457 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Uzivam antidepresiva a jsem bez emocí...

10. Září 2018 - 0:05

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Andy (anonym)
Ahoj, od srpna lonskeho roku uzivam antidepresiva Citalec 20, zpocatku to bylo skvele, konecne jsem se uvolnila a zacla dokonce i chodit mezi lidi, jenze postupem casu zjistuju, ze prestavam byt empaticka a nedokaze mne ani nic dojmout, je mi to tak nejak jedno. treba vcera jsem nasemu malemu pejskovi slapla na nozicku, nechtene, a on kulhal a byl smutny a se mnou to ani nehlo, ac by melo.Nekdo v rodine umře a ja se tvařim lhostejně. Od doby co uzivam Citalec, jsem nebrecela, nejsem schopna. Mate nekdo po antidepresivech podobne zkusenosti?
21. Červen 2005 - 17:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Nula (anonym)
Bud rada ze nemas emoce!!!Ja beru antidepresiva taky nejake cipralex a frontin a ted (asi hodina) se semnou rozesla holka kterou silene miluji.Myslis jak mi je???Brecim jak male decko a mam 100chuti se jit zabit jen proto ze mam emoce!!!Tak si to tak neber
21. Červen 2005 - 18:09
Obrázek uživatele Návštěvník
eva (anonym)
Ano,kdysi před deseti lety jsem měla krizi a byly mi předepsána antidepresiva/Prozac/.Užívala jsem je ani ne měsíc-po čtrnácti dnech začaly působit a měla jsem stejné problémy.Ta tupost a emocionální chlad byly pro mě víc nepříjemné,než deprese.Nemohla jsem brečet,ani se pro něco nadchnout,hrůza.Takže jsem je vyhodila a k psychiatrovi už nešla.Ten sajrajt jsem cítila v těle ještě dlouho potom,nicméně z problémů jsem se dostala časem sama.Lepší je prožívat jakékoli,i krizové stavy,než žádné.To je můj názor.Ale chápu,že někteří lidé se bez nich neobejdou.Každopádně si myslím,že jsou lékaři hodně zneužívána a předepisována zbytečně.
21. Červen 2005 - 18:15
Obrázek uživatele Návštěvník
dvid (anonym)
já užívám cipralex 10 a neurol 0,25(citalec 20 jsem užíval také) a mám úplně stejné potíže,absolutní ztráta emocí včetně strachu a pocitů ale i elánu a chuti do života atd...Už dlouho si lámu hlavu čím to je a co se semnou děje vůbec jsem netušil že to může být od prášků.Přitom právě ten Citalec by měl mít opačné účinky tak to nechápu.
21. Červen 2005 - 20:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Andy (anonym)
Ano, taky mam ztratu strachu, tak třeba zase ten můj pes, nedavno mi ho malem přejelo auto a za normalnich okolnosti by se mi třepaly kolena a malem bych se rozbrečela a tedka ? nic, sli jsme dal...ani jsem nehla brvou, jasne ze jsem byla vyplasena, ale tak nejak jinak...tupý pocit...je to jako postupna ztráta vlastní identity, tezko se to popisuje lidem, kteri to nezazili, ale ty prasky ze mne delaji jineho cloveka.Doktorka mi rekla, ze klidne muzu delat řidičák, tak nevím, no, moc se mi do toho na antidepresivech nechce.
21. Červen 2005 - 21:32
Obrázek uživatele Návštěvník
eva (anonym)
To vážně bez nich nemůžete žít? Je jednodušší schovat se do nepropustné skořápky před nástrahami okolí i za cenu obětování vlastní identity...
21. Červen 2005 - 22:11
Obrázek uživatele Návštěvník
David (anonym)
Užíval jsem Citalec nebo podobné preparáty s Citalopraminem pro celkové zklidnění jako údajně "to nejlepší, co může být". Na problémy, které jsem měl, to téměr nezabíralo, ale spolehlivě to působilo sexuální problémy - nikoliv v rovině erekce (to bylo bez problémů), ale v rovině pocitů. Myslím, že je to jen jiná podoba toho, co zde uvádějí jiní (ztráta emocí). Po vysazení prášků se to během dvou až tří týdnů vrátilo do normálu a já do běžného života. Svých problémů jsem se nakonec zbavil sám - koncentroval jsem veškeré svoje síly a zaměřil se na řešení situací, které mě vyváděly z míry. Jakýmkoliv psychofarmakům se chci nadále obloukem vyhýbat.
21. Červen 2005 - 22:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenik (anonym)
Rozhodně bych nedoporučovala lidem s depresemi vysadit antidepresiva. To bohužel může napsat jen člověk, který depresí nikdy neprošel. Jakmile se AD vysadí najednou, může to mít hodně špatné následky - to jedině po dohodě s psychiatrem.Jinak já jsem brala loni od září do letošního ledna Remeron a Frontin a byla jsem taky bez emocí. Umřel mi po 12 letech pejsek a když mi to táta přišel v noci říct, jen jsem kývla. Jakmile přestal Frontin působit, znovu jsem se složila. Prášky jsem vysazovala postupně, snižovala dávky a dneska je neužívám a je to lepší.
22. Červen 2005 - 9:50
Obrázek uživatele Návštěvník
dvid (anonym)
pro evu:někdy jsou psychické problémy tak závažné že to bez antidepresiv nejde zvládnout zvlášť u neurologických nemocí ,člověka to zlomí ovládá jeho vůli a někdy je to jediné řešení.Bohužel jsem se sám na sobě přesvědčil, že se tyto léky dost brutálně zneužívají.Byl jsem v nemocnici na interně s prekolapsovými stavy a tam mi nasadily vysoké dávky AD(Lexaurinu a Diazepamu) já jsem ani nevěděl co je to za léky a aniž by přitom tušili co mi je.Což pro člověka který do té doby znal jen aspirin mělo dost dramatické následky protože jsem je jako nic netušící laik po propuštění také naráz vysadil,nikdo mě ani nepoučil co a jak.
22. Červen 2005 - 21:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenik (anonym)
To je zase fakt. Dávám ti za pravdu. Taky jsem se s tím setkala. Když jsem ležela v nemocnici, cpali do mě Lexaurin a ještě něco.... jediný výsledek byl ten, že mi dali vyšší dávku a když mě vedli na EKG, omdlela jsem jim na chodbě, když mě vláčnu pustili.... ale to už je dlouho. Chce to pořádně probrat s lékařem, to je podle mě nejlepší řešení.
22. Červen 2005 - 21:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
dvid&lenik Nechci být za hnidopicha ale protože mám taky jisté zkušenosti s psychofarmaky i když zrovna ne s Lexaurinem přesto chci jen podotknout že tento lék btw prý silně návykový NENÍ antidepresivum ale anxiolotikum (lék na zmírnování úzkosti).
22. Červen 2005 - 23:00
Obrázek uživatele Návštěvník
dvid (anonym)
jo to je pravda,Lexaurin je na snižování napětí,léčba neuróz,panických poruch a úzkosti, ale často se předepisuje i na deprese...taky jsem někde vyčetl na netu že si ho narkomani přidávají do heroinu, tak to bude asi pěkný prevít..:-)
23. Červen 2005 - 20:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Maruš (anonym)
Užívám Citalec 20 už skoro rok. Zjistila jsem úplně totéž, co pisatelka tohoto tématu. Mě ale tento stav dělá dobře. Kladně to vnímá i moje okolí. Nezměnilo se ale špatné spaní, resp. usínání. Mám další dvoje léky a cítím se dobře. Ten, kdo odsuzuje AD, nechápe, jak může být někdy člověku zle po psychické stránce. Není to otázka jen silné vůle apod. jde o nemoci, úskostné stavy, deprese, ale to tady všechno nebudu vypisovat. Doufám, že to je stránka pro ty, kteří AD užívají.Posílám povzbuzení všem.
24. Červen 2005 - 13:44
Obrázek uživatele Návštěvník
David (anonym)
Užívání psychofarmak je asi namístě tam, kde jde o prokazatelnou poruchu chemických procesů v mozku. Ale v ostatních případech je to jen pomocný nástroj, který dokáže dočasně pomoci např. v těžkých životních krizích. Pomoc je ale dočasná - když se přestanou brát, vrátí se problémy zpět. Ne nadarmo je u mnoha psychofarmak v návodu upozornění, že léčba je dlouhodobá, někdy i celoživotní. To tedy znamená, že nemoc nejde vyléčit, ale lze stabilizovat stav. Ať si to přiznáme nebo ne, většina stejně závisí jen na nás. I lékař, jehož hlavní metodou psychiatrické léčby je předepisování psychofarmak, mi řekl, že na prvním místě je moje vůle s problémem něco dělat.
24. Červen 2005 - 23:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Dagmar (anonym)
Ahoj! Jsem ráda, že někdo otevřel tohle téma. Mám úplně stejný problém. Třičtvrtě poku beru Remeron a jsem úplně bez jakýchkoli emocí, všechno je mi lhostejné, ať se děje co se děje. Normálně jsem byla temperamentní člověk, často i dost konfliktní, dost jsem se hádala, bouřlivě vyjadřovala emoce, kterých jsem vždy prožívala široké spektrum. Nyní jsem jako zaživa pohřbená, úplné prázdno, emoce žádné. To nevyjadřování emocí se u mne projevilo i na obličeji,předtím jsem měla hluboké mimické vrásky, teď mám obličej vyhlazený jak nemluvně.
25. Červen 2005 - 9:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenik (anonym)
Ahoj Dagmar, taky jsem užívala Remeron, asi 3/4 roku. Byla jsem bez emocí, ale musím říct, že mi tahle AD pomohla. Držím palce. Jo, přibrala jsi po něm?
25. Červen 2005 - 13:55
Obrázek uživatele Návštěvník
eva (anonym)
Ano,hlavní je s problémem něco dělat sama.Jenže pokud je někdo pod jejich vlivem,myslím,že se vytratí jakákoliv snaha a síla bojovat a přijít tak na příčinu krize a svého postoje,proč na ni tak reaguje.Takový člověk je buď odsouzený k celoživotnímu braní léků,nebo po čase,když je vysadí,problémy se objeví znovu a možná silněji.Potom je o to těžší se problémů zbavit.Ale pokud chce někdo prožít život v polomrtvém stavu a líbí se mu to,jeho volba.
25. Červen 2005 - 13:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Dagmar (anonym)
Leniku, pribrala jsem na začátku asi 5 kg, teď se velmi velmi držím, skoro nejím,a když tak jen nízkokalorické věci, i když mám strašnou chuť k jídlu, a zejména na sladké, takže dál nepřibírám, ale za cenu velkého sebezapření. Píšeš, že jsi Remeron brala asi 3/4 roku. Pak se ti podařilo úplně vysadit, nebo jsi přešla na jiné AD?
25. Červen 2005 - 14:39
Obrázek uživatele Návštěvník
David (anonym)
Názor Evy je velmi přesně vyjádřen. Beru-li psychofarmaka, jsem spokojen, že mi pomáhají, ale nemám zájem nic zlepšovat sám od sebe. Je lepší začít něco dělat sám a případná psychofarmaka používat jen jako dočasnou výpomoc a to navíc s vědomím, že po jejich vysazení budu bojovat sám se sebou.
25. Červen 2005 - 15:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra38 (anonym)
Užívám parolex20 a to co prožíváte je mi blízký. Ale stavím se na vlastní nohy, našla jsem si po 12-ti letech práci a žiju. Bez antidepresiv bych svůj život ukončila.Mamka mě přemluvila k návštěvě psycholožky, ta doporučila psychiatra. Mé deprese a panické stavy, stavy úzkosti neměly vlastně žádný důvod. Prostě v mozku něco chybělo a teď to tam je. Ztratil se mi před několika týdny kocourek, dřív bych se asi složila, prožívala emoce... No teď jsem jednala, byla jsem v klidu( až jsem si vyčítala, že mi na něm nezáleží), ale nakonec jsem ho našla a tu emoci štěstí jsem si prožila. Budu antidepresiva brát asi celoživotně, babička z matčiny strany a dědeček z otcovy si oba vzali život pod vlivem deprese, tenkrát se o tom nic moc nevědělo. Jen pro ty kdo odsuzují lidi, kteří berou léky na depresi,mám za sebou 2 těžké operace a to všechno je lepší než deprese. Jo a 3x jsem si zlomila nohu, tak to je proti tomu úplná legrace. Jsem šťastná, že tahle léčba existuje. Jo a já po antidepresivech zhubla 5kg během půl roku. Začalo mi na sobě víc záležet (míň to ani nešlo).
25. Červen 2005 - 16:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Dagmar (anonym)
Ještě jeden můj příspěvek: Myslím, že to, co v této oblasti chybí, je informovanost, a hlavně informace nezkreslené a pravdivé. Já jsem do deprese upadla po rozchodu s přítelem, což jak jsem se později dověděla, je deprese reaktivní a má se léčit spíš psychoterapií než farmaky. Doktor mi ale suverénně předepsal léky a dál se se mnou o ničem nebavil. Když jsem po nějaké době chtěla léky vysadit, řekl, že až po půl roce po odeznění příznaků, příznaky mi bohužel neodezněly dosud, občas se vrací. Když jsem to řekla lékaři, lakonicky odvětil něco v tom smyslu, no tak vidíte a to jste chtěla přestat léky brát. Takže prostě začarovaný kruh...Radím všem předtím než začnou léky brát, aby si zjistili víc informací a víc názorů odborníků. Bohužel deprese je stav, kdy většina lidí na nějaké zjišťování nená sil. Teď se budu snažit léky vysadit, ale bohužel po 3/4 roku léčby AD nevěřím ani sobě, ani odborníkům.
25. Červen 2005 - 16:52
Obrázek uživatele Návštěvník
eva (anonym)
No,to je přesně ten případ,kdy by se neměly brát.Moje krátká zkušenost tenkrát měla měla taky důvod v rozchodu s přítelem-jenže i když to člověk prožívá sebehůř,je přece normální,že tak reaguje a časem to přejde.
26. Červen 2005 - 9:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenik (anonym)
Ahoj Dagmar, 3/4 roku jsem užívala Remeron, tu nejnižší dávku. Potom jsem začala po dohodě s psychiatrem postupně vysazovat. Tu nejnižší dávku jsem si půlila, pak brala obden a nakonec jsem úplně bez prášků. Doma mám akorá předepsaný Frontin - mám si vzít půl tabletky jako SOS. To je tak dvakrát do měsíce a bohužel zrovna dneska - ale o tom ta debata není...Nesouhlasím s názorem, že se lidé mají se vším vypořádat sami. To podle mě mohou tvrdit jen ti, kteří depresí neprošli. Jak už tu někdo psal, kdybych nebrala AD, už tu nejspíš nejsem. Je to hrozný pocit zoufalství, nejsitoty a zbytečnosti. Toho se jen tak nezbavíte - a je důležité rozlišovat stres a depresi. Antidepresiva navíc mají napomoci tomu, aby se člověk zklidnil, začal uvažovat bez přílišných emocí a trochu si to srovnal v hlavě. Pak je možné se začít rozhodovat a jak jste psali - bojovat SÁM ZA SEBE. Dřív to nejde.
26. Červen 2005 - 12:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Miss (anonym)
Beriem síce AD len 4 dni ale ich učinky už pocitujem dostatocne panika sice nie je ale citim sa tiež tak divne s atakami som mala lepsiu naladu teraz sa neviem tak naraz potesit som taka hm letargicka a necitim ani pri sexe nic dost na hovinko.
5. Červenec 2005 - 22:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Luky (anonym)
Tiež užívam Cipralex 10 mg denne a odkedy ho beriem, akoby som vychladol. Vôbec nie som emočne rozkývaný, nič ma akosi nevzrušuje ako predtým, je to tuším horšie ako keď som mal depresie a vedel som sa potešiť zo všeličoho. Nemám ani len chuť komunikovať s ?uďmi, samota nmi vyhovuje ešte viac ako predtým.
26. Srpen 2005 - 21:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Andrea (anonym)
Před 4 měsíci jsem začala brát Antidepresiva měla jsem deprese užívala jsem Efektin ER 150 a Frontin,stav se mi zlepšil,ale za krátkou dobu mi bylo zase hůř.Má psychiatrička mi k tomu přidala další lék Coaxil, ten mi výrazně zlepšil stav,ovšem nastali komplikace se zažíváním.Tento lék mi byl vysazen a dostala jsem jiný Biston na stabilizování deprese.Po týdnu mi bylo strašně špatně od žaludku,tak jsem to vysadila.Strašně špatne snáším léky je mi většinou po všech zle,ale zároven vím,že bez nich to nezvládnu.Chtěla bych od někoho radu jestli má někdo podobné problémi a nebo nějaké zkušenosti s těmito léky a zároven bych se chtěla zeptat,protože vím,že se po Antidepresivech přibírá,ale já po 4 měsících jsem nepřibrala ani deko a trpím nechutenstvím jím přes moc,protože bych stále hubla.Kdyby někdo dokázal poradit byla bych velice ráda,protože jsem sama ze sebe neštastná anevím jak dál.
27. Srpen 2005 - 12:31
Obrázek uživatele Návštěvník
dasa (anonym)
cau Andy vies aka som rada ze tu ma niekdo podobny problem ako ja ja uz ho uzivam asi 3 rok tiez nedokazem plakat a prezivat veci tk jak mam tak teraz neviem ci to mam vysadit lae vzhladom na to ze trpim deealizaciou a depersolizaciou tak sa neodvazujem
17. Říjen 2006 - 0:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Renata (anonym)
No, máte pravdu, já užívám třetí rok Fluoxetin, depky jsou zázračně pryč, jsem v úžasným klidu, ale taky je mi všechno jedno, a hlavně - neumím se už radovat, všechno jde jakoby kolem mě, jestli mi rozumíte. Jo, a taky jsem přibrala 10 kg a nebaví mě sex, to jsou zřejmě další bonusy antidepresiv.
17. Říjen 2006 - 9:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Dášenda (anonym)
Já beru AD PÚL ROKU A EMOCE POCIŤUJU,akorát mě to zklidnilo příšernou úzkost ,kterou jsem trpěla ajinak jsem většinou v pohodě dokážu se radovat i plakat,tady vydíte jak jsme všichni rozdílní
17. Říjen 2006 - 17:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Dášenda (anonym)
ježiš omlouvám se za tu hrubku
17. Říjen 2006 - 17:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Rachel (anonym)
Ja beru taky AD(coaxil) a pak jeste proti uzkosti(seroquel) a emoce pocituji v pohode! Uzkosti jsou mensi,deprese taky... Ty vedlejsi ucinky by chtelo probrat s psychiatrem!Je taky mozne,ze to chce jen zmenit leky...!Najit tu spravnou kombinaci ktera nedela paseku...
17. Říjen 2006 - 18:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Bernardina (anonym)
chtěla bych zkusit Seroquel na nespavost, ale psychiatr mi říká, že je na schizofrenii. Myslíš, že může pomáhat na nespavost spojenou s depresí?
2. Leden 2007 - 14:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
ahoj,čtu to tady,zajímalo by mě,zda se nějaké ty antidepresiva,dají koupit bez receptu. mauzolend"seznam.cz díky.
29. Březen 2008 - 7:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdena (anonym)
Lucie,bohužel i ty nejslabší AD nejdou koupit.I obvodní lékař vam je nemůže předepsat pouze na 2-3 měsíce,pak psychiatr.
29. Březen 2008 - 10:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Bára (anonym)
Citalec beru již delší dobu, na začátku jsem byla také empatická...až manická...ale časem se to srovnalo...i když je pravda, že celou tu dobu jsem nezabrečela.
3. Květen 2008 - 18:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Všechno se mě dotklo, každá maličkost mě vyděsila nebo rozesmutnila. Měla jsem strach, úzkosti z úplných prkotin. Když se někdo radoval, říkala jsem si, proč se neraduji, když někdo brečel, zkoumala, jestli nemám brečet s ním...atd. Sebrala jsem odvahu / rovnající se odvaze sednout na horskou dráhu/ a šla jsem k psychiatrovi. Už ten strach tam jít, byla moje nemoc.Začala jsem brát citaloptam 1/2tbl ráno, někdy obden a musím říct, že se mi změnil život. Přestala jsem se pozorovat a hodnotit všechno, co se kmitlo kolem mě. Nejsem nemocná, nemám virózy, kašel, rýmu, nebolí mě záda. Nedrásají mě blbé myšlenky, co se stane. Lék beru 2 roky a vůbec to neřeším. Samozřejmě, že je mi někdy blbě, rozbuší se mi srdce, nebo nespím. Ale to je normální. Chce to chodit ven, trochu plánovat, co budu dělat a dodržet to, dělat něco, co vás těší a hlavně - nepovažujte se za nemocné a nemějte na prvním místě v životě ANTIDEPRESIVUM.O svoje emoce se nebojte, rozhodně zůstávají tam, kde mají být.Nenechte se vmanipujovat rodinou do pozice, kdy vás omlouvají, že " něco berete". Antikoncepce se taky " bere". Držím všem palce!
5. Květen 2008 - 10:39
Obrázek uživatele Návštěvník
wewa (anonym)
Ahoj Lenko,vím o čem píšeš,byla jsem na tom podobně,doma nervozita,necht kamkoli jít,na návštěvu nepřípustné,křik na děti,protivná namanžel.Po posledním křiku na dceru,jsem probrečla celou noc a řekla si dost a hned druhý den navštívila lékaře.Beru Zoloft 50mg a už po 3 týdnch je vše jinak.Začala jsm žít,jsem v pohodě,milá,s dcerou si rozumím,prostě jiný člověk.Měla jsem to akorá udělat dříve a nenechat to dojít až tak daleko,jako jsem to nechala.Prostě mě hned nic nerozhodí a vše vidím jinak a v klidu.
5. Květen 2008 - 12:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Viva (anonym)
Ahoj Lenka a Wewa, ja tiež užívam antidepresíva 3 týždeň a to Citalopram Merc 20mg. Mám ale ve?ké problemy s búšením srdca a to vnoci a tiež sa stále budím a potom mám strach. Stále beriem 1/2 tabletky. Niekedy mám cez deň pocit, že je lepšie, ale na druhý deň mi je zase biedne. Som nervózna, bez nálady, všetko sa mi zdá zbytočné. 4akala som zlepšenie po 2 týždňoch, ale nič. Je mi horšie ako keď som tabletky neužívala. Aké ste mali skúsenosti na začiatku liečby. Viem, že AD zaberajú neskoršie, ale 3 týždne sa mi zdá už dosť a som už z toho unavená.
5. Květen 2008 - 13:28
Obrázek uživatele Návštěvník
wewa (anonym)
Je pravda,že je t už dlouho.mně zabraly hned,opravdu jsem cítila úlevu snad druhý den,i když to zní nemožně.Jediný vedlejší příznak jsou noční záškuby v dolních končetinách,přesněji v prtech u nohou.Žádné bušení srdce,nespavost byla,ale to se spravilo,přibližně po 14 dnech.Bohužel tu je i nezájem o sex,což doufám,se také spraví
5. Květen 2008 - 13:55
Obrázek uživatele Návštěvník
MeeK (anonym)
Ahoj Viva, přeju rychlé uzdravení, užívám Citalopram Teva 20 mg, dneska desátý den, a zatím žádný zázrak. Zmizely mi tělesné příznaky - bušení a tlak na srdci, bolest nohou a hlavy, ale dušička je pořád v útlumu. Jsem jako robot bez emocí. Taky se mi snížila chuť na sex, hlavně nemám takové ty erotické představy, oddálená ejakulace a nulový prožití orgasmu. Ale sex je to poslední co řeším.
7. Květen 2008 - 12:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Viva (anonym)
Ahoj MeeK, som rada, že niekto užíva Citalopram, ale vidím, že na každého tie AD pôsobia inak. Ja mám ten spánok mizerný a srdce tiež búši a ešte mám problém s nohami, mám v nich od rána slabosť a v žalúdku chvenie.Dnes som zobrala po 3 týždňoch 3/4 tabletky, no už sa bojím aká bude noc. K lekárke idem o týždeň na kontrolu, tak uvidím čo jej poviem. Tebe sa aspoň u?avilo po telesnej stránke a tá duševná, to sa asi správí neskoršie. Keď bude dušička na tom lepšie, tak príde aj chuť na sex. Prajem ve?a úspechov v liečbe.
7. Květen 2008 - 22:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Ahoj Vivo, brala jsem APO-CITALOPRAM, je s prodlouženým účinkem. Měla jsem taky bušení a bylo mi horko, hlavně v noci, to přejde. Je něco, co tě trápí nejvíc, myslím v životě? Třeba vztahy a tak : já jsem dělala hroznou chybu, že jsem neřekla hned a jasně , co mi vadí a co bych chtěla. Bála jsem se , aby nebylo hůř atd. Až se ti psychika srovná, nespěchej, pak si v klidu všechno sepiš a řekni to tam, kde je potřeba. Půjde ti to v klidu.neboj.
9. Květen 2008 - 10:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Karolína (anonym)
Nesnažte se být dokonalé ženy a matky, které mají jen jeden cíl,aby byla celá široká rodina v pohodě a aby všechno klaplo. Mě to podlomilo psychiku a než jsem to začala řešit s psychiatrem, mám život za sebou a někdy se mi hlavou honí jen ty křivdy a moje blbost. Chce to hlavně mluvit a mluvit o svých pocitech a přáních a představách, přesně jak to říká Lenka. Nejdůležitější je váš partner a ten vás musí podpořit. Další okruh, jako matka , tchýně ale i děti - s těmi do smrti nebudete. Beru dlouhodobě Triticco , kvůli tomu, že nemohu spát. Vedlejší účinky žádné, ale světe div se! Nikdy jsem neprožívala tak skvělý sex !
9. Květen 2008 - 10:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Vici (anonym)
Po antidepresivech se mi to nestalo, ale kdysi jsem brala Rhisperdal a pak Depacine a taky jsem byla bez emocí a nemohla jsem plakat. Naštěstí mi doktorka medikaci změnila.
9. Květen 2008 - 11:32
Obrázek uživatele Návštěvník
MeeK (anonym)
Vivo: děkuji, dneska začínám třetí týden, je mi asi takhle - tělesné příznaky zmizely, duše pořád útlum, nejhorší jsou rána - jakobych neměl chuť a sílu vstát a něco dělat. Spím špatně, večer usnu, ale budím se v noci a k ránu, mám nepříjemné myšlenky, vrací se mi všechny maléry a trapasy. Na letáku píší, že účinek přijde po 3 až 4 týdnech, tak se opravdu těším. Maštěstí nemusím řešit žádné "objektivní" problémy, dělá mi strašný problém třeba jenom rozhodnout, kam pojedeme na dovolenou - je mi to všechno úplně jedno. Naštěstí manželka mě chápe...
12. Květen 2008 - 10:56
Obrázek uživatele Návštěvník
aknelka (anonym)
Ahoj Meek,vydrž,já tyto stavy měla před léčbou,nezájem,necht k čemukoli,všechno mi bylo jedno,hlavně nikam mezi lidi.Užívám Zoloft asi 5 týdnů a super,najednou mám chut žít a jsem nadšená ze všeho,co dělám.S manželem i dětma si rozumím,prostě vydrž,stojí to za to.Pokud to nezabere,chce to změnu antidepresiv,na každého zabírá něco jiného.To ti říkám nejen jako pacient,ale i jako zdravotník.Hodně štěstí.
12. Květen 2008 - 11:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Viva (anonym)
Ahojte všetci, ja už pomaly končím 4 týždeň, vnoci sa budím stále, ale už nemám tie hrozné pocity.Ráno je tiež trochu lepšie ako pred tým, ale ešte nie OK. To je, že ráno ako sa zobudím, tak sa strašne sledujem a to tiež nieje dobre. Po hodine ma to prejde a cez deň sa ako tak dá. Zatia? beriem 3/4 tabletky, od stredy celú. Musíme len veriť, že nám tie tabletky pomôžu a bude každým dňom lepšie. Tak si to predstavujem ako Aknelka, len sa bojím, že každému to zaberie inak, no ja vydržím, len ten výsledok aby za niečo stál.Meniť AD by som nemala chuť,lebo tie začiatky boli strašné.
12. Květen 2008 - 15:06
Obrázek uživatele Návštěvník
aknelka (anonym)
Ahoj Viva,vydrž bude lépe,asi to u tebe hold trvá déle,záleží také na diagnoze,mně to zabralo až překvapivě rychle.Ale je fakt,že první dva-tři dny byly šílené a představa změny antidepresiv je děsivá.Ale pokud nezaberou a nebude ti lépe,tak ti nic jiného nezbyde.Držím ti pěsti,at je ti lépe.
13. Květen 2008 - 10:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Viva (anonym)
Tak dnes som bola na kontrole u neurologičky.Popísala som jej problémy, nespavosť, búšenie srdca a nepokoj v nohách. Doktorka mi citalopram vysadila a predpísala mi Spitomin 5 mg. Ešte 3 dni budem užívať Citalopram po polovičke až ho vysadím a zároveň mám užívať Spitamon 2 x denne. Ak máte niekto skúsenosť s týmto liekom napíšte. Ako ste ho znášali, či má nejaké nežiadúce účinky. Pozdravujem Vás.
15. Květen 2008 - 14:22
Obrázek uživatele Návštěvník
jivanka (anonym)
Myslím si,že je to o tom,že holky pociťují deprase a vyžívají se v nich,ale když má chlap depresi ,tak jí opravdu má, a pak nějaký šlapání pejskovi na nožíčku nemá formu. Jiří(jivanka"seznam.cz)
16. Květen 2008 - 1:09

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama