jsem to myslel, nemáš to předstírat, máš to žít, od toho tu ty Vánoce jsou:)
6. Listopad 2008 - 16:05
Alena (anonym)
To je mi líto Petře,že neuznáváš vánoce.To musíš být vnitřně dost chudý.Vánoce jsou nejkrásnější svátek v roce.Já mám skoro padesát roků a vždy se na ně moc těším stejně jako bych byla malá holka.Myslím,že u tebe byla chyba v tom,že jsi je nikdy pořádně nevnímal,možná už tví rodiče nedokázali je pěkné udělat.Vánoce nejsou o dárcích,nebo plné ledničce,ale o pohodě,klidu,rodina je pohromadě a je to takové sváteční období.)))nedopust petře pokud ještě nemáš rodinu,aby to tvá rodina vnímala jako ty,to by bylo fakt škoda!!!!
7. Listopad 2008 - 8:25
Marek (anonym)
Nemam je rad diky rodicum, predstirali jak vse bude v pohode a precijen sem citil tu pretvarku. Jednou se mi Vanoce libili a to kdyz sem byl s jednou kamaradkou, ale neminim byt nikomu pritezi, tak budu opet zase na Vanoce sam na kolejich. Paradox je, ze i kdyz je nesnasim, nechci byt sam, ale nemam zadnou blizkou osobu.
8. Listopad 2008 - 14:36
josefzhor (anonym)
Příteli velice tě lituji, že jsi sám. Člověk ale nemusí býti sám, protože máme v sobě Krista, v srdci, kterého ovšem musíme probudit. Říká se tomu znovuzrození ducha. Pokud se to člověku podaří pozná svoji minulost budoucnost všeho stvoření a všech věcí a bytostí.Od počátku až do konce.
8. Listopad 2008 - 21:41
Tom (anonym)
Přemýšlím, proč většina pisatelů cítí potřebu tak zdůrazňovat význam Vánoc. případně o někom, kdo má na Vánoce jiný názor psát, že je vnitřně chudý. Pokud je někdo křesťan, potom je to jiné, ale i tak nejsou Vánoce největší svátek v roce. Je to tradice, kterou respektuji a skrz děti jsme Vánoce ctili, poslední dobou to beru jenom jako pojem. Když chci, tak si klid a pohodu udělám v létě na dovolené.
8. Listopad 2008 - 22:08
hela (anonym)
jo vánoce jsem měla ráda jen jako dítě, teď je to stes, faleš, lidská přetvářka nic víc, shon, histerie, falešná tvorba iluzí o lásce a pochopení. Ten kdo tvrdí že ne, je alibista
8. Listopad 2008 - 22:35
Marek (anonym)
No Vanoce, v jedne veci byl tata dobry, udelal cukrovi treba i v lete, proc jen na Vanoce? Ale jde o to, ze zadny Kristus minepomuze, kdyz budu sam na kolejich, pardon, ale psychycky at je nemam rad, budu v haji, samota, bolest, smutek. Vanoce nejsou co byvali, dnes je to pretvarka, fales, predstirani. Jen se podivejte poslednich 14 dnu do obchodu, kazdy se zene na posledni chvili za picovnama, nikdo na nikoho nebere ohled.
9. Listopad 2008 - 4:04
eset (anonym)
Souhlasím s Tomem a Helou. A na dovolenou (k moři) bych klidně odjela i o těch vánocích. Jednou to udělám. Doufám, že mě i tam nedožene nějaký Santa s čepičkou. Ať si slaví , ti co věří . Jsou i jiná náboženství, takže raději oslavme příchod světla, který je s vánoci sice spjat, ale není na tuto skutečnost kladen důraz.
10. Listopad 2008 - 8:11
martin (anonym)
My si kupujeme,co potřebujeme celoročně.Na Vánoce si dáme nějakou drobnost.Knížku,film na cd atp.Otevřeme láhev vína a máme pohodu.Děcka spokojené upatlané sladkým.Co víc si přát??
10. Listopad 2008 - 8:37
Marek (anonym)
Je Eset nechtela by si jet letos do Egypta? :D
10. Listopad 2008 - 12:36
eset (anonym)
Klidně. Jen jsem tak trochu vdaná.
10. Listopad 2008 - 13:50
Marek (anonym)
Aha, no to by asi manzel nevzal :D.
10. Listopad 2008 - 17:35
eset (anonym)
Marku, na kolejích musíš mít "bab", že se nějaká určitě najde, nebo všechny jezdí na hory a milují Vánoce. Br.
11. Listopad 2008 - 8:11
Marek (anonym)
Kazdy bude doma, jen ja nemam kde byt.
11. Listopad 2008 - 19:18
eset (anonym)
To je smutný, opravdu nemáš ani jednoho jedinýho blízkýho člověka ?
12. Listopad 2008 - 13:16
Marek (anonym)
Nechci byt nikomu na obtiz ani se vnucovat. Mozna, kdyz nasetrim 40 tis, tak premlouvam jednu slecnu, kterou sem jednou videl, aby se mnou jela do Egypta.
12. Listopad 2008 - 14:26
Granvin (anonym)
Marek Dokud jsem řešil, že nechci být na obtíž a někomu se vnucovat, tak jsem byl sám a v depresích. Teď jsem člověk otevřený, usměvavý, přátele a společnost aktivně vyhledávám a všude se hned cítím jako doma. Je mi líto, že se necítíš dobře, ale vše je jen o přístupu. Není hned potřeba jezdit do egypta. Domluv se s někým a oslav s ním Vánoce. I když je třeba nemusíš, protože už jsou dnes zprofanované a bla bla bla. Copak ale jde o to jestli je něco zprofanovaného či nikoliv? Jde jen o to, abychom byli šťastní, a jestli kvůli tomu, abych byl ve společnosti a mohl se bavit budu slavit svátek, který nemí můj nejoblíbenější, tak budiž, hlavně že to bude fajn.
13. Listopad 2008 - 1:18
ortie (anonym)
Marku,najdi si nějakého přítele co je na tom stejně jako ty.Vánoce jsou pro mě opravdu kouzelné a to jejich kouzlo si udržuji každý rok a chci to tak nadále i když mi poslední dítě vyletí z hnízda.A kdybych byla sama...půjdu třeba do kostela na půlnoční i když nejsem věřící.Půjdu tam kde jsou lidé.
13. Listopad 2008 - 2:36
Marek (anonym)
Ahojky, Tady nejde o to byt nebo nebyt s lidma, proste vetsina resp. kazdej to chce travit at uz s pritelkyni, tam bych si prisel nejvice na obtiz, s rodicema. Mne by to bylo jedno, neresil bych to, ale asi je to podvedome, kdyz sem byl na Stedrej den sam, z niceho nic sem se rozbrecel. Mozna prave proto, ze mi rodice Vanoce tak zkazili, tak je nesnasim!
13. Listopad 2008 - 10:39
Granvin (anonym)
Marek Jedna věc je, že máš v podvědomí, že jsou Vánoce na prd. Druhá věc je, že vědomě si vyhledáváš důvody proč se trápit. Hledáš důvody proč to nejde místo abys hledal cestu jak to jde. Co na tom, že nebudeš s přítelkyní? Kamarádi jsou taky fajn. Každý to chce trávit s přítelkyní a proto já nemůžu být šťastný, protože já nemůžu? Co to je za blbost...? Člověk se musí naučit žít i sám se sebou a když zrovna nemá přítelkyni, tak být s přátely. Na přátele nedám dopustit, jsou to úžasný lidi:) Když zrovna nemáš s kým seděl u stromku se svařákem, tak se domluv s kámošema a vyražte někam na "půlnoční", do hospody, se pobavit a být spolu...
13. Listopad 2008 - 11:15
Marek (anonym)
Asi sem to blbe napsal. Myslel sem tim, ze kamaradi bud sou s rodinama nebo s pritelkynema, takze.. Mozna mas pravdu v tom co pises, ale nemuzu za to, proste opravdu, kdyz sem se znamyma byl, bylo to krasne, ale ja sem se citil na obtiz. Nevim jak to popsat.
13. Listopad 2008 - 11:34
Granvin (anonym)
Marek Vím, jak to myslíš. Je to psychický blok, pokud to nedokážeš v sobě změnit sám, tak zkus třeba kineziologii. Ale zkus to, stojí to za to. Buď šťastný a neřeš, jak to cítí oni. Nebo myslíš, že by s tebou byli kdybys jim byl na obtíž? Já tohle kdysi taky řešil a nebyl jsem šťastný. Pak jsem si řekl, že už mě to nebaví, že chci být šťastný, a začal jsem hledat cesty. Tak jsem to přestal řešit a napsal sjem pár lidem, jestli někam nezajdeme. Tak jsem si z "kamarádů" vyselektoval lidi, který jsou jen známý a lidi, kteří jsou moji přátelé. Ti, co dělají drahoty, aby se mnou zašli na čaj neřeším a držím se těch, kteří mě vidí rádi (kdyby mě rádi neviděli, tak se mnou nikam nejdou). A sejít se s přáteli na "půlnoční" není nic obtížného. My to tak děláme už řadu let.
13. Listopad 2008 - 11:49

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama