13076 komentářů / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Odpověď na Už několikrát jsem se
Alčo, k těm zádům. Po první TEP jsem na tom nebyla nejlépe a na neoperovanou stranu se mi nepodařilo otočit snad 2-3 měsíce. Po druhé operaci jsem to zvládla hned při prvním převazu v nemocnici, což překvapilo nejen mě, ale i lékaře. Mysleli si, že mě v nestřeženém okamžiku přetočil fyzioterapeut (účastnil se ranních vizit), ten si zase myslel, že někdo z lékařů. Ne, já sama, a to tak nějak automaticky a bez jakékoli námahy. Tak prý ať se přetáčím. Mezi koleny jsme měli měkký molitanový hranol. Já už cca 2 roky před první operací kvůli bolestem nebyla schopna ležet jinak než na zádech, tak si dodnes pamatuji tu celkovou - až skoro slastnou úlevu při ležení na boku. Při operaci jsme měli zabandážovanou neoperovanou nohu, pak už nic. Já ale bandážovat musela pak tu operovanou, protože mi otekla. To samé po druhé operaci. Vždy ale jen přes den. Takže opět to naše známé: Všude je to jinak, každý to má jinak, nakonec i u mě dvě stejné operace (druhá 5 měsíců po té první) a pooperační průběh zcela odlišný. Tak se drž a dávej o sobě vědět. Všechny vás zdravím a přeji jen to dobré. P.S. Věrko, dlouho ses neozvala. Je vše ok?
7. Březen 2022 - 19:43
Věra (anonym)
Odpověď na Už několikrát jsem se
Ahoj Alčo, já mám podobné zkušenosti po operaci jako Alena, ale jak říkáme, všude je to jinak. Po první operaci jsem byla vyjukaná, na rehabilitaci jsem nebyla, na berlích jsem chodila dobře. Do první kontroly po šest týdnech jsem se neodvážila přetočit na bok a našlapovat jsem směla jen na 30%. Nohy nám nebandážovali ani v nemocnici, ani doma jsem si je nevázala, ani punčochy jsem neměla, jen jsem si chodila 2x denně na hodinu lehnout - jen natáhnout abych pořád neseděla a neměla nohy dolů. Byl začátek prosince, takže vycházky žádné, jen pak doma po domě a schody, schody na záchod. Mezi koleny mám polštář už dlouho, od kolen až po kotníky. Líp se mi spí. Po reoperaci, tím, jak mi nic nebolelo, jsem se otočila na bok už asi za 3 týdny - nevím přesně, možná dřív, ale v nemocnici ne. Opět našlapování na 30% do šesti týdnů a pak po kontrole na 50% až do tří měsíců a pak 100%. Na nohy mi manžel natahoval bílé operační punčochy, ale v nemocnici nám je nevázali. Jak dlouho jsem je měla už nevím, ale tak max. do šesti týdnů, aby noha neotekla. Jinak - byla jsem na kontrole po kolenu, všechno dobré a nechala jsem se zapsat do pořadníku na výměnu té destičky ve druhém kolenu. Ptala jsem se jak dlouhá je čekací doba na operaci a operatér mi řekl, že by to udělal po prázdinách. Není to tak velká operace jako TEP, ale koleno se musí rozříznout, takže znovu asi rehabilitace na rozhýbání. No uvidím, snad se do toho něco zase nepřimotá. Snažím se trochu chodit na procházky a dělali jsme na zahradě - hrabali jsme lupení od loňska a odváželi na přívěsu na skládku. Dělala jsem záhon kolem keříků, které jsme nasázeli na podzim - jen jsem přivezla a rozhodila 4 kolečka země, natáhly jsme se sousedkou textílii a nasypaly kůru. Je to 14 dní. Všechno bylo dobrý, ale nějak mi teď otekly prsty na rukou a cítím, že i kolena trochu, nevím, co to zase bude. Asi na mě leze jaro. No nic. Tak si užívejte sluníčko a dávejte na sebe pozor :-)
9. Březen 2022 - 11:05
Alča (anonym)
Odpověď na Alčo, ještě jsem se tě
Pajjo, jizvu mám do tvaru obloučku, takové C. S nemocnicí jsem spokojená.
9. Březen 2022 - 12:37
Návštěvník (anonym)
Dobrý den. Mám dotaz. Za pár dní jdu na tep. kyčle a nevím jakou obuv do nemocnice na nácvik chůze. Mohou to být zapínací sandále? Jsem muž a nevím,jak bych obouval normální boty. Díky za radu.
15. Březen 2022 - 2:57
Pájja (anonym)
Odpověď na Dobrý den. Mám dotaz. Za pár
Zapínací sandály určitě nee, alespoň si to myslím, když si představím manipulaci s nimi. Hlavně to ohýbání je hlavní problém. Navíc, někde nohy zavazují, jinde jednu, a někde žádnou, chce to pohodlnou botu. Takže určitě něco ala crocsy, nebo pantofle, na které jsem tady dala odkaz, chodí v nich hromady zdravotníků a i holky tepkařky si je tady oblíbily. Jsou teda "trošku" dražší, na to, že jsou to na pohled "gumáky", ale je to kvalitní zdravotní bota. (odkaz - https://www.zdravotnickepotreby-eshop.cz/category/zdravotni-obuv-peter-legwood/panska-obuv/405). Jsou i panské, k dostání v některých lékárnách nebo sportu. Nedoporučuji kupovat přes internet, upravují se přesně na nohu. Já kdysi myslela, že vezmu zdravotní pantofle s korkovou podrážkou, ale byly tak těžké, že se mi v nich blbě chodilo už před operací.
15. Březen 2022 - 7:06
Návštěvník (anonym)
Když vám je bude někdo zapínat. Jo, a to, že jste muž něco znamená? Třeba jiný druh člověka?
15. Březen 2022 - 11:42
Návštěvník (anonym)
Odpověď na Když vám je bude někdo
To prosím znamená že jsem muž, proto nechci doporučení na obuv dámskou. Chapišto Pišto domýšlivá?
15. Březen 2022 - 14:51
Pišta domýšlivá (anonym)
Odpověď na To prosím znamená že jsem muž
Třeba by stačilo se podepsat. Ono podle jména se většinou pozná, že se jedná o muže (tedy snad).
15. Březen 2022 - 16:15
Alča (anonym)
Já jsem měla Legwoodky, jsou i pro muže. Jsou drahé a pokud nechcete utrácet stačí pohodlné zdravotní pantofle. Ještě na cestu domů bych doporučovala nazouvací polobotky, ne na tkaničky.
15. Březen 2022 - 17:01
Návštěvník (anonym)
Odpověď na Třeba by stačilo se podepsat.
Pišto domýšlivá, myslím že jméno zde má nulovou hodnotu, když si ho člověk může vymyslet. Ale je hezké že jste přijala tu Pištu. Mějte se hezky. Chlap.
15. Březen 2022 - 18:49
Chlap (anonym)
Odpověď na Já jsem měla Legwoodky, jsou
Alčo, děkuji vám za radu a poprosil bych ještě o jednu, jak si navlékat ponožku na tu nožku. Díky a pá.
15. Březen 2022 - 19:02
Věra (anonym)
Odpověď na Pišto domýšlivá, myslím že
Cha, cha, je vidět, že jsem se trefila :-) Tak CHLAPE, aby jsi vyšel z omylu, tady píšeme pod svými jmény, jedině ten, kdo chce dělat vlny, píše anonymně. A protože netuším co je podle tebe Pišta, tak jsem to použila :-) :-) Už tedy vidím, že jsem měla pravdu. Zase sem někdo hodil vidle, děvčata. Jinak hezký den všem.
16. Březen 2022 - 7:38
Chlap (anonym)
Věro Pišto , jak chcete dokázat, že Věra je vaše pravé jméno? Já vím jak: nijak. Bylo by vám líp, kdybych se nazval Béda? Mohu tedy být Béda. Nebo mi vyberte jméno sama. Vaše pravda je jak pravda Putinova , možná jste paní Putková Pišta. Mimochodem Pišta je postavička z jedné kreslené pohádky, což nemůžete kvůli nízkému věku pamatovat. Vidle tady rozhazujete vy. Já se pouze slušně zeptal na obuv a za radu jsem slušně poděkoval.O co vám jde? Žárlíte snad na tuhle skupinku?
16. Březen 2022 - 12:50
Chlap (anonym)
Věro Pišto , jak chcete dokázat, že Věra je vaše pravé jméno? Já vím jak: nijak. Bylo by vám líp, kdybych se nazval Béda? Mohu tedy být Béda. Nebo mi vyberte jméno sama. Vaše pravda je jak pravda Putinova , možná jste paní Putková Pišta. Mimochodem Pišta je postavička z jedné kreslené pohádky, což nemůžete kvůli nízkému věku pamatovat. Vidle tady rozhazujete vy. Já se pouze slušně zeptal na obuv a za radu jsem slušně poděkoval.O co vám jde? Žárlíte snad na tuhle skupinku?
16. Březen 2022 - 12:53
Pájja (anonym)
Odpověď na Věro Pišto , jak chcete
Chlape, já vám slušně odpověděla jako první a poděkování jsem se nedočkala.
16. Březen 2022 - 13:11
Alena (anonym)
Děvčata, kašlete na "chlapa", je to ten samej, co tu otravoval nedávno. Všem přeji hezký den :)
16. Březen 2022 - 15:41
Chlap (anonym)
Odpověď na Chlape, já vám slušně
Jejda paní Pájo, to se tedy omlouvám děkuji dodatečně.
16. Březen 2022 - 17:34
Chlap (anonym)
Odpověď na Děvčata, kašlete na "chlapa",
Pane bože čím jsem si to zasloužil? Vysvětlí mi to někdo?
16. Březen 2022 - 17:37
Alča (anonym)
PROSÍM buďme na sebe hodní, jinak se to tu zvrhne k nepříjemné diskusi. Pro pána, který si dal přezdívku chlap. Ponožku jsem sama nenavlékla, naštěstí jsem na to měla muže. Jde to prý pomocí ručníku, ale to jsem nedokázala, asi jsem nešikovná. Zdravím
19. Březen 2022 - 18:37
Aja (anonym)
Na navliekanie ponožiek dostanete kúpiť v zdravotníckych potrebách pomôcku "navlekač ponožiek". Aja
19. Březen 2022 - 20:21
Pájja (anonym)
Já měla na ponožky něco takového, před lety za vyšší cenu. Dá se najít plno výrobků za různé ceny. https://www.nejlepsi-darecky.cz/navlekac-ponozek?gclid=CjwKCAjw_tWRBhAwEiwALxFPoaWhBTDMkB-_GypRdHoYFYhXvf10NMQzm0WG8EtHcVT4HzwBWa4VdBoCGPwQAvD_BwE
19. Březen 2022 - 21:03
Tana (anonym)
Já navlékala ponožku pomocí berli. Nic jsem nekupovala. Musí to být ty nízké ponožky, ke kotníkům. Dala jsem k sobě obě berle obráceně, guma nahoru a na ně navlikla ponožku. Otočila, roztáhla berle a tím vstup do ponožky a vsunula nohu. Totéž druhá noha.
1. Duben 2022 - 16:24
Chlap (anonym)
Zdravím. Díky za rady, pořídil jsem ten navlékač. S těmi berlemi je to zvláštní ale představit si to dovedu. Dnes jsem dokončil předoperační maraton a za deset dní nastupuji na operaci Jo a ty botičky krosky mám z tržnice za 150.
1. Duben 2022 - 20:30
Pájja (anonym)
Odpověď na Já navlékala ponožku pomocí
Táňo, já bohužel ponožku nenatáhla už asi víc než rok před první operací. Oblíkala jsem s ním i punčocháče. Ne vždy byl doma manžel, aby mi pomohl. To jsem se pak kroutila jako hadí žena, protože rozsah v kyčlích byl už hodně omezený. Z tohoto důvodu jsem vyřadila i boty s tkaničkami, zavázat si ji případně na ulici, nemyslitelné. Boty na zip, když nebyl manžel doma, tak jsem zvonila na sousedy, pravou jsem ke konci už nedávala vůbec. Ten nazouvák jsme koupili i taťkovi, měl problém s plotýnkou, vyzkoušel u nás a pak si ho pochvaloval. Po operacích jsem ho mohla schovat, kompresky natahoval manžel, po šesti týdnech jsem je odložila a ponožky už nebyl problém sama se ohnout. Ale pomocník je to skvělý, pro starší lidi ideál.
2. Duben 2022 - 8:43
Pájja (anonym)
Odpověď na Zdravím. Díky za rady,
Tak ať vše dopadne na 100% a dejte vědět, jak jste to zvládl.
2. Duben 2022 - 8:44
Chlap (anonym)
Děkuji, určitě se ozvu když to přežiju. Stále se nemohu rozhodnout, zda jít do lázni, nebo to rozchodit svépomocí. Po první kyčli jsem v lázních nebyl a v pohodě. Je to ale 15 let, tak nevím.
2. Duben 2022 - 12:27
Návštěvník (anonym)
V lázních jsou jen stařeny.
9. Duben 2022 - 6:05
Chlap (anonym)
Přeji hezký den. Píšu dnes z nemocnice, zítra operace. Chtěl jsem jen pozdravovat dobré lidičky, popřát zdravíčko a slíbit že jakmile to půjde, oznámím výsledky. Ahojte.
11. Duben 2022 - 15:42
Alča (anonym)
Odpověď na Přeji hezký den. Píšu dnes z
Přeji úspěšnou operaci a lázně špatné nejsou. Jsem teď v Lázních Bělohrad a je tu k mému překvapení hodně mladých lidí.
13. Duben 2022 - 9:14
Pájja (anonym)
Odpověď na Přeji hezký den. Píšu dnes z
Určitě už děláte první kroky, tak ať vám to šlape čím dál tím lépe.
14. Duben 2022 - 7:39

Stránky

Přidat komentář