10 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Učit se psát druhou rukou

10. Září 2018 - 0:24

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Malegria (anonym)
Nevím, kam jinam to zařadit, je to přece pohyb. Někde jsem slyšel, že učit se psát druhou rukou je dobré cvičení. V případě ruky je to jasné, trénuje se zručnost. Jak je to s mozkem? Má to na něj pozitivní vliv, nebo je to zbytečná dřina? Bavíme se samozřejmě o dospělých, řekněme přes 30 let, takže jakýkoliv vývoj už skončil.
21. Říjen 2014 - 16:53
Obrázek uživatele sweetji
sweetji
Nevím. Mně se to vůbec nepovedlo, jednou, když jsem si udělal ve Francii pracovní úraz, tak jsem měl na pravé ruce takovou bakuli, že s ní nešlo nic dělat, psát ani náhodou. Tak jsem byl přes 14 dní psaní úplně neschopný. Psát vůbec, ale ani specifická potřeba mi tou levou moc nešla.
1. Listopad 2014 - 8:29
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Naprostý souhlas s Ginem. Zlomil jsem si před 2 lety pravou ruku v zápěstí a většina činností tím byla ochromena, od podpisu souhlasu s operací, jídla lžicí levou rukou až po vytření prdele.
1. Listopad 2014 - 10:37
Obrázek uživatele Návštěvník
nena93 (anonym)
Před léty jsem si zlomila pravou ruku. Jelikož jsem nemohla přestat chodit do práce/ nepracuji manuálně/, tak jsem se učila psát levou rukou. Za pár dnů jsem mohla psát číslice a docela slušně se podepsat. Jenže já vlastně jsem levák, v dětství jsem se musela učit psát pravou rukou, tenkrát to jinak nešlo.
1. Listopad 2014 - 12:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Malegria (anonym)
Jen drobnost, neptám se, jak to komu jde nebo nejde. Zajímá mě přínos takového učení pro mozek (jako naučit se nový jazyk). Dokáže to tu někdo posoudit?
4. Listopad 2014 - 14:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
Jen drobnost, neptám se, jak...Jestli umíš anglicky, tak něco o tom je např. tady: http://www.nwitimes.com/niche/shore/health/using-your-other-hand-benefits-your-brain/article_6da931ea-b64f-5cc2-9583-e78f179c2425.html Stručně řečeno - hlavní přínos je asi v tom, že se musí víc zapojit druhá polovina mozku a tedy se víc procvičuje. A jinam myslím, že mozek se posiluje čímkoliv novým, co se člověk učí.
4. Listopad 2014 - 17:38
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Není učení jako učení. Naučit se kouřit, chlastat, brát drogy a páchat trestnou činnost neshledávám prospěšným pro mozek ani pro nic jiného.
4. Listopad 2014 - 21:12
Obrázek uživatele Návštěvník
levák? (anonym)
Určité věci ovládám levou rukou. Něco dokážu oběma stejně dobře, něco jen levou. Jiné věci zas dokážu jen pravou, zkrátka jak jsem naučený. Psát umím jen pravou. Levou sice napíšu, ale vlemi pomalu, kostrbaté písmo. Mozek se rozvíjí, ať se člověk učí cokoli. Psaní je motorická dovednost. Mozek víc asi rozvíjí duševní práce.
4. Listopad 2014 - 21:26
Obrázek uživatele sweetji
sweetji
Jenže to pro mě byla děsivá past. Neměl jsem jak vykonávat svou denodenní potřebu mladého stárence. Prostě levou to neumím bylo basta. Někdo tvrdí, že prý je to levou lepší, že je to prý jak od cizího.Takže mně můj fóglík asi musel nadávat.
4. Listopad 2014 - 23:22

Přidat komentář