Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!
58 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Vánoce - tyjátr?

10. Září 2018 - 0:10

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Dáša (anonym)
Možná Vám budu připadat divná, ale přistihla jsem se přitom, že mi celé vánoční svátky vadí a byla bych radši kdyby nebyly. Nic se mi nepřihodilo, všechno je v pořádku jen žádná vánoční nálada a jen pocit, že jsem součástí jakéhosi komerčního soukolí kdy, (protože jsou přece svátky)všichni musí být milí, usměvaví a dobře naladění a musí se mít rádi. Veršované sms stažené z internetu, které jsem dostala i poslala ve mě taky budí jen dojem splněné povinnosti. Najde se tu někdo, kdo má podobné pocity?
25. Prosinec 2007 - 17:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Tak se tou "komercí" nedej svést, ty moudrá přehršle. Proč bys měla prožívat příjemné svátky a mile se chovat k ostatním? Vždyť přeci můžeš bys nasraná a všechny vespolek poslat do řiti, ne? Na dárky se vyser, nikomu nic nedávej, na smsky neodpovídej anebo ještě lépe - na ty veršované, které ti pijí krev odpověz pěkně jak to cítíš - pošli je na Vánoce do prdele. Hned ti bude lip, uvidíš...
27. Prosinec 2007 - 3:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Tak se nedej tou "komercí" svést, ty moudrá přehršle. Proč bys měla prožívat příjemné svátky a mile se chovat k ostatním? Vždyť přeci můžeš bys nasraná a všechny vespolek poslat do řiti, ne? Na dárky se vyser, nikomu nic nedávej, na smsky neodpovídej anebo ještě lépe - na ty veršované, které ti pijí krev odpověz pěkně jak to cítíš - pošli je na Vánoce do prdele. Hned ti bude lip, uvidíš...
27. Prosinec 2007 - 3:07
Obrázek uživatele Návštěvník
SOUHLAS!! (anonym)
27. 12. 2007 03:06:02, Jirka Tak se tou ""komercí"" nedej svést, ty moudrá přehršle. Proč bys měla prožívat příjemné svátky a mile se chovat k ostatním? Vždyť přeci můžeš bys nasraná a všechny vespolek poslat do řiti, ne? Na dárky se vyser, nikomu nic nedávej, na smsky neodpovídej anebo ještě lépe - na ty veršované, které ti pijí krev odpověz pěkně jak to cítíš - pošli je na Vánoce do prdele. Hned ti bude lip, uvidíš... odpovědět >> 27. 12. 2007 03:07:48, Jirka Tak se nedej tou ""komercí"" svést, ty moudrá přehršle. Proč bys měla prožívat příjemné svátky a mile se chovat k ostatním? Vždyť přeci můžeš bys nasraná a všechny vespolek poslat do řiti, ne? Na dárky se vyser, nikomu nic nedávej, na smsky neodpovídej anebo ještě lépe - na ty veršované, které ti pijí krev odpověz pěkně jak to cítíš - pošli je na Vánoce do prdele. Hned ti bude lip, uvidíš...
27. Prosinec 2007 - 3:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Jirko ty jseš fakt debil
27. Prosinec 2007 - 7:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Pro Dášu (anonym)
Ahoj Dášo, naprosto s tebou souhlasím. Ten komerční mlýnek na maso souběžně s mediální masáží cíleného vymývání mozků, aplikovaný na nás rok co rok, jenom proto aby z nás vypadlo co nejvíve peněz... Taky nevím proč bych měl obchodně politicko církevní mafii každý rok dělat "oslíčka otřes se". Mít se rádi na povel a dávat si dárky na rozkaz? Z toho je mi fakt zle. My se se ženou máme rádi celý rok, a když si chceme dát dárek tak si ho dáme protože to tak cítíme. Ne pouze proto že to dělají ostatní ovce z tupého stáda.
27. Prosinec 2007 - 7:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Rob (anonym)
Souhlas s Dášou i s předcházejícím příspěvkem.
27. Prosinec 2007 - 9:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Nikdo Vás ale nenutí držet tyhle svátky.Stejný názor na shon a utrácení, má asi většina lidí, ale stejně to zůstanou nejkrásnější svátky v roce a myslím si, že pokud to někdo nepřehání, ten shon za to stojí. Vánoce ale nejsou hlavně o předražených dárcích, ale o atmosféře a vánoční pohodě.
27. Prosinec 2007 - 9:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Barbína (anonym)
to Dáša: Sohlasím s tebou. Vánoce mi začínají rok od roku víc vadit. Přímo úměrně s tím, čím dřív se v obchodech objevuje vánoční výzdoba. Lidi jsou jako kobylky. Vánoce se stávají svátky čistého konzumu. V obchodech, kde celý rok nepotkám nohu - většina si ani nevzpomene, že existují - je najednou plno a lidé nakupují, co jim celý rok nechybí, jen aby něco pro druhého měli "dárek". Jistě se spoustě lidí, tak jako mě, sejde na Vánoce plno krámů - fantastických dárků, které vůbec nepotřebují nebo jsou k ničemu. Veršované stupidní SMSky mě vytáčí skoro k nepříčetnosti. Mám pocit, že z nich mohou mít radost tak akorát mobilní operátoři stejně jako ti obchodníci z prodaného zboží.
27. Prosinec 2007 - 10:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Barbína (anonym)
to anonym 9.37: Jistě, nenutí. Ale mě nutí jít si vše co nornálně potřebuju a celoročně kupuju sehnat dřív, abych se té předvánoční "pohodě" vyhnula. Jinak by mi z těch pohodářů shánějících dárky asi jeblo. Na mě dělá ten shon dojem napjaté atmosféry a dusna, nevidím spokojené usměvavé naladěné lidi.
27. Prosinec 2007 - 10:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Barbína-máš úplnou pravdu.Záleží na tom, kdo, jak Vánoce pojme, jestli svátky, stresů, nervů a hádek, nebo pravý opak.
27. Prosinec 2007 - 10:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Barbína (anonym)
Myslím, že toho pravého opaku je čím dál míň.
27. Prosinec 2007 - 10:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Vici (anonym)
Můj brácha říká, že když už se lidé k sobě nechovají hezky během roku, neměli by si to na Vánoce předstírat. Mám problematický vztah s otcem, loňské a předloňské Vánoce jsme zvládli, ale ty letošní za moc nestály. Pohádali jsme se nejdřív na Štědrý den večer a pak odpoledne pětadvacátého. Netvrdím, že jsem bez chyby a že ty hádky jsou jen jeho chyba, ale fakt je, že většinou je to on, kdo se první začíná hádat a zvyšuje hlas. Nedávno mi bylo 27, ale on se ke mně pořád chová jako k dítěti, které by mělo rodiče slepě poslouchat, pořád mě hodnotí a kritizuje. Je mi z těch letošních Vánoc docela nanic, jsem ráda, že už skončily.
27. Prosinec 2007 - 11:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Vánočka (anonym)
Mě Vánoce lezou na nervy maximálně a vyhnout se jim nejde. Řeči, že když člověk nechce, tak nakupovat dárky a odpovídat na sms nemusí, vede jen asi pěkný idiot, nebo člověk, co nemá rodinu. Samozřejmě, že se to všechno musí, protože kdyby to člověk neudělal, poštve proti sobě rodiče i širší příbuzenstvo, dále pak přátele, kolegy aj. Když si jede koupit něco k snědku, čeká člověk o vánocích půl dne na parkovišti na místo, pak se prodírá davy a nakonec zjistí, že je vše vybrakované. Když se vrátí k autu, má ho naťuknuté od nějakého blba co neumí vyjet a zbytek dne stráví čekáním, aby se mohl dostat z parkoviště. Večer zapne televizi a ve zprávách se nebaví o ničem jiném, než o vánočním šílenství. Aby se Vánocům člověk vyhnul, musel by na svátky odjet někam do divočiny. S přítelem svátky neslavíme. Dárky si dáváme celý rok, takže to o Vánocích nějak nehrotíme. Rodinné oslavy ovšem přetrpět musíme. Někdy je třeba mít nervy opravdu z oceli. A nejpříšernější se mi na Vánocích zdá to, že většina lidí ani netuší, jaké svátky to byly původně a co obludného se z nich vyvinulo. A teď nemám na mysli, že jde o oslavu narození toho spasitele, ale o tisíce let starou oslavu slunovratu, na kterou křesťani napajcovali ježíška a obchodníci hromadné skupování prostě všeho.
27. Prosinec 2007 - 12:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Vánočka-opakuji, nikdo tě do toho nenutí a jestli to děláš i proti svému přesvědčení, pak je mi tě líto, jelikož dělat něco proto, abychse neznelíbila někomu, natož někoho proti sobě poštvala, mně připadá stupidní.Buď si za něčím stojím, nebo ne. Já rodinu mám a taky mně vše okolo Vánoc štve a ubíjí, mám ale ten názor, že pokud to někdo nechce slavit a dodržovat, ať to nedělá.A myslím si, že s tímhle názorem určitě nejsem "idiot"
27. Prosinec 2007 - 12:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Vici (anonym)
Vánočka: Já tu komercializaci tolik neřeším, ale vadí mi takové to "být na sebe hodní na povel", bývám kvůli tomu docela pod dost velkým tlakem. Přála bych si, aby Vánoce opravdu byly svátky, kdy se mají lidi rádi a jsou na sebe hodní (doopravdy, ne jen naoko a z povinnosti), a ne se nervovat, co zase tátovi přeletí přes nos a jakou ztropí scénu.
27. Prosinec 2007 - 14:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Vánočka (anonym)
Pro 12:41:40" S tím idiotem jsem to asi přehnala, promiň, ovšem Tvé tvrzení je blbost a za tím si stojím. Pokud člověk není asociál, musí se podřídit takovému tlaku nejbližšího okolí ať se mu to líbí, nebo ne. Zkuste vyrukovat na maminku natěšenou na vánoce s tím, že vám to nic neříká, ať nečeká že přijedete a žádných dárků že se rozhodně nedočká, stejně jako vy nemáte nic pro ní, tatínka, sestřičku aj. A ještě zkuste nejet na vánoce k tchýni, nic jí nedarovat a neposlat ani smsku. Tady můžete mít jak chcete silné antivánoční přesvědčení a stejně, pokud nechcete zažít katastrofu, musíte nakupovat a odpovídat a navštěvovat.
27. Prosinec 2007 - 21:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Vánočka (anonym)
Oprava: stejně jako vy nechcete nic od ní, setřčky, tatínka...
27. Prosinec 2007 - 21:37
Obrázek uživatele Návštěvník
salinas (anonym)
Vánoce se staly odporným zvykem . Nejsou o tom o čem ve skutečnosti byly. Dětičky jsou nechutně masírovány vtíravou reklamou na naprosté zbytečnosti s trvanlivostí tak týden v ceně více než závratné ovšem hodnotě nulové. Dospělí se zase nutí k přehnané konzumaci a nevkusné výzdobě. Mám děti a tak vánoční "veselí" úplně vypustit nemohu. Zajímavé je, že když dětem něco rozumně vysvětlíte pochopí to. Dospělí ne. Kdyby alespoň ti, kdo chcou někoho obdarovat tak činili s radostí a upřímností. Nesnáším , když mi dají peníze se slovy něco jim vyber já na to nemám čas, nebo spíše se mi nechce vybírat co komu koupit. Pak mi to dodej já to zabalím. Splní si tak povinnost a je to za nima. Honičky za (promiňte ten výraz) žrádlem jsou úděsné . Pak otravujou na pohotovosti se žlučníkem a průjmama ze salátu, který tlačí do sebe i tři dny starý. Úplně nejvíce mi vadí otázky typu : "Už máš uklizeno a kolik toho máš uklizeno?" Jsou to mamlasi. Co z toho, když v půlce listopadu umyjou skleničky ve stěně a utřou prach na skříních . To se jim zázračným způsobem doma přestane do vánoc jako tvořit? Já vysávám a vytírám byt několikrát týdně a prach taky utírám podle potřeby atd... Co se týče mezilidských vztahů to prostě na povel nejde. Buď mám někoho ráda nebo ne a je jedno jestli jsou vánoce či ne. Tohle všechno se zvrhlo myslím tak po válce. Ten kdo věřil v boha a chodil do kostela k tomu přistupoval úplně jinak. Vývoj sdělovacích prostředků a jejich masové rozšíření podpořilo možnost ovládat lidi a manipulovat s nimi. Podle mně je tak 99% procent civilizovaného obyvatelstva ovládáno mocnou silou medializace. Prostě lidé věří a dělají to, co se zrovna někomu hodí. Na příkladu to lze vysvětlit asi takto: Firma potřebuje prodat naprostý nesmysl a propadák. Dá se tomu líbivý obal, přidá se vtíravá reklama a úspěch je zaručen. (tohle všichni známe pod pojmem marketing a propagace).Tohle neplatí jen o reklamě. Když někdo chce vyštípat svého protivníka (npř. v politice) zaplatí si menší mediální kampaň proti němu a je otázkou několika dní kdy se ho zbaví.(Jako příklad posloužili třeba Gros a Čunek). Koukám kam jsme se to od těch vánoc posunula, ale ono to spolu souvisí. Lidi prostě potřebují , aby jim někdo pořád říkal jak a co mají dělat. Když to udělají, mají pocit uspokojení, že to zvládli. Pomalu se nám tady vkrádá svátek sv.Valentýna a Heloowen. Až se začne slavit i svátek sv. Patrika a češi budou chodit v zelených kloboučcích a zdobit vše čtyřlístky, tak se stěhuju na horskou chalupu bez elektriky a začnu chovat ovce a pěstovat brambory. Bude totiž na čase odejít ze společnosti zmanipulovaných bláznů... :)))
27. Prosinec 2007 - 23:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Vánočka (anonym)
To je trefné.
28. Prosinec 2007 - 1:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Vy jste tady fakt banda pubertaku, ale to vas casem prejde. Prosimvas nemelte tady o zprofanovani predkrestansky oslavy slunovratu, to je blbost. Vanoce jsou ted proste co jsou, pred sto lety je lide taky slavili jinak a za sto let to zase urcite bude vypadat jinak. Vsechno se vyviji, zapomina a meni a tak je to ve vsem, ve zvycich, jazyce, lidskem chovani. Dneska taky nemluvime a nepiseme cestinou sestnacteho stoleti, neoblekame se jako oni tehdy a nezijeme tak, jako oni kdysi, tak proc by ty Vanoce mely byt jaksi "zamrzle" na urovni oslav z buhvi kdy? Sakra preci si to kazdej muze prozit jak chce a silet tady nad tim, ze holt jsou obchody v tyhle dobe napraskany sice zni jaksi pseudointelektualne nadnesene, jenze je to jako kdybyste si stezovali, ze v zime jsou natriskany sjezdovky a dlouhy fronty u vleku, kdyz jedete lyzovat nebo ze v lete je v cervenci na plazi u more preplneno. Mate asi jak vidno ve vztazich s rodinou problemy, protoze proc jinak to zlucovity psani? Ja mam rodinu, blizky lidi a svoje dobry kamose rad a je to pro nas vsechny prijemnej a radostnej svatek a sakra vim, ze v kramech proste budou lidi a nezvencnu se z toho.
28. Prosinec 2007 - 1:25
Obrázek uživatele Návštěvník
bb (anonym)
Nemohu jinak,než souhlasit s Jirkou.Také si myslím,že Vánoce a způsob jejich oslavy jsou odrazem společnosti.Už vyjadřování některých pisatelů,nadávky ,o něčem svědčí. Také zastávám názor,aby si každý dělal, co uzná za vhodné.Na tom,že podléháme lákadlům,nakupování,přetvářce,určitě nemají vinu Vánoce,které jsou jen symbolem,připomínkou,tradicí.To ostatní,kolem nich je jen ukázka současné společnosti.Jestliže jsou pro někoho motivací,aby si konečně pořádně uklidil,proč ne.Jiný/á/ třeba uklízí,když má přijet tchyně:=)).A přetvařování se?Jsou lidé,kteří z přetvářky nevylezou nikdy,tak proč by to měli měnit na Vánoce. Já osobně mám Vánoce ráda,nic,však, nepřeháním.Pro mne znamenají vybočení ze všedních dnů.Hodně také záleží na vztazích k jiným lidem,toleranci,pochopení.
28. Prosinec 2007 - 8:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Barbína (anonym)
to Jirka: Pokud mi vadí fronta u vleku, nemusím tam být nebo jedu kde je lidí míň. V létě totéž. Problém s rodinou opravdu nemám a v pubertě už delší dobu nejsem - možná bohužel.:-))) Do obchodu aspoň občas musím a zkrátka se mi zdá, že to lidi přehánějí. Jsou jak ovce - utratit plno peněz za krámy a haldy jídla tam kde se jindy neukážou. Každý rok si říkám, jak jsme mohli před 20ti lety vystačit s několika nákupními taškami, když teď potřebujeme sníst vrchovaté nákupní vozíky, které se sotva vejdou do auta. Úklid a přetvářka? To je na každém - co mu stojí za to, na co má náladu a povahu, i chuť. Slunovrat považuji za nesmysl, protože se cítím křesťankou, ale pro většinu z nás by měl asi spíš smysl. Jsme země ateistů, proč se nevrátit před křeťanství k pohanskému zvyku. Ale moc to nemění, tyto svátky se časově skoro kryjí. Co mi naprosto uniká je pseudointelektuální chytrák vyjadřující se o přispěvatelích jako o bandě puberťáku atd. a pak se příspěvkem zařadí mezi ně???:-)))
28. Prosinec 2007 - 9:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Dáša (anonym)
Díky za Vaše názory,zvlá?ť Vánočce a Salinas.Aspoň si nepřipadám jako z jiné planety. A stejně jako Salinas mi vadí dotazy na uklízení a pečení jako bychom celý rok nic takového nedělali a záplava příšerných červených Santa Klausů a podobných amerikanismů jako je Haloween a Sv. Valentýn. Nedávno jsem viděla v televizi záběr jak se Mikuláš ptal nějaké holčičky jestli mu zazpívá nějakou písničku - a ona mu s nadšením zazpívala Rolničky, rolničky...., ale v angličtině!To mi přijde taky otřesný, jsme přece v Čechách a máme svoje tradice. Bohužel všechno se dá koupit i prodat i ty svátky :-((.
28. Prosinec 2007 - 13:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Salinas pro Jir (anonym)
Kéž bych byla v pubertě! Spíš bych řekla, že jsem dost stará na to, abych dokázala vyjádřit svůj názor. Nikdo Tě nenutí s ním souhlasit. Jak se říká: "Sto lidí, sto chutí...". Ty jsi to spíše vzal jako nepřímý útok na svoji osobu. Jako, když v Rakousku psali v obchodech: "Češi nekraďte u nás!" Naštvalo to celý národ a zastyděli jsme se za sebe.
28. Prosinec 2007 - 15:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
Souhlasím s názorem, že se lidstvo a svět vyvíjí, tedy i zvyky, takže horovat za "ladovské Vánoce" asi stejně nic nezmění. Taky je možné, že někdy naše (evropská) kultura vymře a náš prostor přeberou třeba Asiati, to by také nebylo nic nového - vemte si třeba Indiány. Na druhou stranu, pokud si někdo chce postěžovat na to, že se z Vánoc stala masová přežíračka a naháněčka "kvantity" dárků nad kvalitou, tak s ním také souhlasím. K Vánocům nemám vůbec žádný vztah, nejsem věřící, a již nějakou dobu jsem odpůrcem jakéhokoliv organizování života - Nový rok, narozeniny, rodinné oslavy. Dělám to jenom v minimální možné míře, abych ustál tlak okolí a nátlaku okolí.
28. Prosinec 2007 - 17:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Vánočka (anonym)
Vánoce se se slunovratem nekryjí náhodou, stejně jako zbytek křesťanských svátků, které se kryjí s již zapomenutými svátky pohanskými. Nevím, co je pubertálního na psaní o tom, že většina lidí neví, že vánoce byly kdysi pohanskými svátky. Pisatel byl nejspíš rozhořčen tím, že jiní jsou rozhořčeni masovou propagací tohoto svátku a všech hrůz s ním v dnešní době spojených. Jinak před sto lety se vánoce slavili podobně, jen s menším nasazením a zvyk se v času slunovratu obdarovávat, pochází z antiky. To je ale megapubertální, co? Takže nic nového pod sluncem, jediné, co se změnilo je, že je víc lidí, čili víc psychopatů a front a masové sdělovací prostředky, propagující nejrůznější obchodní zájmy různých firem. Pokud vím, tahle diskuse vznikla na základě toho, že někomu to takzvané vánoční šílenství prostě leze na nervy a kde se vzala, tu se vzala, je tu najednou banda lidí, co jsou s těmi, kterým vánoce vadí, připraveni být se do krve, protože oni mají vánoce rádi a snaží se přesvědčit ty první, že vánoce jsou takové, jaké si je sami uděláte a další podobné keci, při čemž nepochopili to zásadní. Vánoce jsou jen pitomí svátek, který se slaví pouze v části světa ovládaném euroamerickou kulturou, nejsou důvodem k masovým útokům ani na obchodní centra a ani na lidi, co si dovolují mít jiný názor.
29. Prosinec 2007 - 2:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Proboha lidi,proc porad ty krece? Vzdyt vas nikdo nenuti nechat se zmaniputovat tim vsim a travit hodiny po obchodech? A kdyz to jini lide chteji, tak co je vam do muzete ten "pitomi svatek" odpustit a uplne Vanoce ignorovat. A pripada mi hooodne smesny a pokrytecky, kdyz tu pak nekdo napise jak to nejde se na vsechny vykaslat, co by tomu rekla rodina a ostatni:)) V tom pripade pak nezazlivejte tem davum v kramech, jak jsou posedli Vanocema, kdyz jste tam s nima!:))) Bud mate nejake nazory a zasady a tak si za nimi stujte a podle toho se chovejte, nebo tady netlucte prazdnou slamu na internetu o tom, jak je to hrozny, kdyz jste do toho zapojeni take. Barbino pred 20 rokama si clovek stacil s par nakupnima taskama z toho duvodu, ze byl rad, ze neco sehnal, zatimco ted jsou obchody preplnene nabidkou zbozi, to si snad proboha dokazes vyvodit taky. Vazne si myslis, ze kdyby v husakovskym Ceskoslovensku Kotva mela nabidku jako dneska(HAHA!to je myslenka!!), ze by lide nenakupovali zbozi po plnych nakupnich vozicich zrovna tak? Bylo to tenkrat skromnejsi nucenou nouzi a ne tim, ze jsme byli jaksi vznesenejsi a mene konzumni, nez dnes.
29. Prosinec 2007 - 5:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Oprava: A kdyz to jini lide chteji, tak co je vam do toho? Muzete si ten ""pitomi svatek"" odpustit a uplne Vanoce ignorovat.
29. Prosinec 2007 - 5:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Zažil,viděl (anonym)
Zapoměl jsi říct,co ti tak úžasného ta plná taška nebo nákupní vozík poskytuje,že jsi schopen až do nebe chválit něco,kvůli čemu odhodíš lidství,a stane se z tebe toliko bezohledný živočich ženoucí se za plným vozíkem.Samozřejmě můžeš si zvolit bezdomovectví,ale ty si samozřejmš zvolíš boj o kost s podobnou smečkou žoldáků jako jsi ty.Příjemné mezilidské vztahy u toho vybíjení.Protože jak sám víš,bez peněz jsi kus smradlavého hovna.Aby jsi to smradlavé hovno nebyl,jsi schopen bezohledně zničit celý svět.Možná časem zjistíš,že doby Kotvy zas tak bezohledné nebyly,jak se většina lidí,kteří vyrostli ve slušné lidi(Jsi slušný,ne?),a kterým nikdo ani vlas nezkřivil,snaží namluvit lidem.Já slušný nejsem,ale to proto,že to bezohledné hovado ze mě udělal ten tvůj obdivovaný systém plných vozíků.
29. Prosinec 2007 - 9:39

Stránky

Přidat komentář