11507 komentářů / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
NadaK2 (anonym)
Odpověď na Zdravím vás na diskusi, která
Díky, taková zpráva potěší :-)
7. Duben 2019 - 10:01
Dana (anonym)
Zdravím všechny, jsem už týden doma po druhé tep kycle. Operace byla 11.brezna a oproti minule to teda stalo zato. Prosím všechny o radu. Při propusteni jsem neměla uzavřenou jizvu asi uprostřed tak cca 2 Cm je tam díra a pořad něco sekretuje. Bylo mi řečeno ze to není až tak neobvykle! Mate někdo podobnou zkušenost nebo radu co s tím?
7. Duben 2019 - 12:46
Věra (anonym)
Odpověď na Zdravím vás na diskusi, která
Ano, Bětko, my se tu potkáváme pořád - i když Ali už opravdu jen občas. Jsem ráda, že máš všechno v pořádku, je to krásné nevědět o tepkách :-)
7. Duben 2019 - 18:25
Věra (anonym)
Odpověď na Zdravím všechny, jsem už
Dano, čekala jsem každý den, kdy se ozveš, ale s tímhle , co popisuješ, zkušenost nemám. Manželovi vloni po operaci pořád tekla z jednoho stehu dole na jizvě krev, takže mu po 14 dnech vytahali stehy a znovu operovali - říká se tomu revize operační rány nebo tak nějak. Něco prosakovalo. Pak už se to zavřelo a zahojilo. A co s tím tvým sekretováním do budoucna ti neřekli? Něčím vyplachovat nebo mazat aby se to zavřelo? Něco jsem jednou četla na jiné diskuzi o možném vytvoření píštěle - nechci tě strašit, nic o tom nevím. Kdy jdeš na kontrolu?
7. Duben 2019 - 18:34
Dana (anonym)
Verus díky za reakci. Na kontrolu jedu zítra ráno do nemocnice protože už mi to nepřijde normální. Ani se nebudu radši dívat na to co píšes, protože bych asi neusnula. Prosím držte mi palce ať to nic není. dam vědět
7. Duben 2019 - 20:54
Jarka Kopečná (anonym)
Chtěla bych se vás zeptat, jezdíte na rotopedu? A kolikrát denně a jak dlouho asi? Všude čtu, že je to na kyčle dobrý pohyb, ale teď mi jedna fyzioterapeutka řekla, že se může kyčel opotřebovat, tak nevím. V nemocnici jsme jezdili všichni tam, několikrát denně a doktoři byli spokojení. Jezdím na minimální zátěž, 1, méně už to ani nejde. Děkuji za odpověď. Jarka
9. Duben 2019 - 6:58
NadaK2 (anonym)
Odpověď na Chtěla bych se vás zeptat,
Jarka Kopečná: Já v lázních jezdila, protože se nedalo chodit, ale teď si zajedu jen velice zřídka, když se nedá ven. Jinak chodím 8000 kroků denně, s turistickými hůlkami. Navíc střídavě v normálních botách a bosobotách. Mám strach z jednostranného ošoupávání ;-). Ale zase jsem někde četla, že klouby se rozleptávají i bez pohybu tělními tekutinami. Tož babo raď...
9. Duben 2019 - 10:54
Alena (anonym)
Odpověď na Verus díky za reakci. Na
Dano, ještě jsem nakoukla před spaním, zda ses neozvala... Snad už se tvůj problém nějak řeší. Já po TEP nic takového nezažila, a to ani ve svém okolí. Ale před x lety po jiné operaci ano. V sekretu bylo i trochu krve, jak si matně vzpomínám, což mě děsilo. Bylo mi také sděleno, že nejde o nic neobvyklého, prý se to ještě chvíli může tzv. "čistit". Už si nepamatuji, jak dlouho to trvalo, ale nakonec se jizva zacelila a já se zklidnila. Tak snad to u tebe bude také tak. DEJ VĚDĚT ! Bětko, asi fakt jsem ta Alena z těch dob, co píšeš, já. Diskuzi jsem objevila cca v polovině r. 2009 před první TEPkou. Tebe jsem se hodně vyptávala už i proto, že jsem šla do stejné nemocnice v MB jako ty. Poradila jsi navíc i spoustu vychytávek, které se hodně moc hodily. Myslím, že to byla zrovna tvoje rada po operaci : Nedřepat, neskákat, nepadat :-) . Tím se řídím dodnes - až na ty pády. Jak se daří tvým vnoučátkům - dvojčátkům? Jsem ráda, že ses tu po čase zase objevila. A o té výdrži umělých kloubů u těch dvou paní? Dobrá zpráva !!! Věrko, ale i vy všichni ostatní, ať se vám pěkně šlape... Dobrou noc...
10. Duben 2019 - 23:21
Věra (anonym)
Dano, jak je ti? Napiš!
12. Duben 2019 - 21:42
Mat.B. (anonym)
Odpověď na Meho pritele take v brzke
Dobrý den,nevím zda po tak dlouhé době,co jste položila dotaz je moje odpoveď k něčemu,ale: Byla jsem na první operaci s kýč.kloubem když mne bylo 34 roku, od té doby uplynulo hodně času, dnes mne je 86.,mám dvě endoprotézy a chodím o jedné francouzské berle.Když operace u mne musely být,tak jsou a chodím. Doufám, že Váš přítel je v pořádku.Přeji hodně zdraví.
13. Duben 2019 - 19:07
NadaK2 (anonym)
Odpověď na Dobrý den,nevím zda po tak
Mat.B.: odpověď je užitečná určitě i nám ostatním. To máte furt ty původní bez reoperace? Tak to je potěšující! Díky a ať to vydrží :-)
13. Duben 2019 - 21:39
Věra (anonym)
Odpověď na Mat.B.: odpověď je užitečná
Naďo, bylo by to krásné, kdyby to byla pravda.
14. Duben 2019 - 21:46
pájja (anonym)
Odpověď na Chtěla bych se vás zeptat,
Jezdila jsem roky před operacemi a jezdím i nyní. 4-5x týdně 30 km, střední zátěž (lehký kopec a rovina), cca 50-55 minut a pak protažení, balon, gumy. Po tepkách už nechodím do fitka, tak alespoň doma.
15. Duben 2019 - 12:38
pájja (anonym)
Odpověď na Dobrý den,nevím zda po tak
Jestli dobře chápu a počítám, máte po operaci už 52 let. Zajímavé, protože letos v únoru to bylo 50 let, co odoperovali první pacientku v Československu. Takže pokud jste nebyla v zahraničí, trošku mi to nesedí.
15. Duben 2019 - 12:45
Jarka Kopečná (anonym)
Všechny zdravím, moc děkuji za rady ohledně jízdy na rotopedu. Nechci si nijak ublížit. Stále čekám co a jak co se týče lázní, mají tam na stole mou žádost, ale je plno, tak čekám, že třeba někdo vypadne, ovšem do lázní musím nastoupit nejpozději 6.5. To budou tři měsíce od operace, potom už budu mít smůlu. Nevíte proč ten poukaz neposlali do lázní na druhém místě napsané? Když v Hodoníně mají plno? Kamarádka tam zrovna je, tak se šla zeptat a můj poukaz tam mají. Děkuji opět za odpovědi. Jarka
18. Duben 2019 - 18:01
Věra (anonym)
Jarko, neboj se, že by tě do lázní vůbec nevzali. Myslím, že v Hodoníně čekají, jestli se neuvolní místo. Kdyby tě nemohli vzít, poslali by žádost jinam. To se mi stalo v Jáchymově. Paní se mi snažila vyhovět, ale musela bych si prodloužit platnost poukazu (nebylo to po operaci), tak jsme se domluvily a poslala to na další lázně. Zavolej si tam a domluv se raději sama. A měj sbalenou do batůžku želvičku :-)
22. Duben 2019 - 9:25

Stránky

Přidat komentář