11725 komentářů / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Bronislava (anonym)
Odpověď na Vážení přátelé, příští týden
Já čekala rok, v únoru jdu
1. Leden 2020 - 19:41
Návštěvník (anonym)
Odpověď na Já čekala rok, v únoru jdu
Jsem objednána od srpna a 1. TEP mi budou dělat v dubnu. To mi bude 50. Mám vrozenou oboustrannou luxaci, do 1 roku jsem měla strojek. Já se zatím těším, jen aby mě už ty moje nožky tak nebolely. Ale čím víc se zákrok bude blížit, budu mít strach také. Bronislavo nebojte, určitě to bude v pořádku
2. Leden 2020 - 16:16
Naďa (anonym)
Odpověď na Já jdu 5.2. ale strach teda
Já měla hrozný strach, přečetla jsem celou tuhle stránku a myslela si, že to je konec: žít s uřezanýma kostma... Teď si žiju úplně normálně a bez bolesti :-). Tak držím palce všem, co vás to čeká! A svěřte se dobrým rukám!!!
2. Leden 2020 - 19:13
Anna (anonym)
Dobrý den všem. Tak já mam před 5 lety/55/ let po TEP levé kyčle. Za dva roky TEP pravého kolene a nyní musím na reoperaci kolene,nějak se mne to uvolnilo a do toho mne hodně boli pravá kyčel, kde je již artróza 3.Strašně se bojim nyní reoperace,je to pry složitější a delší čas hojeni s malou pravděpodobnosti, že bude dobře.I když mne to koleno celé tři roky pobolívalo a ušla sem jen bez bolesti cca 100m.Takže v šedesati již třeti operace kloubu a co bude dál?Co když koleno zas vydrži jen 2-3 roky?a nebo kyčel? Pry kyčel se může víckrát reoperovat,ale s koleny že je to horši.Takže jsem čerstvá důchodkyně s takovym omezením a to jsem se těšila co vše v důchodu podniknu.Klouby mne do 50let vůbec nebolely,jim zdravě,mam jen mirnou nadváhu,cvičim a tak jsem dopadla.
3. Leden 2020 - 9:21
Bronislava (anonym)
Odpověď na Jsem objednána od srpna a 1.
Tak to máme podobné trable, taky mám vrozenou luxaci kyčelního kloubu na levé straně, již mám za sebou jednu operaci kyčle ve 4letech,ale nebyla to TEP, jsem moc ráda za tyto stránky, dá se zde najít plno potřebných rád. Dnes jsem si zamluvila jednolůžkový pokoj v rehabilitačním ústavu, budu tam přeložena přímo z nemocnice, tak aspoň nějaké plus v tom mém strachu.
3. Leden 2020 - 18:19
Monika (anonym)
Odpověď na Tak to máme podobné trable,
Trable zvládneme a budeme se těšit na léto. Diskuzi jsem přečetla celou a všem, kdo sem přispívali jsem vděčná, že se dokázali podělit o své zkušenosti. Také mám zamluvenou následnou rehabilitaci, je na 21 dní, z ortopedie mě převezou na rehabilitační oddělení přímo v nemocnici.
3. Leden 2020 - 20:56
Eva (anonym)
Odpověď na Trable zvládneme a budeme se
Držím Vám palce děvčata.Tep kyčle mám naplánovanou na květen,bojím se ..Při chůzi venku mi bolí,v noci ne ..Ale holt není jiná možnost...
5. Leden 2020 - 5:10
Monika (anonym)
Odpověď na Držím Vám palce děvčata.Tep
Také držím palce. Nohy mě bolí už celé, usnout bývá problém, je neděle a jsem od 4 vzhůru - nožky mě nenechají spát, snad nejhorší je stát někde na místě. Ještě v listopadu jsem měla světlé chvilky a říkala si, že na tep ještě nepůjdu. Bohužel se mi bolesti rychle zhoršují.
5. Leden 2020 - 6:13
Tamara (anonym)
Děvčata nebojte, bude opravdu líp. Cvičila jsem sama doma a po 3 měsících jsem byla v lázních. Blíží se 6 měsíců po reoperaci, každý den se stále něco lepší.
5. Leden 2020 - 11:48
Jirka (anonym)
Zdravím. Je mi 30 let a 20.1. jdu na TEP kyčelního kloubu,mám koxartrózu. Začalo mě jakoby píchat v noze,postupně to šlo dolů. Teď je to jak kdy,někdy ráno vstanu,rozchodím se a prijdu si úplně v pohodě,jako bych na žádnou operaci nemusel. Jindy zase obrovský bolesti,střílí to do celý nohy a není to nic příjemného. Dokud mě to nezacalo bolet,tak jsem sportoval(fotbal,běh,florbal,tenis...) Dělám u policie,takže každý rok děláme fyzické testy. Už nikdy nebudu moci dělat zmiňované sporty? A práci si taky budu muset asi najít jinou. Moc děkuji za odpovědi.
6. Leden 2020 - 0:50
Bronislava (anonym)
Přemýšlím že si koupím na podporu hojení Wobenzyn , užíval jste někdo a byl nějaký výsledek nebo je to zase jen reklamní trik ? Děkuji
7. Leden 2020 - 8:25
Bronislava (anonym)
Odpověď na Zdravím. Je mi 30 let a 20.1.
Tak vám budu Jirko 20. držet palce, já jdu 6.2. Z toho co mám málo naštudováno si myslím že asi u policie to dál nepůjde, už jenom proto že TEPka se má šetřit, aby déle vydržela, ale hlavní slovo bude mít lékař, to je jasný.
7. Leden 2020 - 8:31
Pájja (anonym)
Odpověď na Přemýšlím že si koupím na
Wobenzyn neuškodí, ale že by výrazně pomohl? Užíval ho známý a hojil se stejně jako já. Brala jsem hned v nemocnici Aescin Teva, poradila nám ho vrchní, je proti otoku a modřinám. Modřinu jsem neměla, ale noha splaskla rychle. Ale pomohly tablety? Nebo celodenní povinné ledování? To si neodvážím tvrdit. Ještě z vlastními klouby mi doktor řekl, že bohužel nevidí rozdíl mezi pacienty užívající doplňky a mezi těmi, co nic neberou. Včetně různých lamp atd. Dočasná úleva je po injekcích.
7. Leden 2020 - 8:35
Pájja (anonym)
Mám za sebou kontrolu po dvou letech, pravá 4 roky, levá 3 od operace. Strašně to letí, přijde mi to jako nedávno, co jsem tu lapala informace. Vše v pořádku, dokonce žasl, jak úžasný rozsah v kyčlích mám. To potěšilo. Občasné bolesti, hlavně u změny počasí, tak to je prý tím, že tělo cítí cizí předmět. Poctivě jezdím na rotopedu a hlavně chodím a chodím, občas bazén. Doufám, že to vydrží i další roky. Operaci jsem měla v 50 a druhou rok po ní. Obě bez rehabilitace, bez lázní, vše jsem rozhýbala sama, doktor mi to schvaloval. Ale to je individuální, já nerada kolektivní zařízení, tak jsem musela makat sama :D Všem, co to mají před sebou, nebojte se, úleva je ohromná. Já pomalu ke konci neušla 500 m do obchodu a dnes klidně 15 km na jeden zátah. Zdravím všechny stálé i nové diskutéry v novém roce a přeju všem: " Ať nám to běhá!"
7. Leden 2020 - 8:44
Tamara (anonym)
Wobenzym je registrovaný lék, alespon mne výrazně pomohl. Má dvě nevýhody, aby fungoval musí se polykat nalačno a v dávce 3 x denně 5-10 tbl, a pak cena.....
7. Leden 2020 - 16:57
Monika (anonym)
Také Vás zdravím Jirko, i já jsem čekatelkou na tep, ale až v dubnu. Kvůli vrozené vadě mám omezené možnosti sportu i zaměstnání, vlastně jsem se musela přizpůsobit, i když nerada. Jste ještě mladý a jistě adekvátní sport najdete. Jen je potřeba neskákat, nepadat a samozřejmě ještě nějaká omezení, která Vám řekne jen Váš operatér, ten ví co si můžete dovolit. Držím Vám palce, ať Vám operace dobře dopadne.
7. Leden 2020 - 19:37
Vlastik (anonym)
Odpověď na Dobrý den všem. Tak já mam
Tak jsem tady se octl a čtu a čtu příspěvky co se tady píše. A každý to má nějaké, vesměs čtu, že ste v pořádku, to jste štastní lidé.Vy ,Anno,koukám máte problemy i s koleny tak jak já.Já měl nejdřiv kolena obě dvě,obě se nepovedly,takže obě pak reoperace to vše v průběhu 6 let. nyní stále nejsou dobrá,bolí, nejde moc ohnout a stálé mne v tom píchá,ale s tím prý se už nedá nic dělat.Kyčle šli na řadu potom,obě dvě v rozmezi 1 a půl roku a ty jsou v pořádku,kdyby tak byly i ty kolena,to bych byl štastný člověk.
7. Leden 2020 - 19:56
Pájja (anonym)
Jirko, znám vojáka, který to měl podobně jako vy. Velmi aktivní sportovec a tvrdým výcvikem k tomu. Po operaci zpět ve službě, absolvoval další vojenskou misi, je spokojený. Je mu teda lehce přes 40.
8. Leden 2020 - 7:56
Bronislava (anonym)
Tak jsem dnes absolvovala první předoperační kolečko a překvapilo mě (mile) že je zrušena autotransfuze. Budu ale ráda až už to bude za mnou. Taky si mám nechat napsat berle, ale nemám nástavec na WC, tak nevím jestli je to nutné. Co myslíte
9. Leden 2020 - 20:27
Tamara (anonym)
Nastavec na WC bohužel od 1.7. ZP nehradí, ale musim se přiznat, že ho používám i ted 6 měsíců po operaci, mám dlouhé nohy a obzvlášt v lázních byli nápadně nízké WCmísy, na požádání nám je pokojská zapůjčila. Francouzské hole jsou nutnost.
9. Leden 2020 - 21:00
Pájja (anonym)
Odpověď na Tak jsem dnes absolvovala
Bez nástavce na WC si to neumím představit a to máme mísu pověšenou výše, při rekonstrukci už jsem věděla o operaci. I tak jsem 8 cm potřebovala. Běžně je 12-15 cm. Jeho cena zase tak vysoká není. Stačí ten bez poklopu, tenkrát neměli ten na předpis, tak jsem asi dvě stovky doplácela, že je z lepšího plastu. Berle mi napsal rovnou ortoped. Před první operaci, neznalá poměrů, jsem chodila s těmi erárními. Bolest rukou, klapání, děs. Před druhou jsem si sama koupila odlehčené, protiskluzové, vyměkčené držadla, paráda. Stály asi 600, ale komfort nesrovnatelný.
10. Leden 2020 - 8:29
Pájja (anonym)
Odpověď na Bez nástavce na WC si to
Oprava - ne před první operací, to jsem berle vůbec nepoužívala, ale PO první operaci :-)
10. Leden 2020 - 8:31
Aja (anonym)
Zdravím všetkých diskutujúcich. Všetci ste tu ešte pomerne mladí. Ja mám 72 rokov, ale fyzicky v dobrom stave. Ako roky pribúdali tak v 68r.sam začala mať problémy. Nezúfala som a a začala som ešte viac chodiť a stále som si hovorila že ja to musím rozchodiť. Nerozchodila. Koxatróza 4.st na obidvoch stranách. Tak som si našla túto diskusiu a čítala a čítam stále. Na operácii som bola v máji 2019, druhá noha ma čaká v marci 2020. Všetko prebehlo k plnej spokojnosti. Barle, nadstavec na WC a sedadlo na vaňu som si odniesla už z nemocnice. Najhoršie pre mňa je presilená druhá noha/čakateľka/ Po troch mesiacoch som chodila bez barly. Keď som to skúšala s jednou tak mi to nešlo. Chodiť som sa učila pred zrkadlom aby som bola pekne zrovnaná. V októbri som absolvovala 28 dňovú kúpeľnú liečbu. Teraz by som prosila prispievajúcich ktorí mali skúsenosti s uvoľnenou TEP ako to pociťovali. Posledný mesiac ma znepokojuje pobolievanie operovaného kĺbu nie v časti jazvy ale vzadu ako keby som sedela na pingpongovej loptičke ale aj pri chodení. Držím všetkým palce a prajem aby vás všetky problémy obchádzali a všetko s ľahkosťou zvládli. Táto diskusia mi veľmi pomohla.
11. Leden 2020 - 17:24
marie (anonym)
Odpověď na Sir, ve vašem případě určitě
Čítam tu komentáre ako niekto nemôže chodiť alebo našlapovať, som po operacii cez 2 mesiace, rehabilitačneé ná stavali na nohy hneď po JISke, aj som mala z toho obavu, ale je to lepšie hneď zaraz...noha operovaná okrem sem tam pichnutí , než sa mi predsa jazva zahojila, bola dobrá, mňa viac bolela druhá...mala som pred 11rokmi zlomený členok fixovaný drôtom, nesmela som 6 týždňov ani stùpiț na ňu, nedali mi ani rehabilitáciu, mala som prvý raz zlomeninu, noha drevená, tuhá...dlho mi trvalo než som ju rozchodila...podobný prípad mala teraz pacientka, večer ju operovali a ráno už bola pri nej rehabilitačná a cvičiť pomalu, ale aj nohu zdvihať s tou ťažkou sadrou a mne až slzy vyhrkli, lebo sa mi to všetko teraz vrátilo...ja som po operácii išla do doliečovacieho ústavu a urobila som dobre...tam rehabilitačné postavili každého na nohy, páčilo sa mi ako sme chodili okolo schodišťa ako o preteky...I pána po amputácii nohy nad kolenom postavili na nohu a snažil sa a bez schodov by nás nepustili ani domov
13. Leden 2020 - 16:53
Věra (anonym)
Odpověď na Zdravím všetkých
Ahoj Ajo, moc mi připomínáš moje chování před TEP - bolí mi klouby, tak to rozchodím. A ono ne. Bylo mi 58, tak jsem to nechtěla vzdát. Nepovedlo se, šla jsem na TEP. Když se začala uvolňovat, byla jsem už i po TEP kolena - jestli jsi četla všechno, tak to asi víš. Při uvolňování mi zapadal dřík do stehenní kosti, noha se zkracovala a bolelo mi ve stehně po straně a jako od zadku. Ten pingpongový míček - jak popisuješ - něco podobného měla sestra po operaci páteře. Říkala, že má pocit jako by seděla na dvou petkách - na každé půlce jednu. Takže to možná bude spíš od páteře. Ale těžko říct. Mám také pořád trochu bolesti kolem operovaného kloubu. Vloni jsem si nechala zretgenovat páteř, když by to tedy mohlo být od páteře a mám opravdu špatné plotýnky v bederní části. Včera jsem byla plavat, zaseklo se mi něco v neoperovaném koleni, nemůžu ho narovnat, nemohla jsem dolézt do šatny, zítra jedu k ortopédovi. Asi půjdu na TEP dřív, než jsem si myslela. Uvidím, co mi řejne - i když to si dovedu představit - neměla jsem chodit plavat. Myslela jsem, že ještě nějaký rok budu žít jako by bylo všechno v pořádku, asi se to nepovede. Tak ti držím palce aby ti operace dobře dopadla a nohy sloužily jak mají.
14. Leden 2020 - 11:08
Aja (anonym)
Odpověď na Ahoj Ajo, moc mi připomínáš
Ahoj Věro, ďakujem za skorú reakciu. Ja len dúfam, že to nebude uvoľnenie. Niekedy to cítim viac niekedy menej, možno je to iba počasím ,lebo som na to veľmi citlivá ešte aj na splň mesiaca. S chrbticou som bola na MR /ešte pred prvou operáciou / a odoslana na neurochirurgiu. Záver od lekára - z neurochirurgického hľadiska vhodná kandidátka na výmenu bedrového klbu. Pravda ale je, že ma kríže veľmi bolia. Keď sedím, ledva sa postavím, keď ležím ťažko sa pretočím na druhú stranu. Už len spomínam ako mi bolo dobre tri mesiace po op. Nič ma nebolelo, cítila som sa ľahko akoby som bola vyrástla nič ma neťažilo. Kedy čaká operácia teba? Pôjdeš s kolenom alebo s bedr.klbom? Prajem ti aby si všetko s pohodou zvládla a keď budeš mať náladu tak sa ozvi. Ešte raz ďakujem.
14. Leden 2020 - 17:11
Bronislava (anonym)
Pěkný večer spolubojovníci, dnes jsem vyrazila do zdravotnických potřeb a dozvěděla jsem se, že nástavec na WC je plně hrazen zdravotní pojišťovnou, zároveň jsem si vyzvedla francouzské hole a doma mám ještě podpažní berle,ty mám po dceři. Do nemocnice si vezmu podpažní a až mi bude trochu lépe, tak se používají francouzské? Nebo je to jinak? Děkuji za odpověď
14. Leden 2020 - 21:38
Pájja (anonym)
Odpověď na Pěkný večer spolubojovníci,
Bronislavo, jaké berle potřebujete, by vám měli říci před nástupem. Mně vše napsal ortoped (chodila jsem do nemocniční ambulance ortopedie roky a on mě i operoval) - berle, obvazy, žádanky na předoperační, pokyny k nástupu, pokyny jak si už předem žádat o lázně,nástavec až při propouštění. Někde trvají na podpažních, jinde hned francouzské. Mně rehabilitační v nemocnici řekla, že podpažní dávají při úrazech, když se na nohu nesmí došlápnout. Co nemocnice, jiné požadavky i postupy v léčbě, to se tady dá krásně vyčíst.
15. Leden 2020 - 7:58
Aja (anonym)
Odpověď na Pěkný večer spolubojovníci,
Áno, tak ako písala Pájja, každá nemocnica to má inak. Ja som používala 6 týždňov nemecké. Pre mňa to bolo veľmi dobre lebo aj druhá noha je 4 stupeň. Po kontrole mi operatér predpísal francúzke. Dosť som na ne hromžila, lebo stále niekde padali . Po čase si človek na to zvykne. Žijem už sama a tak som musela byť od začiatku sebestačná. Deti sú vzdialené a nechcela som nikoho zaťažovať.Používala som rôzne pomôcky a ešte stále používam /navlekač ponožiek, dlhý obuvák na topánky, podávač predmetov,aj kovový stojan na navlekanie kompresívnych pančúch, pretože sama som si nedokázala nohy bandážovať. A znovu ma celý ten kolotoč čaká. No čo už, bude dobre. Pekný deň.
15. Leden 2020 - 10:44
Věra (anonym)
Odpověď na Ahoj Věro, ďakujem za skorú
Ajo, mě čeká operace obou kolen. Do už operovaného by mi měli dát silnější destičku, protože se mi prohýbá (trošku) i dozadu a druhé koleno je už na operaci také - to, co se mi v pondělí zaseklo. A je to jen na mém rozhodnutí, kdy si domluvím jednu nebo druhou operaci. Nejhorší je, že se mi ještě chce trochu žít, ale dnes mi ortopéd tak nějak napřímo řekl, že to už lepší nebude a než tohle, tak raději bych měla jít. Když vidím rentgen, tak bych to raději neviděla. Do každé operace jsem šla hned, jak mi ortopédi řekli, do téhle se mi nechce. A to jsem to nechápala, když někdo psal, že operaci několikrát odmítl. Já ji odmítla už třikrát. Dávám si studené obklady na koleno a teplé na kříž a za týden jdu na kontrolu. A ty se neboj. Zkus také ty teplé obklady na kříž nebo si domluv rehabilitaci. Snad to povolí. Musí!
15. Leden 2020 - 22:26

Stránky

Přidat komentář