20 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Udělala jsem dobře??

10. Září 2018 - 0:17

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
nestastnamama (anonym)
Dobrý den, mám 16ti letého syna studujícího gymnázium.Tento školní rok jsem u něj začala pozorovat výkyvy nálad(což je moýná v tomto věku obvyklé), velkou zaujatost drogovou problematikou( je velmi inteligentní a o všem umí skoro odborně a zasvěceně vyprávět), cítívám z něj kouř a objeila jsem uněj prázdné cigaretové krabičky...mnoho rodičů by možná nad tím mávlo rukou...jenže mívá občas zvláštní stavy-vysmátost, někdy vysoký krevní tlak s buěšením srdce, nechce mi říci kdo jsou jeho kamarádi a rozhodl se být o prázdninách občas opřes noc prý u kámoš.....nechctěl mi ovšem říci, u jakého, kde bydlí a jak se jmenuje.....jseem rozcvedená a jeho otec se mnou nekomunikuje takže veškeré rozhodnutí jak dál bylo pouze na mě....mnoho let svým dětem říkám o škodlivosti kouření a drog, takže výčitky v tomto smětru nemám.Po těchto jeho zvláštních potížích-hlavně mě vystrašil ten vysoký tlak jsem jej poslala k dětské lékařce...ta mu nechala udělat různé testy a zjistila v moči cannabis....-mé podezření se potvrdilo a dostali jsme pozvánku k přijetí na detox..-syn netušil kam jdeme, řekla jsem mu, že na psychologické vyšetření...-měl šok, že ho hend přijali, já celé 3 dny od té doby bulím a přemýšlím, jestli jsem udělala dobře že jsem s tím souhlasila....jenže mi tvrdil, že trávu zkusil už dávno a že nekouří(a to mě štve, úprotože mám na cigarety čich-nikdy jsem žádnou nevykouřila)..-navíc jsem zpozorovala, že se mi občas "ztratily peníze"...vím, že marihuanu kouří dnes mnoho pubertˇáků a dokonce i u školy o přestávce, a spousta rodičů to předlíží že je to snad jednou přestane bavit...jenomže se nechci nečinně dívat na to, jak si mé dítě samo ničí zdraví....K jeho pozitivům patří ale to, že školu nezanedbával....-tak snad to s ním není tak zlé.....mám si vyčítat ten detox????? bude mě nenávidět, i když spousta lidí mi asi odpoví, že mi třeba jednou poděkuje..-ale co když ne?????? nechci ztratit syna-a chci získat znovu jeho důveru!!!!!
20. Červen 2010 - 18:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Kája (anonym)
hmm tuto situaci Ti opravdu nezávidím, jsem jen dvě možnosti 1)možná si to uvědomí a život půjde dál a bude vše OK nebo 2)vyleze ven a bude Tě nesnášet za tento čin. Pro mě jako dospělou je to velmi rozumné řešení! ale z pozice 16-ti letého mladého dospívajícího člověka, který má ještě v hlavě.. (pardon.. nasráno)bych to nesla jako velkou zradu. Záleží jakou má Tvůj syn povahu, a jak je silný na to, aby si uvědomil, že to máma s ním myslí opravdu dobře! Zbývá jen doufat, aby si to uvědomil, že to bylo opravdu dobré a nevyhnutelné řešení!
20. Červen 2010 - 19:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Taky máma (anonym)
Moc s tebou cítím, taky jsem prošla s dětmi vším možným. Myslím, že jestli jsi udělala dobře nebo ne, to ukáže čas, ale jestli tě to uklidní, já bych neudělala nic jiného než ty. Myslím taky, že ten šok, který tvůj syn zažil, by ho mohl odrazit od dna. Určitě dostaneš spoustu odpovědí a jistě si z každé něco vybereš. Hlavně si nic nevyčítej, kdybys to teď nezastavila, čekaly by tě později mnohem horší věci. Držím vám oběma palce.
20. Červen 2010 - 19:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
já myslím, že jste dobře udělala. Můj bratr byl taky velice inteligentní a zhruba ve stejném věku začal s trávou. Nyní je mu 25 a není schopen ani chodit do práce. Chová se strašně podivně, je neurotickej. Peníze se rodičům taky ztrácely a možná ještě ztrácí (už tam nebydlím) a hulí denně. Myslím, že se problematika marihuany opravdu zlehčuje. Šíleně to nabourává psychiku a ničí to i lidi v okolí. Já to opravdu nesnáším. Kdyby hulil můj přítel, rozejdu se s ním a nemůžu posoudit, co bych dělala s dítětem, protože žádné nemám, ale asi bych se zachovala stejně. Udělala jste nejlepší, co jste mohla. Kdyby jste ho nechala dál hulit, zničila by jste život jemu i sobě, to samé, kdyby jste ho vyhodila. Tímhle jste dokázala, že jste opravdu milující matka a záleží vám na budouctnosti vašeho syna. Fandím vám.
20. Červen 2010 - 19:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarda (anonym)
má nějakou rozumnou holku ? To by mohlo pomoci. Nedávno jsem byl na pohřbu kluka co se předávkoval (27 let). Když jsem kondoloval mámě, tátovi, babičkám a dědům bylo to šílené. Vzorná rodina, léčbu mu platili, nic nepomohlo.
20. Červen 2010 - 20:13
Obrázek uživatele Návštěvník
mamčo (anonym)
udělala jsi dobře. Měla jsem také kamarádku, zemřela ve 20ti letech. Kvůli drogám.
20. Červen 2010 - 20:33
Obrázek uživatele Návštěvník
ADA (anonym)
Urcite si nic nevicitaj!veeeelmi dobre rozhodnutie.Bude to dobre neboj.Ako pises je inteligentni a z odstupom casu to pochopi,ze chces pre neho len to najlepsie.
21. Červen 2010 - 8:37
Obrázek uživatele Návštěvník
katka (anonym)
Jak to čtu, tak co mi vážně nahnalo husí kůži, že být tvá dcera, kdoví jestli bych na tom detoxu neskončila taky!!! v 16 jsem začala kouřit, taky mi máma našla krabičku... a trávu jsem párkrát taky zkusila, takže THC by mi taky našli.. A je hrůzná představa, že jenom kvůli tomu bych šla na detox?? feťačka se ze mě totiž fakt nestala.. s trávou jsem po pár zkušenostech skončila, teprve teď (24 let)jsem ji vzala na milost (tak jednou za čtvrt roku na akci). Kouřím pořád, ale to není důvod na hospitalizaci na protidrogovým? já si myslím, že tvůj syn to bere jako velikánskou nespravedlnost. Myslím, že už ti nikdy neodpustí a přestane se ti svěřovat úplně. Tohle je strašnej podraz, navíc jen kvůli cigaretám a několika jointům. Kdyby se tam našla nějaká tvrdší droga, tak to chápu. Ale v tomhle věku skoro každý experimentuje a 90% lidí to jen zkouší. A bůhví, z čeho měl ten tlak. Doktorka musí vědět, kolik toho THC se tam našlo. Podle toho zjistí, jak moc to kouří (aspoň myslím). Pokud drogy brát chce, bude je brát i takhle, a o to víc. Když už ho máš za feťáka, tak co. Pokud nechce, nebral by je ani bez léčení. Můj názor je, že každý bude stejně takový, jaká je jeho podstata a nezmění ho ani výchova, nic. Mimochodem, naši jsou nekuřáci a proti kouření, proto i v tomto věku to musím tajit.
21. Červen 2010 - 19:01
Obrázek uživatele Návštěvník
feťačko (anonym)
Jak to čtu, tak co mi...hlavně že si to umíš ospravedlnit.
21. Červen 2010 - 20:19
Obrázek uživatele Návštěvník
mamka (anonym)
Jak to čtu, tak co mi...Jak jde vidět tak si rozum nedostala ještě ani ve svém věku .Podívej rodiče za své děti zodpovídají a navíc se o své děti bojí a proto se je snaží chránit .Vůbec by mě nepřekvapilo kdybys s tímto puberťáckým názorem ještě děcka podporovala ať to zkouší třeba budou mít štšstí a silnou vůli a zůstane jen u vyzkoušení .Až dospěješ pak můžeš mít husí kůži .
22. Červen 2010 - 21:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Taky máma (anonym)
Jak to čtu, tak co mi...Katko, tenhle příspěvek se ti vážně nepovedl a ničemu dobrému neposloužil. Myslím, že nikdo z těch, kteří si někdy něco vzali, nemohli odhadnout, jestli někdy později podlehnou nebo ne. Tento případ - myslím nešťastnou mámu - je obrazně jako když uvidíš někoho, kdo se nakloní nad propast. Co uděláš? Instinktivně ho zachytíš. A totéž udělala nešťastná máma.
22. Červen 2010 - 22:00
Obrázek uživatele Návštěvník
HANA (anonym)
NEVÍM,TĚŽKÁ RADA.PRAVDA JE ŽE DĚTI TO ZKOUŠÍ A OPRAVDU ZÁVISLÝ NEMAJÍ URČITĚ DOBRÉ VÝSLEDKY VE ŠKOLE.MYSLÍM,ŽE JE TO S NÍM VE STAVU POČÁTKU A ZÁSAH OHL.DETOX.BUDE BRÁT PODLE SVOJÍ POVAHY.MUSÍŠ SAMA VĚDĚ+T JAKÝ TVŮJ SYN JE A JAK TO VEZME.JESTLI JAKO LÁSKU A STRACH MATKY NEBO JAKO NEDŮVĚRU A PONÍŽENÍ.URČITĚ BYCH S NÍM HODNĚ BYLA A VŠECHNO MU VYSVĚTLILA.HODNĚ BYCH S NÍM MLUVILA O SVÉM STRACHU A LÁSCE.
22. Červen 2010 - 22:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Každý koho znám aspoň jednou zkusil marihuanu. A asi jen pár lidí jsou na tom závislí. Je to mnohonásobně méně závislácké, než třeba takové cigarety. Dlouhodobé účinky se projevují až na lidech , co jí požívají denně a to aspoň takové dva roky. Jestli to jen zkusil a ty si ho za to posala na detox, tak bude právoplatně naštvaný. Každý mladý člověk , co trochu žije, tak si semtam zajde do hospody nebo si třeba na koncertě dá marihuanu - to je naprosto normální a nedělá to z nikoho drogového závisláka. To je stejné, jako byste o člověku , co párkrát za rok pořádně opije, řekli , že je to alkoholik. Myslím , že antireklamy jsou trochu přehnané. Zasáhnout by se mělo , až když je evidentní, že ten člověk pravidelně ,,hulí." Jinak prázdniny jsou takovým zvláštním časem, kdy je povoleno vše. :))
22. Červen 2010 - 22:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Napiš, jak se zachová, až se vrátí...
22. Červen 2010 - 22:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Taky máma (anonym)
Každý koho znám aspoň...Petře, a není v takovém případě už pozdě? Tyhle věci se nedají předem odhadnout a já bych se obávala úplně stejně, že když to prostě nechám být, něco prošvihnu. Ty ještě nemáš dítě v pubertě, vidíš to mladýma očima, které se dívají na svět ještě trochu naivně a optimisticky. To není to špatně, vážně ne, ale nemáš za nikoho odpovědnost. A to je rozdíl.
22. Červen 2010 - 22:59
Obrázek uživatele Návštěvník
mamka (anonym)
Ten detox je podle mého dobrý nápad .Kluk se setká s lidmi kteří začínali jako on pomalučku polehoučku a bum není cesta zpět .a pokd je je těžší než teď na začátku .Petr pokud nemá zodpovědnost za někoho jiného měl by jí mít sám za sebe .
23. Červen 2010 - 23:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Jula (anonym)
Já myslím, že jste dobře udělala, jenže ten kluk to asi hned nepochopí, až po létech.Kdybyste to neudělala, jednou byste si to mohla vyčítat, že jste o tom věděla a nic nepodnikla.
24. Červen 2010 - 13:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Marek (anonym)
Ahojte, Ja sem tez zacal kourit v 17, chtel sem zapadnout mezi kluky, zacal sem chodit i na pivo, ale u me to bylo o to horsi, ze rodice se o em nestarali. Bracha, ktery byl resp. chytl se nejake party, v 14. zacal hulit a kdo z toho ma pruser? Matka, protoze do 18. je za nej zodpovedna, takze ono jestli by si se chtela honit po policiia vysvetlovat, ze si o tom evedela? Mozna si mela s nim nejdrive is promluvit, ono totiz nasledky Mariuany sou snad az 3 mesie v krvi?
24. Červenec 2010 - 23:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Básník (anonym)
Ahojte, Ja sem tez zacal...Podle toho, co jsem četl, ukládá se THC v mozku až na půl roku.
25. Červenec 2010 - 11:01

Přidat komentář

Reklama

Reklama