122 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

ÚPLATEK LÉKAŘI???

10. Září 2018 - 0:06

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Roman (anonym)
Davate lekari uplatek? Cekame me operace, chci aby dopadla pokud mozno co nejlepe. Nevim jestli mam dat doktorovi penize. Dekuji za nazor.
14. Srpen 2005 - 20:48
Obrázek uživatele Návštěvník
dod (anonym)
Behem poslednich par let se v nasi rodine odehraly dve operace. Nikomu ani ve snu nenapadlo resit cokoliv uplatkem.
15. Srpen 2005 - 12:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Mucko (anonym)
O jakou operaci se jedná? Mně čeká taky operace ruky a uvažuju o štyřech tisíckách. Nevím, zda je to dost.
15. Srpen 2005 - 13:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Vydřiduch (anonym)
A co když jim dáte dopředu úplatek a oni to zkurví? Budete ho chtít na zpátek?
15. Srpen 2005 - 13:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Mucko (anonym)
Však proto chci dát, aby to nedokurvili.
15. Srpen 2005 - 14:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Tina (anonym)
Ono se to dá zkazit vždycky, protože na 100 % v medicíně nic není. Prý je lepší se nějak revanšovat personálu, čili sestrám, nějaké kafčo, bonboniery, prostě, aby byla ta péče kolem lepší, nebo spíš, aby ten dotyčný pro ně nebyl tak anonymní. Osobně bych nedokázala dát přímo peníze a nevím, zda by se mi líbilo, kdyby je lékař přijal. Asi bych jako příbuzná do té nemocnice chodila, stále byla na očích, ptala se a sem tam nějaký prezentík, po operaci doktorovi flašku, prostě nebýt totálně cizí a anonymní, spíš bych zjistila, koho do sebe nenechat říznout, nejsou všichni dobří operatéři, ale nějaká rizika jsou i u mistra tesaře, myslím si, že tisícovky v obálce nemají na výkón vliv. Zkušenosti ostatních mě zajímají.
15. Srpen 2005 - 14:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
Asi pred deseti lety byla moje znama na operaci se zlucnikem a davala lekari 10 000,-Kc za to, aby nemela velke jizvy. No, nema je. Jen dva male vpichy. A muj nazor??? Fakt nevim. O jakou operaci jde? Ted jsem si ani nevsimla, zda uz jsi to psal.
15. Srpen 2005 - 14:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzka (anonym)
Pacient nemůže ovlivnit to,který lékař ho bude operovat.Leda,že by to dělal sám primář.Denně se ráno dělá rozpis operací podle závažnosti,podle volných operačních sálů.Takže spíš až po operaci,zjistit si,kdo to dělal.Myslím,že někteří lékaři si rádi vezmou peníze,ale jsou i slušní,kteří si to nevezmou.Spíš nějakou tu flašku a kafe pro sestry,nebo nějaký zákusek ke kafi.
15. Srpen 2005 - 16:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Pepča (anonym)
Ano dejte si pozor, aby jste dávali úplatek tomu, kdo operaci bude dělat. Jeden můj známý měl težce nemocnou maminku (myslím, že šlo o mozkovou příhodu)a jeho otec před její operací zaplatil lékaři jako motivaci 10 tis. s tím, že pokud se operace povede dastane dalších 10 tis. Operace se povedla a lékaři bylo doručeno dalších 10 tis. Po roce se náhodou dozvěděli, když šli pozdravit toho výborného pana doktora co výborně operoval a zachránil život, že operaci dělal úplně jiný lékař.Tady je vidět jaké jsou mnozí lékaři nemorální kurvičky. Nechal si klidně dát další peníze a sklízel děkování. Přece by se nepřiznal a nedal peníze kolegovi či je dokonce nevrátil, že? Jinak k úplatlům ....sama nevím. Jen vím, že je vše v člověku, buď chce pomoci a nebo nechce. Peníze dopředu nikdy nic nezaručí. Ale ve správný čas na pravém místě může taková motivace ekonomičtěji smýšlejícím homo sapiens s lékařským vzdělání pomoci v motivaci poctivě operaci provést. Po svých zkušenostech si myslím, že úplatek by měla dát třetí osoba (tj. rodinný příslušník), aby lékaři byli také motivováni tím, že když něco dokurví (třeba i způsobí úmrtí) tak budou mít posléze se zdravým žijícím členem jeho rodiny problémy ( stížnosti a trestních oznámení). Pacient sám o sobě je bezmocná figurka.
15. Srpen 2005 - 17:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Julina (anonym)
Já dávám všem. I za "blbou" preventivní prohlídku. Zdá se mi totiž že se mnou pak lépe jednají. Jinak mám zdravotku, ale musela jsem odejít ze zdravotnictví.Naivně jsem si myslela, že po listopadu konečně vyházejí bolševiky, kteří jsou úplně neschopní léčit a jinak schopní úplně všeho. (To se netýkalo těch co u nich museli být aby mohli publikovat atd)A to že Vás operuje primář, neznamená, že je ten nejlepší. Někdy je to naopak. Možná je nejlepší komouš (dříve nevím jestli teď taky), nebo řiťolezec. Za mě udělali primářem absolutně neschopného komouše jen proto že byl rudej a tak blbej aby raději papíroval a neoperoval lidi.
15. Srpen 2005 - 21:42
Obrázek uživatele Návštěvník
dora (anonym)
To platilo hlavně za bývalého režimu, lidi dávali úplatek za každou maličkost, protože měli strach, že jinak ani nepřežijí. Moje maminka to dělávala zrovna tak. Já teď ale nedávám nic, protože peníze nazmar nemám a takové věci jako flašky a bonboniéry už doktory vůbec nezajímají... Kdyby to všechno měli konzumovat, budou z nich obézní alkoholici.
23. Březen 2006 - 20:14
Obrázek uživatele Návštěvník
martina (anonym)
Ani by me to nenapadlo... doapdlo by to podle me stejne... ty jizvy po zlucniku byly male, protoze to byla laparoskopie... jinak by byly i tak velke... myslim ze uplatek nic nespravi. A z tech bonbonier a chlastu si delaji doktori jen srandu...
24. Březen 2006 - 7:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Toto téma mě docela zaujalo!Uplatek bych nikdy nedala,vždyt je to jejich práce za kterou dostávají plat.Můj bratranec byl nemocný dost vážně.Ležel v nemocnici a kolik úplatků prošlo doktorům rukama snad ani nechtějte vědět.Nakonec zemřel a to mu bylo 12 let život před sebou a UPLATKY !!!!! My dávali oni brali a na konci byla smrt která by přišla i bez úplatků.Doktoři mají nadité peněženky a my je můžem odložit poněvač jsou prázdné.Neházím je všechny do jednoho pytle najdou se i tací co si nevezmou nic,ale těch je skurveně málo.
24. Březen 2006 - 8:07
Obrázek uživatele Návštěvník
martina (anonym)
To je ale blbost tech lidi, ja vim ze se snazi pomoci bliznim a tak podplaci, ale myslim ze v medicine je to zbytecne... maximalne se da priplatit za to, ze Vás doktor vezme drive v poradniku... na vykon lekare to podle me nema vliv...
24. Březen 2006 - 8:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Martino!Určitě jsi v takové situaci nikdy nebyla a ani bych ti to nepřála.Ta bezmocnost je hrozná,když nemůžeš pomoci tomu koho miluješ.Dnes víme že to byla chyba a už bych to znovu neudělala.Víš řiká se,že tonoucí se stébla chytá a to byl náš případ.Dnes už je to pryč ale ta bolest zůstává.
24. Březen 2006 - 9:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan (anonym)
Nějak ta diskuse usnula. Jen na okraj, když nevíte co s prachama,klidně rozdávejte.Pokud si myslíte, že budete mít lepší péči tak na to zapomeňte.Péče bude lepší jen pokud tam máte známé nebo jste známí a vlivní vy. Tohle naučila doktory starší generace a jim ani nepřišlo odporné vzít od staré babky z jejího mizerného důchodu peníze. Čest výjimkám .
29. Listopad 2006 - 1:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Jeanette (anonym)
Obávám se, že někomu něco dávat je blbost. Přesně, jak to napsal Jan. Pokud máte dávejte, ale nic si tím nezařídíte. Navíc si myslím, že v dnešní době skrytých kamer a reportáží všeho druhu se každý bojí. Koneckonců je trestně odpovědný nejen ten kdo bere, ale i ten co dává..
29. Listopad 2006 - 9:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Jo přesne tak.
29. Listopad 2006 - 14:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Tina (anonym)
Riziko při operacích je vždy a úplatek na tom nic nezmění, vždy se může něco nepovést. Spíš myslím, že je lepší dát celému oddělení kafčo, bonbomiéry atd, na tom nic není a oni si toho pacienta víc zapamatují a může být "sympatičtejší" péče ze strany sester atd.
30. Listopad 2006 - 8:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Míla (anonym)
Chápu lidi, kteří jsou třeba vážně nemocní a chytají se stébla - myslí si, že když dají lékaři úplatek, že se o ně lépe postará. Je to iluzorní naděje, která umírá poslední.
30. Listopad 2006 - 9:58
Obrázek uživatele Návštěvník
bohouš (anonym)
ÚPLATKY zásadně nedávám,pokud jsem potřeboval píchnout injekci v neděli a doktorka mě sama nabídla že mě tu dávku píchne, abych nemusel jsem jet 15 km na pohotovost,tak ji samozřejmě něco dám.To je ale pozornost a poděkování.Za operace ani poukaz do lázní jsem nikdy nic nedával.Dřív se za lázně dávalo 500,-(jak kde),v lázních také dávali,ale lepší to nebylo.takže zavěr ať si udělá každý sám.
1. Prosinec 2006 - 7:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Mela jsem operaci s cekaci dobou 10dni /kyla/,samostatny pokoj,injekce na bolest ty nej..vlidne jednani celeho personalu.Uplatek maly mi zato stal.Ostatni vyhody ani nemohu jmenovat,aby se nekdo nepoznal.
2. Prosinec 2006 - 2:27
Obrázek uživatele Návštěvník
viktorie (anonym)
Nevim kolik chtel.Vstupni prohlidka do zamestnani.Muj obvodak,napsal schopna vykonavat praci ,pom.kucharka.Jenze jeste jejich lekar a ten prolistoval kartu a rekl,jasne neee.co si mam ao tom myslet.Na praci cekam rok a ted tohle jsem zoufala ale na upltky nemam,mam velkou litost a jsem opet na dne.Nemam skoro zac zit.Preji mu aby take tak dopadl zmetek jeden.
8. Prosinec 2006 - 14:47
Obrázek uživatele Návštěvník
D. (anonym)
Byl jsem na operaci ramene a o úplatku jsem neuvěžoval. Když šel na operaci téhož můj táta, tak mu jeho kamarád doktor na otázku kolik má operatérovi dát, tak řekl tuhle neuvěřitelnou hlášku: My si říkáme tak 5-10.000,-Kč, aby to pacienta nebolelo!!! Tohle bych pochopil, kdyby operoval ve svým, ale jako zaměstnanec nemocnice dostal mzdu! Ani nevím. zda táta něco dal, ale já bych ho poslal doprdele. Už k němu nikdy nepůjdu.
26. Prosinec 2007 - 20:22
Obrázek uživatele Návštěvník
D. (anonym)
Omlouvám se za chyby. Píšu potmě a s horečkou.
26. Prosinec 2007 - 20:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Dane (anonym)
Nikdy bych doktorovi úplatek nedala, protože jsou povětšinou všichni zvyklí na to, že jim jidi cpou prachy, babky jak prachy, tak vajíčka, husy, kačeny, pak jim lidi nosí chlast, apod.Dříve to byly bony, marky a tak dále. Taky tady máme doktora, který když začínal, byl mladý, tak byl dobrý, poctivý a snažil se pomoct, ale dnes je prachatý, má postavenou rezidenci, mercedesa a taky nechuť léčit člověka, pokud mu nic nedá. Dnes jen tak snadno se od něho někdo nedočká toho, že ho bude léčit, aniž by nedostal nějakou tu tisícovku do kapsy. Jsou to šmejdi a hotovo. Slušným se omlouvám....
28. Září 2008 - 17:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
°Je to ksindl,co vím,lidi před operací dávali 20 litrů,výhody žádné a stejně odporné žrádlo jako ostatním. Slušného neznám,se mnou si akorát kdysi jeden chtěl zašukat za cosi nadstandartního,nelíbil se mi,jinou zkušenost nemám.
29. Září 2008 - 0:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
:-)) tak to mne také potkalo lékař mi nabízel sex,né šichni,ale lékaři jsou zmetci v bílých pláštích,prd a né úplatky je to jejih práce tak ať jí vykonávaj bez úplatků
29. Září 2008 - 8:27
Obrázek uživatele Návštěvník
radvap (anonym)
Moje přítelkyně je lékařka,na úplatky se dívá jako na urážku.Faktem ale je,že v této zemi,kde slova čest,spravedlnost a poctivost nic neznamenají,protože už od malička je skoro každé dítě tohoto státu vychovávano k vychcanosti.Chcete začít podnikat ? Začněte,ale připravte si pořádný prachy,aby jste získaly zakázku.K Čechům patřej úplatky,asi tak,jako k rybě voda.Jestli neznáte taxi,tak si zavolejte do sněmovny.Určitě tam na to nějaké tabulky najdou.Je mi z toho na zvracení,ale to nevadí.Jaké si to uděláme,takové to bude.
7. Červenec 2009 - 21:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
radvap má pravdu,stačí i to,že důchodci cpou doktorovi 30 Kč za poplatek i v případě,kdy platit nemusejí.Samozřejmě,že není třeba nutit dvakrát :=)).
8. Červenec 2009 - 6:08

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama