15 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Co Vám dávájí alternativy?

10. Září 2018 - 0:11

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Prosím vás přítomní, abyste mi pomohli anynymní odpovědí v malé anketě, cílem je průzkum pro vědecké účely. 1. Máte nějaké zkušenosti s alternativními léčebnými metodami (včetně homeopatie a akupunktury)? Zkoušeli jste je? (napište prosím, i co jste zkoušeli) 2. Jaký byl důvod takového kroku? Co vás táhlo k vyzkoušení léčitele? 3. Jaký byl výsledek? Jak jste byli spokojeni s péčí a přístupem, jak splnil vaše očekávání vzhledem k chorobě? Děkuji - budu rád, když se vyjádříte zde, nebo na email.
11. Duben 2008 - 17:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
1. Mám zkušenosti, protože jsem chronicky nemocný zoufalec ale málo, protože jsem pragmatik :-) Homeopatii příliš nevěřím, zdá se mi že funguje na principu placebo efektu a když jsem to prokoukla, tak už jí nevěřím. Provozovala jsem ji asi 2 roky bez výsledku. A je drahá. Akupunktura - zajímavé a citelné tělesné odezvy (vlny tepla) po vpichu jehliček do ucha, ale výsledky jsem taky nepozorovala. Reflexní terapie plosek nohou - v dětství mi to prý pomohlo při ledvinových kamenech. Léčitelství - mnoho léčitelů, u některých opravdu byly výrazné reakce organismu, bohužel krátkodobé. Absolvovala jsem i léčení na dálku (bylo mi to léčitelkou nabídnuto zdarma, tak jsem neměla co ztratit). Pomohlo výrazně na nějakou dobu, otázkou zůstává, nakolik za to může autosugesce. I s tou mám výraznou zkušenost - sama jsem si autosugescí způsobila na 14 dní zázračné uzdravení. Několikadenní půsty, klystýry - zdá se, že trochu ulevují, ale jsou to metody občas doporučované i lékaři. 2. Důvod, proč i pragmatik zkouší metody, které většina lékařů popírá (a já bych jim nevěřila také) je selhání klasické medicíny, zoufalství, představa utrpení po zbytek života a touha po normálním způsobu života. Jak kdyby krajní meze člověka zbavovaly racionality. Moje racionalita v případě alternativní léčby je přímo úměrná zdravotnímu stavu. Kdyby mi v těch nejhorších chvílích mohla pomoct konzumace myších ocásků, odříkávání kouzelných formulí o půlnoci na hřbitově, tak to asi vyzkouším :-) 3. Ojedinělé výsledky jsem popsala. Péče většinou úměrná ceně, kterou ta která služba stojí. Mohla bych se zeptat na cíl a téma průzkumu? Docela mě to zajímá.
14. Duben 2008 - 13:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Howard (anonym)
Ja mam od cca. 15 let neustale rymu. Je to asi nejaka alergie, ale nikdy nezjistili, na co jsem alergicky, spis nejaka takova celkova precitlivelost na vsechno. Projevuje se to tak, ze mam furt rymu. Byl jsem na to uz prakticky zvykly a nevadilo mi to, clovek si zvykle na ledacos. Doktori me davali akorad Zodac, ale ja mel furt dojem, ze jsem po tom unaveny, tak jsem to prestal brat. Az kdyz jsem se dozvedel v Plzni o Biomedu, kde homeopaticky leci alergie, tak jsem tam sel a opravdu mi to pomohlo. Chodim tam kazdej mesic na injekci a laser a je to vyborne, rymu temer nemam.
14. Duben 2008 - 15:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Granvin (anonym)
Raději odpovídat nebudu - můj postoj k věci je zaujatý. Nicméně mám na alternativní medicínu jak pozitivní tak i negativní ohlasy. Jen jsem chtěl požádat, zda by bylo možné mi výsledek, ke kterému se doberete poslat na mail granvin.t"centrum.cz anebo alespoň zveřejnit na této stránce. Děkuji
14. Duben 2008 - 19:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Penelope (anonym)
Já mám k alternativě už také velice negativní vztah.Vyzkoušela jsem pár léčitelů a krom těch pár tisíc, co jsem jim musela dát, to nemělo vůbec žádný efekt.
15. Duben 2008 - 8:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Michaela (anonym)
Žejo? A jak poznám, že ten léčitel, nebo bylinkář ,,umí"? Taky mám pocit, že ze mě akorát tahali peníze...
22. Duben 2008 - 12:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Biomed (anonym)
http://alergie.biomedpel.cz/alergie_cko.html
22. Duben 2008 - 12:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Kateřina (anonym)
Dobrý den všichni, život je přeci důležité chápat v souvislostech. Nic se neděje náhodně. Vše co tady čtu, mi připadá vytržené z kontextu. Život i nemoc je o pochopení vlastních chyb. Když čekám, že za mne někdo něco vyřeší (ať lékař nebo léčitel), tak to nefunguje. Jen aktivní přístup k léčbě, skutečné hledání příčiny, která leží velmi jednoduše řečeno v psychice a práce na sobě, nejen ve fyzické rovině. Platí pravidlo, kteří pragmatici asi ani neznají, že každý má takového lékaře nebo léčitele, jakého si zaslouží. Jestli chcete vědět něco konkrétnějšího, tak vám ráda zodpovím. Jen k homeopatii (příspěvek Katka)- nejedná se placebo efekt neboť se tím úspěšně léčí i zvířata, ale opět je to o konkrétním homeopatovi a pacientovi nebo se také může jedna o potíž, jejíž skutečné vyléčení trvá déle. (Když někdo 40let kouří, má astma, tak nemůže čekat úplný ústup potíží třeba do roka. Navíc mám tu zkušenost, že pacienti rádi zapomínají, jak moc jim bylo na začátku krušno, ono se to lepší a oni chtěji ještě lépe a to když není hned, tak se jim začne zdát, že to nefunguje.)
23. Duben 2008 - 10:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Vážená paní Katko, děkuji Vám za odpověď. Cíl tohoto výzkumu není primárně medicínský, tj. nechce srovnávat účinnost léčby. Všímá si hlavně prožívání pacienta a jeho vztahu k lékaři či léčiteli.
28. Duben 2008 - 16:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
K lepšímu zpracování byl vytvořen internetový formulář: http://anketa.hoa.cz/ Děkuji předem všem za účast. Jirka
28. Duben 2008 - 16:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
pro penelope. Kecáš holka. Nikdo tě k léčiteli nenutil a nikdo tě nenutil mu nic platit. N E N U T I L !! !!!!
2. Květen 2008 - 17:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Anonyme, asi nevíš, co je to pořádná nemoc a asi taky nevíš, jak to u léčitele chodí. Alternetivní léčba nezabírá hned a člověk CHCE tak moc být zdravý a spokojený, že je trpělivý, čeká a platí a platí... Po x-té návštěve už mu dojde trpělivost a ukončí to, bohužel bez těch několika tisíc. Jenže mu je blbě dál a tak vloží naději do jiného léčitele, třeba důvěryhodnějšího. A tak to jde dál. Léčitel = naděje. Je bohužel smutné, že tolik "léčitelů" parazituje na lidském trápení a naději. Tak važ slova.
2. Květen 2008 - 18:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Chodím k alternativcům jen na základě doporučení. Proto s nimi mám dobré zkušenosti. Když jsem zkusila ty co inzerují, tak jsem s jednou vyjímkou nebyla spokojená, tam šlo asi víc o peníze než o klienta.
7. Srpen 2016 - 12:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Pro všechny! (anonym)
Dobrého léčitele poznáte hlavně podle toho, že za své léčení MIC nevezme!!!!!! Pokud chce nějaké peníze, tak mu nic nedávejte je to podvodník! Sám léčím své známé a nikdy bych si za to nevzal ani korunu! Je to boží dar který jsem dostali do vínku za darmo a tak ho taky využíváme! Nedávejte jim žádné peníze !!!
7. Srpen 2016 - 18:26

Přidat komentář