Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
20 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Je těžké žít sama?

10. Září 2018 - 0:04

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Anežka (anonym)
Jelikož se budu rozvádět,chci se zeptat,jak se dá zvládnout, když člověk(žena)žije sama bez partnera.Nebojím se toho(možná malinko),těším se na to.Ale zajímá mě váš subjektivní názor.Např.co se u vás změnilo po rozvodu,nemyslím jen finance:-)ale třeba celkový přístup k životu.Takže je to spíš téma pro rozvedené,či rozejité.
29. Březen 2004 - 12:52
Obrázek uživatele Návštěvník
V.K. (anonym)
Podle mých zkušeností je to hodně těžké. Jsem sama, nikdy jsem nebyla vdaná a lehko mi bývá opravdu málokdy.To je můj názor.
29. Březen 2004 - 13:29
Obrázek uživatele Návštěvník
katae (anonym)
Jsem rozvedená s dvěma dětma. Momentálně žiju s přítelem, ale nevadí mi žít ani bez chlapa. Řekla bych, že všechno má své výhody.
29. Březen 2004 - 14:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Gagu (anonym)
Kdyz jsem dokazal odejit od sve zeny tak se mi ulevilo. Take jsem mel strach z toha jake to bude az budu zit sam, ale bylo to lepsi nez jsem si myslel. Nevim jake je to dlouhodobe, protoze jsem si po par mesicich nasel novou partnerku.
29. Březen 2004 - 14:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika (anonym)
Jsem už nějakou dobu sama a neměnila bych.
29. Březen 2004 - 22:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Anežka (anonym)
Díky všem za příspěvky.Asi záleží hodně na tom,zda je člověk "opuštěn" nebo "opustivší",ne?
30. Březen 2004 - 14:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Anna (anonym)
Anežko,na tom vůbec nezáleží,jde spíš o to, že to člověka zaskočí,když je odejit.Ale jinak je to o tom,jak je který člověk schopný se o sebe postarat.Já jsem se rozváděla za totáče,když synovi byly 4 roky.A řeknu ti jedno.Nikdy jsem toho nelitovala,partner,který tě ubíjí stahuje ke dnu,musí od tebe.Ale je třeba tento krok dopředu dobře zvážit,najít lidi,kteří ti pak pomohou.Mít dostatečné finance,aby bylo z čeho začít a střechu nad hlavou.Dnes,s odstupem let vidím,jak jsem byla statečná.A kdybych v té situaci byla dnes,kdy mám už svá léta,tak bych utíkala zrovna tak a těšila se na svoji svobodu bez tyrana.
30. Březen 2004 - 16:22
Obrázek uživatele Návštěvník
rika (anonym)
Po třinácti letech jsem "vykopala" ze svého života manžela, zůstala sama se dvěmi dětmi a doslova se vznášela. Nikdy před tím, ani potom mi nebylo lépe. A to i přes to, že při podnikání a péči o děti mi zůstaly tak tři, čtyři hodiny na spánek. Není to těžké, je to příjemné!!!!!!!!!!!!
30. Březen 2004 - 21:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Milá Anežko, žiju sama už 12 let. Po rozvodu bylo mým dětem 2 a 3 roky. Bylo to moc těžké, sáhla jsem si až na dno obzvlášť co se týká financí a fyzického vypětí. Když se dnes ohlédnu zpět nechápu, jak jsem to mohla vydržet. Ale tato doba nesmírně obohatila můj život a ničeho nelituju. Žij plně pro sebe a své děti. Není důležité, jestli žiješ s někým, plnohodnotným člověkem můžeš být i sama. Záleží jen na Tobě. Když zvládneš umění žít sama, poznáš sama sebe a Tvůj život s někým bude pak o to kvalitnější.
31. Březen 2004 - 10:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Pajka (anonym)
Anežko, člověk zvládne víc, než tuší. A v první fázi hraje zcela určitě roli, za jakých okolností se dva lidé rozcházejí, kdo z nich a jak moc si to přeje a kdo z nich a jak z jejich okolí tím trpí.Osaměla jsem se 3 dětmi, když jim bylo 14, 9 a 7. Člověk nezakládá rodinu s představou, že zůstane jednou na všechno sám... Jako vše v životě má i tahle situace své plusy a mínusy. Pokud se vztah dostane do těžké krize, vnímá nakonec každý rozchod jako vysvobození, začne se mu volněji dýchat. Na druhou stranu jsi na všechno najednou sama. Řekla bych, že není těžké žít sám, ale jsou chvíle-okamžiky, kdy to člověk vnímá velmi těžce. Důležité taky je, jakou měrou se Tvůj partner podílel na chodu rodiny nebo praktické stránky společného života, tedy jak málo nebo moc ho budeš postrádat v řešení každodenních problémů. Ve společenosti stále panuje tendence používat termín "děti z rozvrácených rodin". Osobně si myslím, že tyto děti vyrůstají mnohdy v harmoničtějším prostředí, než děti s rodin úplných, citově vyprahlých a otevřeně konfliktních. Rovněž existenční tlak je silný, ale lze skloubit časově náročné povolání s kvalitní a intenzivní výchovou dětí. Není podstatné, je-li člověk stále vedle svých dětí, ale aby s nimi zůstal v intenzivním kontaktu a dal jim pocit zázemí a bezpečí. (Uvědomuju si, že o dětech nepíšeš, tedy možná ani tenhle problém neřešíš)Obecně bych řekla, že teprve až člověk zůstane sám, dokáže to, nelituje se, necítí se nešťastný a opuštěný, jinak řečeno dokáže plnohodnotně a radostně žít, získá tím předpoklady prožít opravdu kvalitní partnerský vztah.
31. Březen 2004 - 10:57
Obrázek uživatele Návštěvník
lenka (anonym)
Souhlasim s Annou,vychovavam jiz 18 let syna bez otce,jeho otec byl tez velky tyran a zarlivec,nemohla jsem se dockat az se ho zbavim a zacnu si konecne vychutnavat svobodu.Se synem jsem mela ale velke problemy,ktere jsem zvladala s pomoci psychiatra,ale nemyslim si,ze kdybych zustala s jeho otcem tak bychom na tom byli lepe,spis naopak,a jeste vecne bez penez.Coz jsem defacto byla se synem take,ale jenom protoze jsem byla casove svazana.Ted co je plnolety tak se nase situace vyrazne finanacne zlepsila,nejsem s nim uz tolik svazana,a mohu konecne plne vyuzivat svych moznosti,ktere jsou ve vetsine pripadu muzskym upne ubity.
7. Duben 2004 - 0:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Anežka (anonym)
Pajko-mám dvě děti,takže budu řešit tuhle situaci.Přesto věřím,že to nebude tak zlé.Já vím,že to není jednoduché vychovávat je a sponzorovat ani ve dvou.Ale myslím,že manžel se bude stále chovat jako jejich otec a to je hlavní.Díky všem za příspěvky a přeju radost ze života A.
7. Duben 2004 - 8:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Rozdíl je, jestli je někdo sám, nebo opuštěný.To první je fajn, to druhý už míň.
1. Říjen 2004 - 23:27
Obrázek uživatele Návštěvník
cosma (anonym)
Ano, je to těžký,ale dá se to zvládnout.Jsem rozvedená 8 let, dvě děti 12 a 11 let, platím 9tis.nájem a každý den,když vstávám si říkám, jestli to dnes zvládnu a když jdu spát říkám si, že jsem ráda, že jsem to zvládla.Bohužel v tomhle státě není ta podpora od státu, která by nechávala možnost samoživitelkám určitou šanci žít tak jako v úplné rodině.Člověk se musí zapřít a žít a říkat si, proč žije a najít si smysl života a nikdy nepovolit uzdu.Hodně štěstí!
2. Říjen 2004 - 11:06
Obrázek uživatele Návštěvník
dahida (anonym)
Ráda bych poprosila Vás lidičky o názor. Jsem středního věku,bezdětná. Již patnáct let žiju s přítelem, vztah už přes pět let nefunguje. Našla jsem si nového přítele, byť mladšího, rozumněli jsme si a myslela jsem, že změním svůj život a začnu znovu. Nový vztah jsem přiznala, bohužel po pár měsících mě přítel opustil. Vztah s bývalým přítelem je zatížen finančními problémy z mé i jeho strany a ani bytovou situaci není možnost řešit. Podotýkám, že bydlíme v minibytě, kde ani jeden z nás nemá soukromí.Žijeme ne spolu, ale vedle sebe. Moc bych si přála být sama, ale na druhou stranu si to neumím představit, bojím se toho. Jsem bezradná, nevím co mám dělat, psychicky na tom nejsem dobře a mám pocit, že to takhle dlouho nemůžu vydržet. V podstatě sama,trápím se kvůli tomu, jenž mě opustil. Klid nacházím snad jen v práci, víkendy mi nahánějí husí kůži. Prostředky na nějakou zábavu teď opravdu nemám a přiznávám, že ani chuť. Napíše mi někdo svůj názor? Děkuji
11. Březen 2005 - 16:19
Obrázek uživatele Návštěvník
M (anonym)
text
12. Duben 2007 - 12:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Alenka (anonym)
Hezký den všem. Žiji 2 roky sama se synem a procházka "růžovým sadem" to není.Nestěžuji si ani se nelituji,jen konstatuji fakta.Upřímně-ve dvou se to lépe táhne.Sice fráze,ale dle mne vystihující tento stav. Ovšem život je stejný,báječný a krásný.Takový jakýsi to uděláme,takový to máme. Obavy jsou vždy na místě,ale ty máme i v partnerském žití. Vím co je pro syna a pro mne důležité a to je podstatné.
12. Duben 2007 - 13:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Kleea (anonym)
Je fakt těžké žít sama..:(((
24. Duben 2010 - 22:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
textMám za sebou něco podobného a dneska už bych přítele v bytě nechtěla jen externistu. Můžem si o tom popovídat a uvidíš že ti bude lépe tel773532773
7. Srpen 2013 - 6:52

Přidat komentář

Reklama

Reklama