276 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Umíte se přizpůsobit podmínkám tržního kapitalismu?

10. Září 2018 - 0:25

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Ahoj, jak jdete na to, že se změnila doba? Žijete pořád stejně nebo jste taky zažili jak se žilo v minulosti a neumíte se s tím srovnat jak dravé a přímočaré jsou dnes lidské vztahy? Je to podle vás dobře nebo špatně,že lidi ztratili zábrany? Je to jen problém pro starší generaci,která si na to třeba nezvykne a neadaptuje se nebo jen přešaltuje ,ale uvnitř cítí zlobu nebo na to podle vás doplatí i dnešní mladí a nebudou mít spokojené vztahy v dospělosti ani klidné stáří s takhle tržně orientovanými vztahy jaké jsou třeba v mainstreamové americe?
29. Srpen 2015 - 22:10
Obrázek uživatele Návštěvník
qwert (anonym)
Ahoj, jak jdete na to, že...Ona se doba jaksi změnila již před téměř 26 lety. Kdo se nedokázal za takovou dobu přizpůsobit novým podmínkám, ten musí být sakra zoufalec!
31. Srpen 2015 - 16:47
Obrázek uživatele Návštěvník
// (anonym)
Já ti seru a pěkně z vysoka na ňáký kapitalismus. Postavit ke zdi a zastřelit. Jděte do prdele s tímhle šmejdem:)))) Že se vůbec něčím takovým zabýváte. Já si budu žít po svým, ne podle připosranýho kapitálismu;))))
31. Srpen 2015 - 22:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Společenský sys (anonym)
Já ti seru a pěkně z...vždy velmi podstatně determinuje a limituje možnosti jednotlivců, takže mnohé věci jsou pro ně systémově jednoduše dané, a to nezávisle na jejich vůli, přáních nebo preferencích.
1. Září 2015 - 0:15
Obrázek uživatele Návštěvník
U nás (anonym)
žádný kapitalismus nemáme. Naše ekonomika je založena na lžích, krádežích a podvodech.
1. Září 2015 - 15:03
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
žádný kapitalismus...Kapitalismus je ovšem jen idea. Ideje mají tu vlastnost, že s nimi realita může korespondovat vždycky jen do jisté míry. Je ovšem třeba prakticky usilovat o to, aby byla idea kapitalismu naplňována v praktickém ekonomickém i politickém životě co nejvíce.
1. Září 2015 - 15:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarda (anonym)
Tržní kapitalismus u nás není - plno lidí je zvýhodněných dotacema, plno omezených ruznýma regulacema.
1. Září 2015 - 15:37
Obrázek uživatele Návštěvník
není tady demok (anonym)
poctiví lidé tady nemají žádná práva
1. Září 2015 - 16:29
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Tržní kapitalismus u nás...Ano, ale lze bojovat za odbourávání těch dotací a regulací.
1. Září 2015 - 19:23
Obrázek uživatele Návštěvník
maj (anonym)
Bylo to dřív stoprocentně lepší. Odkroutil jsem si svých 8 hodin ve fabrice a měl jsem klid. Nemusel jsem se bát, že mně vyhodí z práce, protože pokud člověk normálně pracoval a neudělal moc velkej průser, tak se o práci nemusel bát a i kdyby tak prácebylo všude dost a všude lidi brali. Ne jak dneska kdy je na jedno volné místo sto uchazečů.... Nájemné za byt bylo 100 Kč a za eketriku, plyn a vodu se platily celkem směšné částky. Pivo za kačku sedmdesát a cigarety za čtyři kačky.... Dnes sice máte spoustu druhů piva, ale je tak drahé, že když zaplatíte nájem tak vám na ně už ani nezbyde. Cigarety jsou dnes skoro za stovku.... Přitom peněz máte skoro stejně jak tehdy. Vydělável jsem v osmdesátých letech jako svářeč sedm tisíc čistého a dnes ve fabrikách berou dělníci jen o málo víc.... K čemu jsou otevřené hraniíce, když nikdo nemá na cestu do zahraničí? Když zaplatí nájem tak mu už nic nezbyde. Jsem rád, že jsem do roku 1989 alespoň poznal co je opravdová svoboda, co je když se nemusím o nic a ničeho bát,když mám střechu nad hlavou a prácu jistou....
2. Září 2015 - 16:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarda (anonym)
Ano, ale lze bojovat za...Prý by nělo stačit, že odmítneme uprchlíky a EU utne dotace :)... Nevěřím, že by to bylo tak jednoduché.
2. Září 2015 - 16:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarda (anonym)
Bylo to dřív stoprocentně...Tak s tím nemohu souhlasit. To je jako kdybychom říkali, že zvířata v kleci jsou svobodná - mají, kde bydelet a jídlo zajištěno. Dnes je nám však svoboda všelijakými regulacemi a nařízeními podobně ukrajována jako před rokem 89...a bohužel je to celoevropský problém.
2. Září 2015 - 16:44
Obrázek uživatele Návštěvník
// (anonym)
Bylo to dřív stoprocentně...Máš pravdu. Jak povídám: Na kapitalismus seru! Žiju si po svém, ne podle debilního systému, který člověka přivádí jenom do pekel nebo k šílenství...
2. Září 2015 - 17:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Máš pravdu. Jak povídám:...No a jak teda žiješ? Jenom pro inspiraci. Já bych se to taky chtěl naučit.
2. Září 2015 - 17:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Demokrat (anonym)
Soudruzi z "Cinkali byste znovu klici" si zalozili novou diskuzi a neni tedy prekvapujici, ze uroven jejich prispevku neni o nic vyssi nez tam.
2. Září 2015 - 18:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarda (anonym)
Soudruzi z "Cinkali...A co ti Demokrate brání diskusi demokraticky pozvednout?
2. Září 2015 - 18:34
Obrázek uživatele Návštěvník
názor (anonym)
Soudruzi z "Cinkali...No to víš demokrate, ne všichni lidé mají stejný názor jako ty, ale bys měl, alespoň podle nicku, chápat.
2. Září 2015 - 18:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Nika (anonym)
Znala jsem jednoho, co se uměl přizpůsobit. Hned po revoluci si otevřel akvaristiku, jelikož od malička rybičky miloval a věděl o nich vše. Malý obchůdek mu dobře prosperoval, až do doby, kdy nějaký úředník vymyslel, že majitel obchodu s jakýmikoliv živočichy musí mít VŠ, resp. veterinu. Docela by mne zajímalo, co vše se na veterině o akvarijních rybičkách učí. Pán ještě nejaký čas měl obchůdek s krmivy pro zvířata, lae brzo ho rozdrtila konkurence. Jako odborník na rybičky konkurenci neměl. Docela by mne zajímalo, zda se dokázal nějak dál přizpůsobit regulacím "tržního kapitalismu" a co nyní dělá.
2. Září 2015 - 18:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarda (anonym)
No to víš demokrate, ne...No vono v určitém smyslu byli demokraté i komunisti či různí diktátoři. Dovolovali lidem říkat si, co chtějí, pokud to bylo v souladu s jejich ideologií...takové to: Pokud se mnou souhlasíš, říkej si, co chceš" :)
2. Září 2015 - 18:49
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Bylo to dřív stoprocentně...: Jsem rád, že jsem do roku 1989 alespoň poznal co je opravdová svoboda, co je když se nemusím o nic a ničeho bát,když mám střechu nad hlavou a prácu jistou.... Tomuhle říkáte "opravdová svoboda"?
2. Září 2015 - 19:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Svoboda (anonym)
to nebyla.Člověk musel držet ústa,to je fakt,přesto ale s pánem naprosto souhlasím.Byla nějaká jistota.
2. Září 2015 - 19:03
Obrázek uživatele Návštěvník
původní otázka (anonym)
Myslím, že umím a taky jsem se přizpůsobil. Já jsem totiž komunisty poslouchal, když nám popisovali kapitalismus a tak jsem věděl, co přijde. Na podnikání nemám povahu, tak jsem si ihned začal doplňovat cizí jazyky a řadu kurzů s osvědčením. Řada mých známých se mi smála a raději užívali života. Dnes je jim okolo padesáti a třepou se, aby nepřišli o místo, protože ví, že nové neseženou a skončí v sociální síti.
2. Září 2015 - 19:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Demokrat (anonym)
Je mozne, ze na rozdil od Nemcu a Rakusanu Cesi zivot ve svobodnem hospodarstvi nezvladnou, ale pak je zahadou, proc jen asi 15% volicu voli KSCM. D, nevim kolik ti je, ale jestli se ti libila "svoboda" pred rokem 1989, miloval bys svobodu za Stalina. Takova padesata leta u nas taky nebyla spatna, jen tech zavrazdenych bylo daleko min. Celkem u nas bylo 220.000 politickych veznu coz neni spatne ani v porovnani se Stalinovym SSSR, ale pokud jde o popravene, tak to byli nasi soudruzi uplni bridilove, jen 250 oproti sovetskym milionum, trapne.
2. Září 2015 - 19:38
Obrázek uživatele Návštěvník
milý demokrate (anonym)
Je mozne, ze na rozdil od...Označuješ se sice za demokrata, ale s myšlením a chápáním textu máš asi problém. D není obhájce komunismu a socialismu. Takže trošku postuduj a zlepši své mentální schopnosti. Jsi sice velmi břitký na ostatní diskutující (s jiným názorem), ale asi tím něco nahrazuješ.
2. Září 2015 - 19:41
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Označuješ se sice za...Nepochopil asi, že můj příspěvek začínal citátem z příspěvku účastníka "maj", na který jsem se rozhodl reagovat.
2. Září 2015 - 20:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Prastrýc (anonym)
Je mozne, ze na rozdil od..."...proc jen asi 15% volicu voli KSCM." No jen aby ses móóóc nedivil po příštích volbách.
5. Září 2015 - 3:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr H (anonym)
Myslím, že umím a taky...To samé já. Když přišla doba po roce 90, mnoho mých vrstevníků si začala užívat, jezdit na dovolenou, místo nemovitosti a vlastního bydlení si koupila ojeté auto ze západu, hlavně nakoupit video, televizi.... Já tehdy už věděl, jaká doba je před námi, jak to funguje v kapitalismu a začal jsem se učit anglicky, začal jsem se uplatňovat v různém podnikání i po práci a u každého jsem byl za podivína, co jen pořád maká, proč si neužívám, když dnes už můžem a tak podobně. Jako původem strojař jsem také musel změnit kvalifikaci o 180 stupňů a změnil jsem ji po roce 2000 opět. V kapitalismu je totiž zcela normální, že se musíte několikrát přizpůsobut trhu práce, či trhu v podnikání. Tohle jsme dříve neměli zapotřebí, stát se pořád o nás musel postarat. A tohle po roce 90 nikdo nechápal a divil se, proč se tak honím. Dnes tito lidé nemají ani vlastní bydlení, peníze za dovolené jsou fuč a dnes jen nadávají, jaké jsou dnes zlé poměry, jak je stát špatný, ale nikdo nehledá chyby v sobě , nikdo nepřemýšlí, že za všechno si mohou hlavně sami. Kapitalismus je hlavně o tom, umět a muset se o sebe postarat především sám!!! Kdo to nechápe, ten v tomto systému nemůže přežít.
5. Září 2015 - 10:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Jinými slovy, (anonym)
Kapitalismus je ovšem jen...Vše není jen o systému, vše je hlavně v lidech.
5. Září 2015 - 23:31
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
To samé já. Když přišla...Velmi pěkně řečeno. Sám bych to líp nenapsal.
5. Září 2015 - 23:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Pro // (anonym)
Máš pravdu. Jak povídám:...Říkáte, že dnes žijete po svém. A není právě tohle ona výhoda kapitalismu?
5. Září 2015 - 23:48

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama