11790 komentářů / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Věra (anonym)
Odpověď na Pěkný večer spolubojovníci,
Ano, Bronislavo, je to přesně tak, jak píše Pájja a Aja. Staré známé, všujde je to jinak. Já jsem měla vysoké berle do kontroly po šesti týdnech a pak jsem mohla na francouzské. Ale s vysokými berlemi jsem si mohla i něco poponést, zato s fr. holemi už nic. A pořád padaly. Dokonce mi jednou spadla dvakrát po sobě hranou na nehet na palci až mi slezl. Svině klouzavý byl běžný výraz. Ale jsem ráda, že je mám. Zase mi budou sloužit týden do kontroly. Nástavec na WC mám od operace kolena (vloni jsem si jej měnila) a ještě mám na WC namontované područky, abych se lépe zvedala. Tak hezky nazbroj, ať máš všechno, co budeš potřebovat, pohromadě.
15. Leden 2020 - 22:43
Vlastik (anonym)
Odpověď na Ahoj Ajo, moc mi připomínáš
Takže taky mate i koleno po vyměně a taky zlobi,,jak jsem psal výše já mám po reoperacici stálé problémy a bolesti,ještě že kyčle jsou dobré, ale boli hodně taky bederka, takže jsem jako kulhající stařík...je to na nic takej život v pořád bolestech
16. Leden 2020 - 9:17
Vlastik (anonym)
Odpověď na Ahoj Ajo, moc mi připomínáš
Takže taky mate i koleno po vyměně a taky zlobi,,jak jsem psal výše já mám po reoperacici stálé problémy a bolesti,ještě že kyčle jsou dobré, ale boli hodně taky bederka, takže jsem jako kulhající stařík...je to na nic takej život v pořád bolestech
16. Leden 2020 - 9:18
Aja (anonym)
Odpověď na Ajo, mě čeká operace obou
Ďakujem Věro za povzbudenie. Keď tu toto všetko čítam tak si mýslím, že som na tom ešte dobre. Ja tiež rozmýšľam či to už nejako nevydržím, ale taký zvyšok žitia to nieje bohvie čo. Ten tvoj ortopéd je pomerne "vtipný." Sále cvičím každé ráno 30 min. S chodením je to horšie, lebo druhá noha už po 500 m.začne bolieť. Tie teplé obklady výskúšam keď nepomôžu vybavím si rehabilitáciu. Jáááj, keď sa mi už ani po tých lekároch nechce chodiť. Všetkých zdravím.
16. Leden 2020 - 10:04
Lenka (anonym)
Dobrý den, chci se zeptat jestli tady není někdo kdobyl na TEP kyčle v Brně ve Vojenské nemocnici? děkuji :)
17. Leden 2020 - 9:52
Eva1 (anonym)
Vážení majitelé TEP kyčle,vážení čekatelé na TEP kyčle. Všechny Vás zdravím,jsem zatím čekatelka..V mých 63 letech se s tím dost těžko vyrovnávám.Je zde příspěvek mladého muže policisty,který také čeká na TEP,tak bych ho chtěla ujistit že má jiné podmínky jako My starší,senioři,at nevychází z příspěvků zde..Mladý organismus se vyrovná s touto operací hravě,a přeji mu-Vám pane, at se daří, věřím že nebudete po několika měsících vědět, že jste byl na operaci..Napište sem. Já stále řeším kde na operaci ,mám zájem o miniinvazivní operaci-prodělal NĚKDO????děkuji za odpověd...Eva
20. Leden 2020 - 6:10
Eva1 (anonym)
Pane Jirko-ted jsem přečetla Váš příspěvek-nevím -nechci Vás strašit-ale když střílí do nohy,to měl náš syn,jednalo se o posunutou ploténku ve spodní části páteře..Prodělal operaci,nyní v pohodě.. Vzhledem k Vašemu mládí bych trvala na vyšetření magnetické rezonanci.Pokud přetrvávají potíže..Jste mladý a toto bych si vydupala.!!!.Přeju Vám at jste v pořádku,protože máme tři syny a mladí lidé by takovéto trable neměli zažívat to trpím s nimi......Zdraví Vás Eva
20. Leden 2020 - 6:20
Eva1 (anonym)
Tak jsem pozdě zaregistrovala že dnes 20ledna jdete pane Jirko na operaci..Držím palce Vám mladochovi všechny palce!!!!!!!
20. Leden 2020 - 13:39
Eva1 (anonym)
Odpověď na Zdravím. Je mi 30 let a 20.1.
Mé odpovědi dole na této stránce
20. Leden 2020 - 13:41
Věra (anonym)
Odpověď na Pane Jirko-ted jsem přečetla
Evo, myslím, že rozhodující je rentgen kyčle. Kdyby to nebylo na operaci, tak by ji ortopéd nenavrhl. Já jsem měla bolesti před TEP kyčle jedině vzadu v zadku, ne ve slabině. Sestřička mi psala žádanku na rentgen (chtěla jsem kyčel) a říkala - to bude od páteře, to by jinak bolelo v třísle. Bylo to na TEP bez diskuze. Takže to je zase moje zkušenost.
20. Leden 2020 - 14:27
Věra (anonym)
Odpověď na Vážení majitelé TEP kyčle
K té miniinvazivní operaci - tam hodně záleží také na stavu kloubu a postavení kloubu. Nemyslím, že by sis mohla vybrat. Rozhoduje operatér. Ptej se v nemocnici, kam půjdeš na TEP.
20. Leden 2020 - 14:36
Eva1 (anonym)
Odpověď na K té miniinvazivní operaci -
Věro moc děkuji za odpověd...Máte jistě pravdu mne bolí jakoby nahýždi a méně i v třísle...no je pravda že vidělo více lékařů můj rentgensnímek a operace nutná hezký den..Eva
20. Leden 2020 - 16:09
Aja (anonym)
Odpověď na K té miniinvazivní operaci -
Mám ten istý názor ako Věra. Myslím si, že miniinvazívna operácia nemá za sebou toľko skúseností, aby sa dalo povedať, že je lepšia. Je tam rozdiel vo veľkosti rezu a k tomu sa musia určite prispôsobiť aj ostatné techniky operácie. Ešte aj teraz sú krajiny ktoré preferujú viac cementované TEP iné už používajú necementované. Záleží ozaj na posúdení operatéra o vhodnosti techniky a hlavne v čom sa on cíti "doma", netreba to znásilnovať. Chlapec to už má asi za sebou, tak nech to všetko dobre znáša. Prejde pár mesiacov a už bude len spomínať. Zdravím všetkych. Aja
20. Leden 2020 - 16:18
Pájja (anonym)
Evo, miniinvazivní operace nejsou vhodné pro každého. Není to klasická výměna kloubu, spíše obroušení chrupavky, odstranění tkáně, potažené hlavice kloubu tenkým kovovým plátem, vhodné hlavně u aktivních sportovců, mladých a štíhlých lidí. Rozhodující je stav kloubu. Tuto operaci měl i Gott, dělali mu ji v Německu. Jak píšou holky výš, vždy to záleží na operatérovi. Já se třeba ptala, co mi tam dá a řekl, že to nejlepší, co je v mém stavu možné dostat. Teď při kontrole jsem se ptala, co tam vlastně mám, protože z propouštěcí zprávy to nešlo vyčíst. Pravá před 4 lety prý byla zkrácená, to mi strašně vadilo, kachnění, brrrr. Chrupavka v háji, musel použít ocelovou kouli, titanový dřík, vše potažené kvůli pevnosti speciální vrstvou nějakého kovu. Bál se, že keramika mi při mém zatím aktivním stylu života praskne. Levá noha o rok později vyfasovala keramiku. On věděl, že moje největší přání je chodit bez bolesti a hlavně mít obě nohy zase stejně dlouhé. Klepu, povedlo se. Dopiju kafe a pádím na 8h do fitka :D
21. Leden 2020 - 7:19
Aja (anonym)
Odpověď na Evo, miniinvazivní operace
Pájja, tú skrátenú pred štyrmi rokmi si mala pri operácii, alebo ju operáciou zrovnávali.
21. Leden 2020 - 17:03
Bronislava (anonym)
Děvčata tak jsem myslela, že mám vše zmáknuté a dnes mám dojem, že se o mě pokouší chřipka, mám do operace ještě 14dní, tak doufám že se stihnu dát dohromady. Řešil jste někdo podobný problém?
21. Leden 2020 - 19:33
Tamara (anonym)
Odpověď na Děvčata tak jsem myslela, že
Řešili spolu se známým, jeho lékařka ač normálně se chřipka antibiotiky neřeší mu napsala širokospektrá a operaci podstoupil a vše bylo ok.
22. Leden 2020 - 6:46
Eva1 (anonym)
Děvčata -všechny Vás zdravím. Pájo díky za info, ano K.Gott měl v Německu operaci a pak v médiích proběhlo že mu to v Česku museli opravovat..Jinak Pájo díky za Tvoje poznatky .Já v tom ted lítám a vidím občas katastrofické scénáře mé TEP operace...Jsem akční ,zvyklá běhat,zvládat dům malovat,zahradu,hostiny pro mou velkou rodinu,cestování s manželem za hranice kde trochu bydlím..A na podzim začaly potíže s chůzí .Noha kde mám poškozený kyčelní kloub je najednou delší,dávám si do boty zdravé nohy podpatěnky i až třícentimetrové..No nebudu se rozepisovat-Pájo tak asi se zajímat o to aby mi dali hlavici trvanlivější,jak píšeš,že?Já mám posilku doma,rotoped,běžecký pás,cvičím SM systém,Mojžíšovou.plavu...Bojuji s potížemi páteře,nejsem pasivní .Syn mi pořídil autotrakční lehátko firmy Dolejší,úžasně protáhne ..Jsem typ co nezná že něco nejde ,jsem disciplinovaná,dokázala jsem výrazně zhubnout,držet si váhu..Ale ted operace mi straší nemohu až tak ovlivnit a mít ve svých rukách.Závislost na lékařích,děsí..Děkuji za podporu a držím všem palce ,jste pro mne důležité..Eva
22. Leden 2020 - 7:51
Pájja (anonym)
Odpověď na Pájja, tú skrátenú pred
Ajo, pravá noha se mi zkrátila během postupující artrózy úbytkem chrupavky asi o 1 cm. Nosila jsem podpatěnku. Při operaci mi ji prodloužil, takže potom byla zase delší než levá. Přehodila jsem podpatěnku :D Operarér mi to vysvětlil. Věděl, že za rok (nabízel už za 3/4, já nechtěla) jdu s levou ( taky úbytek chrupavky) a prý zkrátit nohu je větší problém, než ji prodloužit. Tak potom levou dorovnali do stejné délky. Poznala jsem rozdíly okamžitě při prvním postavení. Bohužel odnaučit se kachnit byl boj s vlastní hlavou. I dnes se přistihnu, že když se postavím, mám tendenci být zase kachnou.
22. Leden 2020 - 8:11
Pájja (anonym)
Odpověď na Děvčata -všechny Vás zdravím.
Evo1, já za roky před a po operaci pořád hledám nové informace, pročítala jsem diplomky o operacích i rehabilitaci, viděla videa operace, ale finální rozhodnutí jsem ponechala na doktora. Jsou desítky náhrad, jen doktor umí určit, která je vhodná, pro toho kterého pacienta. Cvičila jsem vždy až do operace, rotoped můj největší přítel. Jsem aktivní, rotoped, steper, balón, gumy, vše mám doma roky + fitko, bazén. Po operaci se držím rad, neběhám, chodím svižně. Neskáču, nedřepuji, neplavu prsa. Prvně jsem se hlídala víc, ale postupem doby povoluju, chce to čas, nic neuspěchat. Já se operace nebála, to víc pobytu v nemocnici. Kromě porodnice v 89 jsem tam nebyla a 12 dní byl větší stres než operace. Jsem věděla že musím, že musím cvičit a lenost stranou. Měla jsem velké štěstí, že záda mám v pořádku, nikdy problémy a jsem zvyklá spát hlavně na zádech. A mnoho praktických rad mi dala tato diskuse, proto sem pořád chodím číst. Držím palce!
22. Leden 2020 - 8:22
Pájja (anonym)
Odpověď na Děvčata tak jsem myslela, že
Bronislavo, řešila jsem to při první operaci. Tehdy ještě neměli přístroj na vracení krve, šla jsem na autotransfúzi. Bohužel, začínající zánět v těle (viróza). Přímo na hematologii mi doktorka poradila echinacea tinkturu, prý ať si ji nasadím dvojnásobnou dávku. Zabralo. Od té doby ji užívám přes zimu preventivně a žádné nachlazení. Obvoďáka mám naprd, se divil, co po něm chci přeléčit. Ale každý jsme jiný.
22. Leden 2020 - 8:35
Bronislava (anonym)
Odpověď na Řešili spolu se známým, jeho
Děkuji, nerada bych o již stanovený termín přišla, hlavně kvůli navazujícímu termínu rehab. ústavu
22. Leden 2020 - 8:41
Věra (anonym)
Odpověď na Děvčata -všechny Vás zdravím.
Evo, to je docela zvláštní, že máš špatnou nohu delší. Ptala jsi se proč? Já jsem měla, stejně jako Pájja, pokaždé tu operovanou nohu kratší. Poprvé se mi rozpadal kloub a hlavice se propadala do jamky - to jsem ji měla o 1 cm kratší a před reoperací o 2 cm - zapadal dřík do stehenní kosti. Po první operaci jsem měla nohu s TEP naopak o 1 cm delší - srovnalo se to v pánvi, takže jsem nekulhala, nosila jsem taky v botě podpatěnky, ale později jsem měla jeden bok výš. Po reoperaci mi nohy srovnali, takže jsem měla stejně dlouhé. Jak píše Pájja, poznala jsem to už když jsem si poprvé stoupla. Operatér mi to před operací slíbil, byla jsem moc ráda, že se to povedlo. Pánev se časem zase srovnala. Možná i tím mám ty probléby s bederkou. Operaci opravdu neovlivníš, tak věř, že to dopadne dobře a budeš chodit bez bolestí a děla to, co jsi byla zvyklá - v mezích možnosti.
22. Leden 2020 - 17:44
Eva (anonym)
Pajjo ,Věrko moc Vám děkuji za odpovědi,za rady osobní zkušenosti. .Věrko i ortoped říkal že logicky bývá kratší noha s poškozeným kyčlem.Ale mne se ta noha se zdravým (zatím)kyčelním kloubem vybočuje ,jde do X..A tím pádem je kratší..A až poslední rok ..A ta delší se začala poškozovat..Těch deformací je stále více .Už se to nesrovná..Umět přijmout fakt je třeba.Vaše poznatky zklidní a zbavují strachu .A jak píšeš Pájjo vše je v hlavě!Trvá než se to zpracuje tam zpracuje ..Broni at tvé chřipkové příznaky odezní a máš vše podle plánu....Hezký den všem kdo sem zavítáte...Eva z Tábora
23. Leden 2020 - 7:21
Věra (anonym)
Odpověď na Pajjo ,Věrko moc Vám děkuji
Evo, to co píšeš znamená, že ti jde koleno do x. A je to koleno, které budeš potřebovat po TEP kyčle opravdu hodně. Připrav si tedy všechny podsedáky a židle s područkami, ať kolenu ulehčíš. Nechci tě strašit, ale já jsem to měla podobně - jen koleno bylo takové křivé na všechny strany - a operaci kyčle nepřežilo. Teď mi odchází druhé a jsem už vážně rozhodnutá, že se objednám k operatérovi a domluvím si termín. Jo, Pájjo, už to hlava pobrala, že tohle nikam nepovede.
26. Leden 2020 - 14:49
Eva1 (anonym)
Odpověď na Evo, to co píšeš znamená, že
Věrko koleno u zdravé (zatím )nohy mi jde od těla noha ,do x,ta pravá noha k TEP je delší o 3 cm,jde mi z toho hlava kolem.Jak píše Pájja ,bude to na operatérovi...A na štěstí..Opatřuji si podsedáky ,trénuji chůzi o berlích které jsem dopředu vyfasovala,.Opatřili jsme si na WC WCmísu pro invalidy-vyšší 50cm a k němu spršku tuto- Bidetová sprška Grohe Grohe 26358000..Mám sice v koupelně bidet, ale už nyní na něj sednu málo ,protože je nízký.A hygienu po použití WC považuji za nezbytnou.. Pájjo přečetla jsem si Tvůj typ na obuv Peter Legwood Dolphin Bianco,díky .Půjdu u nás do zdravotních potřeb a opatřím..Potřebuji obuv na snadné nazouvání po operaci... Boty to je to co už roky řeším,mám dělané i vložky na míru..Ale z obuvi kupuji obuv gabor rollingsoft .Jsou dražší,dají se koupit všechny verze-tenisky ,pantofle,baleríny..Jsou měkké a první boty co mne vyhovují na chůzi...Děvčata a páni ,mějte se co nejvíce pohodově..Pa ,Eva 1
27. Leden 2020 - 8:00
Pájja (anonym)
Odpověď na Věrko koleno u zdravé (zatím
Evo1, jen malá rada k těm botám. Jsou opravdu perfektní, nedám na ně dopustit, připrav se, že tě první dny mohou rozbolet svaly někde na noze, to je následek špatné chůze. Určitě si vezmi při nákupu sebou silnější ponožku, aby ti boty "nafoukali" na širší nohu, kterou asi i díky obvazům budeš mít. Potom můžeš kdykoli tam přijít a oni ti vždy boty upraví přesně na nohu, tak jak bude potřeba. Takto to funguje u nás a prý je to servis, který musí prodejci této značky provádět. Mám je 1 3/4 roku, nosím je minimálně půl dne a víc, jsou pořád ve skvělém stavu. Mimochodem, hodně je doporučují i pro ty, co trpí haluxy, teplem botu upraví přesně na každou deformaci.
28. Leden 2020 - 8:13
Petr Hrachovina (anonym)
Odpověď na Moji babičku po velkých
V 45 letech jsem podstoupil TEP kyčle, strach je na místě, hrozná bolest
28. Leden 2020 - 16:35
Bronislava (anonym)
Děvčata i chlapci, tak příští týden jdu na to. Je zde někdo s podobným termínem ať si můžeme dodávat navzájem odvahu?
28. Leden 2020 - 19:36
Pájja (anonym)
Odpověď na V 45 letech jsem podstoupil
Petře, můžete napsat, jaká hrozná bolest? Kdy? Já (50) mám za sebou oba klouby, nikdy mě po operaci nic nebolelo. První dny tlumí opiáty a potom prášky nebo injekce od bolesti. Můj lékař a zároveň i operatér mi říkal, ať si nehraji na hrdinu, při náznaku bolesti doma okamžitě prášek, dostala jsem recept rovnou při propouštění. Tvrdil, že nejhorší je nechat bolest rozjet, pak se musí často tlumit opět opiáty. Při prvním kloubu jsem asi týden brala Novalgin, spíše dál ho polykala zvyklá z nemocnice ho vždy ráno nafasovat. Při druhé noze asi 2x Ibalgin, nic doma nebolelo. Každý jsme jiný, dokonce v nemocnici přišel doktor z ambulance bolesti, zjišťoval, jak moc mám bolesti - vůbec. Zbytečně bych ostatní nestrašila, je to náročný zásah do těla, ale když se povede, tak ta úleva od bolesti z vlastního nemocného kloubu je obrovská. Já se na druhou kyčel vyloženě těšila :D
29. Leden 2020 - 12:53

Stránky

Přidat komentář