4 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Učení & problémy s pamětí

Dobrý den,
Už od letních prázdnin se učím na přijímací zkoušky, které mě čekají už tenhle rok za necelé čtyři měsíce. V létě jsem se učila od rána až do večera a někdy i do noci. Měla jsem a stále mám extrémní strach z přijímaček. Mívám občas i období, kdy nemůžu spát kvůli stresu a výčitkám svědomí, že místo učení jdu spát a ztrácím tím čas, který mužů věnovat přípravě na přijímačky. 

Začala škola a já neměla tolik času se učit vyloženě na přijímačky, a tak se okrádám o spánek, abych toho stihla co nejvíc (vím, že je to špatně, ale bojím se, že nic jiného mi nezbývá). Takhle jsem pokračovala půl roku a teď tento poslední měsíc mám problémy s pamětí. Hodně lidí si myslí, že je to kvůli učení, ale mně nepřijde, že bych se učila nějak STRAŠNĚ MOC. Navíc.. vysokoškoláci se také učí hodně a ještě jsem neslyšela, že by měli tenhle problém (co jsem se ptala učitelů). Nevím, co si myslet. Dlouho si vzpomínám na to co jsem se učila, mám výpadky paměti, zapomínám, mám pocit že jsem něco neudělala, jsem zpomalená a někdy se vůbec nedokážu soustředit. Kvůli tomu jsem se výrazně zhoršila ve škole (a to se učím). Nestíhám psát testy, odpovídat na dotazy učitelů a nepobírám tak rychle látku, kterou se učíme. Psala jsem přijímačky nanečisto a dopadla jsem strašně. Nestihla jsem ani půlku a to jsem spěchala, jak jen to šlo.

Neměla jsem žádné úrazy, jsem mladá, nemám žádnou nemoc.. prostě nic, ale i tak mám tyhle problémy. Myslíte, že je problém v učení, nebo v něčem jiném? Děkuji za odpověď.

Monika
22. Prosinec 2018 - 23:52

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Může jít o únavu, stres, nedostatek živin pro mozek,... Máš kvalitní stravu? Nedostatek spánku se běžně projevuje zhoršenou pamětí.
7. Leden 2019 - 16:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanka (anonym)
Též můžeš vyzkoušet lecitin, gingko biloba, mozkové nutrienty - to vše zlepšuje fungování mozku a paměť.
9. Leden 2019 - 13:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Luda31 (anonym)
Já jsem měl osobně tedy také problémy s učením na přijímačky, ale v mém případě se spíše jednalo o extrémní nervozitu a z toho jsem pak nemohl spát. Nesmírně mi pak pomohlo, když jsem si mohl jít vyzkoušet přijímačky nanečisto od https://www.to-das.cz/ a uvědomil jsem si, že to opravdu není nic extra složitého.
23. Říjen 2020 - 20:36

Přidat komentář