126 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Tragédie lidského života

10. Září 2018 - 0:27

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Profesor Jordan Peterson z Toronta, věhlasný to psycholog, konzervativní myslitel a samozvaný bojovník proti postmodernímu myšlení, tvrdí, že nemůže existovat nic takového, jako "šťastný život", a nikdo jen trochu soudný nemůže v možnost šťastného života upřímně věřit. V dramatu lidského života jde prý naproti tomu jen o to, jak moc tragédie se do ní dostane. Jinými slovy, výhrou může být jedině relativně méně tragický život, ale v žádném případě ne život šťastný, který nikdo nikdy neměl, nemá, a ani v budoucnu mít nemůže. Co vy na to?
10. Únor 2018 - 21:17
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Pro dokreslení, takto neradostně a moralisticky apeluje na své posluchače řečený Peterson: https://youtu.be/o73pqQ9Gzt4 Tragédie je nevyhnutelná daň za život. Naslouchej však "hlasu svého svědomí", vylepši sám sebe, své vlastní chování a své zvyky, a své nevyhnutelné utrpení pak možná budeš nést aspoň smířeně a s noblesou. I toto je však možné jen u většiny lidí. Menšina je pak odsouzena k absolutní a bezútěšné zkáze, aniž s tím může cokoli dělat.
10. Únor 2018 - 22:31
Obrázek uživatele Návštěvník
URAGÁN (anonym)
Profesor Jordan Peterson z...Já vám nevím,ale záleží hodně na povaze.Je důležité mít radost i z maličkostí,a mít svůj názor a nepodléhat pesimismu.Je žádoucí mít zdraví nadhled na život,a potom vám přijde život krásný.
10. Únor 2018 - 22:40
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Asi naprosto nevyhnutelným rozporem takřka každého lidského života je rozpor mezi pudem sebezáchovy, na jedné straně, a nevyhnutelností smrti, na straně druhé. Lidí, kterým by chyběl pud sebezáchovy, nebo vědomí vlastní nevyhnutelné smrti, či dokonce obojí, je velmi málo. Malé děti, idioti, dementi, zeleniny - a to je tak všechno.
10. Únor 2018 - 23:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Ouha (anonym)
Dobré video, lepší než většina těch, co nám dnešní přeslazeně cyničtí :)coachové cpou. Připomíná mi to, jaka jsem se nedávno dotkla tématu štěstí jako nutnost nebo tak nějak. A spousta lidí nešťastných, protože šťastnými dle nějakých společenských norem neumí být. Ne druhé straně. Ten Dr Peterson říká, svět je prasárna a nezměníte ho. jediné, co můžete změnit jste vy, vaše postoje ke světu. No,nejsem si jistá, jestli tohle zjištění může každému v životě pomoci žít, možná tak přežít a někdo by si z toho mohl hodit mašli... Dělej co chceš, stejně je to na nic. Marnost nad marnost, všechno je marnost
11. Únor 2018 - 5:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Mě nedávno zaujal názor, že objektivně vnímají život lidé s mírnou depresí. Že prostě ti free ho vnímaj zkresleně, protože fakt nejde o nějakou procházku růžovou zahradou. Blbé je, že dneska se takový přístup prosazuje a očekává. Měli bychom být mladí, krásní, úspěšní a stále s dobrou náladou. Takové typy znám a závidím jim to. Na druhé straně různě čtu o opravdových tragédiích, ztrátách, to by si jeden taky měl uvědomovat. Že sice není veselo, ale mohlo by být mnohem hůř.
11. Únor 2018 - 6:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Ouha (anonym)
Kanada šílí,až budete mít čas koukněte sem a na odkazy: https://svobodnakultura.wordpress.com/2017/12/11/incident-na-laurierove-universite-levice-cisti-akademii/
11. Únor 2018 - 7:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom... (anonym)
Dobré video, lepší než...A není to všechno jenom v naší hlavě? Jsou lidé, kteří jsou tragédi z každé pitominy a jsou lidé, kteří jsou optimisté i v těžkých situacích? Co je tragického na životě, kdy ho člověk prožije dle svých představ a pak má i stěstí, že důstojně zemře?
11. Únor 2018 - 8:20
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Kanada šílí,až budete...Takový kultivovaný witch hunt. Těch zájmen, kterými chtějí být různí ne-muži a ne-ženy oslovováni, je už hodně, a politkorektníci by chtěli každého nutit, aby se učil případně i jejich množná čísla a nenominativní tvary. Ten Peterson pokud vím hrozí nebo hrozil, že pokud dostane pokutu za ignorování těchto zájmen na univerzitní půdě (pokutu to, jež by byla soudně vymahatelná), raději než aby ji zaplatil si vybere vězení za pohrdání soudem, a dostane-li se kvůli tomu opravdu do vězení, bude tam ještě i držet hladovku. Na přeposlech toho kárného rozhovoru s tou vysokoškolskou pedagožkou jsem si sice vyhradil jen několik minut, ale pochopil jsem z toho, že její inkvizitoři vůbec neuznávají, že jejich politkorektní postoje a pravidla mají legitimní opozici, a v Jordanu Petersonovi spatřují jen osamělého exota, jehož názory si ta pedagožka podle nich vůbec neměla dovolit při své přednášce prezentovat.
11. Únor 2018 - 10:23
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
A není to všechno jenom v...: Co je tragického na životě, kdy ho člověk prožije dle svých představ a pak má i stěstí, že důstojně zemře? Jsou představy a představy. Nicméně realita života se vymyká lidským tužbám. Každý zemře, a kdo to nezvládne v útlém mládí, ten si musí protrpět přinejmenším ještě i postupné opotřebovávání, stárnutí a debilizaci svého organismu. A to i tehdy, jedná-li se nyní třebas o mladého, krásného, maximálně zdravého, výtečně sexuálně vybaveného a všestranně talentovaného miliardáře bez jakýchkoli vulgárních starostí. A převážná většina lidí nejsou mladí, krásní, maximálně zdraví, výtečně sexuálně vybavení a všestranně talentovaní miliardáři bez jakýchkoli vulgárních starostí.
11. Únor 2018 - 10:33
Obrázek uživatele Návštěvník
dobrá rada (anonym)
Nechceš-li Alenko vnímat život objektivně, je dobré s sebou nosit lahvinku slivovičky, potom se to bude vnímat subjektivně. Nač shánět drogy a jiné svinstvo, když je to mnohdy trestné a taky nebezpečné, než si jít do krámu koupit flašku alkoholu? My Češi jsme beztak vypitý národ a když ne vypitý národ, tak jsme na antidepresivech. A z toho plyne fakt, že objektivně vnímá svět málokdo z nás.
11. Únor 2018 - 10:37
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Nechceš-li Alenko vnímat...A odkdy není alkohol taky droga?
11. Únor 2018 - 10:51
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Tady je obzvláště tragická árie "Lascia ch'io pianga" z Händelova "Rinalda": https://youtu.be/oJJnhp2CYnk
11. Únor 2018 - 10:56
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
I lidská látková výměna s okolním prostředím je velmi tragická. Člověk - to jsou ve své podstatě jen a pouze konkrétní mikročástice, ze kterých v ten který okamžik sestává. Potíme-li se, kálíme či močíme, exkrementujeme se tak de facto ze své vlastní podstaty, takže do pár týdnů v nás zůstává jen menšina mikročástic z těch, které nás konstituují tady a teď. Skutečná životnost člověka tak nejsou desítiletí, nýbrž jen týdny. Za pár týdnů už bude každý z nás (s výjimkou těch, co se dají do té doby zmrazit či mumifikovat) z 90 a více procent rozptýlen ve světových půdách. vodstvech, atmosféře.
11. Únor 2018 - 12:39
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Nevím jak vy, ale já bych to skoro viděl tak, že muži jsou, je-li to vůbec možné, ještě o trochu tragičtějším pohlavím než ženy.
11. Únor 2018 - 14:32
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Ač je totiž strašný obecný úděl jak muže, tak i ženy, muži musí, zpravidla narozdíl od žen, ještě navíc i bojovat, štípat dříví v tuhých mrazech, těžit uhlí a uran v šachtách a štolách, a koledovat si o šlak na stresových dispečerských a manažerských postech. A jako podnikatelé či rozvádění manželé jsou vystaveni na milost a nemilost sadismu svých rozvoduchtivých manželek, bestiálních úřednic z berňáků a sociálek, hyenistických soudkyň a prokurátorek i cynických me-too-isticko-feministických aktivistek. Zatímco ženské si válí šunky v interiérech, muži trpí v nepohodlí exteriérů i v mrazivých časných ránech. Zatímco muži musí testovat své plány a ideje v nemilosrdné konfrontaci s realitou přírody i cizích nepřátelských kultur, etnik a národů, ženy si mohou dovolit testovat své muže. Jsouce takto nemilosrdně biti na všech stranách, není divu, že muži v průměru i umírají daleko dříve než ženy, a to typicky po životě plném nepohodlí, nuceného sebepřemáhání, strašlivých rizik a velikých obětí.
11. Únor 2018 - 16:18
Obrázek uživatele Návštěvník
tušil jsem (anonym)
že se ta diskuze zvrhne v nesmyslné pitvání kravin. Ach jo.
11. Únor 2018 - 21:30
Obrázek uživatele Návštěvník
a (anonym)
Co se dá čekat od D.
11. Únor 2018 - 21:34
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Já jsem toto vlákno jenom založil. Lidé, kteří neumí ničím přispět, a jen kritizují druhé, jsou dalším z mnoha tragických jevů v běžném lidském životě. Jsou to de facto pijavice a paraziti - chtěli by být jenom zadarmo baveni, ale sami nemají čím přispět.
11. Únor 2018 - 21:45
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Specifickou tragédií inteligentních lidí je pak samozřejmě jejich soustavné nepochopení ze strany hlupáků. A těmi hlupáky zdaleka nejsou jen prostoduché blondýny. Mnozí z nich mají i cibule a klobás mezi nohama. Často je to velmi úmorné a frustrující, a taky to končí jenom smrtí. I o tom vím svoje.
11. Únor 2018 - 22:09
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Ač je totiž strašný...Pravdivé je to slovo: chlapci a muži bývají daleko častěji popravováni, mučeni, vězněni, podrobováni nuceným pracím, nuceni k plnění protivných organizačních úkolů nebo neprávem viněni z čehokoli včetně znásilnění než dívky a ženy. I dvorní dámy však se*ou. A kdo se*e, ten vlastně pohřbívá do záchodové mísy i mikročástice, které ještě nedávno byly jeho součástí, a spolukonstituovaly třebas i jeho mozek.
12. Únor 2018 - 9:31
Obrázek uživatele Návštěvník
možná (anonym)
Pravdivé je to slovo:...by bylo vhodné tu tragédii lidského života řešit na vláknu o Ježíšovi, tam jsou lidé plni nadšení, jak jim Ježíš v životě pomáhá a jak je s ním krásný život, jak je naplňuje duchem svatým ap.
12. Únor 2018 - 10:51
Obrázek uživatele Návštěvník
soutěživost (anonym)
je jedna z nastavení systému, která člověku spíš škodí. Neumíme se lepšit podle vlastních představ o svém životě ( jsem lepší než jsem byl před měsícem, rokem ), ale co máme lepšího nebo co zvládneme líp než někdo jiný. Z toho vznikají stresové situace, které se stále nabalují, až se ocitáme ve vleku módních trendů a představ korporací.
12. Únor 2018 - 11:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Mário (anonym)
Pravdivé je to slovo:...Je jasné, že mnozí lidé a zatím naštěstí většina mají mikrobiom, který má působení na jejich mozek takový, že tragédii lidského života nevnímají a neprožívají tak jako ty. Dokonce i někteří, kteří dle svých objektivních životních podmínek by mohli hovořit o tragédii, žijí celkem spokojený život. Na proti tomu opravdu někteří již ve fázi svého života, kdy mají vše a nic jim nechybí, propadají černým myšlenkám. Asi to bude předmětem dalších výzkumů, jak pravě na tomto se podílí střevní mikroflóra, která co do počku buněk 10x překračuje naše lidské buňky a má vliv na náš mozek.
12. Únor 2018 - 13:16
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Být člověkem obecně je strašné, ale být mužem je strašné tuplovaně. Jediné zásadní výhody muže snad tkví v tom, že má o trochu snazší močení (nebo aspoň donedávna měl, dokud nebyl vynalezen urinačně advaginální umělohmotný nástavec), že nemenstruuje a nerodí, a méně často bývá sexuálně znásilňován. Jinak to už jsou vpodstatě jen samá negativa. Společnost lidi, kteří se narodili s klobáskem a cibulkami, za toto tvrdě trestá, stanovuje jim prakticky nesplnitelné výkonnostní normy, za naplňování těchto norem je jen málo odměňuje, ale za jejich nenaplňování je naopak přísně postihuje. Mezi muži je jen mizivé procento silných samců, kteří jsou charismatičtí, bohatí, mocní, a každá jim dá, a drtivá většina nuzáků-mrzáků, kteří jsou od života a od ženských buď ignorováni, nebo fackováni a peskováni prakticky na každém kroku, a nemůžou si svobodně prakticky ani uprdnout, natožpak souložit podle svých představ. V důsledku toho všeho pak není vůbec divu, že na každou jednu osobu narozenou se škatulí, která si nechá přidělat umělou klobásku, připadají zhruba tři lidi narození s klobáskou, kteří si ji nechají uříznout, aby měli místo ní škatulku.
12. Únor 2018 - 18:09
Obrázek uživatele Návštěvník
trochu z jiného (anonym)
Velkou tragédií lidského života je asi mít trestní rejstřík. To je snad ještě horší, než mít vážnou nemoc, nebo být mrzák. S flastrem na krku nikde práci člověk nesežene, lidé se na něj dívají zkrz prsty, okolí ho odmítá pro jeho špatnou pověst, zavrhne ho rodina, přátelé, děti atd. Alespoň ve většině případů. A nemusí se jednat přímo o vraha, ono stačí v krámě ukrást sušenku a když vás při tom někdo chytí.
12. Únor 2018 - 20:36
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Velkou tragédií lidského...Všichni zaměstnavatelé přece výpis nevyžadují. A navíc v něm lze tresty po nějakém čase nechat zahladit. Nicméně ano, záznam v trestním rejstříku, obecně vzato, žádnou výhodou není.
12. Únor 2018 - 20:43
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Zejména ta moje idea, že jdeme-li na záchod, pokaždé tam pohřbíváme nějaký zlomek sebe sama, je velmi geniální a velmi tragická. A skutečnost, že si převážná většina lidstva něco takového odmítá připustit, nebo v tom vidí nějakou blbost či nepodstatnost, činí pozici toho malého zbytku, ke kterému patřím, ještě dvojnásob tragickou.
12. Únor 2018 - 23:02
Obrázek uživatele Návštěvník
K (anonym)
Onen exkrement z našeho "já", který skončí v septiku, je po čase fekálem vyvežen na pole, tam se zaseje třeba obilí, pšenice, nebo kukuřice, vyroste to, sklidí se to a pak se to zpracuje dál, jde to do mlýnic, semele se to v mouku, no a nakonec z toho našeho hovínka je v konečném důsledku surovina pro pečivo, jako rohlíky a chleba, určené ke konzumaci... Je to jakýsi koloběh různými cestami v přírodě. Když jíme slepičí polévku, uvědomuju si, že jím tím pádem i žížaly a červi - které ta slepička za svého života sezobala, pohřbila je v sobě, něco z těch červů se ji usadilo jako svalovina, něco ta slepička vykadila....potom tu slepici sníme my, a vykadíme se my, ....ale jde to pořád dál a dál...Věci jsou pořád v pohybu. Já bych to nazval jako teorii neurčitosti.
12. Únor 2018 - 23:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Ď. (anonym)
Být člověkem obecně je... muž má snažší močení, ale zase má problémy s prostatou, pravda je že holení se vyrovná menstruaci. Všichni skončíme pod kytičkami, někdo hlouběji, jiný zahrabán v lese, nebo na dně přehrady v pletivu.
13. Únor 2018 - 0:13

Stránky

Přidat komentář