27 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Vadí vám také zářívky?

10. Září 2018 - 0:07

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
lucy (anonym)
Vadí vám zářivky v supermarketech a na úřadech? Já kvůli nim nerada chodím na delší nákupy,protože jsem z nich úplně zblbnutá,pálí mě a slzí oči a motá hlava.Nevíte někdo proč?'
1. Červen 2006 - 21:51
Obrázek uživatele Návštěvník
xxcd (anonym)
Protože září !!!'
1. Červen 2006 - 22:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Mojma (anonym)
Lucy, mam pocitm, ze to neni jen zarivakma, ale to co popisujes je tzv. SICK BUILDING syndrom, neboli syndrom nemocnych budov, zpusobuje ho spatne vetrani, spatne osvetleni, nizka vlhkost vzduchu a nepritomnost zapornych iontu, ketry pusobi prijemne na organismus, ty zaporny ionty se vymlati v kostrukci budovy(ocel, beton) Proto se clovek nejlip citi ve starym dome s pulmetrovyma zdma, drevenym nabytkem, kytkama. Paleni oci ze zarivek me obcas potka taky a je to podle me tim, ten vyboj v nich blika na vysoky frekvenci a nekteri, treba ty to negativne vnimas, zarovky zhnou
1. Červen 2006 - 22:39
Obrázek uživatele Návštěvník
david001 (anonym)
Vadí vám zářivky v...Je to těma zářivkama a bílou barvou, v malé míře mi to nevadí, ale v takové koncentraci se mi točí hlava a chci rychle vypadnout ven. Není to žádnou konstrukcí ani betonem,když se pohybuji v tovární hale, je mi tam normálně i když je tam zjevný zápach výroby z důvodu špatného odvětrání.
9. Leden 2011 - 7:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Tarja (anonym)
Můj bratr tvrdí to samé, jen nevím jak mu pomoci
14. Únor 2017 - 20:17
Obrázek uživatele Návštěvník
zářivky (anonym)
ve školních třídách fuj a navíc děti ve třídách strašně prdí nevím co doma jí ale já se vždy těším až bude konec hodiny a při TV to je hrůza tělocvična je velká tam se to rozptýlí
15. Únor 2017 - 1:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Klika (anonym)
Zářivky naprosto nenávidím. Mám pro to několik důvodů: - odstín světla je mi hrozně nepříjemný, nelichotí vzhledu, jsem blondýna a pod zářivkama vypadám jak mrtvola - když začnou ty svině blikat, tj. jsou porouchané, je to o zrak - údajně z nich více padají vlasy (možná pověra, ale mně se to potvrdilo - změna zaměstnání a chumáče vlasů byly na hlavě a ne v hřebenu) - místnost osvícená zářivkami je neútulná, je to studené světlo, do restaurace, kde jsou zářivky nevkročím - v neposlední řadě jsou esteticky odporné
15. Únor 2017 - 6:07
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Evropská unie nám nařídila používat zářivky, tak přes to nejede vlak. Že je v nich rtuť a jsou opticky nepříjemné nám nesmí vadit. Rtuť vadí jedině v teploměrech.
15. Únor 2017 - 8:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Blbost! Zjednod (anonym)
Můžeš si koupit halogenové žárovky, ty nikdo nezakázal. Nebo LED světla. Tak nevyvolávej odpor k EU. Je to demagogie.
15. Únor 2017 - 11:10
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Můžeš si koupit...Zákaz halogenových žárovek je naplánován také. Všeho do času. Pokud jde o LED "žárovky", koupil jsem jich postupně během 1 roku 8 ks od různých výrobců. Do 3 měsíců jich 6 ks skončilo. 4 ks nefunkčních se mně podařilo v záruční době vrátit. Podle údajů výrobcú mají vydržet 25000-30000 hodin provozu. Leda prd.
15. Únor 2017 - 22:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Jaká (anonym)
Můžeš si koupit...Demagogie??? EU je zhouba!!! Všechno nám zakazuje, od pomazánkového másla a rumu až k obyčejným žárovkám. Tak co tady Ty bliješ za nesmysly. Každý není zaslepen tím "pozlátkem", co nám "nabízejí" ti dědkové z Bruselu. Jdi s tou EU do prdele:))))
15. Únor 2017 - 22:41
Obrázek uživatele Steve
Steve
Nejlepší jsou asi LEDky :-) Velmi málo to žere, nehřeje a dokáže to taky vydat hodně světla. Chce to ale brát silnější modely. Doma si svítím když se setmí jen lampičkou na nočním stolku u postele a tam mám žárovku která žere jen 1,5W :-) To je nic, takže to může svítit jak je libo dlouho. Ve stropu mám od dob socialismu 4x takové ty nočníky - má to vlastně 2 vypínače - jedna dvojice, druhá dvojice. No a v nich mám 20W. Takže 4x 20. Ale nikdy jsem nepotřeboval svítit všema 4-ma, vždy stačila pouze jedna polovina - no a světla jako blázen. Ale jak říkám, s nima svítím pouze vyjímečně když potřebuju pořádně zašajnovat v pokoji - jinak OFF. Jinak si stále svítím tou lampičkou :-) na WC je LED 3W, v koupelně je tuším 8W. Klasický žárovky jsem už dávno vyházel, ba ani je nechci .... proč platit za tak žravej křáp! Doba kdy bylo ve stropě 4x 100W je už dávno pryč. Ty slabší zase měly špatnou svítivost - to bylo nepoužitelný. Min tam mohla být 40W. Proč zbytečně platit? Pračku mám z konce léta a je A+++ A peru velmi málo - to víte, sám chlap toho tolik nenašpiní.
16. Únor 2017 - 1:39
Obrázek uživatele Návštěvník
wt (anonym)
A proč jsi nereklamoval i ty dvě? Vždyť na všechny máš 2 roky záruku. Teda pokud jsi je nekoupil u Vientamců apod. Od nich ale obvykle nevydrží nic. Textilem počínaje, nářadím konče... Bohužel lidi jsou konzervy a občas je potřeba jim něco nařídit. Kdyby nenařídili, dodnes by úsporka stála 200 Kč, protože by nebyl masový odbyt a tedy ani rozumná rentabilní výroba. LED žárovky by se ani nevyráběly, neb by o ně nebyl takový zájem, aby jejich vývoj pokročil tam kam pokročil. Nejvíc se dostala kdysi jedna kamarádka. Přestože jako samoživitelka měla hluboko do kapsy, měla jasno v tom, že světlo z úsporek jí hrozně vadí. Když byla u mě doma, jednou večer prohlásila, jak je jí tam příjemně - teda až do té doby, než jsem jí prozradil, že v bytě není jediná normální žárovka... Ze zářivek rozhodně vlasy nepadají - teda pokud nepijete vodu, kterou jste před tím nalili do jejich rozbitých trubic... O útulnosti nerozhoduje zářivka, ale vhodně vybraný typ svítidla, co jakým způsobem a jakou intenzitou je místo osvětleno (např. poměr přímého k odraženému světlu a tedy např. tvoření stínů), a teplota (laicky "barva") světla. V neposlední řadě barva stěn, od kterých se světlo odráží.
16. Únor 2017 - 7:31
Obrázek uživatele Návštěvník
ja (anonym)
Zarivka je lety vyzkousena.Nema negativa.Vse je v hlave,mozku.
16. Únor 2017 - 7:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Blbost (anonym)
Co to meleš? Rum se prodává dál pod názvem Tuzemák a pomazánkové máslo jako Tradiční pomazánkové. Tak co nám zakazuje? Ty budeš jeden od Bobovize nebo jim podobných. A ty žárovky se taky prodávají jako tepelný zdroj. Demagogu!!!
16. Únor 2017 - 7:59
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
A proč jsi nereklamoval i ty...Pro wt: ty dvě jsem nereklamoval, protože zatím fungují. Nicméně věc je jasná: kdyby používání úsporek NENAŘÍDILI, nikdo by si je nekoupil. Většina lidí totiž má rozum a používá jej.
16. Únor 2017 - 9:11
Obrázek uživatele Návštěvník
fuj (anonym)
zářivky jsou hnus největší, studené, přepálené ostré světlo, byt s klasickou zářivkou nemůže být nikdy útulný. Mně to evokuje výrobní haly, kanceláře a čekárny u doktorů. Ty dlouhé zářivkové trubice, vydávající "úžasně" příjemné světlo. Bílomodrý mrtvolný hnus.
17. Únor 2017 - 18:03
Obrázek uživatele Návštěvník
wt (anonym)
zářivky jsou hnus...Jen pro tvou představu - zářivka není jen "dlouhá zářivková trubice" s "mrtvolným" světlem. Zářivky jsou třeba i jen několik cm dlouhé. (ideální třeba pod kuchyňskou linku). Úspokra je také zářivka. Teplota barev je u zářivek celá škála - od těch nejstudenějších značených také jako "daylight", přes ty běžně používané až po "nažloutlé", které jsou za mléčným krytem k nerozeznání od svitu klasické žárovky.
19. Únor 2017 - 20:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Ota z Prahy (anonym)
Odpověď na Zarivka je lety vyzkousena
To určitě, doplňte si vzdělání... Vyzařují více elektrosmogu, světlo je agresivní, spotřeba vyšší než u LED, při rozbití jedovaté výpary rtuti, náročná ekologická likvidace. Nově instalujte LED svítidla, ale s lepším barevným podáním a označena jako "neblikající". Jinak je běžná levnější LEDka jako rychlý stroboskop - agresivní na sítnici i nervy a psychiku.
12. Duben 2019 - 15:57
Obrázek uživatele Návštěvník
hmmm (anonym)
Asi psycho sugesce. Skleněná televize blikala vždy, mobilní telefony mají LED podsvícení a nikdo nenadává na EU? Jak to je možné? Asi ovečkám nikdo nic nenabulíkoval.
13. Duben 2019 - 8:34
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Odpověď na Asi psycho sugesce. Skleněná
Podsvícení displeje, kontrolky u přístrojů, nouzové osvětlení únikových cest, veřejné osvětlení - proč ne, tady LED klidně akceptuji. Ale trvale si svítit modrošedým světlem (které se podle výrobce vydává za bílé) v pobytových prostorách, to tedy ani omylem. Naštěstí se stále daří kupovat klasické žárovky (krycí název "tepelná koule" s upozorněním "Použití v domácnosti zakázáno"). Český člověk má bohatou praxi v obcházení zákonů, třebaže je vydala všemocná "evropská unie".
13. Duben 2019 - 21:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Hmmm (anonym)
Večer svítí display mobilu jasným studeným světlem přímo do očí a nikomu to nevadí. A zajímavé, když EU sjednotila nabíječky telefonů, už nikdo se neptá nemáš nabíječku na Samsung? Proč to nikdo neobchází a neříká: já chci mít vlastní konektor jen pro Huawei jako to měl Iphone?
14. Duben 2019 - 0:02
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Odpověď na Večer svítí display mobilu
Dočkej času, všechno bude. Pak přijde EU s nařízením, z jaké dálky se musí pozorovat displej, budou chodit kontroloři s metrem a přeměřovat to. Takových a podobných kokotin vymyslí EU ještě spousty, než zmizí na smetišti dějin.
14. Duben 2019 - 11:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Hmmm (anonym)
A před sto lety zase zakázali vylévání nočníku na ulici a jen do kanalizace a tím zničili lidskou svobodu. Zlatej středověk, to v Rusku je ještě svoboda.
14. Duben 2019 - 11:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Odpověď na A před sto lety zase zakázali
Ve středověku se dlouho nežilo,když tě nezabila některá smrtelná nemoc tak tě někdo zapíchl.Tak vzhůru do Ruska.
14. Duben 2019 - 12:10
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Odpověď na A před sto lety zase zakázali
Hmmm, jestli považuješ za svobodu vylévání nočníků, nemám, co bych k tomu dodal.
14. Duben 2019 - 13:54

Přidat komentář