Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
37 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Je těžké žít sama

10. Září 2018 - 0:05

Komentáře

dahida (anonym)
Ráda bych poprosila o radu. Jsem středního věku, bezdětná. Již patnáct let žiju s přítelem, vztah už přes pět let nefunguje. Našla jsem si nového přítele, byť mladšího, rozumněli jsme si. Naivně jsem si myslela, že změním svůj život a začnu znovu. Nový vztah jsem přiznala, bohužel po pár měsících mě nový přítel opustil. Vztah s přítelem, se kterým žijeme ne spolu ale vedle sebe je zatížen finančními problémy z mé i jeho strany a ani bytovou situaci není možno řešit. Podotýkám, že žijeme v minibytě, kde ani jeden z nás nemá soukromí. Moc bych si přála být sama, ale na druhou stranu si to po 16 letech neumím představit, bojím se toho. Jsem bezradná, nevím, co mám dělat, psychicky na tom nejsem dobře a mám pocit, že to takhle dlouho nemůžu vydržet. V podstatě sama, trápím se, brečím kvůli tomu, jenž mě opustil. Klid nacházím snad jen v práci, víkendy mi nahánějí husí kůži. Prostředky na zábavu teď opravdu nemám a přiznávám, že ani chuť. Napíše mi někdo svůj názor? Děkuji.
14. Březen 2005 - 10:46
iren (anonym)
Pokud se nejprve nedáš psychicky do pořádku, nemá smysl nic vymýšlet. Nevím jestli máš na to se od přítele odstěhovat, ale je to pravděpodobně nevyhnutelné a záleží jen na tobě, jak dlouho soužití budeš ještě prodlužovat. Zabíjíš čas. Na co ještě čekáš?
14. Březen 2005 - 21:20
Eva (anonym)
Ahoj Dahido, to je zajímavý příběh..Netradiční...Zeptám se, proč žiješ 5 let v nefunkčním vztahu?
14. Březen 2005 - 23:34
Anna (anonym)
Bez odvahy budes jen dal prezivat...
14. Březen 2005 - 23:47
dahida (anonym)
Vím, že to chce odvahu. Bohužel, jak jsem psala, nejsem momentálně schopna z finančních důvodů situaci zvládnout,vymstila se mi těžce vlastní naivita a blbost z předchozích let. "Přítel" bydlí u mne. Neříkám, že mě finančně nějak extra pomáhá, ale s náklady na bydlení ano. Pokouším se najít ještě jednu práci na víkendy, abych se měla od čeho odrazit. Montálne si připadám svázaná ne provazem, ale ostnatým drátem. Je mi hrozně,ten rozchod s tím, jenž jsem si myslela, že začnu znovu, stále moc bolí. Dík všem za podporu. M.
15. Březen 2005 - 8:39
Rigi (anonym)
Ahoj Dahido, žiju sama už 10 let a nijak mi to nevadí. Sice bych ráda změnu, občas absolvuji nějakou schůzku po Netu "naslepo", ale spíš je to k pousmání než k nalezení přítele. Mám mnoho aktivit, kterými vyplňuji volný čas - přátele, japonskou zahradu, čtu ezoterickou literaturu, chodím na přednášky, dělám orientální tance, angličtinu...Ani mi nepřijde, že nežiju ve vztahu. Radím, aby sis našla další zájmy, poznáš tam zajímavé lidi. Přítele vyhoď, pokud je byt napsaný na tebe, jen tě retarduje, brzdí. Musíš být osobnost, dej to tvému "příteli" znát. Přeji ti štěstí!
20. Duben 2005 - 9:16
Brunetka (anonym)
Ahoj,přesně takhle jsem na tom byla já.Pomohly mi kamarádky a rodina,musíš mít krytá záda,kdyby něco.Stačí duševní podpora,jinak ti stejně nikdo ani pomoci nemůže,je to na tobě.Poptej se po bydlení,jen se hned nehrň do něčí náruče,postav se na vlastní nohy.S tou druhou prací je to dobrá varianta,budeš mít jiné možnosti.Odejdi třeba do podnájmu,ale odejdi,nebo to zle odskáčeš na svém zdraví.Přeji ti,abys to zvládla,jako já.
20. Duben 2005 - 11:09
dahida (anonym)
Ahojky, děkuji všem, které jste se mi ozvali.Chvíli to trvalo, ale už jsem to "rozsekla". Bývalý přítel se do konce měsíce stěhuje, největší bolest už otupuje a pomalinku začínám mít sílu bojovat s osudem Je fakt, že pomoc si člověk musí sám. Mám bezva seegru, pár známých. Je fakt, že zatím nemám o nic zájem - myslím koníčky, něco podnikat, ale věřím, že se to časem spraví. Druhou práci dělám o víkendech, neříkám, že mě to naplňuje, ale lepší než koukat do zdi a trýznit se věcma, které nezměním. Budu mít ještě hodně starostí, ale opravdu život jde dál. Jen ty chlapy teď nějak vypustím. Uvidíme časem. Ještě jednou díky. Hezký den.
11. Květen 2005 - 16:08
dahida (anonym)
Brunetko, mám ještě malý dotaz, jak se ti vede teď? Jseš stále sama, nebo už jsi se odvážila do dalšího vztahu? A za jak dlouho? Já jsem teď tak prázdná, že mám pocit, že mnou profukuje vítr. Hodně jsem tomu novému vztahu věřila, ale těžce si narazila ústa. Už nevěřím. Asi špatné co? Měj se fajn a třeba napiš ahoj
11. Květen 2005 - 16:20
Lenka (anonym)
Je strašně těžké být sama, já teď byla doma tři dny úplně sama(teda s kočkou, ale ta se nepočítá)a je děs,vím že kdybych měla v budoucnu být sama tak, tak nevím co bych udělala už to nikdy nechci zažít!
17. Únor 2007 - 15:20
Návštěvník (anonym)
Leni, nekdy je tezke sama nebyt. Ale k tvemu problemu: pokud najdes vnitrni klid, nebudes mit problem byt sama se sebou. A to jsme i kdyz mame vztah.
17. Únor 2007 - 15:57
Lenka (anonym)
Možná máš pravdu, já si jen pořád dokola vybavuju ten pocit, to ticho, a to jak jsem slyšela vlastní kroky, to bylo k zbláznění!....ale děkuju za podporu!
18. Únor 2007 - 11:32
Vera (anonym)
Můžeš mít kolem sebe spoustu lidí a cítit se sama.Já mám kolem sebe děti,manžela a babičky,přítele.Přesto se cítím strašně sama!
18. Únor 2007 - 20:02
Návštěvník (anonym)
Ja jsem byla vzdycky sama i kdyz jsem byla vzdycky s nekym!
18. Únor 2007 - 20:23
Vera (anonym)
Ani nevíš jak moc ti rozumím.Není to jen o tom,žít sama.
18. Únor 2007 - 20:30
Návštěvník (anonym)
Jenze me to uz hrozne unavuje, vsichni me povazuji za silnou, i chlapi. Takze pokud opusti me, tak ja to prece preziju.
18. Únor 2007 - 20:40
Vera (anonym)
Přesně tak.Také mě to všechno unavuje.Mé okolí mě také považuje za veselou optimistku a přitom mám v sobě tolik prázdnoty.Přežit se dá všechno,protože přežít se musí.
18. Únor 2007 - 20:46
Návštěvník (anonym)
Presne, aneb co me nezabije, to me posili! Doufam, ze mi to vydrzi jeste dlouho. Ale na druhou stranu, aspon od nikoho nic necekam. Bohuzel.
18. Únor 2007 - 20:48
Vera (anonym)
Myslím si že je to taky hodně v nás.Nebo myslíš,že ne?
18. Únor 2007 - 20:50
Návštěvník (anonym)
Jasne, je to jenom v nas. Okoli se chova tak, jak my chceme. Takze pokud si to nechavame pro sebe, cemu se divime, kdyz vyzarujeme oficialni pohodu.
18. Únor 2007 - 20:51
Vera (anonym)
Musel jsem se usmát,to je fakt výstižné.
18. Únor 2007 - 20:54
Návštěvník (anonym)
Hlavne smutny. Ale nejlegracnejsi je, ze jsem nikdy netrenovala byt v "optimistickem obalu". Zrejme se s tim clovek rodi, vekem to pouze asi sili. Dobre se mi s tebou o tom mluvi, kdyz presne vis, co myslim..
18. Únor 2007 - 20:56
Vera (anonym)
Myslím,že tím trpí hodně žen i mužů ale málokdo má odvahu se k tomu přiznat.Já nejsem žádná vyjímka.V běžném životě se snažím být usměvavý člověk ale tam uvnitř je všechno jinak.
18. Únor 2007 - 21:06
Nezávislý čtená (anonym)
Probůh, milé ženy, přestaňte se litovat a začněte něco dělat. Okolo vás je hromada chlapů, kteří by se také rádi seznámili. Nadechněte se a vyrazte ven, jaro je pomalu tady a vy sedíte u netu a litujete se. Proč myslíte, že prostituce je takový byznys. Místo toho aby jste se vodily s za ručičku s nějakým stejně osamoceným mužem brečíte nad rozlitým mlíkem, a chlapi kteří by se s vámi rádi muckali si kupují hodinové štěstí u si prodejných dívek. Někdy vás nechápu.
18. Únor 2007 - 21:08
Návštěvník (anonym)
Urcite, vlastne kdo by mel dneska odvahu rict bez rousky anonymity, ze se citi sam. Ostatni by ho sezrali!
18. Únor 2007 - 21:08
Vera (anonym)
Třeba ne.Víš,já mám také zkušenosti,že lidé si potřebují o tom promluvit a třeba si i poplakat.Net je na to ideální.
18. Únor 2007 - 21:17
Návštěvník (anonym)
To je fakt, co tady vlastne delam jinyho, vid. Ale ja jsem to citila uz odmala, vzdycky jsem byla ve spolecnosti sama. Obcas najdu spriznenou dusi, nekdy je az desim svou samostatnosti. Pak se divim, ze jsem sama.
18. Únor 2007 - 21:22
Návštěvník (anonym)
To je fakt, co tady vlastne delam jinyho, vid. Ale ja jsem to citila uz odmala, vzdycky jsem byla ve spolecnosti sama. Obcas najdu spriznenou dusi, nekdy je az desim svou samostatnosti. Pak se divim, ze jsem sama.
18. Únor 2007 - 21:22
Vera (anonym)
Žiješ sama? Tedy jestli se můžu zeptat.
18. Únor 2007 - 21:23
Návštěvník (anonym)
Ziju, i v predchozich vztazich jsem to mela spis tak, ze jsem zila sama. I kdyz jsem sama doma docela malo, ve vsedni dni pozde vecer, o vikendu jen obcas..
18. Únor 2007 - 21:26
Vera (anonym)
Myslím,že to není ale jenom v nás.Jak poznat toho pravého partnera pro sebe?Sama to nevím a na muže jsem měla spíše smůlu.Jsem vdaná ale sama se cítím již několik let.Ale co s tím,viď?
18. Únor 2007 - 21:30
Návštěvník (anonym)
No to bych taky rada vedela, bud je zadany a ja se trapim, nebo se necham "uhnat" a zase se trapim. Jsem zrejme hodne narocna na vnitrek a mozna chci vic, nez na co mam. Taky mozna, ze jsem byla ve vztazich ja ta silnejsi a mene milujici, pak se zakonite musis citit sama.
18. Únor 2007 - 21:33
Vera (anonym)
Méně milující?Když milujeme příliš není to dobře a když moc,také to není dobře.Je to hodně složité.
18. Únor 2007 - 21:36
Návštěvník (anonym)
Bohuzel, vzdycky miluju min. Az doted. Jenze ted to zase neni vztah, ale to by bylo na dloouhee vypraveni. A vlastne nebylo, protoze je to klasika. Nechce se mi tady na tech strankach.
18. Únor 2007 - 21:38
Návštěvník (anonym)
Na otázku.."Je vážně těžké žít sama" Odpověď. Není
18. Únor 2007 - 21:55
Bea (anonym)
Ahoj Dahido, žiju sama už...děkuji za názor..taky si z toho něco vezmu..
25. Listopad 2011 - 19:01

Přidat komentář

Reklama

Reklama