13019 komentářů / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Pájja (anonym)
Odpověď na Mám dotaz. Jsem 7 měsíců po
Od operace cítím, že pravé stehno je těžké, tlak v kosti, když chci udělat pohyb, kdy se stehno zvedá do výšky. Při chůzi nic. Popisovala jsem to hned na kontrole a doktor tvrdí, že tělo cítí cizí předmět, že se mu brání. Když to odlehčím, u druhé nohy asi rezignovalo, ta je v pohodě. Ale je pravda, že každá noha i následné rozcvičení bylo dost odlišné.
22. Srpen 2022 - 7:12
Marta (anonym)
Milá Aleno, pouze jsem chtěla vědět:1. zda ten pocit těžkého závaží má i někdo jiný 7 měsíců po operaci, 2. ponožku si natahuji na operovanou nohu pomocí nazouváku, ale doufala jsem, že se někdo ozve a napíše mi, že to chce ještě pár měsíců a dokážu to i bez něj, 3. dobře a pohodlně se mi sedí na kancelářském křesle, ale ze sezení ve vlaku, v restauraci nebo jinde na veřejnosti mám doslova trauma, 4. na druhém boku jsem spát ani nezkoušela, protože vždy jsem vyhledávala spaní na levé straně, kde mám nyní operovanou kyčel, 5. rehabilitaci i lázně jsem absolvovala, zlepšení nastalo, ovšem doufala jsem, že to bude o hodně lepší, 6. za celou tu dobu jsem byla 3x na kontrole u ortopéda, dle rtg u mně postupuje kalcifikace kyčle, a tak asi proto mám všechny tyto problémy. Jen jsem doufala, že se mi někdo ozve, kdo si prošel tím samým co já. A co se týče zahrady, nemám se na koho obrátit o pomoc, a tak se snažím zvládat alespoň ty nejjednodušší práce.
22. Srpen 2022 - 12:59
Marta (anonym)
Milá Aleno, pouze jsem chtěla vědět:1. zda ten pocit těžkého závaží má i někdo jiný 7 měsíců po operaci, 2. ponožku si natahuji na operovanou nohu pomocí nazouváku, ale doufala jsem, že se někdo ozve a napíše mi, že to chce ještě pár měsíců a dokážu to i bez něj, 3. dobře a pohodlně se mi sedí na kancelářském křesle, ale ze sezení ve vlaku, v restauraci nebo jinde na veřejnosti mám doslova trauma, 4. na druhém boku jsem spát ani nezkoušela, protože vždy jsem vyhledávala spaní na levé straně, kde mám nyní operovanou kyčel, 5. rehabilitaci i lázně jsem absolvovala, zlepšení nastalo, ovšem doufala jsem, že to bude o hodně lepší, 6. za celou tu dobu jsem byla 3x na kontrole u ortopéda, dle rtg u mně postupuje kalcifikace kyčle, a tak asi proto mám všechny tyto problémy. Jen jsem doufala, že se mi někdo ozve, kdo si prošel tím samým co já. A co se týče zahrady, nemám se na koho obrátit o pomoc, a tak se snažím zvládat alespoň ty nejjednodušší práce.
Marta (anonym)
Marta (anonym)
Odpověď na Od operace cítím, že pravé
Děkuji vám za odpověď.
22. Srpen 2022 - 13:01
Marta (anonym)
Nechápu, proč se moje odpověď zobrazila 3x. Už mi blbne počítač!
22. Srpen 2022 - 13:03
Alena (anonym)
Odpověď na Milá Aleno, pouze jsem chtěla
Marto, to se občas stane, že se odpověď zobrazí vícekrát. Někdy se zdá, že příspěvek neodešel, takže po dalším jeho uložení už to frčí :-)... Ale teď k tomu hlavnímu. Já už jsem po TEPkách skoro 13 let. Už 2 roky před operacemi jsem na tom byla dost zle (braly mě obě kyčle, bolesti 24 hod. denně, ale podle ortopéda to ještě k operacím nebylo) a po "o" jsem se pak dávala postupně dohromady v podstatě stejnou dobu. Pocity závaží jsem tenkrát nepociťovala, ale měla jsem spoustu jiných problémů. Kancelářská židle pro mě byla nutností už před TEP, totéž navlékač ponožek, natož pak v následujících obdobích. Pro cesty vlakem, v restauraci atd. zde mnozí z diskuze měli na zádech baťůžek a v něm složenou deku pod zadek. Já tu deku s sebou musela mít i na kontrolách na ortopedii, což mě dost překvapilo, že zrovna tam mají tak nízké sedačky. Po první "o" mi nic nešlo, dlouho jsem nebyla schopná se přetočit na operovaný bok. Po té druhé (po 5ti měsících) to šlo v podstatě hned. Normálně na zádech nespím, tak to pak byla velká úleva. A rada k dlouhodobému spaní na zádech - asi tady z diskuze. Podložit si paty (já měla pod každou malý polštářek), protože ty když se otlačí, tak hodně bolí a na další nepříjemnost je zaděláno. A k té zahradě. Přišlo mi že stále pracuješ a ani na židli si neodpočineš. Tak se s tou židlí vysvětlilo, ale stejně ... Pokud je to hobby, tak nic proti tomu. Mým mottem ve špatných dobách bylo "jen podle svých schopností a možností". Přestože se zde mnoha lidem po "o" dařila spousta věcí, tak já byla vždy pozadu a nijak jsem se tím nestresovala. Každý můj pokrok mi pak udělat tím větší radost. Spoustu různých prací jsem hodila za hlavu, vč. vaření, které mě baví, manžel nosil jídla z restaurace. To byl ještě v práci a protože jezdil často mimo Prahu, ale i do zahraničí, tak kvůli pejskovi (neměl ho kdo venčit) jsme se přestěhovali na chalupu, aby si mohl vyběhnout na zahradu. Nebýt této diskuze, neměla bych vůbec žádné informace (zvýšená postel, nástavec na WC atd.), a to ani od lékařů a dalšího zdravotnického personálu. Tenkrát se ale dala celá diskuze pročíst od začátku, dnes už je to složité. Dál se ptej (my si tu tykáme) a promiň mi moje podezření. Každopádně bych se na tvém místě trochu více šetřila, určitě se dáš zase do kupy.
22. Srpen 2022 - 15:12
Alena (anonym)
Odpověď na Marto, to se občas stane, že
Oprava: ...přetočit se na neoperovaný bok...
22. Srpen 2022 - 15:56
Aja (anonym)
Zdravím, dievčatá v tento krásny konečne upršaný deň. Dlho som sa neozvala, ale ani nebola nejaká téma. Stále vás sledujem a som zvedavá ako sa vám darí. Pre Martu - všetko pôjde len treba byť trpezlivá. Teraz tiež ľutujem, že som si nepísala denník ako postupne všetko zvládam. Obliekať nohavice, obúvať ponožky aj čižmy, stúpať po rebríku a mnoho toho, čo robí človek automaticky keď je zdravý. Kontroly som absolvovala iba tie základné. Prvá po 6-tich, druhá po 12-tich týždňoch. Pri druhej op. iba po 6-tich, lebo už bol Covid. Hlavne nepoľavovať v cvičení. Mne najväčšie problémy spôsobuje počasie, ale začínam si na to zvykať. To cítim pnutie v jazvách, alebo stuhnutie v zadku. Niekedy už,už si sľubujem, že sa objednám na kontrolu, ale potom to prejde a fungujem ďalej . Presne tak ako písala Alena – podľa svojich možností a schopností. Majte sa krásne! Aja
22. Srpen 2022 - 19:19
Marta (anonym)
Odpověď na Marto, to se občas stane, že
Aleno, děkuji za odpověď. Je pravdou, že zahrada je mým koníčkem a ohromnou zálibou, zvláště ovocné stromy a keře. Nikdy mně cvičení v posilovnách nebo i doma nebralo, ale fyzická aktivita na zahradě mi nikdy nevadila. Jen holt letos bude zahrada zanedbanější, protože ořezávat stromy letos zřejmě nebudu. I přesto, že jsem letos nijak nebojovala proti mšicím, nepověsila bílé a žluté lepové desky na ovocné stromy, tak úrodu ovoce mám docela slušnou a byla by škoda alespoň něco z toho nezpracovat na zimu. Ale rozhodně se šetřím a s aktivitou to nepřeháním. Jen mně štve, že nejsem víc soběstačná, často cítím hroznou únavu, jsem bez nálady a energie a asi jsem doufala, že mi někdo napíše, že byl na tom stejně a časem se to zlepšilo. Tak přeji hezký zbytek léta a hlavně pevné zdraví!
22. Srpen 2022 - 19:33
Eva (anonym)
Dočetla jsem právě celou diskuzi.Byla to síla. Četla jsem to po chvilkách celý měsíc.Dík za všechny rady, nápady a vůbec za všechno co se týká operace tep kyč.kloubu.Čeká mě to příští měsíc.Jsem starší než většina lidí,kteří sem psali a naštěstí ještě píší. Je mi 76 let a bude to první tep.Vzhledem k věku se dost bojím,ale zároven doufám,že bude líp.
18. Září 2022 - 16:28
NadaK (anonym)
Odpověď na Dočetla jsem právě celou
Já si před operací taky přečetla celou diskusi (i když o 7 let kratší ;-)) a hodně mi pomohla se trochu uklidnit. Pokud jste si vybrala dobrou nemocnici a budete mít štěstí, což je taky potřeba, a pak vůli a sílu pořádně rehabilitovat, určitě bude líp! Držím palce i pěsti :-).
19. Září 2022 - 9:01
Eva (anonym)
Co se týká nemocnice,tak jsem už na výběr moc neměla.Můj ortopéd mi v mém věku 76 zcela neoddůvodněně několik let oddaloval operaci.Mám 3 stupen a velké bolesti v pohybu i v klidu.Když jsem se konečně dostala do pořadníku,tak už jsem tak zdevastovaná,že nemám na to,abych objížděla nemocnice.Sice jsem je obvolávala,ale všude chtěly osobní jednání a to by znamenalo několikrát tam jet .takže místní nemocnice.Co se týká zdejšího ort. oddělení nevím, ale několik ortopedů,které jsem poznala na ambulanci nic moc.Takže děj se vůle boží.Op.13.10.Taky dobrý datum,ještě že to není pátek.
19. Září 2022 - 10:06
Milena (anonym)
Odpověď na Dočetla jsem právě celou
Ahoj všechny, pročítám vše, protože za 14 dní mám operaci kyčle, nyní se mně zvýšil tlak, protože jsem ve stresu, moc bojím, zvláště pak to ležení a co bude následovat. Napište mně, jak je to s rehabilitací mohu vše procvičit sama?
21. Září 2022 - 12:21
Eva (anonym)
Zdravím Mileno. Vypadá to,že půjdu na op. asi týden po tobě.Rehabilitaci zatím neřeším,bylo mi řečeno že z nemocnice pacienty překládají na rehab .odd.v téže budově.Nebude to tam asi nic moc.Já žiju sama a jde mi hlavně o to rychle se postavit na nohy a být soběstačná.Potřebji co nejvíc cvičit.Pokud tam lidi jen odkládájí a nic moc s nimi nedělají,tak to bude průšvh.Musela bych to pak nějak řešit.
21. Září 2022 - 17:46
Pájja (anonym)
Odpověď na Ahoj všechny, pročítám vše,
Mileno, já rozcvičila obě nohy po operacích sama. Bylo mi 50. Cvičení z nemocnice i internetu, rotoped, pozdeji plavání. A hlavně chodit a chodit. Doktor chválil. Nebyla jsem ani v lázních. Začala jsem už v nemocnici, co chvilku jsem trajdala po chodbě. Samozřejmě, co zvládá jeden, nemusí dát i druhý, je to hodně individuální.
21. Září 2022 - 22:21
Eva (anonym)
Pájo.O operaci uvažuji už několik let.Byla jsem rozhodnutá jen týden v nemocnici a domů.Cvičím celý život a když mě čeká operace ještě víc i když to hodně bolí.Bude hodně záležet jak se hned po operaci zmátořím.Mám z nemocnic hrůzu.Jsem už 20 let vdova .Žiju sama,takže si musím vystačit.Po přečtení této diskuze s tím, že někteří na tom byli dost špatně, uvažuji aspon o rehab.v nemocnici na nejkradší možnou dobu.
22. Září 2022 - 10:56
Pájja (anonym)
Odpověď na Pájo.O operaci uvažuji už
Evo, v lednu budu 7 a 6 let po operacích. Dost tady píšu, tak se dá můj proces dohledat :D Už na JIPce v den operace se cvičilo. Na pokoji 2x denně + chození a chození. Záleželo na každém, jak to pobere. Někdo se nezvedl z postele kromě chůze s rehabilitační, nanejvýš na toaletu. I jídlo chtěly do postele. I rehabilitace se bohužel liší zařízení od zařízení. Nebyla jsem v nemocnici od porodu, tedy 27 let a pobyt v ní byl pro mne největší noční můra. Operace jsem se nebála, těšila jsem se na úlevu. Poprvé obsazeno, podruhé už mi vyšel nadstandard, což bylo alespoň pro mne skvělé. Vlastní klid, pohodlí, nemusela jsem brát na nikoho ohled, četla jsem si, cvičila, chodila.... I jídlo jsem si mohla vybrat podle sebe, nosila mi ho sestra na pokoj.... Občas se tam u mě zašívaly sestry na pokec. Finančně to nebylo tehdy tak náročné, navíc mám pojistku i na pobyt v nemocnici, tak jsem ji využila. Neboj, to dáš jako každá z nás :-)
22. Září 2022 - 19:28
Eva (anonym)
Pája. O samostatný pokoj jsem se pokoušela,nevyšlo to,takže pokorně vezmu co je a budu se snažit to přežít.Co se týká cvičení budu mít spíš problém, abych to nepřehnala.Na internetu je dost videí po op.kyč.kloubu ,takže to už mám dost nastudované.Do lázní nepojedu nikdy jsem tam nebyla a na starý kolena tam strašit nebudu.Bojím se operace ,ale někdy mám spíš dojem ,že se víc bojím pobytu v nemocnici.Ikdyž jdu na operaci dobrovolně, nutně ji potřebuji,čekám na ni,tak mi připadá,že až tam vejdu a zavřou se za mnou dveře,tak bude všechno mimo mou kontrolu.No nedá se nic dělat ,tak to je a jinak to nebude.
23. Září 2022 - 18:08
Alena (anonym)
Odpověď na Evo, v lednu budu 7 a 6 let
Pájjo, zaujala mě pojistka na pobyt v nemocnici. Teď ke stáru by se to mně i manželovi mohlo hodit (nechci to zakřiknout, takže následují tři poklepy na dřevo). Mám za sebou mnoho pobytů v nemocnici (bez všech výhod) a když jsem svému novému internistovi vysázela do své nové zdravotní karty všechny své operace, tak div nespadl ze židle :-). Teprve při TEP kyčlí jsem si předem požádala o jednolůžkový pokoj, kde jsem si užila soukromí stejně jako ty. Jde mi ale o jinou věc. Týká se to jen výše uvedeného nebo jde i o zdravotní výkony, které se platí a jsou to mnohdy částky nemalé?
23. Září 2022 - 18:41
Pájja (anonym)
Odpověď na Pájjo,
Alenko, mám to jako součást životní pojistky. Denní odškodné za pobyt v nemocnici. Mám tam i denní odškodné po celou dobu léčení úrazu. Pojistku mi dělala kamarádka už před pár lety.
23. Září 2022 - 20:54
Pájja (anonym)
Odpověď na Pájjo,
Na zdravotní výkony to není, bohužel.
23. Září 2022 - 20:56
Alena (anonym)
Odpověď na Na zdravotní výkony to není,
Pájjo, díky za odpověď, v podstatě jsem ani jinou nečekala. Jen jsem si tak říkala, co kdyby. :-)...
23. Září 2022 - 21:51
Eva (anonym)
Marto.Zahrada je také moje velká záliba a radost.M
24. Září 2022 - 13:18
Eva (anonym)
Nějak se mi to předčastně uložilo.CHtěla jsem napsat, že chápu tu bezmoc,když na práci na zahradě není síla.Také jsem měla letos velkou úrodu ovoce.Osypaná broskvon a bláto z přezrálých plodů pod ní. Z ostatním ovocem to samé.Já se ale víc než ovoci věnuji skalničkaření.Mám dost rozsáhlou skalku buduji ji víc než 40 let a mám tam mnoho set druhů rostlin.Ikdyž spíš musím říct měla.Na mnoho míst na ní jsem se nedostala už 3 roky.Bohužel špatnou údržbu odnesou nejdřív ty nejdražší a nejvzácnější kousky.To,že nejsi ještě 7 měsíců po op.na tom dobře mě mrzí.Já půjdu 13.10. na op.a doufám,že na jaře už to snad nějak půjde.Ale to se uvidí.
24. Září 2022 - 14:11
Eva (anonym)
CHtěla bych se zeptat jestli někdo neví o někom komu by měnili jen hlavici kloubu a jamka by zůstala zachovaná.Řekla bych ,že v diskusi o tom nikdo nepsal.Před chvílí jsem o tom něco četla a myslím si že rehabilitace po polovičním zákroku by byla určitě snažší.To bych docela brala.
24. Září 2022 - 14:27
Jana (anonym)
Zdravím všechny. Jsem týden po tep kyčle. Pomalu chodím, snažím se cvičit. Ale mám dojem, že mám tu operovanou nohu o kus delší. Když si stoupnu,tu operovanou nohu nepropnu a i když sedím, tak jen pohledem se zdá delší. Má někdo stejnou zkušenost? Díky
24. Září 2022 - 16:26
Pájja (anonym)
Odpověď na Zdravím všechny.
Jano, když si pročtete diskusi víc do historie, tak toto téma tady bylo dost probírané. Je to celkem častý jev - rozdíl v délce.
26. Září 2022 - 12:17

Stránky

Přidat komentář