Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!
11 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Testosteron a spermatogeneze

10. Září 2018 - 0:22

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
john (anonym)
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jak je to se spermatogenezí a testosteronem. Všude na internetu se dočítám o přípravcích na ZVÝŠENÍ hladiny testosteronu a podporu spermatogeneze. Avšak podávání testosteronu např. undestor snižuje až zastavuje tvorbu spermií. Pokud mám problém s nízkým počtem spermií, je pro mne testosteron vhodný či ne? Jsou i jiné léky, (ne potravinové doplňky) na stimulaci spermatogeneze? Velice děkuji za odpověď.
4. Březen 2013 - 11:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Honig (anonym)
Dobrý den. Chtěl bych...Ja nejsem lekar, ale tvoje postaveni problemu se mi zda ponekud podivne - vychazejici z pochybnych premis. Faktem je, ze zdrava varlata produkuji, mimo jine a zejmena, spermie a testosteron. Pokud vsak maji varlata problem s kvalitou ci kvantitou vyrabenych spermii, nevidim duvod, proc by prave testosteron, nebo jakykoli jiny hormon, jim mel v tomto smeru pomoci. Je to podobne jako treba s kravami - ty mimo jine casto vymesuji mleko a serou. Pokud vsak ma nejaka krava problem s vymesovanim mleka, nevidim cestu, jak jeji vykonnost v tomto smeru vylepsit tim, ze ji budeme cpat do tlamy (ci primichavat do krmiva) velke mnozstvi kravincu.
10. Březen 2013 - 13:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Marek (anonym)
Multivitamín primulus používám už více jak půl roku a jsem spokojený a šťastný hlavně. Má velice kvalitní složení a obsahuje vitamíny, které přesně potřebuji.
20. Květen 2016 - 17:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Pleky (anonym)
Multivitamín primulus...Marku tyy máš dobré zkušenosti s Primulusem? Uvažuji o tomhle multivitámínu docela už dlouho totiž
24. Květen 2016 - 11:20
Obrázek uživatele Návštěvník
:(( (anonym)
Marku tyy máš dobré...ach ty stupid reklamy...aspoň víme, co nekupovat.
24. Květen 2016 - 16:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Prachy (anonym)
Vitamínů máme ve stravě až moc. Všechno je to byznys.
24. Květen 2016 - 16:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Marek (anonym)
Marku tyy máš dobré...Ano mám s ním velice dobré zkušenosti a opravdu mi pomohl. Jen nechápu proč tu někdo něco píše o reklamě. Nechápu jak vás to napadlo. Člověk chce volně diskutovat tak sem něco napíše. Nevím proč s tím máte problém když je to k tématu.
27. Květen 2016 - 1:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Dalimil (anonym)
Vitamínů máme ve stravě...Vytamínů a živin, nikoli kalorického přijmu, máme ve stravě velmi málo, metody výroby potravin se za posledních třicet let neuvěřitelně zmenili a v neprospěch zdravé stravy.Vozí se sem už snad jen ten nejlevnější brak z polska, i když tam umí ui kvalitní potraviny, velkoobchodníci dávají přednost chemickým šmejdům, protože déle vydrží a jsou asi o dvacet procent levnější. Ano, rozdíl mezi kvalitními potravinami a šmejdem plným jedů je jen cca dvacet procent. Bohužel ceny vitamínů a doplňků jsou astronomické, oproti skutečným nákladům při jejich výrobě. Ale nebrat je už nejde, jen si je nakoupit v zahraničí, kde jsou výrazně levnější a mnohem kvalitnější bez vedlejších účinků.
3. Červen 2016 - 19:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Dan (anonym)
dá se testosteron sehnat jinak, než na předpis?
23. Březen 2017 - 14:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Legálně naštěstí ne. Jak tu psal někdo nahoře, podávání testosteronu je "medvědí služba", která zapříčiní snížení jeho přirozené tvorby, s tím např. spojenou následnou neplodnost a další negativní jevy. Pokud má někdo opravdu indikovánu nízkou hladinu testosteronu a s tím třeba související nízkou tvorbu spermií a je to nutné řešit (např. pokud se pár pokouší otěhotnět) je potřeba podávat stimulační látky, které vybuzují k přirozené tvorbě testosteronu (např. Tamoxifen). Ale výsledek přichází minimálně až tak po 3 měsících a je potřeba to kontrolovat. Ale kvalitu spermií prakticky neovlivní, jen počet.
24. Březen 2017 - 6:40

Přidat komentář

Reklama

Reklama