Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
85 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

TIAPRIDAL

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Caroline (anonym)
Ahojte, berete někdo Tiapridal? Mně ho doktorka předepsala na úzkosti, ale v příbalovém letáku se o tom nic nepíše... Tiapridal znám z doby, kdy jsem pracovala v hospicu, dávali jsme ho pacientům, aby nebyli zmatení, ale taky se v letáku o tom nic nepíše. Můžete mi odepsat prosím?
28. Září 2003 - 7:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Vladislav Židek (anonym)
Já ho už přes rok beru kvůli záchvatům vsteku a pomáhá, jsem klidnější a míň roztěkaný. Psychiatr mi ho předepsal, neboť není návykový či jen minimálně a minimálně utlumuje myšlení a já studuju na vysoké.
1. Únor 2005 - 23:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Vladislav Židek (anonym)
viz:http://www.vodopad.cz/l4.htm
1. Únor 2005 - 23:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Aja (anonym)
Prosím, poradtě někdo. Dostala jsem Tiapridal a potřebovala bych vědět, za jak dlouho dobu může cca začít účinkovat. Myslela jsem, že během několika dnů, ale v letáku píší, že doba léčby je až 2 měsíce. Doufala jsem, že zabere již třeba za pár dní....Máte nebo jste měli vědlejší účinky ? Ty by totiž byly horší, než to, proč lék mám. Uvažuji, zda ho užívat. Děkuji za každou radu.
7. Červenec 2007 - 10:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Tiapridal,nebo Tiaprid podáváme klientům,kteří trpí demencí,nebo Alzheimerovou chorobou.Nejsem si zcela jista,zdá má tento lék nějaký účinek,protože jeden klient dostal zvýšenou dávku na večer na dvě tablety-účinek je ale nulový.
3. Leden 2008 - 12:20
Obrázek uživatele Návštěvník
ELCA (anonym)
Začala jsem ho dávat mami (87let) na noční zmatenosti. Jen večerní dávka-l tabl.moc nepomohla. Tak dávám 1 tabl. po obědě a jednu na noc a zdá se, že to okamžitě zabralo. Je po nočních děsech a mami spí klidně.
6. Leden 2008 - 13:25
Obrázek uživatele Návštěvník
ELCA (anonym)
Začala jsem ho dávat mami (87let), protože byla v noci zmatená a měla strach z věcí, které nebyly pravda. Jen večerní dávka-l tabl.moc nepomohla. Tak dávám 1 tabl. po obědě a jednu na noc a zdá se, že to okamžitě zabralo. Je po nočních děsech a mami spí klidně.
6. Leden 2008 - 13:29
Obrázek uživatele Návštěvník
lucy (anonym)
nase baba (72) ho take dostala v nemocnici,zitra jdem na psychiatrii,tak treba to zmenia,ale dostava rano, v poledne a vecer, tedy alespon ma, snad to tk bere a je od ty doby klid, tuhle si ho na noc zapomnela si vzit a uz v tom zase litala. Je zmatena, agresivni,...asi alzheimer
7. Leden 2008 - 15:31
Obrázek uživatele Návštěvník
asi? (anonym)
urcite
14. Květen 2008 - 7:35
Obrázek uživatele Návštěvník
R.Laposa"seznam (anonym)
Ahoj, Tiapridal na uzkosti moc neni, spise je to lek k zklidneni tresu a mimovolnych pohybu. Zmenil bych byt Tebou lekare za odborneho psychiatra. Ver. Radek
9. Srpen 2008 - 23:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Hana (anonym)
Ahoj, dostala jsem taky tento lék a váhám jestli ho brát,Vyčetla jsem že je snad na stařeckou demenci?!!Tak nevím co si o tom myslet.Fakt je.že jsem dost nesoustředěná a nervozní-vzteklá.Děkuji
26. Srpen 2008 - 19:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Natura (anonym)
Tiapridal je neuroleptikum, dosti strašné. Dostal to můj syn na Tourettův syndrom).
31. Říjen 2008 - 22:03
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
můžete mi napsat jak stršné dostala ho moje mamka při CMP před týdnem
31. Říjen 2008 - 22:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Natura (anonym)
Jano, nechtěla jsem zas tolik strašit. :o) Jsou případy, kdy takové léky jsou nutné. Strašné to je jen pro mě, že to předepsali mému dítěti, trochu brzy na takové dryáky. Tento lék neléčí, potlačuje důsledky. Poruchy chování, agrese, nenormální neovladatelné pohyby, tiky. Celkově zklidňuje, otupuje. Pro starší lidi to může mít význam, u dítěte je to risk. Tak proto má reakce. Snad má převést Tvou maminku přes nejhorší období, ale příčiny CMP neřeší. Na to má jistě jiné léky.
1. Listopad 2008 - 11:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Oskareta (anonym)
Používejte rozum, prosím vás. Tiapridal je jako každý jiný lék - pokud nepomáhá a způsobuje vedlejší účinky, tak se prostě vysadí. Žádné trvalé poškození uživateli rozhodně nezpůsobí. Dává se starým lidem na jejich neopodstatněné strachy, podezíravost a agresivitu. "Přeladí" jejich mozek tak, aby viděli svět takový, jaký skutečně je. Spí po něm celou noc, jsou odpočinutí, zklidnění a mnohem líp vychází se svým okolím i okolí s nimi. Vím to, protože to bere jeden můj známý. Na jaké jiné indikace se dává, nevím. Ale je to snad o tom, že věříte svému doktorovi, který vám předepíše lék a vysvětlí, proč vám ho předepisuje a co to s vámi udělá. Pokud v něj nemáte důvěru, změňte ho. A asi není dobré orientovat se podle toho, co řekne někdo na tomto fóru, koho ani neznáte.
1. Listopad 2008 - 14:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Natura (anonym)
Mně stačí, když jsem viděla co to dělá s mým synem. Rozhodně Tiapridal není takové neviňátko jako Paralen. U starých lidí to má jistě opodstatnění. U malých dětí s tikovou poruchou je to hodně diskutabilní-vývoj mozku není dokončen, vedlejší účinky jsou značné.
1. Listopad 2008 - 17:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Oskareta (anonym)
No tak proč mu to dáváš, když má vedlejší účinky? Domluv se s doktorem a vysaď to a nekritizuj lék jen proto, že zrovna tvému synovi nesedí. A jen pro tvou informaci - všichni se rodíme s definitivním počtem neuronů v mozku a během života už jen odumírají. Ty si to neuvědomuješ, ale vždycky plácneš nějakou "perlu", na základě které je jen trochu sečtěnějšímu člověku jasné, že toho moc nevíš. Co si takhle někde sehnat odbornou literaturu a trochu toho načíst???
1. Listopad 2008 - 19:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Natura (anonym)
Synovi už to nedávám. A teorii o neobnovujících se buňkách v mozku od narození taky znám. A taky už jsem četla jinou studii, která to zpochybňuje. Je mi vcelku jedno, jak to je, protože to s Tiapridalem nesouvisí. psala jsem, že pro děti je to lék nevhodný, pokud nemá opravdu vážný důvod ho brát. Jana se ptala na lék, a nepsala pro koho ho má. Já mám zkušenost s tímto lékem právě u dítěte, a proto jsem ji tady napsala. Toť vše. Ale Neuroložka nám ho předepsala bez mrknutí oka, děcko viděla jednou v životě, měla v ruce jen jeho EEG, jinak příznaky. Vůbec ho neznala. Kluk byl jak zfetovaný a bylo mu opravdu zle. Myslím, že takové experimenty by se na dětech dělat neměly, zvláště když jsou před pubertou a tento lék působí i na psychiku, která ještě není v tomto věku zcela "hotová". Nechci nikoho poučovat. Píšu vlastní zkušenost. Tu mi můžeš těžko vymluvit.
1. Listopad 2008 - 21:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Oskareta (anonym)
Tiapridal je neuroleptikum, dosti strašné. To je citace toho, co jsi napsala jako první. Jak si asi myslíš, že bylo té paní, jejíž matka to užívá, když si přečetla takovouto větu?
2. Listopad 2008 - 9:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Natura (anonym)
protože je to pravda. Je to hodně silný lék, měnící psychiku člověka. Já s ním mám špatnou zkušenost. Pro informace o konkrétním účinku na Janinu maminku si musí zajít za doktorem (který to ale taky těžko odhadne). Na diskusi může dostat jen zkušenosti a názory diskutérů, ne to, jak konkrétní lék pomůže či nepomůže její mamince.
2. Listopad 2008 - 10:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Lidi jako ty by tu vůbec něměli co dělat...Tiapridal je neuroleptikum, dosti strašné. Dík za dodání optimizmu...
20. Listopad 2008 - 11:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Natura (anonym)
Nenapsala jsem nic, co by nebyla pravda. Pokud chceš optimismus, musíš tam, kde Ti budou lhát. Pro staré lidi a lidi s abstinenčními příznaky po alkoholu to má význam (krátkodobě) brát. To ano. Víceméně proto, že už tam není co ztratit. O moc to zhoršit nemůže a na tu dobu pomůže. Jinak to ale působí opravdu velké změny na psychice a osobnosti člověka. Bral to můj syn. Bylo by lepší, kdybych psala lež? Když by si byl někdo tímto lékem a jeho braním jistý, nekladl by tu dotaz, a věřil svému doktorovi. Píšu zkušenost s lékem. Ty píšeš odsudek mé zkušenosti. Nebyl jsi u toho, jak jsem měla Tiapridalem zfetované dítě.
20. Listopad 2008 - 13:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Name (anonym)
Dobry den. Mam 5,5 ročnýho syna a on bere Tiapridal od 2,5 roka kvůli tikem v ocných partiích.Ze začátku to byli i jiné příznaky:dvíhaní ramena,počupávaní...teď ma "jen" to občasné mrkání 1 očkem...příští rok půjde do školy,tak se bojím jak to jeho okolí přijme,aby neměl problémy ve škole.Je mi ho líto, protože jinak je nadprůměrne inteligentný,šikovný,trochu zlobivý-rozmazlený svými prarodičmi.Jsem z Prahy,neznáte nějakého dobrého neurologa-specialistu pro děti.K jedný neuroložke chodíme,ale zdá se mi že by jsme ji měli změnit.PS:To mrkání ale nemá pořád,letní a zimní měsíce je to ok,horší je to na podzim a jaro...mate někdo podobné zkušenosti s dítetem?Já mám pocit že jsme sami na planete.V tý čekárne jsou stale horší případy asi tak o 80% a někdy se ptám sama sebe,jestli tam vůbec patříme...
30. Listopad 2008 - 9:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Natura (anonym)
Name, určitě zajděte za docentkou Malou, specializuje se na děti z Tourettovým syndromem, a je v Praze, adresu lehce najdeš na netu, jinak tady je odkaz: http://www.atos-os.cz/
30. Listopad 2008 - 9:51
Obrázek uživatele Návštěvník
andrea (anonym)
moja 15 rocna dcera dostala tento liek na predpis od svojej psychiatricky...bez vedomia rodicov..dcera ma slu partiu, pije a uz rok bada poruchy spravania..ale nemyslimsi ze sme nemali vediet o tom co jej predpisuje...nasla som u nej aj skatulky s neurolom..takisto predpisane tou istou lekarkou...teraz je dcera na protidrogovom..som zmetena...vycitam si ze som nezbadala skor ze berie tieto lieky...myslite si ze sa z toho este dostane? Vidim ze ma snahu prestat..ale vzdy ked ide s partiou podlahne alkoholu a inym dorgam.
17. Leden 2009 - 9:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Máte za ni zodpovědnost. Máte nejen právo, ale i povinnost vědět o všem, co Vaše dcera bere.
17. Leden 2009 - 10:27
Obrázek uživatele Návštěvník
mirka (anonym)
Mám kluka 6let mu je a dostali jsme taky lék TIAPRIDAL od psichiatrie.Kluk trpí tiky má je v dolních končetinách.Nevím mám veliký strach do budoucna co s ním bude je moc chytrý ve škole až nadpruměrný.Naše neuroložka ho posílá po všech čertech a žádná změna.
2. Únor 2009 - 12:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Je třeba si uvědomit, že toto je lék, který tlumí příznaky. Neléčí nemoc.
2. Únor 2009 - 13:44
Obrázek uživatele Návštěvník
mirka (anonym)
JO A POTOM JAKOU NEMOCÍ MUJ KLUK TRPÍ MUŽE TO BÝT DO BUDOUCNA EPILEPSIE?
6. Únor 2009 - 19:19
Obrázek uživatele Návštěvník
pro Andreu (anonym)
Chápu, jak vám musí být, jaký máte o dceru strach. Chci vám říct, že ze všeho jde se dostat, musí však chtít i dcera. Mně to je divné, že vám neřekla, co jí dr. napsala. Mám totiž taky děti...už mají své rodiny, ale důvěřují mi stále, i vím, co berou, když něco od lékaře dostanou. Myslím, že byste především měla získat zpět důveru dcery. Povídejte si s ní, jistě má nějaké starosti a když uvidí vaši snahu jí vyslechnout, jistě to na ní v kladném smyslu zapůsobí. Jinak nevím, ale dostat by se z toho mohla, je mladá a snad si všechno včas uvědomí. Držím vám palce!
6. Únor 2009 - 21:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Oscareto a Honz (anonym)
Není fér, že se navážíte do paní Natury, cítím z ní, jak jí asi je a že napsala, že to je strašné, tak napsala no a co? Má ten dojem, tady to není odborná poradna, jsou tu laici a někdy vysloveně sprostí na druhé. Natura neudělala nic a ani moje řádky sem nepatří, vím to, přesto jsem vám to musela říct. Asi nevíte nic o strachu matky o syna. adieu.
6. Únor 2009 - 21:41
Obrázek uživatele Návštěvník
andrea (anonym)
ahoj predpisali ho mojmu 12rocnemu synovi bo ma strach o seba pozoruje sa ...mava krce , pocity uskosti pri srdiecku...a ine..robia mu vysetrenia co to sposobuje ale zatial uziva tento liek...uziva ho asi tyzden...zatial niekedy je kludnejsi inokedy nie...neziaduce ucunky sa nastastie doposiel neprejavili...
19. Únor 2009 - 23:14
Obrázek uživatele Návštěvník
luto (anonym)
Užívám to. Nejhorší je spaní-co chvíli se člověk budí a opět usíná.Takže je stále unavený a připitomělý.A je pravdou,že chodím stále po vyšetřeních,prohlídkách a klidu mi nepřidají plné čekárny,hodiny sezení i když je člověk objednaný,atd.Lékař mě léčí tím,že užívám oblbováky,a zda-li najde to,co se má vyvrbit.Ty možné nežádoucí účinky existují,nejhorší je, když to na sebe pozoruji sám.
20. Červenec 2009 - 12:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Daweek (anonym)
Já užívám Tiapridal spolu s Rivotrilem a antidepresivy. Tiapridal mi předepsal psychiatr z důvodu, že způsobuje uvolnění napětí. První dobu sem ho bral 1-1-2 a ted uz 1-0-1, a docela v klidu. No až na ty riváče.
22. Červenec 2009 - 11:01
Obrázek uživatele Návštěvník
zdenek (anonym)
Já užívám Tiapridal spolu s...co mate na mysli ryvače
9. Prosinec 2009 - 22:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Val (anonym)
Bohužel musím souhlasit s natura. Mám postižerného 4,5 letého syna, epilepsie, šedý vrozený zákal, psychomotorická retardace, hypotonie. Prošlijsme Plzní i Prahou. Ale fakt je říci a přiznat si pravdu.... Tato stránka není kvůlimazání medu kolem pusy ale o zkušenostech. Koukněte na epileptika, taky píší různě. Zle i dobře. Na každé tělo reaguje vše jinak. Nechte naopak naruru psát jak to může být. mě třeba sladký řeči dávno nezajímají.
15. Prosinec 2009 - 18:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Natura (anonym)
Pracuji s duševně nemocnými lidmi, a mnozí z nich se vyjádřili v tom duchu, že začátkem braní antipsychotik jim skončil normální život. Ztratí se motivace, chuť do života, vytratí se libido. Může možná pomoci v nějakém obtížném období (alkoholici, mozkové nádory, gerontologické onemocnění). Ale není to lék, to je třeba si uvědomit. Je to prostředek měnící osobnost, tlumí a demotivuje. U dětí bych to volila opravdu jen v nejtěžších případech, kdy apatie je menším zlem a není šance na zlepšení kvality života. :-( Bohužel lékaři takto nepřemýšlejí, ba přímo s rodiči o tom odmítají diskutovat. Vedlejší účinky zlehčují... Ale dávat to dítěti, to je
15. Prosinec 2009 - 19:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Natura (anonym)
...to je riskantní. Je třeba to dobře zvážit. A informovat se. Ne jen slepě věřit lékařům. Oni to brát nebudou, je to netíží.
15. Prosinec 2009 - 22:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Vladislav Žáče (anonym)
Já jsem zkombinoval Tiapridal,Betahistin a Ibalgin. To je asi hloupost,že? Jsem jak ožralej.
9. Únor 2010 - 20:08
Obrázek uživatele Návštěvník
--- (anonym)
Já jsem zkombinoval...Dobrou chuť...
10. Únor 2010 - 6:43
Obrázek uživatele Návštěvník
martina (anonym)
Dobry den,chtela jsem se zeptat jestli nema nekdo zkusenost,doktorka predepsala triapidal memu sznovy,je mu 13 a me epilepsii,docela mi vystrasilo kdzy jsem si precetla letacek.poradi mi nekdo?
13. Únor 2010 - 20:51
Obrázek uživatele Návštěvník
aaa (anonym)
Dobry den,chtela jsem se...Na epilepsii? To je možné, to je v pořádku.
13. Únor 2010 - 22:04
Obrázek uživatele Návštěvník
martina (anonym)
asi jsem to spatne napsala,napsala mu je psychiatricka na zklidneni a ma jeste hrozny naviky a musim porad ho vnecem ujistovat a prave ma epilepsii a na tu bere jine leky ,na letacku bylo napsano,ze jen ve vaznych pripadech ze potporuje krece,tak proto mam strach.dekuji
14. Únor 2010 - 19:54
Obrázek uživatele Návštěvník
SusynQa (anonym)
aj ja berem Thiapridal.. dala mi ho na ukludnenie, proti depresivnym stavom.. a mna to viaz nez ukluduje, priam uspava a v skole mam s toho probelmy (mam 17 rokov)
8. Březen 2010 - 8:40
Obrázek uživatele Návštěvník
jarka (anonym)
dostala jsem Tiapridal na odvykání od Lexaurinu, který užívám v malých dávkách l0 let.zdá se mi podle letáčku dost ostrý. Hlavně ty záškuby a mimovolné pohyby těla nebo obličeje. Žádné takové příznaky nemám. Po encefalitýde mám úzkostné a napjaté stavy. chtěla jsem něco podobného jako byl Lexaurin.Nevím zda to mjám užívat?
6. Duben 2010 - 17:46
Obrázek uživatele Ondra_zdravka
Ondra_zdravka
asi jsem to spatne...Dobrý den Martino, ujišťuji Vás, že Tiapridal žádné křeče nepodporuje, právě naopak, Tiapridal patří do lékové skupiny Sedativ, proto má sklidňující účinek a závislost je na něm tak jako na jiných lécích. Takže se nebojte vašemu synovi podat Tiapridal, naopak pomáhá zmírňovat epilepsii a tudíž i snižuje epileptické záchvaty. S přáním pevného zdraví Ondra
20. Červen 2010 - 12:49
Obrázek uživatele Ondra_zdravka
Ondra_zdravka
aj ja berem Thiapridal.. dala...Ano, Tiapridal jak jsem již psal, patří do lékové skupiny sedativ tudíž sklidňuje. Takže po Tiapridalu můžete být spavá. Ale na uklidnění a proti depresivním stavům je účinný. S přáním pevného zdraví Ondra
20. Červen 2010 - 12:51
Obrázek uživatele Ondra_zdravka
Ondra_zdravka
dostala jsem Tiapridal na...Zdravím Jarko, pokud jste chtěla něco podobného jako je Lexaurin, tak Tiapridal je to pravé. Tiapridal Vám zajisté pomůže s Vašimi problémy. Přeji příjemný den. S přáním pevného zdraví Ondra
20. Červen 2010 - 12:56
Obrázek uživatele Návštěvník
lukas (anonym)
Ahoj vsem beru triapridal a k tomu jeste coaxil jemi fajn po tych lekach uzivam je 4tydny dokonce se i smeju.
20. Červen 2010 - 15:14
Obrázek uživatele Ondra_zdravka
Ondra_zdravka
Ahoj vsem beru triapridal a k...Zdravím Lukáši, je nad míru jasné, že máš euforii, kdo by ji neměl, kdyby pro něj byl život bez starostí. Coaxil se používá k léčbě deprese, takže ty jsi tzv. "šťastný" člověk..S přáním pevného zdraví Ondra
21. Červen 2010 - 17:51

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama