11666 komentářů / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Stanislav (anonym)
Odpověď na Čekám na operaci kyčle 2 roky
Pokračování: Měl jsem naplánovanou operaci levé kyčle (totalka) na konec května 2019. Operace byla zrušena měsíc před termínem z duvodu nedostatku finančních prostředků. Další termín r. 2020. Jistě si dovedete představit moji psychiku. Na doporučení jsem oslovil jiné zdravotnické zařízení. Po dvou návštěvách jsem byl operován dne 9.8.2019. Po 11 dnech propuštěn domů, doma cvičení, kontrola 7. tyden, vše v pořádku. Doporučení od operátora: lázně, doma chodit bez berli, po 3. měsících bez berli s plným zatížením. Od 22.10.2019 na 28 dní lázně. To zatím vše.
17. Říjen 2019 - 8:57
Marie (anonym)
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda by se zde nenašel člověk, který v následujících 6 měsíců podstoupí operaci TEP kyčle a je z jižních Čech. Píšu bakalářskou práci na téma prehabilitace u pacientů před operací kyčle a potřebovala bych několik pacientů do výzkumu. Pokud by se zde vyskytl někdo, kdo by měl zájem pistě na vavrova.marie@centrum.cz. Děkuji
24. Říjen 2019 - 13:16
Jaruš (anonym)
Odpověď na jak dlouho ste je po operaci
Dobrý den,musela jsem začít chodit do práce, jelikož jsem neměla prodlouženou podpůrčí dobu.Lekařka mě na to neupozornil a prý to není jeji povinnost,ale možná to tak mělo být přecházím na jinou práci .Do toho chodím na rehabilitace k fyzioterapeutce.Musim to zvládat ale o hodně se to zlepšilo
29. Říjen 2019 - 22:13
Tamara (anonym)
Tak jsem z lázní doma, bylo to super. Byla jsem 4 týdny v Bechyni. Pravda holí jsem se ještě nezbavila, ale prý je to v případech jako je můj naprosto normální. /3 narkozy během 4 týdnů- reoperace po luxaci/. Nejlépe mi dělalo cvičení v bazénu a individuální cvičení.
12. Listopad 2019 - 12:45
Tamara (anonym)
Tak jsem z lázní doma, bylo to super. Byla jsem 4 týdny v Bechyni. Pravda holí jsem se ještě nezbavila, ale prý je to v případech jako je můj naprosto normální. /3 narkozy během 4 týdnů- reoperace po luxaci/. Nejlépe mi dělalo cvičení v bazénu a individuální cvičení.
Tamara (anonym)
Tamara (anonym)
Jana (anonym)
dobrý den - jsem po operaci kyčelního kloubu - endoprotéza již 14 měsíců, chci se zeptat zda mohu dělat dřepy? Je to sice trochu bolestivé, ale zkouším to, mám strach, abych něco nezkazila, zapomněla jsem se na roční kontrole zeptat svého operatéra.
13. Listopad 2019 - 23:26
Naďa (anonym)
Odpověď na dobrý den - jsem po operaci
Já se dřepu bojím i pět let po operaci, tak se jim vyhýbám ;-). Kolena ohýbám co nejvíc jen vleže na břiše tak, že paty přitisknu k zadku. Ve stoje jen podřepy, ne až dolů.
19. Listopad 2019 - 17:54
Alena (anonym)
O dřepy bych se raději z opatrnosti nepokoušela. Maximálně podřep jako Naďa (jsem 10 let po TEP). Kdysi před lety tu diskuzí běžela tato základní zásada pro tepkaře: "Nepadat, neskákat, nedřepat" :)
19. Listopad 2019 - 20:41
pájja (anonym)
Noha přes nohu, hluboký dřep, plavat prsa, to jsou pohyby, které mi přímo v nemocnici nedoporučili.
21. Listopad 2019 - 15:12
Tamara (anonym)
Odpověď na Noha přes nohu, hluboký dřep,
A v lázních to samé, na nohu přes nohu zapomeňte, neskákat, nepadat. Jsem 4 měsíce po reoperaci po luxaci a jsem ráda, že už se v noci nebudím po otočení na operovaný bok. Chodím stále alespon s jednou berlí otočenou a prý ať si ještě raději počkám než je odložím.
21. Listopad 2019 - 16:14
Návštěvník (anonym)
Odpověď na A v lázních to samé, na nohu
A taky bacha na turecký sed. Dřív jsem tak sedávala běžně, musela jsem odvyknout.
23. Listopad 2019 - 23:58
Věra (anonym)
Dobrý den , maminka má 72let a jde na výměnu kyčelního kloubu, teprve jdu na konzultaci za lékařem,ale bydlí ve třetím patře,bez výtahu, určitě nezvládne vyjít do schodů,má prosím někdo zkušenost po operaci,vůbec nevím co nás čeká, určitě výměna bytů.Moc děkuji
30. Listopad 2019 - 15:24
Návštěvník (anonym)
Také bydlím ve 3.patře bez výtahu. Je mi 69. Desátý den po operaci jsem těch 60 schodů dala po prvé i po druhé operaci/luxace po 3 týdnech/. K domu mne přivezla vleže sanita a pak pomalu nahoru o francouzských holích to šlo. Chození do schodů mne naučili v nemocnici.
30. Listopad 2019 - 20:15
Stanislav (anonym)
Odpověď na Dobrý den , maminka má 72let
Dobrý den, z dotazu o konzultaci neni zřejmé, o kereho lékaře se jedná, zda o obvodního, ortopeda nebo operatera. Z mé zkušenosti je nejlepší se ptat u zdravotnického zařízení, u kterého bude operace, a to na dobu pooperační, následnou, lázeňskou péči. To z důvodu rozcviceni kloubu. Každé zdravotnické zařízení to má jinak a hlavně se dotazovat, ve kterem obdobi po operaci je peče poskytována. Ja jsem byl propuštěn 11.den do domácího ošetřování. Schody jsem zvládal o fr. holich.
1. Prosinec 2019 - 13:03
Alena (anonym)
Nebojte, vymena bytu neni nutna. Chuzi po schodech maminku nauci uz v nemocnici, zpocatku si bude pomahat holi, pujde to pomaleji, ale pak uz to bude dobre. Take bydlim ve 3. patre a je to v pohode .Vsak proto si ty nemocne kycle nechavame menit, abychom mohli zit zase jako driv.
1. Prosinec 2019 - 18:01
Věra (anonym)
Věro, ono také záleží mamince. Jestli půjde na rehabilitaci po operaci, jestli pojede do lázní, jestli se bude snažit chodit do schodů, jak rychle se bude zotavovat. Je to u každého jiné - možná jste si přečetla část téhle diskuze. Někdo se rozchodí za tři měsíce, někdo ani za půl roku nechodí bez hole. Ale vyměnit byt kvůli operaci snad není nutné. Já mám schody na záchod. To je horší než schody ven. Ven nemusíte :-) To zvládnete, uvidíte.
1. Prosinec 2019 - 18:21
Eva (anonym)
Odpověď na Tak jsem z lázní doma, bylo
Tamaro kde Vás operovali??Dovolte tu otázku-předpokládám že jste z blízkosti Tábora když lázně Bechyně......Já jsem z Tábora...Mám dilema kam na operaci...Benešov hodně lidí volí ,k Táboru mám předsudky....Děkuji za odpověd,Eva
9. Prosinec 2019 - 5:02
Eva (anonym)
Odpověď na Také bydlím ve 3.patře bez
Máre můj obdiv,chodit do třetího patra bez výtahu.Na druhou stranu je to cvičení velmi posilující a u Vás nezbytné...
9. Prosinec 2019 - 5:04
Tamara (anonym)
Odpověď na Tamaro kde Vás operovali?
V Táboře, to že musím na operaci byla pro mne tak šokující informace, že jsem se ani nestačila rozkoukat a byla jsem objednána. Na péči si nemohu stěžovat, to že jsem si pak kloub vyhodila byla moje chvilka nepozornosti a to že se nepodařilo nahodit zpět velká smůla.
9. Prosinec 2019 - 7:54
Eva (anonym)
Odpověď na V Táboře, to že musím na
Tamaro děkuji za Vaší rychlou odpověd,taky se vyrovnávám s tím že můj pravý kyčel je špatný..Je mi 63 let...Ráda cvičím,jsem aktivní a ted ... Dnes jsem v táborské nemocnici po tříhodinovém čekání od paní doktorky Voběrkové po jejím shlédnutí mého rentgenu vyslechla verdikt -rozpadlý kyčel-budeme operovat... Hned mi ochotně nabídla termín,květen..Není co rozmýšlet... Taky jsem dost akční ,zbrklá ,rychlá,takže budu muset přejít do jiného modu-přepnout do normálního režimu...Abych pak neměla pooperační problémy..Cvičím i hubnu-paní doktorka říkala že jsem poměrně štíhlá... Jak jste dlouho Tamaro po operaci?Já plánovala na příští zimu lázně Jáchymov ,jezdím každý rok na brachyrádium terapii-říká se tomu jáchymovské krabičky ,mě aplikují na páteř,účinky protizánětlivé a analgetické. Tak prozatím vše,co sděluji,jsem ze Sezimova Ústí,možná jsme sousedky... Těším se na Vaši odpověd... Eva Já jsem
9. Prosinec 2019 - 12:20
Tamara (anonym)
Odpověď na Tamaro děkuji za Vaší rychlou
První operace 24.6. desátý den domů, rekonvalescence se odvíjela jak z čítanky. Pak nepozorný sed v otočce a vše bylo v pr........... od pátku do středy ležení bez pohybu na zádech, 17.7. reoperace. takže cca 5 měsíců po reoperaci, 4 týdny v Bechyni v lázních,
9. Prosinec 2019 - 14:05
Eva (anonym)
Odpověď na První operace 24.6. desátý
Paní Tamaro at se Vám daří ,já se připravuji fyzicky a psychicky...
9. Prosinec 2019 - 15:38
Tamara (anonym)
Odpověď na Paní Tamaro at se Vám daří
Děkuji. Fyzičku pravda jsem před operacemi neměla. Zato ted cvičím každý den.
9. Prosinec 2019 - 18:53

Stránky

Přidat komentář