185 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Těžká forma zánětu potních žláz,v podpaží.

10. Září 2018 - 0:10

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Vvamka (anonym)
Obracím se na vás s prosbou,jestli se někdo nasetkal s touto nemocí.Jedná se o velké, bolestivé boule v podpaždí,které se musí otevřít,aby odtékal ven hnis.Je to dlouhodobá záležitost a stále se opakuje.Děkuji Věra
23. Srpen 2007 - 18:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Lada (anonym)
Ahoj Věrko,nedá se říct že bych na to trpěla, udělalo se mi to poprvé a sice před týdnem v pravém třísle. Jednalo se taktéž o ohraničený zánět (absces) - boule asi 3x3cm. Dostala jsem antibiotika na 10dní a nyní (stále je ještě beru) už je to téměř pryč. Ale řekla bych, že pokud na to trpíš a dělá se ti to opakovaně, pak jen nějaká antibiotika stačit nebudou..
31. Srpen 2007 - 15:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Ahoj Věrko,bohužel vím, o čem mluvíš.Mám tenhle zánět už počtvrté,pokaždé mi ho rozříznou a pošlou mě domů.Vůbec nevím,jak se toho zbavit.Kdybys na něco přišla,dej mi prosím vědět.Díky.
3. Listopad 2007 - 12:51
Obrázek uživatele Návštěvník
K (anonym)
Ahoj Věrko a Heleno, stávalo se mi to často před několika lety. Jeden zážitek z proříznutí stačil. Teď se mi to stane občas. Nevím, proč to vzniká, ani jak tomu předcházet, ale myslím, že by to mohlo být přemaštění pokožky - a následné ucpání potních žláz. Když si všimnu, že se mi tam začíná dělat červená a bolestivá boulička, tak to rychle podchytit - vysušit hodně mýdlem, nanést "černou" mast Ichtoxyl (vytahuje záněty, dá se koupit bez předpisu v lékárně) a přelepit. Většinou se tím růst a bolestivost zastaví a po pár dnech zmizí.
3. Listopad 2007 - 15:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcela (anonym)
Ahoj holky, taky mám bohužel s tímhle zkušenost. Poprvé se mi to objevilo před 4 lety v listopadu. První rok byl nejhorší, to se mi to dělalo snad co 3 měsíce. Pak jsem měla 14 měsíců klid. Jinak tento rok...v únoru a v červenci. Mně se obvykle nejdříve udělá jedna velká rudá (někdy až skoro fialová)boule a k ní druhá menší. Je to opravdu bolestivé, člověk nemůže dát ani pořádně ruku k tělu, hlavně večer při spaní je to zážitek. To si musím podložit loket polštářem, abych zmírnila tlak na podpaží. Jedná má lékařka mi ted´ v létě říkala, že to může být používaním antiperspirantů...někteří jsou na ně citlivější a těm pak můžou vyvolat nějakou reakci. Doporučila mi, abych místo nich používala do podpaží dětský pudr. Jenže to znáte, v létě mi pudr vážně nestačil. Ale ted´ v zimě se to dá. Tak uvidím. Jinak co se týče léčby, tak mě vždy má praktická lékařka poslala na chirurgii. Tam jsem nechtěla, tak mi napsala mast Ichtoxyl se slovy, že když nezabere tak sebrat všechnu odvahu a na chirurgii si dojít. Mast samozřejmě nezabrala. Já se opravdu řezání bojím jako čert kříže, takže jsem šla ještě do lékárny, tam se paní lékárnici mě zželelo a prodala mi mast SUSPENSIO VIŠNĚVSKY (jinak je to jen na předpis)...má to být to nejúčinnější co na zánět žláž v podpaží seženete. Naštěstí taky bylo a už skoro 4 roky pro mě je. Má to ovšem jednu velkou nevýhodu, opravdu strašně smrdí a nejde vyprát z oblečení, takže bacha!!! Ale je to to jediné (kromě řezání) co pomůže na 100% K použití...dáte si to na vatu, hlavně nešetřit, musí to být i na okolní kůži, né jen na bouli, a přiložit. Příjemně to chladí, takže se vám okamžitě trošku uleví. Boule začne ustupovat (měknout a zmenšovat se) do 2-3 dnů. Úplně vymizí dle mojích bohatých zkušeností do týdne. Ale na celý týden jste odříznuty od společnosti, protože s tou mastí vážně nejde nikam chodit. Když jsem byla ještě studentka, tak to šlo (ten týden nebýt ve škole). Ted´ je to sice obtížnější, ale co..já se prostě řezat nenechám. Praktická lékařka mi sice tvrdí, že když si to nenechám jednou provždy vyříznout, tak se mi to bude pořád opakovat, ale já si to prostě nemyslím. Mně se to totiž udělá někdy vlevé podpaží, někdy zase vpravé...takže to tím opravdu nebude. Takže holky, opravdu se nenechte zbytečně řezat!!! Jestli jste to byly už jednou vyříznout a objevilo se Vám to znovu, tak to opravdu k ničemu nejspíš nepovede. Přeji všem, at´ už s tímhle nemáte žádné problémy!!! Ten kdo si toto nezažil, tak to těžko pochopí. Ale kdyby přece, tak opravdu Suspensio Višněvsky pomůže...vím co říkám! Mějte se hezky a kdyby něco..tak tady je můj mail..moc ráda poradím. marcela.stoklova"seznam.cz
8. Prosinec 2007 - 0:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Ahoj všichni, na tyto(ale i mnoho jiných)problémy hodně pomáhá gel z Aloe Vera. Vyčistí celý organizmus a výrazně posiluje imunitu. Tohle bezva pitíčko s příchutí broskve nebo s obsahem medu si můžete objednat na pas.sun"seznam.cz A je to i dobrý tip na vánoční dárek.
8. Prosinec 2007 - 10:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Hmm Lenko,dealerka Aloe Vera, že? Našla jsem zajímavou diskuzi, píšou tam o těch boulích v podpaží. Snad to někomu pomůže. http://diskuse.dama.cz/d.php?d=3522 Elsa+Dany: ahojky málo lidí totiž ví že aluminium který je v deočkách a antiperpirantech škodí a ucpává potní žlázy a proto se nám pak dělaj ty bulky,potit se je lidský když je pokožka největší vylučovací orgán,dobrej antiperspirant musí obsahovat složku,která se nazývá farnesol,to je věc která nerozkládá pot,tudíž pak nic nesmrdí. Málo výrobků ale tuhle věc obsahuje,každej radši šáhne po Rexoně v krámě ,aniž by myslel na svoje zdraví a připlatil si za kvalitu.
8. Prosinec 2007 - 12:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Je to akne inversa. Prectete si diskusi Absces v trisle. To je totez. Dela se to v mistech, kde jsou koncentrovane lymfaticke uzliny.
8. Prosinec 2007 - 13:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Jano, jsem partnerem LR Health a Beauty Systems a není to jen o Aloe Vera. S tím aluminiem tě jen doplním, že se také usazuje v prsní tkáni a může tam vyvolat velké problémy. Ale mám dobrou zprávu - deo kulička s Aloe Vera od LR žádné aluminium neobsahuje a proti pocení působí perfektně.
8. Prosinec 2007 - 23:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Johana (anonym)
S boulema v podpaží, ale i v tříslech mám bohužel dlouholeté zkušenosti. Nepomohl chirurgický zákrok, nepomohly ATB, ani vychvalovaný Višnák a Ichtoxyl (ty mi navíc vyvolaly (při přelepování) alergickou reakci na náplast, ketrou jsem léčila pak dalších 14 dní). Ale něco mi přece jen trochu pomáhá. Je to koloidní stříbro - přírodní antibiotikum, prý neškodné. Léčebná 20-ti denní kůra Vás bude stát něco kolem 400 Kč, ale je to zatím opravdu to jediné, co mi projevy choroby alespon zmírní. Doufám že někomu má rada pomůže.
14. Prosinec 2007 - 20:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
Mě zánět potních žláz trápil skoro 2 roky. Nejdřív jsem to léčila Višněvskou mastí, ale po čase mi ji něchtěla kožní předepisovat, že prý je dost agresivní, a at´ si to nechám raději říznout (což při mé hrůze z blbého odběru krve jaksi nepřicházelo v úvahu:-). Nakonec jsem změnila lékařku, ta mi Višnák předepsala bez problému, ale okamžitě mi zakázala používat tuhé antiperspiranty do podpaží. Když už, tak jedině deodoranty, ale ve spreji. Doufám, že to nezakřiknu, ale od té doby mám klid. Ted´ v prosinci to byl rok. Musím to zaklepat:-) Johano, já na Višnák nedám dopustit!!! Mně pomohl vždycky a to jsem to měla jednou opravdu hrozné (hrozila mi celková otrava krve, takže jsem musela k němu brát i penicilín).
18. Prosinec 2007 - 18:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Johana (anonym)
Lucko, že ti pomáhá "obyčejný" Višnák Ti mohu jenom závidět. Já ho nijak nezatracuji,jen jsem popsala své zkušenosti.Také jsem měla ATB (x otravě krve),ale nic se nezměnilo.Jen ustoupila akutní fáze,ale po velmi krátké době se objevil zánět znovu.A tak stále zoufale hledám něco, co by pomohlo.To koloidní stříbro mi opravdu trochu pomáhá(i když cpát do sebe kovy je velmi zvláštní). Za další rady budu velmi ráda.
30. Prosinec 2007 - 12:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
Johano, nemyslela jsem to nijak zle, omlouvám se jestli to tak vyznělo:-)Pokud můžu ještě přihodit k mé zkušenosti, tak Višnák tomu zánětu samozřejmě nepředchází, jen léčí až následek(což když jsem se pak musela rozhodnou mezi Višnákem nebo návštěvou chirurgie, nebylo u mě co řešit). Jinak nebylo vyjímkou, že mi po aplikaci Višnáku zmizla(y) boule, a ani ne za 14 dní jsem měla boule v opačném podpaží zase. S koloidním stříbrem nemám žádné zkušenosti,takže nemůžu soudit. V době kdy jsem měla onen problém v té nejhorší formě, toho na internetu moc nebylo. Vlastně i ted´ to není žádná sláva, ale objevují se názory ohledně antipespirantů a zánětu žláz podpaží. Myslím si, že natom něco je, i má lékařka mi ho zakázala používat, pokud trpím zánětem pot. žláz. Nechci abych vypadala jako nějaká "maniačka", která je proti antiperspirantům a tvrdí, že způsobují např. rakovinu prsu. To si vážně nemyslím! Jen chci tím říct, že když někdo trpí záněty žláž v podpaží, měl by hold na všechny tuhé antiperspiranty a v nich obsažený hliník zapomenout! Vždyt´ co je na deodorantech ve sprejích? Službu splní v konečném důsledku stejnou. Nevím jestli používáš antiperspinty, ale pokud ano, tak by má lékařka měla radost, že se neplete.
31. Prosinec 2007 - 15:08
Obrázek uživatele Návštěvník
kozel (anonym)
Většinou lymfa /s choroboplodnými zárodky/prostoupí vlivem nesperávné funkce lymfatického systému či ledvin mimo běžné cesty a zpúsobí zmíněné problémy . Alternativní metody jsou téměř vždy účinné
1. Leden 2008 - 13:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
A mohu vědět jaké konkrétní alternativní metody myslíte? Nechci se Vás dotknout, ale funkce mých ledvin a snad i lymfatického systému je v naprostém pořádku, musím zaklepat! Takže příčina bude jinde. To bychom pak mohli většinu zdravotních problémů svádět na ledviny a lymfatický systém.
2. Leden 2008 - 14:17
Obrázek uživatele Návštěvník
lili (anonym)
Sdělím Vám moji zkušenost. Za mlada jsem měla stejné trápení jak jsou zde v příspěvcích popsána. Několikrát jsem šla boule řezat a když jsem už ztrácela trpělivost a brečela, že je to jistě rakovina, řekl mi můj ošetřující lékař, abych si vzala dost obvazového materiálu, šla do přírody, nejlépe na hory, tam vystavila obě obnažené paže s boulemi a vytékajícím hnisem slunci a uvidím že mi to pomůže. Jemu prý to také tak pomohlo. Udělala jsem to a opravdu jsem se vyléčila. Dnes jsem už starší paní a nikdy se mi to nevrátilo. Že tomu tak skutečně bylo, to dokazují jen jizvičky v obou podpažích.
5. Leden 2008 - 15:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Mile spolutrpitelky, momentalne mam v kazdem podpazi jednu bouli a stejne jako vy netusim, odkud se vzaly. Antiperspiranty nepouzivam, nebot jsem hubenour a proste se nepotim. Rozhodla jsem se zkusit metodu podvedomi. Vyhlasuji timto boulim valku a i kdyz boli jako cert, rozhodla jsem se nenechat se zlomit. Dam vam vedet, jestli to zabralo, dneska zkusim poradne chlorovany bazen :-)
19. Leden 2008 - 11:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Evi (anonym)
Asi před deseti lety se mi začaly dělat také bolestivé boule v podpaží. Samozřejmě jsem byla poslána na chirurgii, sice jsem tam šla, ale hned po první návštěvě jsem si řekla, že mně tam nikdo nikdy už nedostane........bohužel za 14 dní jsem tam byla opět s boulí na skoro tom samém místě. Takhle to šlo asi rok, pak se mi to špatně hojilo, mněla jsem alergické reakce na masti, které mi doktor aplikoval na podpaží. Zkrátka jsem nakonec šla na kožní, tam odtud mne poslali na alergologii a až tam se přišlo na to, že mám problémy se stafylokoky. Dali mi vakcíny a od té doby mám klid. Držím palce, ať také najdete způsob jak se toho zbavit.
19. Leden 2008 - 18:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Johana (anonym)
Lucko, antiperspiranty nepoužívám a ani jsem nikdy nepoužívala(mám velmi citlivou pokožku). Našla jsem alternativu - krystal deo (jsou to soli ve formě krystalu, které ničí bakterie způsobující zápach a neovlivnuje funkci potních žláz - všem moc doporučuji).A že se potím dost! (nejen při cvičení).A hlavně, stejné boule se mi tvoří i v tříslech (jsou mnohem nepříjemnější). Takže souvislost s antiper. bych neviděla. Kozle,porad? alternativní metodu. Prosím:-). Lili, kde vzít přes zimu to zázračné sluníčko (tedy když pominu solárko). Ale máte pravdu, v létě je to lepší. Nejlépe s kombinací slané vody u moře.
21. Leden 2008 - 21:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Johano, psala jsem o tom v tematu Absces v trisle. Najdi si moje prispevky. Mne pomohla ta protizanetliva dieta drzena proste vice mene naporad. Ted se doporucuje i jako dieta proti starnuti, multipleskleroze, apod. Zadne maso krome ryb, zadne mlecne vyrobky (vyjimecne bily jogurt), zadne syry, zadne maslo, vejce. Proste vynechat zivocisne bilkoviny krome ryb. Vsechno ostatni, krome premiry tucneho a sladkeho jist muzes. Da se takto stravovat. Ti lide (vcetne me), co to dokazali, se zbavili letitych problemu a usetrili si dalsi a dalsi operace. Ti, co se snazili jen dodrzovat zasady redukcni diety a zarazovat do jidelnicku vice ryb, tak samozrejme neuspeli. Jestli chces, nech tady na sebe e-mail, muzu ti ty zasady poslat. Jinak si je sama muzes najit na diskusnim foru www.akne-inversa.de pod Ernährung. Ta nemoc se tak jmenuje - postihuje podpazi, trisla, genitalie, atd. Ja ty prispevky v tom diskusnim foru tam procitala snad mesic a u niceho jineho jsem nenasla uspech vic nez u dvou lidi (napr. silicea, cins. medicina, homeopatie, autovakciny, dlouhodobe antibiotikove kury, atd.) - jen u te diety. Tak jsem se tou cestou taky dala. A muzu rici, ze mam od te doby dva roky pokoj a jizvy v podpazi (po predchozich chirurgickych zakrocich) uz skoro nejsou znat. Jinak s tema deo-krystalama mas pravdu. Byly taky doby, kdy jsem mohla pouzivat jen je.
21. Leden 2008 - 22:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Radka (anonym)
Milé spolutrpitelky, právě jsem se vrátila z chirurgie z kontroly, předevčírem mi začal z boule v podpaží velikosti vlašského ořechu téct hnis a tak jsem tam radši šla na pohotovost. Nic neřezali, jen peánem zvětšil doktor tu dírku, aby to lépe odtékalo, plácnul na to Višněvského roztok (to je ta smrdutost, co ale funguje). Mám chirurgie na dlouho dost, bolelo to fakt hodně. Hnis poslali na kultivaci, je tam Proteus Hauseri, žádný stafylokok, jak se čekalo. Tak mě teď čeká přeléčení antibiotiky a doufám, že se to nevrátí! Ale co mě vyděsilo, a to byl také hlavní důvod, proč jsem šla na chirurgii, je to, že po samovolné perforaci vytékal hnis pouze při stisku cca 15 cm pod boulí, ne jak bych si myslela, když stisknu kolem boule! Nevím, jestli to píšu dost srozumitelně, nijak jsem to nemačkala, spíš jsem dlaní kus pod boulí připlácla kůži, aby se jako natáhla, abych se mohla lépe podívat a v ten moment to vyrazilo. Je možné, aby ložisko bylo tak daleko od boule??? Jakou s tím máte zkušenost? Okolí boule vypadalo naprosto normálně, měkké, nezarudlé a nebolelo, jen při tlaku(mírném!) směrem proti žebrům to teklo proudem z boule. Používám léta Rexonu stick s aloe, nebo deokrystal a tenhle problém jsem nikdy neměla, o zánětu potní žlázy jsem slyšela předevčírem poprvé.
23. Leden 2008 - 11:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Granvin (anonym)
Radka Nebojte, vrátí a když ne takhle, tak nějak jinak, tím si můžete být téměř jistá. Kdyžtak dejte vědět. vecnezdravi"seznam.cz PS. mou odměnou budiž dobrý pocit z pomoci.
23. Leden 2008 - 22:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Organismus většiny lidí potřebuje detoxikovat. Potřebujete odstranit z těla léty nahromaděné škodlivé látky, které vám poškozují nejrůznější orgány a tkáně, brání jejich správné funkci, a kterých se organismus běžným metabolismem nedokáže sám zbavit a které brání účinné léčbě i vstřebávání živin. Pak teprve bude vaše tělo schopno přijímat odpovídající specifickou léčbu a také bude schopno přijímat a využít důležité živiny, které dnes váš trávicí trakt není schopen vůbec vstřebat, a tak odcházejí bez užitku z těla ven a škodliviny se naopak vstřebávají. Pak budete zdravější a budete mít víc energie. Jak na to, vám poradí odborníci na: info (tečka) harmonie (zavináč) volny (tečka) cz.
24. Leden 2008 - 22:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Jolano, nenapadlo vás, že ty boule které se vám tvoří v tříslech, nemají se zánětem potních žláž v podpaží až tak moc společného? Já jsem o zánětu žláz v podpaží přečetla opravdu co se dalo - ale nikde nebyla ani zmínka o zánětlivých formách v tříslech. Manžel měl nepěkný "abces" na ruce, byt´ to pohledem onu bouli, kterou jsem měla několikrát v podpaží připomínalo - bylo to něco jiného. Prostě zánět potních žláz v podaží nemůžete mít v tříslech - pak je to něco jiného. Lenka
25. Leden 2008 - 16:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Lenko, mylis se. Akne inversa (drivejsi nazev hidrodenitis suppurativa) se projevuje boulemi v podpazi, trislech, genitaliich a dalsich mistech tela. Vse by ses docetla na tom nemeckem foru. Ja jsem zkousela hledat neco v cestine. Bohuzel. Ale i v Nemecku - tak jak si tam lide stezuji - je spousta koznich lekaru, kterym ten nazev nic nerika. A spouste nestastniku ta nemoc presla do tezkych chronickych forem jen diky nevedomosti lekaru. Kdyby se to dalo prelozit v par vetach, tak vam to sem napisu, jenze je toho moc. A nakonec odpoved jednoznacna take neni (tedy, myslim, jak to lecit). Nejlepsi chirurgove jsou v Heidelbergu, kde jsou na tuto nemoc specializovani. Provadi tam operace (samozrejme nejen tam, jen tam s tim maji nejvetsi zkusenosti), kde se odstranuje napadena kuze do nekolika centimetru hloubky, pak se to mesice hoji, pak maji nekteri pacienti i leta od toho pokoj, ale nekteri ne a prave se jim to dal dela bud v okoli te operace nebo na jinych mistech tela. Takze nejobvyklejsi recidivy (co jsem tam cetla) - odoperuje se jedno podpazi, za nejakou dobu se to objevi ve druhem podpazi. Odoperuje se druhe a skoci to na trisla nebo genitalie. No, hruza. Existuji lide s lehcimi formami - samovolne vytekajici hnis, male bulky, neni treba je chirurgicky otevirat. Nebo ty horsi formy, kde se od chirurgu lide nehnou. Faktory, ktere tam uvadi, ze jsou pricinou nebo tuto nemoc podporuji: dedicnost (vyskyt podobnych zanetlivych forem u rodicu), hormonalni nerovnovaha (vyskyt zacne v puberte, v prechodu, apod.), nadvaha, koureni, stres, a vnejsi faktory - horko, nadmerne poceni, drazdive deodoranty, nedostatecna hygiena, apod. Zajimave bylo (podle dotazniku tam uvedenych), ze ackoliv byla zjistena silna souvislost s kourenim a nadvahou, vetsina osob, ktere zhubly a prestaly kourit se nemoci nezbavily. No, ja si to vysvetluju tak, ze kdyz clovek dostane rakovinu proto, ze kouril, tak kdyz prestane, tak si ji taky nevyleci, ale rozhodne mu to prospeje. Mne pomohla ta dieta, o ktere tam psalo asi 5 lidi. Ted uz jsem pres dva roky bez bouli v podpazi (mela jsem je tehdy trikrat - vzdy po 8 tydnech, dvakrat chirurgicky otevirane, drenaze, cisteni, atd.), tak zvazuju, jestli se nemam pokusit zase postupne zacit jist normalne. U mne zatim nedelaji problemy normalni jidla na navstevach, sluzebnich cestach, apod., proste tam, kde bych veganskou stravu tezko mohla shanet. Ale cetla jsem tam na tom diskusnim foru od jedne divky, ze ji to po te diete take zmizelo a po 14 dnech cestovani po Anglii, kde musela jist "normalne", ze hned po navratu domu boule po letech znovu dostala.
25. Leden 2008 - 22:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
http://www.hs-usa.org/hidradenitis_suppurativa.htm http://www.springer.com/medicine/dermatology/book/978-3-540-33100-1 Jeste pro ty, co je pro ne schudnejsi anglictina nez nemcina - zakladni informace o nemoci a kdyz kliknete nahore vpravo na "forum", tak se tam take doctete mnohe formy projevu teto nemoci a zpusoby, jak je lide leci a jejich zkusenosti. Ja se priznam, ze ted uz jsem to forum necetla, tehdy, pred 2 lety, mi pripadalo ta nemecka stranka (www.akne-inversa.de) a jeji forum nesrovnatelne lepsi. Ten druhy odkaz je na knihu o akne-inversa. Treba by se dala nekde vypujcit.
25. Leden 2008 - 22:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Jitko, děkuji moc! Děkuji i za ty odkazy v angličtině! Přeletěla jsem to jentak pohledem a máte pravdu. Je to akne inversa. Tak si říkám, nač tady ty naše doktory máme, strašné..Jediné co mě trochu uklidnilo, že je tam uvedeno i jako jedna z možných spouštěcích příčin, používaní tuhých deodorantů - protože to jediné co mi má lékařka poradila. Jinak si rady nevěděla a já mám zatím 9 měsíců klid. Tak snad to je ta má "spouštěcí příčina". Nebýt těch boulí v podpaží, tak bych mohla dělat reklamu na zdravý životní styl - nekouřím, nepiju, netrpím nadváhou, zdravě se stravuji, dědičnost můžu vyloučit, hormonální hladinu mám taky v pořádku. Jediné co nemůžu vyloučit je stres, ale to bohužel patří k dnešní době. Jinak jak jsem se dívala, kniha akne-inversa lze zakoupit na www.amazon.de - bohužel pro mě je v němčině :-( Lenka
25. Leden 2008 - 23:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Jestli někomu pomůže, tady je několik informací v polštině http://www.luskiewnik.gower.pl/acneinversa2002_etiol.htm
25. Leden 2008 - 23:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Ta polska stranka je moc pekna. Chtelo by to nekoho, aby ji zalozil v cestine a posbiral dostupne poznatky a otevrel forum, aby tam lide psali o svych zkusenostech. Tim by se vnesla trocha osvety do stojatych vod naseho zdravotnictvi. Chtelo by to ziskat jednoho profesora, ktery by se na operace specializoval a odpovidal tam na dotazy (tak jako na tom nem. foru)a nejakou farmaceutickou firmu, ktera by provoz webove stranky sponsorovala. Lenko, klidne to od tech tuhych deodorantu muze byt. Ja je take pouzivala a najednou se mi to udelalo (po letech pouzivani).I kdyz u mne by pripadaly do uvahu i jine faktory (koureni, nadvaha, dedicnost). Pak v tom mezidobi jsem pouzivala deo krystaly, pak uz jsem si myslela, ze se muzu zase natrit cimkoliv (pouzila jsem nejaky kulickovy deo) a mela jsem bulku znovu. Mezitim jsem patrala, cim tomu pomoci. Ichtyolova mast, ktera to hodne lidem vytahla na povrch, ze to samo prasklo a vyteklo nebo zmizelo, mne moc nepomohla. Muselo se to stejne rozriznout. Dvakrat cisteni, drenaze. Pak se mi to udelalo znovu a podle rad z diskusniho fora jsem pouzila zinkovou mast - slava - uplne to za dva dny zmizelo. Take jsem pouzivala trezalkovou tinkturu - take hodne lidi v diskusnim foru psalo, ze jim pomaha. Take pomohla, ale jen jednou. Kdyz uz se pak neodvratne zanet rozbehl, tak jen udrzovala soucasny stav, ze se boule nezvetsovala. Nakonec jsem zase skoncila na chirurgickem otevreni a dostala po nem trimesicni antibiotikovou kuru. Pomohl me take jeden znamy moji kamaradky, ktery na akne inversu trpi uz 40 let. Jeste pred nedavnem coby duchodce nemohl odjet nikam na dovolenou, protoze nevedek, jestli by si pak mohl v letadle vubec sednout. Ten si tedy po tech letech uvedl nemoc do snesitelnych mezi cinskou medicinou. Mne to pripadalo moc drahe a narocne, ty caje a koupele. Tak jsem zkusila tu dietu, o ktere psali lide v tom nem. diskusnim foru. Tenhle clovek mi ale pomohl hlavne tim, ze mi kladl na srdce, at to nenecham za zadnou cenu prejit do chronickeho stadia, ze s temi boulemi musim hned neco delat. Nenechavat je dal rust, aby se neudelaly cele cesty zanetlivych fistuli a hnis se nerozsiroval po lymfatickych cestach, protoze pak uz se to porad opakuje i v sirokem okoli a pak uz pomuze jen operace, kde berou plochy kuze nekolik cm2 do sirky i do hloubky (hojeni pak trva mesice). Takze bud zanet ihned rozehnat nejakou masti nebo dohnat bouli, aby praskla, jestli ne, hned bezet to nechat otevrit chirurgicky, hlavne aby hnis sel co nejdrive ven. Jeste jsem si vzpomnela, ze na tom diskusnim foru hodne lidi chvalilo mast Voltaren. Ta mast je vlastne na zanety svalu, kloubu a pohmozdeniny, ale hodne lidi tam zaslo nad uzasnymi ucinky na akne inversu. Ale ja uz jsem (bohudiky) ji nepotrebovala zkouset. No, ale je to hodne individualni, jak a co komu zabiralo. Navic (tak jako i u mne), neco z pocatku pomaha a najednou pak uz zase ne. Jinak ted uz se natiram kulickovymi deo (snazim se bez alkoholu) a vzdy po nejake dobe, kdy mne zacne svedet podpazi, tak je vymenim za jine. Ty deokrystaly by byly samozrejme nejlepsi, jenze ja se hodne potim a odpoledne se mi vzdy uz zdalo, ze mi nedrzi.
26. Leden 2008 - 22:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Johana (anonym)
Jitko, díky za spoustu zajímavých informací. V mnoha věcech s tebou musím souhlasit. Před několika lety jsem byla nucena držet (jen krátkodobě - 2 měsíce) jaterní dietu - bez tuků (mimojiné) a potíže ustoupily. Celkově nejsem moc masožravec, ale přiznávám se, že úplný vegetarián (nebo dokonce vegan) nejsem. Další zajímavá informace je o použití Voltarenu. Mám vyzkoušenou jinou podobu diclofenacu - Flector EP gel, který výborně zmírnuje bolest, ale i zánět. Poměrně dost sportuji a zmíněný gel používám na svaly. Účinky na zmírnění bolesti zanícených potních žlaz jsem objevila náhodou. Jen mám strach ho používat,když je rána otevřená. V současné době se rozmýšlím použít, také zmíněnou, čínskou medicínu. Zatím mám vyzkoušený pouze GI-GI krém. Zmírní pouze vnější projevy nemoci, ale mám pocit, že prapříčinu, vnitřní potíže, neřeší. Dám vědět. Lenko, souvislost s boulema v podpaždí a tříslech mi potvrdil i lékař. Já na rozdíl od autora jiného příspěvku v kultivaci stafylokoka měla. Ale ATB dlouhodobě nepomohly. Bohužel musím souhlasit i s tím, že organismus mám zanesený ( a kdo žijící normálním způsobem života nemá?) a proto mi asi běžná léčba nepomáhá. Díky moc za další informace. A hlavně za psychickou podporu, že v tom nejsem sama!
30. Leden 2008 - 20:59

Stránky

Přidat komentář