Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
7 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Tetování - tomograf

10. Září 2018 - 0:07

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Bobinečka (anonym)
Dobry den pani doktorko a ostatni diskutujici, chtela bych si dat tetovani, ale docetla jsem se, ze je nemozne s tetovanim vysetreni pristroji s magnetickou rezonanci (?) - napr. tomograf. Je vysetreni mozne provest nejak jinak, aby se rovnalo tomuto pristroji nebo je nenahraditelne? Clovek, ktery takove vysetreni potrebuje a tetovani ma, ma tedy smulu? Pri jakych onemocnenich je toto vysetreni nezbytne? Prosim o odpoved pani doktorky, dekuji.
18. Červen 2006 - 19:58
Obrázek uživatele Návštěvník
monika (anonym)
to teda slyším poprvé a doufám, že to není pravda. Nějaký kérky už totiž mám.
19. Červen 2006 - 20:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Až na to, že MR a tomograf jsou naprosto v principu rozdílné přístroje. A nebylo to náhodou v souvislosti s piercingem? Tak si ujasni jestli se ptáš na náhradu CT nebo MR.
19. Červen 2006 - 21:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Magneticka rezonance a CT (tomograf) je dve rozdilne pristroje, ovsem v nekterych pripadech vysetreni se jejich pouziti kombinuje. Tetovani, piersing atd. vadi pri magneticke rezonanci, protoze kov se pri tomto procesu zahriva a zpusobuje popaleniny. U piersingu to neni tak silene (pokud pacient sdeli, ze ma piersing, je vyzvan, aby si ho vyndal). U tetovani je to horsi, kdyz je maleho rozsahu, tak to tolik nevadi, ale je znam pripad, kdy sel na MRI pacient s rozsahlym tetovanim na zadech a zpusobilo mu to docela neprijemne a velke popaleniny. Jak se to v takovem pripade resi - zkratka se misto MRI pouzije CT, nebo jina technika. Ziskana informace sice pak nemusi byt tak kvalitni jako z magneticke rezonance, ale pouzitelna je taky.
20. Červen 2006 - 13:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Bobinečka (anonym)
Aha, diky, Jitko. Ja se v tom moc nevyznam, cetla jsem nekde nejaky clanek a byl tam tomograf zmineny a pak se tam psalo o magn. rezonanci, tak jsem si myslela, ze je to to same nebo tak. Jinak diky, hezky den.
20. Červen 2006 - 21:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Boris (anonym)
http://cs.wikipedia.org/wiki/Magnetick%C3%A1_rezonance
28. Březen 2008 - 14:31

Přidat komentář

Reklama

Reklama