49 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Tomu nebudete verit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Mely by jste se vyhnout poliklinice na Andelu za Carefurem, kam jsem prisla pred tremi tydny ve 14 hod. odpoledne k usnimu doktorovi, ktery normalne ordinuje do 15:30,vysla sestricka z ordinace a rika mi, jestli nechci prijit zitra, ze pan doktor ordinuje od rana a ze je unaveny, takze si skoci na obed a pujde domu.Nemohla jsem verit tomu co slysim.Nebyl to muj prvni pripad takoveho chovani na teto klinice.
14. Leden 2004 - 10:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
To je síla, co si někteří dokroří dovolí :o(Asi půjdu říct vedoucímu, že jsem tu od sedmi a že už jsem unavená a jdu domů :o))
14. Leden 2004 - 11:12
Obrázek uživatele Návštěvník
tomi (anonym)
Co na to říct?Jen že by mě tento pan doktor už ve své ordinaci v životě neviděl.Se mu asi vypařila lékařská etika někam na místo,kam chodí na oběd...
14. Leden 2004 - 11:13
Obrázek uživatele Návštěvník
no jo (anonym)
No ale na druhou stranu je lepší to zabalit, než dělat chyby z únavy. Když udělá chyby sekretářka tak to nevadí tak jako když je udělá doktor...
14. Leden 2004 - 14:09
Obrázek uživatele Návštěvník
mája (anonym)
http://www.rodina.cz/scripts/novep.asp?z_podkategorie=no&id=1225
23. Leden 2004 - 13:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Dari (anonym)
Na kardiologii v nemocnici Na Homolce jsem tuhle čekala od 9hod do 13.30 hod.!!! PAN doktor zvládl cca 4pacienty, pak odběhl na nějaký hlášení spojené s obědem - a za to je platíme???? Vyhněte se ordinaci Dr.Neužila.
3. Únor 2004 - 21:26
Obrázek uživatele Návštěvník
robert (anonym)
Uznávám ,že unavený doktor špatný doktor.Jako každý jiný na jiném místě. Do jaké míry se dají napáchat škody při běžném vyšetření na ušním je asi diskutabilní.Ale když mají plný huby okolo platů lékařů v evropské unii.....Ještě jsem neviděl doktora ,který by se měl špatně....někdo z Vás snad ano !Stačí mi pohled na vozový park zaměstnanců nemocnice,ale asi se mýlím....když každou chvíli pan sebeRát vyhrožuje stávkou....
3. Únor 2004 - 22:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Anička (anonym)
Tomu už vůbec nebudete věřit!!!!!V lednu jsem byla objednaná na kardiologické vyšetření. Celý den před tím jsem si nesměla vzít léky na srdce, aby se to vyšetření dalo provést, takže mi bylo celý den hodně špatně. Ráno jsem tam přišla, úplně polomrtvá a dozvěděla jsem se, že tohle vyšetření se provádí jen ve čtvrtek a dneska je pátek. Přitom mě skutečně objednali na ten pátek a měli to zaznamenáno i v té jejich objednávací knize. Sestra mi s naprostým klidem řekla, že se nic neděje a že mě klidně objedná na jindy. Řekla jsem jí, že se mýlí, protože se jaksi něco děje. Nepomohlo ale nic, ani přesto, že jsem se dozvěděla, že lékařka, která vyšetření provádí, sedí momentálně o patro níž a kouše se tam do zadku a že celé vyšetření trvá pouze 15 minut. Kromě mě tam seděla ještě jedna paní, kterou si taky pozvali na ten den, na úplně jiné vyšetření a ta měla zase tu smůlu, že ta doktorka pro změnu nebyla vůbec ten den v tý budově, ačkoli se spolu prý telefonicky domlouvaly den předem.Nakonec si na mě vymysleli, že ten přístroj je vlastně stejně rozbitej, proto mi vyšetření nemůžou provést za žádnou cenu. To byla samozřejmě očividná lež. Za týden jsem tedy šla na vyšetření znovu, tentokrát se povedlo a bylo mi slíbeno, že výsledek paní doktorka zpracuje ještě tentýž den, potřebovala jsem tu zprávu za 5 dnů dostat k jinému lékaři, který sídlí o patro níž. Řekli mi, že mu to osobně doručí ještě ten den. Když jsem tam za těch 5 dní přišla, zpráva nikde. Lékař proto volal, co je s tou zprávou. Bylo mu řečeno, ať jdu domů, že zpráva bude hotová až za 10 dní. Šla jsem tam na ně (o patro výš), jak si to vůbec představujou a kupodivu mě přivítala sestra, která v ruce držela tu mou zprávu a snažila se právě přijít na to, do kterých desek ta zpráva patří. Druhý den jsem byla na běžné kontrole na diabetologii. Sestra, která velice dobře ví, k jakému doktorovi patřím, mě tam nechala čekat přes hodinu a pak se mě zeptala, ke komu jdu. Poté jsem se dozvěděla, že pan doktor má tento týden jiné ordinační hodiny a ať teda přijdu jindy. To mi samozřejmě klidně mohla říct i před dvěma dny, kdy jsem u ní byla na odběru a také má mé telefonní číslo. Přišla jsem tedy jindy, v ordinačních hodinách, které pan doktor má mít od 9 do 12. Přišla jsem v 10:40 a dozvěděla se, že pan doktor dneska už neordinuje, má něco důležitého ve svém lékařském pokoji a nepřeje si být rušen. Mám prý přijít za týden. Potřebovala jsem ale nutně léky. Šla jsem tedy za primářkou oddělení, aby mi je předepsala, ale ta mi řekla, že neví, jestli mi ty léky může předepsat, aby se prý pan doktor potom na ni nezlobil. Teprve, když jsem jí vysvětlila, že bez inzulínu za ten týden pravděpodobně zemřu, zakroutila hlavou a tiše zakuňkala, že tedy dobrá. Tak co, věřili byste něčemu takovýmu???
6. Únor 2004 - 21:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Simona (anonym)
Aničko,věřili.Péče o pacienta už naše lékaře jaksi vysiluje.Oni teď mají jiné starosti,jak budou muset víc papírovat,jak bude muset pacient sám rozhodnout,který lék chce předepsat,když oni přece mají zájem na tom,abychom je brali jen od určitých výrobců.(Proč asi?)Úplnou náhodou jsem se tento týden v čekárně u mojí doktorky dala do řeči s mladou distributorkou léků.Ta mi řekla,že přesně to složení léku,možná ještě lepší, nnež který mi paní doktorka předepisuje za 300 Kč doplatku,jí ona nabízí,ale to by pacient nic nedoplácel.Vzala jsem si od ní letáček,šťastná,že si ho nechám předepsat a nebudu muset v lékárně nechávat peníze,které mi pak chybí.A ta dívka mi na rovinu řekla,že tato doktorka mi ho nenapíše,ať si radši o něj řeknu jinde.No a pak,když jsem byla vevnitř,mě paní doktorka rychle odbyla,že musí běžet o patro níž,protože mají poradu,jak to tedy bude s těmi recepty.
7. Únor 2004 - 13:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavla (anonym)
Ahoj tak já vám taky napíšu takové pěkné příhody. Jak už zde bylo zmíněno klinika na Andělu za Carrfourem stojí za...Já hned vedle chodím do školy a tak když se někomu u nás ve škole něco stane jde tam. Kamarádce se při vyučování udělalo dost zle tak jsme tam byly poslány. Bylo jí stále hůř a oni jí honily z jednoho patra do druhého tu na ultrazvuk tu na chirurgii atd. vypadalo to že jí chytl slepák. Na chíře byl zrovna takovej starej dědek no a jak to u slepáku bývá vyšetření probíhalo přes anální vývod. No a moje kamarádka je samozřejmě oholená no to jste neviděli jaká jí čekala od tohohle doktora přednáška. Normálně tam na ní ječel, že ta dnešní mládež je zkažená a že jsme neslušní a vulgární atd. a mezitím otevřel dveře do čekárny ať hezky všichni slyší...To jí totálně rozladilo a vzhledem k tomu že už bolestí nemohla ani chodit si sedla do čekárny a brečela. Zavolali jsme její mamce a ta za chvíli přijela.Kamarádka už nebyla ani schopná vstát ze židle a oni jim řekli ať jedou do Motola na chirurgii, že to bude chtít asi na sál(motol se vzdálený cca 20 min tramvají + kus pěšky).Její mamka se naprdla a řekla že chce sanitku. Po hodinovém přemlouvání to vzdala a jeli tramvají. Kamarádka dorazila do Motola v horečce a v polovědomí po ultrazvuku šla hned na sál...Po dvou letech po této příhodě se jednoho večera udělalo zle i mamce téhle kamarádky a protože bydlí u Nymburka jeli tam do nemocnice.V té době už měla horečku a zvracela tam jí píchli injekci a doslova jí řekli a to fakt nekecám (i když se tomu nechce věřit)až budete zvracet krev tak přijeďte to vám prasknul vřed a poslali jí domů. Ráno už ale nevstala z postele tak jí naložili do auta a odvezli do Prahy do vojenské nemocnice tam šla hned na operaci se slepákem.Neuvěřitelné kam to zdravotnictví spěje.Kdyby počkala až bude zvracet krev mohlo být i pozdě.
16. Únor 2004 - 19:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Tula (anonym)
V Táborské nemocnici jsem si přečetl, že pořadí pacienta určuje lékař , který provádí vyšetření. Tak i přesto , že jsem byl objednán na 7 hodinu se na mne dostala řada , až ve 13,00. A nebylo to jednou. Už tam nechodím.Zřejmně pořadí určují známí a vzhlední ( vizáž) pacienti.
15. Březen 2004 - 10:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Dita (anonym)
Maminka před dvěma měsíci zemřela na rakovinu žlučníku.Než zemřela,chodila na převazy, protože jí po operaci/neúspěšné/rána hnisala. S touto diagnozou čekala na lavičce před ordinací ambulance ve Frýdecké nemocnici i 2 hodiny.Na dveřích ordinace je nápis"Pořadí pacientů určí lékař podle stavu pacienta a podle svého nejlepšího svědomí ".Tou dobou mamince zbýval už jen měsíc života a lékaři to moc dobře věděli.
2. Červen 2004 - 19:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Andrea (anonym)
M8m velmi podoné zkušenosti s lékaři.Nezáleží jim na ničem jen na bodech.Když už tady byla zmíněna i Frýdecká nemocnice tak mojí neteři se udělala boule v tříslech a bylo jí moc špatně.Tehdy měla 11 let.Podezření bylo na slepák,ale bohužel to nebylo tak jak si mysleli.Nějaký doktor přišel s verzí,že je to borelióza a že musí okamžitě dostat 10 injekcí.V nemocnici ležela pár týdnů.Otok časem zmizel a injekce dostávala dál.Jelikož,jsem nevěřila že by byla nakažena boreliozou jak říkali,tak jsem přes známé,známých dostala kontakt na paní primářku infekční ve fakultní nemocnici v Ostravě Porubě.Sestra tam z neteří zašla a chtěla vědět v jakém stavu má boreliózu.Vzali jí krev a řádném prozkoumání jí paní primářka řekla že nikdy boreliózu neměla ani jinou infekci,to by ses jen tak nestratilo a injekce jí dávali úplně zbytečně.Tak se tedy ptám,z čeho usoudili takovou diagnózu,jak je možné experimentovat na dětech.I když sestra zašla do Frýdecké nemocnice znovu,nikdo včetně primáře se sní nechtěl vůbec bavit.
30. Září 2004 - 9:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Mravni hlidka (anonym)
Sakra,tak se braňte!!! Podávejte trestní oznámení u Policie ČR. Jinak se nikdy nic NEZMĚNÍ..!
30. Září 2004 - 10:44
Obrázek uživatele Návštěvník
eva (anonym)
chci reagovat na poliklinuku u Andela a na Nemocnici Na Homolce.Poliklinika u Andela je humus, anebo se to aspon rika - pry kazdy lekar v ni chlasta a vubec problemy pacientu moc neresej. Nejmenoval se pan doktor na ORL Mudr. Vrla ? Delal mi 10x punkci nosnich dutin, byl celkem hodny, prijemny, dlouho jsem tam cekat nemusela, ale ordinacni hodiny si kratil. I sestra byla prijemna.Co se tyce Homolky.... cekaci dobra tam obcas je udesna. Ja chodim jiz pul roku na chirurgickou ambulanci. Nekdy cekam deset minut, ale neni vyjimkou i dvouhodinove cekani... vetsinou tak pul az hodina. Je nutne si uvedomit ale, ze je to nemocnice a ze tato nemocnice muze mit akutni pripady, ktere maji prednost. Coby studentovi mi cekani moc nevadi, ale nekoho to muze nastvat.... Co musim pochvalit, je luzkove oddeleni chirurgie v teto nemocnici... vcera jsem se vratila z petidenniho pobytu v tomto zarizeni a skoro se mi nechtelo domu. Skvely personal, strava, pece i prostredi.Jeste bych rada varovala pred dvema chirurgy: prvni je Mudr. L. Pek z polikliniky Hybernska v Praze. Pacienty neobjednava na cas, ale rekne treba "prijdte rano", "dopoledne" nebo "po obede". Cekani 2 hodiny - nic zvlastniho. Rok jsem k nemu chodila s akutnim zanetem na kostrci a nebyl schopny poslat me na zakrok s narkozou. Kdyz jsem pak prisla na Homolku, prvni, o co se doktor staral, kdy nejdriv muzu jit na operaci, a celou dobu me k teto operaci smeroval. Jsem rada ze uz je to za mnou.Druhy chirurg je Mudr. Slechta, poliklinika Repy. To byl muj vubec prvni chirurg, zanet mi bez umrtveni narizl skalpelem, zalepil to, prohlasil ze jsem zdrava a poslal me domu. Byl vylozene neprijemny a ja uz jsem tam znovu nesla. Podotykam, ze zanet si nakonec vyzadal narkozu, rez byl hluboky asi 6 cm a dlouhy asi 10 cm.Takze abych to nejak ukoncila - vystridala jsem 3 chirurgy a az ten 4. z nemocnice na Homolce mi - ochotne - pomohl. Vubec celou nemocnic chvalim.
5. Říjen 2004 - 19:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Madelina (anonym)
Jsem z vesnice na severu Čech a byla jsem odjednaná na vyšetření do Motola k jednomu panu docentovi. Den předem jsem se ujistila, že se mnou počítá a ráno ve 4 jsem se vydala na cesty. V Motole mě čekalo překvapení. Toho docenta neznali na příjmu na jeho vlastním oddělení! Několik hodin jsme se trmáceli od čerta k ďáblu, než jsme se dostali zpět na onon příjem a tam si konečně vzpomněli na svého šéfa - ovšem měl práci a na mě neměl čas. Nakonec mě vzal jiný lékař a toto je závěr - všechny flákající se sestry v Motole bych redukovala na polovinu a dala bych jim max. 10.000,-. Naopak - dr. Hubáček z dětské stomatologie je nejlepší lékař, jakého jsem poznala, s takovým přístupem k pacientovi, jaký by mu mohl závidět lecjaký docent. Tímto ho pozdravuji.
12. Říjen 2004 - 19:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Katrin (anonym)
Můj úděsný zážitek je asi půl roku starý. Jednou mi můj gynekolog oznámil, že mám ASI herpes. V tom šoku (bylo vyloučeno, že jsem se od někoho nakazila pohlavně a v životě jsem ani netrpěla na opary) jsem se ani nezeptala na nic podrobnějšího. Když jsem k němu přišla po měsíci na kontrolu a chtěla jsem nějaké informace, týkající se této nemoci, hleděl na mne nechápavě s tím, že mi nikdy nic takového nemohl říct, že to, co mám, jsou přece kondylomata! Nemluvím o jeho nadšení, když jsem se na tu nemoc a všechno kolem ní chtěla podrobně vyptat. Nemusím vám vyprávět, co jsem si za ten měsíc "prožila", i když nemoc je v podstatě na stejné bázi jako herpes. Ale je možné, aby se doktor takto spletl? I když mi to bylo podle dostupných informací o příznacích herpes divné, věřila jsem mu, protože jsem si myslela, že on je na to rozhodně větší odborník než já. Tolik k tématu.
13. Říjen 2004 - 12:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Simča (anonym)
Moje zkušenost je ještě čerstvá.Byla jsem u zubařky a bohužel se mi po prohlídec udělali opary.Ale po celém rtu(horním i dolním),kolem nosu.Bolelo to hrozně a vektavir ani zovirax nezabíral.Kožní lékařka měla nemocenskou tak jsem šla k obvodnímu lékaři.Bolestí jsem byla zděšena,když si mě poslechl a z jeho úst vyšlo:Proč jdete za mnou,běžte k zubařce.Věřte nečekala jsem tam dlouho,s bolestí a slzami v očích jsem odešla.
13. Říjen 2004 - 12:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Niky (anonym)
Ahoj - ja jsem si precetla vase clanky a myslim ze vice lidi ma podobne zkusenosti jako vy. Take si myslim ze by se melo neco delat na vylepseni lekarske pece. Ja ziji ve Vancouveru ale reknu vam ze lidi v lekarstvi by si tu nic takoveho nedovolili co zde precitam. Jen tak pro zajimavost,lekarske pojisteni je velmi levne, $35 mesicne a tak rodinny doktor se neplati jenom pro specialisty jako chiropraktor se plati $10 pro navstevu. O lidi s malym platem nebo nezamestnanymi se stara vlada. Lidi si vetsinou zatelefonuji do ordinace pro prohlidku a nejlepsi je, ze se moc v cekarne neceka, vetsinou par minut a i v nejhorsim dvacet minut. V cekarne pracovnici jsou velmi prijemni a doktori jsou take velmi pomocni a to mi verte ze by je ani nenapadlo rici neco spatneho! Pro ne je to take business a tak davaji tu nejlepsi peci, protoze vedi ze pacijent pujde jinam kdyz nebude spokojeny. Doktori jsou vladou placeni za pacijenta a mouzou je mit jen urcity pocet. Oni si tu vydelavaji pekne penize, ale milionari nejsou jak nekteri lidi v jinych busnysech. Take pred parti lety sli na stridavou stavku ze chteji vice penez. Nikdo si tu nestezuje ze doktori by byli zly. Jinak lidi si muzou stezovat na lekarskou organizaci a to doktori take nechteji a v pripade kdyz clovek by nedostal potrebnou pomoc ci spravne vysetreni, neni tu tezke povolat doktora k soudu. Lidi se tu neboji ozvat a tak i napsat do novin ci mluvit na televizi. Dale asi nebudete verit, ale zde se zadne poplatky ci darky lekarum nedavaji. I kdyz ja jsem jim parkrat prinesla kvetiny, pro jejich radost a podekovani. Proste lidi jsou tu hodni a take by je ani nenapadlo vychovavat deti bitim.I celkove, turisti z jinych zemi jsou naprosto prekvapeni jak lidi jsou tu pratelsky. Jestize pujdete na prochazku v parku, nebudte prekvapeni ze neznami vas budou pozdravovat, usmivat se na vas. Lidi tu naprosto prirozene vsude k sobe mluvi a zdaji se velmi klidni a spokojeni. I kdyz nic nemuze byt naprosto perfektni i zde je ulice kde se setkavaji drogari a podobni, ale mesto se to snazi vycistit. Pamatuji se kdyz jsem kdysi davno zila v CR jak lidi byli kolikrat zly, ale vim ze se i u vas hodne zmenilo, hlavne jesli se chce byt uspesno v businesu. A tak ted musite zapracovat a vyskolit pracovniky v lekarskem businesu jak se spravne chovat k pacijentovi. Vzdyt to take patri k uspesnemu uzdraveni. Mozna se spojte s Karlem on hodne pise o potrebe vylepseni lekarstvi v CR a mozna spolecne muzete delat zmeny. On se ozyva v panicke poruse na Psychicke problemy forum. Ja na stesti jsem velmi zdrava, ale rada si ctu co se u vas deje. Takze doufam jsem vas neurazila, ale chci vam nechat vedet jak to jinde pracuje.
28. Říjen 2004 - 6:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
Niky, prosím tě, nejmenuješ se Bohumila? Teď v říjnu by měla 58 let. Ráda bych to věděla a pak (ať už jsi nebo ne B.) si s tebou popovídala. Hezký den.
28. Říjen 2004 - 11:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Radka (anonym)
Píši také za druhou stranu.Pracovala jsem do nedávna v nemocnici a tak o práci zdravotníků vím dost.Situace není tak jednoduchá jak se zdá. V každém případě jsem na straně těch kteří trpí bolestmi a čekají dlouho na ošetření, to se nesmí stávat. To je nelidské, ale nelíbí se mi když se na zdravotníky pohlíží jako na lenochy apod. Samozřejmě jsou také výjimky. Musíme si uvědomit, že zdravotník NESMÍ udělat chybu. Je tedy celou pracovní dobu a to i 24 hod. v "pozoru" a nejednou se nestačí ani naobědvat. Dost často se stane, že sanita přiveze člověka u kterého se lidé ani nepostaví v tramvaji a který snad v životě neviděl mýdlo. Postarat se o něj musí a také to udělají. Jenže taková práce zasluhuje dostatečné ohodnocení, ale co zdravotníci dostanou? Ani tolik aby si mohli zaplatit paní na hlídání když mají nemocné děti a nechtějí nechat kolegyně na holičkách aby měli konečně také volný víkend. Nedostanou ani očkování proti hepatitidě když zrovna nepracují na JIP. Co na tom, že odebírají stovky zkumavek krve, že odnášejí exkrementy, převazují hnisavé rány a nejednou je agresivní pacient napadne. Ano jistě mají příplatek. Kolik? 25O Kč měsíčně, ale když nemají dovolenou nebo prac. neschopnost. Žádné zaměstnanecké výhody. A nyní si ministerstvo zdravotnictví vymyslelo jakousi registraci sester. K vyplněnému dotazníku se připojí kolek za 1000 Kč, výpis z trestního rejstříku tj. 50 Kč, výpis ze zdr. dokumentace tj. 150Kč a můžeme jít místo na nákup na kořínky a čekat co zase naše ministerstvo vymyslí. Co by to podle mého názoru změnilo? Lidé by se měli podílet na platbách za ošetření a za léky, sanitu a pobyt v nemocnici. Lékař by posílal účet nemocnému a ten se podílel na úhradě spolu s pojišťovnou. Pak by mnozí netrvali na paralenu na recept.
29. Říjen 2004 - 0:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Niky (anonym)
Radko,je pravdou ze nesmirne obdivuji lidi kteri radi pomahaji ostatnim a pracuji ve zdravotni profesi! Za dobrou praci by take meli byt spravedlive odmeneny, jelikoz kolik lidi by vydrzelo pracovat ruzne smeny a byt porad kolem nemocnych? Doufejme ze se vse vyresi, zdravotnici dostanou spravny plat a pacijenti dobrou peci. Mozna by se mel podat navrh na ministerstvo zdravotnictvi. Zde v Kanade v nemocnici pobyt neni drahy, ale take se ridi podle financnich moznosti cloveka. Za leky se plati, jestli neni vyssi pojisteni, ale duchodci to maji zaplaceno pojistenim. Jinak velmi se tu propaguje zdravy styl zivota a velmi se informuje ohledne nikotinu a alkoholu. Ve verejnych mistech ci pracovistich se nesmi kourit. Proste proti CR zde se velmi malo kouri ci pije alkoholu. V minulosti se uvedomilo kolik penez to stoji se starat o ty nemocne a take lidi si uvedomili jak spravne se starat o sve zdravi. Takze doufam, ze vam tam nastanou dobre zmeny pro vsechny. Ahoj
29. Říjen 2004 - 5:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Niky (anonym)
Ahoj Jarko, nevim jak se tu najde email, ale muj je Nsenterprises"hotmail.com. Bohuzel to hezke jmeno Bohmila nemam, ale prosim ozvi se.
29. Říjen 2004 - 5:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
Niki, už jsem ti poslala mejl, snad ti dojde.Ahoj J.
29. Říjen 2004 - 14:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Radka (anonym)
Ahoj Niki, u Vás jsou rozumnější instituce. Tady nikoho nezajímá, žealkoholici přijedou na ošetření záchrankou několikrát za měsíc, dostanou nelevné léky a vyšetření. Je dokonce dost časté, že tito lidé nejsou pojištěni a pracují tu ilegálně. Jsou li hospitalizovaní klidně utečou bez zaplacení když se jim udělá lépe. Samozřejmě, když je přiveze sanita jsou ošetřeni přednostně a ostatní pacienti musí čekat a zlobí se zase jen na personál. Je to začarovaný kruh. Vím, že to na ministerstvu vědí, ale oni nechodí do normální nemocnice a když tak určitě jako "kulichové" a zamete se jim cestička. Už mě to tu nebaví a myslím si, že naše zdravotnictví čeká brzy nevyhnutelný karambol. Prosím napiš mi, jak se to řeší u Vás když je člověk nepojištěn, není v důchodovém věku a opakovaně nezaplatí za ošetření. Díky, ahoj Radka
29. Říjen 2004 - 16:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Niky (anonym)
Ahoj Radko! Promin ze pisi pozdeji. Ja ve zdravotnicvi nepracuji takze nemam ty prave osobni zkusenosti, ale jen znalosti z novin, Tv a lidi. Prvne, Kanada je kapitalisticka zeme, ale je tu hodne socialistickych zarizenich, jako zdravotnicvi, skolstvi, doprava, businys ohledne lesu a co jeste .. ministerstvo pro lidi v potrebe.. Asi v 1936 se tu zaridila organizace pro pracujici(Workers union)kde jsou vypracovany zakony a prava pro ochranu pracujicich. Kolik hodin tydne by se mohlo pracovat a potom platit za prescasy. Nebo aby pracovnici pracovali v bezpecnych podminkach a nebyly bezduvodne vyhazovany z prace ci jinak ublizovany nebo vysetrovat ruzne ztiznosti jako sexualni pronasledovani atd. Dale, kdyz si nekdo zaridi podnik tak WU se zepta jesti by si pracovnici prali vztoupit take do unije za mesicni poplatek. Vetsinou podniky nechteji uniji a tak davaji dobre podminky v praci. Jinak unije take vyjednava kontrakt na par let a vetsinou zvyseni platu a procenta a jine podminky dulezite pro zamestnance. Kdyz to vyjednavani trva dlouho, zacne se vyhrozovat stavkou a kdyz porad se nic nepodepsalo zamestnanci museji jit na mensi stavku a pak i uplnou. Takhle se zaridi, aby pacovnici byli spokojeni se smlouvou. Ale i v uniji kdyby byli stiznosti ohledne nekterych lidi, ze se nechovaji dobre k ostatnim, jako treba v nemocnici, muzou byt propusteni. Jinak se tu klidne muze psat o vsemoznych zazitkach do novin ci jit na TV zpravy. A hned se zacne vysetrovani. Lidi si tu nenechaji nic tak libit. Ocekavaji dobre chovani a uctu a tak chovani lidi je tu na velke urovni. Asi take ze lidi jsou tu z celeho sveta a jsou radi ze mohou zit zde, chovaji se bez pretvareni pekne. I kdyz tato zeme uz po mnoha let byla zvolena jako nejlepsi misto pro zivot, neznamena, ze je tu vse uplne perfektni. Je tu i cast kde se usadili Indove i kdyz jejich sidliste je plno hezkych modernich domku maji tam potize s dealerama. Dale zde vubec neprichazi v uvahu ze doktor by nekomu nadaval, nebo najednou odesel se jit najist a lidi nechal cekat. Zde kolem 12 a 2 odpoledne lidi maji prestavky a doktor ma napsano na dverich casu prestavek, ktere se vzdy dodrzuje. K dokrorovi se vetsinou chodi po telefonni objenavce a tak se nemusi dlouho cekat. Vzpominam jak v CR kdysi davno telefony se nepouzivaly a tak v ordinacich bylo velke cekani. Dale mohu rici, ze pacijenti se take chovaji slusne, az mozna na ty jedince co jsou mentalne nemocni. Dale mozna je pravda ze lidi v lekarstvi v CR si nevydelavaji penize, ktere by si zaslouzili a je to dost dobry duvod k nespokojenosti. Takze nevim jake vy tam delate jednani pro vylepseni. Zde se zdravotnici zdaji spokojeni i kdyz take by neodmitki vice penez. Dale jinak lidi zde, kteri si vydelavaji malo penez muzou zit ve vladou vystavenych domech a ziji tam vetsinou rodiny nebo svobodne matky. Najemne se plati podle vydelku. Co je dobre, ze tyto domy nebo sidliste jsou postaveny po celem Vancouveru a neni je rozeznat od ostatnich. Lidi kteri jsou nemocni, nebo matky s malymi detmi dostavaji financni pomoc od vlady. Ale ted pred parti lety se rozhodlo, ze matky s vetsimi detmi uz museji jit do prace. Vlada nechce aby rodiny po generacich zily timto zpusobem. Horsi je to pro svobodne muze, jelikoz kdyz vyuzili nezamestnanenskou pomoc, vlada uz nechce moc pomoc. Ale mohou si vyzvednout zasobu jidla na cely tyden a pak mohou trikrat denne jit do specialnich jedelen. Jinak neznam o pripadech kdyby se odmitlo zdravotni osetreni v nemocnicich, ale zase zde se moc malo pije a opilych neni tak moc. Jen na te ubohe ulicce, co jsem uz psala kde se setkavaji ruzne charaktery lidi, tam se najdou nadopovani a opili. A ti opili vetsinou zkonci na pojicejni stanici v detox. Drive to byla velmi hezka normalni ulice, blizko stredu mesta, a plna levnych hotelicku, kavare a obchodu. Prisla doba, kdy majitele je chteli opravovat, ale organizace pro chudy se postavila proti, ze chudi nemaji kam jinam jit a opravovani se neuskutecnilo. A tim padem vzniklo toto vzlastni misto, ale policije to take procistuje od dealeru a doufejme, ze se to tam vsechno zmeni. Uz se tam blizko postavily velkoochody a moderni mall. Takze se to meni. Hodne nemocnych lidi z toho mista by melo zit ve specialnich ustavech, ale take se na tom pracuje, zvlaste, kdyz zimni olimpada zde bude v 2010. Dale skoro vsichni lidi maji zdravotni pojisteni a vlastni plastickou karticku s osobnim cislem, ktere se ukazuji lekarum i chudi maji ty carticky, za ktere plati vlada. A Jinak Radko co tobe se nelibi v tve praci. Muzes se dat dohromady s ostatnima a vypsat co by se melo vylepsit? A hlavne nechat lidem vedet jakou odpovednou praci delate a ze si zaslouzite dobre chovani a hodne ucty. Myslim, ze za komunismu lidi se zkazili, jelikoz jim bylo vysvetlovano ze vsichi jsou rovnopravni a tak zapominali venku na slusne, prijemne chovani. Ale vim ze se to take velmi zmenilo. Musim jiz koncit, ale nevim, zda se to da cist Ahoj.
2. Listopad 2004 - 7:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Po mé zkušenosti už věřím všemu.Dejte si pozor na dětskou pohotovost v Ostravě-Hrabůvce.Nejhorší nápad je tam jít v sobotu v osm hodin večer.Synovi hrozil opakovaný zánět ledvin a dostal teplotu,proto jsme ihned vyrazili s veškerou dokumentaci na pohotovost.To co se pak dělo byl pro nás šok.Doktorka prohlásila,že tu zprávu neumí přečíst.Odebrala mu moč,měl zvýšené bilkoviny a krev v moči-řekla že neví jaké má normální hodnoty.A potom ze mě udělala hysterku,která se má nechat poučit a ne hned plašit.Domu jsme jeli s receptem na Paralen.Výsledek všeho?V pondělí skončil syn v nemocnici na JIPce s akutním zánětem ledvin.
2. Listopad 2004 - 11:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Michala (anonym)
Taky neco mam, bohuzel se spatnym koncem.Mela jsem vazne nemocneho tatinka, nejblizsi rodina jsme se rozhodli ze nikomu nebudeme vykladat podrobnosti. Ovsem jak jsme zjistili, tak jeho obvodni lekarka se o vse postarala, snad kazdemu pacientovi v ordinaci vykladala i ty nejpodrobnejsi info o jeho stavu a problemech. Ze se pak uz i stavalo, ze nas lide zastavovali na ulici a ptali se jestli je to a to pravda. Byli jsme z toho dost sokovane, protoze jsme nejdriv netusili odkud to ti lide vi.Navic ta doktorka je i nase sousedka a nabidla ze kdyz budou nejake problemy tak nemame volat zachranku ze ona kdykoliv prijde, kdyz bude potreba. Treba i v noci. A pak jsme se dozvedeli ze vykladala jak ma otravne sousedy kteri si mysli ze kdykoliv neco potrebuji tak ona hned za nema poleti. A to nam to vazne sama nabidla, nas ani nenapadlo ju o to zadat. Proste jedna podpasovka vedle druhe. A to jeste zacalo tak ze svym zpusobem mela na vsem taky vinu, protoze osm let prehlizela problemy ktere tatka mel a pak uz bylo pozde. Dokonce vsichni doktori ke kterym jsme behem posledniho roku prisli, tak vsichni do jednoho rekli ze zakladni chyba je u prakticke lekarky, ze zaspala. Navic celou dobu nam tvrdila at se zbytecne nenervujeme, ze o nic nejde, ze to neni nic vazneho, pricemz moc dobre vedela ze je to velky problem. A ted jsme se dozvedeli ze vsude vyklada, jak nam rikala hned na zacatku ze by mel jit tatka na operaci. Ale prisaham ze mi jsme to od ni nikdy neslyseli. Tak asi takove my mame zkusenosti s lekarem.
3. Listopad 2004 - 20:12
Obrázek uživatele Návštěvník
petra (anonym)
Ähoj Radko,ráda bych reagovala na tvůj příspěvěk.V první řadě bych,ti chtěla složit svůj obdiv,že pracuješ ve zdravotnictví....já osobně bych to dělat nemohla,proto sem si vybrala povolání,které mě baví a dělám ho myslím dobře.Jsem si vědoma toho,že sestřičky ani ostatní personál není dostatečně finančně ohodnocen..a to především v nemocnicích naopak od sestřiček praktických lékařů,které nedělají na směny,nemusí umývat pacienty a nemají tolik zodpovědnosti jako sestřičky v nemocnicích.Abych pravdu řekla osobně jsem se se špatným přístupem sestřiček nesetkala.Ale s neochotou a laxností lékařů ano.Psala jsi,že by se léky měli hradit s vlastní kapsy.Stím s tebou nesouhlasím.Osobně si jako osvč platím velmi vysoké pojištění a nevidím důvod,proč bych si měla doplácet za léky. Vůbec proč musí člověk ,který má diabetes ,špatné oči,anginu pectoris apd...,který si si svůj zdravotní stav nepoškodil vědomě sám platit za léky stejnou cenu,jako fe´ták,který si vědomě např.zničil játra...proč jim financujeme metadon,za který ONI nezaplatí ani korunu naopak od důchodců,kteří celý život pracovali A platí si léky na vysoký tlak.Osobně ,bych si za léky vlastně ráda zaplatila....ale jen pokud by byli hlídáni lékaři,kteří si z mého pojištění vezmou peníze/obrazně/ za např.preventivní prohlídku a přitom Vám změří pouze tlak.Až když Vám lékař na 3cm bulku v tříslu nebude předepisovat půl roku brufen/z něj dostávat ještě od farmac.firmy odměny/a vy se budete po celou dobu užírat,zda máte rakovinu,než se rozhodnete zajet na SOUKROMOU kliniku ,KDE SI TO ZAPLATÍ -protože se na to pojištění nevztahuje,ale kde Vám během jednoho dne udělají sono,předoperační vyšetření a druhý den Vás odoperují.
4. Listopad 2004 - 13:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Radka (anonym)
Ahoj Petro, ja take samozrejme nesouhlasim s tim, aby se doplacelo na zivotne dulezite leky inzulin, antihypertenziva, antibiotika atd., ale myslim si, ze paralen, kapky proti kasli a vitaminy by hrazeny byt bezne nemeli. Naopak u zavaznych diagnoz ano. Je mi jasne, ze clovek se zavaznou diagnozou zijici z ID nebo CID nema moznost si priplatit.Nejednou jsem se ale setkala s pripadem, kdy si pacienti prisli pro recept na volne prodejny lek jen proto, ze jim dosel v domaci lekarnicce. Stoji to mimo jine i cas lekare, ktery se muze venovat potrebnejsim lidem. Co se tyce narkomanu taky mi vadi, ze se jim pomaha na ucet ostatnich. Vydavaji se jim napr. injekcni jehly a strikacky a diabetici maji pak na jeden den jednu soupravu na inzulin. Spravne by meli mit na kazdou aplikaci novou. Taky jsem se u lekare setkala s tim, ze misto preventivni prohlidky jen zmeri tlak a pojistovne to pekne napocita. Hrozne mi to vadi, ale to by si mela ohlidat pojistovna, protoze kdyz na to upozorni pacient se zlou se potaze. Uz aby se to zmenilo, ahoj Radka
8. Listopad 2004 - 15:22

Stránky

Přidat komentář