180 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Těšíte se na návštěvu papeže Benedicta XVI?

10. Září 2018 - 0:15

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Ela (anonym)
Půjdete se na něj podívat? jaký máte na něj názor?
24. Září 2009 - 19:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Budějovice. (anonym)
Mám děti ,které tam chtějí jet,ale mají nějakou chřipku.Ještě se uvidí.
24. Září 2009 - 20:51
Obrázek uživatele Návštěvník
ona (anonym)
Ne. Co z toho ? Je to obyčejný starý pán. Bůh nikdy nepřenesl pravomoc odpouštět hříchy na představitele církve - mezi nimi je mnoho vrahů, pedofilů, zlodějů. To církev vyvražďovala, upalovala, kradla, kázala vodu a pila víno. Nemám ráda církev. V Boha věřím. Církev a Bůh nemají nic společného. To sami kněží hlásali, že jim Bůh dal pravomoc smývat hříchy smrtelníků-to oni se sami samolibě pasovali do této role. Pokud bych chtěla vidět dědečka, můžu zajít do důchoďáků-rozdíl jen ten, že tam by neměl tu sutanu. Nic víc. Papež je pro mně bezvýznamná figura.
24. Září 2009 - 21:06
Obrázek uživatele Návštěvník
AHOJ (anonym)
Ne. Co z toho ? Je to...To můžeš takto reagovat i na HUSITY Jana Husa a Žižku.Komenského.Karla IV.AJ- Dnes je církev jiná než bývala,jak píšeš.
24. Září 2009 - 21:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Básník (anonym)
Půjdete se na něj podívat?...Papež v Brně – východ z nudy? Cesta sotva vede tudy. Leda se ho zeptat snad, zda byl v Hitlerjugend rád. Hitlerjugend? Co to bylo? Ach tak – tam se hezky žilo! Žida praštit pod nosem mit den Parteigenossen.
24. Září 2009 - 21:23
Obrázek uživatele Návštěvník
ona (anonym)
Husité snad nezneužívali děti. Jana Husa upálili, protože hlásal pravdu lidem do očí a mohla za jeho smrt zas jen církev. Mám úctu k husitům, Janu Husovi, který položil život za svůj názor, ke Komenskému-učiteli národů, k Žižkovi. Co udělala církev souhrnně ve své historii tak dobrého a záslužného, zač bych ji jako měla obdivovat ? To by mně opravdu zajímalo. Její představitelé kážou o chudobě a skromnosti a sami se neperou o nic jiného než o majetek-jistě dnes neupalují lidi na hranicích ani nepořádají hony na čarodějnice ani nevraždí - nemohou si to už dovolit. Ale skrytě dál páchají zločiny - zneužívají mladé hochy a skutečně kážou vodu a pijí víno. V jižních Čechách jsem navštívila kostel-ráda tam chodím, pokud tam zrovna nekáže nějaký kněz, i když můj Bůh je všude a nemusím proto lézt do kostela - ale mám ráda klid a velebnost těch míst. Ale byl tam zpovědník. Zjistila jsem, že za zpověď je tam vybírán poplatek - ten kostel není jediný. Takže co tedy ? Nic víc než opět prodávání odpustků. A já bych si nikdy nekupovala odpuštění svých hříchů, s něčím takovým se kupčit nedá. Církev to v mých očích shazuje-dávat odpuštění za peníze ? Pro prachy cokoliv, že ? Pro mně už církev napáchala tolik zla, že ji přijmout nemohu-jak by se bohu líbilo, že jeho tzv. představitelé tady na zemi dělali to, co dělali ? To, že od té doby, kdy církev páchala tahle zvěrstva uplynulo hodně doby, to neznamená, že se ty věci nestaly.
24. Září 2009 - 21:36
Obrázek uživatele Návštěvník
§ (anonym)
Tomu nevěřím,že se po zpovědi vybírají peníze.Byla jsi vůbec v kostele? A to ti vadí kázání? A co papež Jan Pavel II ? neberu ti tvůj názor a mínění. Jak píšeš o BOHU,ŽE VĚŘÍŠ. Tak každý uvidíme.až nám skončí pozemský život.
24. Září 2009 - 21:53
Obrázek uživatele Návštěvník
jim (anonym)
Lidičky milí.Víte co je největší prča?Že papeže poletí vítat sám satan Václav Klaus.To už asi bude Apokalypsa.To ten blbeček Václav Klaus musí lítat a nemůže jet autem?Ne,jak by pitomec vypadal před světem.Hlavně,že kvůli výpravě jeho letky musí zemřít 33 dětí.Co by nemuseli zemřít,kdyby ten kretén Václav Klaus radši dal ty peníze dětem,které řehrají svými smutnými osudy následky politiky zákeřné vlády Č.R..
25. Září 2009 - 0:40
Obrázek uživatele Návštěvník
proč (anonym)
Ona,má pravdu a souhlasím s ní.Církev je odporná organizace.Ve jménu Boha,páchají zlo a jejich nadřízení je kryjí a nebo mlčí.Vatikán,je stát ve státě,se vším všudy.Ti si tam setsakra dávají pozor,aby něco nevyšlo ven.A proč asi,že?Kdyby se tam jenom modlili a žili zbožně,tak by se s tím netajili.Je to pakáž nenažraná,hromadící majetek.Jen se na ně jeďte podívat,na ty pupkáče.Já se divím,že je ještě někdo bere vážně.Ty papežský,pichlavý očička,mluví za sebe.Mně na nich vadí všechno.Jak si někdo může nechat diktovat,jak má žít.Jsem asi zaujatá,ale mám k tomu důvod.
25. Září 2009 - 0:53
Obrázek uživatele Návštěvník
já (anonym)
Ne netěším.Co to zase bude stát prachů!
25. Září 2009 - 0:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Viky (anonym)
Lidičky milí.Víte co je...Jime a máš spočítáno, kolik dětí by nemuselo umřít, kdyby si furt nekacal blbosti na internetu, udělal nějakou potřebnou práci a vydělané peníze poslal do Afriky?
25. Září 2009 - 9:44
Obrázek uživatele Návštěvník
ANO (anonym)
Jime a máš spočítáno, kolik...Viky má pravdu.Peněz lidi prošustrují v alkoholu,drogách kouření. Zbytečné mejdánky apod. Někdo živoří,jiný ????????????????
25. Září 2009 - 12:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Rozita (anonym)
Ne, pro můj svět a pro můj život tento starý pán zhola nic neznamená, je to jen maškaráda.Můj Bůj je se mnou a já s ním, ale tohle divadlo podporovat nebudu.
25. Září 2009 - 13:09
Obrázek uživatele Návštěvník
m (anonym)
bůje neznám
25. Září 2009 - 13:27
Obrázek uživatele Návštěvník
antikrist (anonym)
nejsem věřící a proto to pro mne nic neznamená. jen zbytečně vyhozené peníze...tolik peněz...je to divadlo a hnus!!! církev je celá prolezlá a akorát z lidí tahá peníze...
25. Září 2009 - 13:50
Obrázek uživatele Návštěvník
jÁ (anonym)
Ta sranda nás bude stát 40 miliard Kč a co je nám potom? Ať si to zaplatěj ty černoprdelníci ze svého!!! Proč to máme platit všichni takovou šaškárnu!!Kam se podíváme tam chybějí peníze a tady se máme koukat na odrostence Hitlerjurgentu ! Fuj !!!
25. Září 2009 - 14:11
Obrázek uživatele Návštěvník
xxx (anonym)
JJ, peněz to stojí dost, ale člověk by ani nevěřil, jak najednou všechno jde rychle..pracuji ve Staré Boleslavi a během týdne hotová komplet nová silnice, za rok nebyli schopní to dát do pořádku, ale jak má přijet papež, hned jde všechno pomalu ze dne na den..myslím si, že tu nastane v pondělí takový zmatek, že se na něj nakonec ani všichni ti co chtějí, nepodívají, ptž se sotva k tomu místu dostanou..kapacita park. míst zde max. 30 tis., očekávána účast až 100 tis., ale to je v pohodě ne :o) :o) já si to klidně ujít nechám..
25. Září 2009 - 14:20
Obrázek uživatele Návštěvník
ona (anonym)
Tomu nevěřím,že se po zpovědi...jistěže jsem byla v kostele, mnohokrát. Věřit nemusíš. Viděla jsem to a tím to pro mně končí-když se nad tou skutečností babičky pozastavovaly, řekl kněz, že snad za vše se platí. Mně nevadí, když si pan farář pomůže, jen nevěřím v odpustek za peníze ani v prammovoc kněží mi odpuštění udělit. Vím moc dobře, komu se jednou budu zpovídat - ani žádnému člověku ani knězi to nebude. Jen Bůh mně bude soudit na konci mojí cesty a církev k ničemu nepotřebuji. Vždy v minulosti sloužila k ovládání mas, těžila z lidské bídy, ne nadarmo se říkalo, že náboženství je opium chudých. Sama církev nežila v chudobě, kterou hlásala, mnozí její představitelé dřív se bohu vysmívali. Jan Pavel byl osobnost, na rozdíl od současného papeže, kterému jeho svatost a čistotu nevěřím, vizitka člena hitlerjugend a wermachtu mně nepřesvědčila. Mezi knězi je dost dobrých lidí i osobností jako mezi každou skupinou obyvatel, ale církev sama je plná pokrytectví, falše, hamižnosti. Spousta lidí běháním od kostela prezentuje svou víru a doma hřeší a za kostelem pletichaří - spousta lidí do kostela nechodí a svou víru mají-k ní přece nepotřebuji kázání, kostel ani kněze-i když se to třeba některým lidem nelíbí-těm, pro které věřící je ten, kdo navštěvuje kostel a to ho asi automaticky pasuje na dobrého a bohabojného člověka - velký blud a omyl. Každý jiný názor respektuji.
25. Září 2009 - 17:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Souhlas s ona. Vadí mi, že na takové akce "k větší slávě Boží" jdou peníze z kapes nás všech.
25. Září 2009 - 17:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Romana (anonym)
také souhlasím a díky za přéspěvek
25. Září 2009 - 17:47
Obrázek uživatele Návštěvník
ona (anonym)
Petře, i mně to vadí, nejde o malé peníze, které považuji za vyhozené, když pomyslím, že mohly jít třeba na dětskou onkologii nebo na zlepšení života jiných nemocných, pro ty bezbranné lidi, kteří potřebují pomoc-tam by měli představitelé církve napnout svoje snahy pomáhat a to i materiálně - ne na takovéto akce, vracení majetku církvím, stále stejná kázání.
25. Září 2009 - 17:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcela (anonym)
Petře, i mně to vadí, nejde o...Souhlas. Kolik lidí je na hranici chudoby.Co ovečky očekávají- zázrak?Já mám svého "boha" také a nepotřebuji k tomu takovou pompu.
25. Září 2009 - 18:43
Obrázek uživatele Návštěvník
ona (anonym)
Ano, Ani pompu ani odpustek. Můžu doufat, že mně bůh bude soudit milosrdně, ale určitě nekomunikuju s ním prostřednictvím kněze. Církev v celosvětovém měřítku je natolik silná organizace, že mohla leccos v historii změnit ve prospěch chudých, trpících, dětí umírajících hladem i dnes - ona ano. Ale to by musela pít vodu, kterou káže a žít ve skromnosti, ke které nabádá a nesměla by jen vést stále stejná kázání a dohadovat se o vrácení stamilionových majetků.
25. Září 2009 - 19:09
Obrázek uživatele Návštěvník
ona (anonym)
mnozí jednotlivci udělali pro pomoc nejchudším a nejopuštěnějším víc než celá církev-spousty charitativních organizací po světě-nemyslím, že by v tomto podstatném někdy šla církev příkladem. Mám pocit, že kázala a hezky mluvila a nabádala své ovečky, ale to byla vždy jen slova, činy nebylo vidět. Církev se o svůj majetek vždy bála a velmi ho chránila.
25. Září 2009 - 19:13
Obrázek uživatele Návštěvník
aa (anonym)
jistěže jsem byla v kostele,...Třeba platila za mši.Tam se dává,co kdo může.Někdo 200 kč.někdo 20. Myslím,že záleží na člověku. např.Marek Eben nebo herec Lukavský. To jsou taky katolici.
25. Září 2009 - 21:08
Obrázek uživatele Návštěvník
j (anonym)
Půjdete se na něj podívat?...jdeš se podívat a ani nenapíšeš správě jeho jméno.
25. Září 2009 - 21:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Dominik (anonym)
Vidím, že stupidní bolševická propaganda se na našem lidu velmi podepsala, ale naštěstí už roste nová nezatížená generace. Na papeže přijedu do Brna v neděli určitě!!! :)
25. Září 2009 - 21:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Dominik (anonym)
Církev v celosvětovém měřítku je natolik silná organizace, že mohla leccos v historii změnit ve prospěch chudých, trpících, dětí umírajících hladem i dnes - ona ano. A většina organizací charitativních (ADRA, Charita ... atd.) jsou právě křestanské! Věř, že kdyby tu křestanská kultura (základ naší národní a evropské civilizace) nebyla, tak bychom se už dávno asi navzájem sežrali.
25. Září 2009 - 21:16
Obrázek uživatele Návštěvník
ona (anonym)
to není o bolševické propagandě. Mně nikdy nezajímala církev ani komunisti, neuznávala jsem ani jedno. A jak jsem napsala - každý názor respektuju, každý má na něj právo. Na papeže se pojede podívat dost lidí. Každý máme jiné vzory a osobnosti, s kterými bychom se chtěli setkat. Mimochodem, křesťanství je stejně jako komunismus ideologie - ty sloužily vždcky jednomu cíli - ovládat masy, vést ovce potřebným směrem. Takže za sebe jsem ráda, že jsem nebyla ovládaná ani jedním. Že jsem si podržla svobodu rozhodování. I když jsem svého času byla za to šikanovaná. Ani pod pohrůžkami vyhazovu ze zaměstnání jsem jako mladá nevstoupila do partaje komančů a svou víru jsem si taky zachovala v podobě jakou chci já. A to, že jsem věřící považuji taky za životní dar, to si uvědomuju čím dál víc.
25. Září 2009 - 21:23
Obrázek uživatele Návštěvník
ona (anonym)
to není o bolševické...jsi Dominiku přesvědčený, že se třeba na mně jako silně věřící, která ale boha nespojuje s církví a nezajímá ji papež- podepsala bolševická propaganda ? Nevěř tomu, je to stejně absurdní tvrzení, jako kdybys řekl, že nemůže být věřící člověk ten, kdo se nejede podívat na papeže. Ty jsi věřící nebo zvědavý na starého pána ? Jdeš tím, že pojedeš do Brna vyjádřit svůj životní postoj a myšlenku nebo tam jedeš proto, abys mohl říct, žes viděl papeže, tedy osobu, kterou zná celý svět, protože je medializovaná ?
25. Září 2009 - 21:30
Obrázek uživatele Návštěvník
ona (anonym)
Církev v celosvětovém měřítku...nebudem si vnucovat názory, ano ? Já ti taky nebudu tlouci do hlavy, že kdyby tady nebyla ta církev křesťasnká, tak by neumírali nevinní lidé hlady a na hranicích a nepořádali se na ně hony, nevznikla by inkvizice, inkviziční soudy a tortura. Křesťanské organizace zakládají jak křesťané tak i další, věřící i nevěřící, souhrnně takoví, kterým není lhostejný těžký osud jiných a chtějí pomoci - s tím nemá samotná církev nic společného. Ty mluvíš spíš o náboženství. Já mluvím o víře. K tomu, abys možná věřil, potřebuješ kněze, kázání, učení, mše, papeže - to je v pořádku - i to je cesta poznání. Já jsem se narodila jako věřící člověk a taky tak umřu-nepřivedlo mně k tomu náboženství ani návštěvy kostela, ale moje vnitřní vidění a chápání světa, cítění a ta víra tam byla daná ...
25. Září 2009 - 21:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Taky něco přidá (anonym)
Jsem na světě přes 50 let.Nezažila jsem Hitlera- zaplať Pánbu.Ksč jsem taky zvládla jako ona. Teď je doba,že je církev jinde,než v době Hitlera a nebo Ksč. Nebo před 1 sv. válkou. Určitě už není tak přepjata . Kněží chodí mezi lidi,chodí provozovat své koníčky.Např.zahrají si volejbal,karty. Modlidby v kostele a mše probíhají dobře.Na konci vždy kněz pronese nějakou příhodu i něco o sobě.Je to tak uvolněné. Určitě lepší,než chodit do hospod nebo obchodních center. Jen mi vadí,že je tam docela zima .Hlavně o Vánocích ,kdy je mší více a jsou i delší.Na půlnoční chodím ráda,vždyy s celou rodinou a je nám fajn.
25. Září 2009 - 21:53
Obrázek uživatele Návštěvník
ona (anonym)
chtěla sjem napsat, že charitativní organizace zakládají věřící i nevěřící ... atd ...
25. Září 2009 - 22:07
Obrázek uživatele Návštěvník
BORDELÁRNA - Ka (anonym)
A co dnes? Vám se dnes život,vláda,která se mění každou chvilku.Vše se platí i za vzduch..DRAHÝ I hovno ... Nikdo se za Ksč pod mostem neválel. Nebo,aby se rušili zaměstnání. Co mají maminky?Ústavy? Proč mají málo dětí nebo nic . proč ???
25. Září 2009 - 22:11
Obrázek uživatele Návštěvník
, (anonym)
vždy se namamoní a perou o koryta a pak přijdou noví a procez se opakuje
25. Září 2009 - 22:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Jak (anonym)
mohou být někteří,ti údajně možná jediní inteligentní tvorové v celém Univerzu,taková hovádka,podléhající lžím,nesmyslům,davovému jednání? Dokud nevymizí řádění církví,které nepřinášejí nic,zhola nic,oproti několika zbytkovým "vírám",spíše tradicím,vyznávajících čistě přírodní víru a uctívajících přírodu a vesmír,tak NA SVĚTĚ NEBUDE DOBŘE A KLID!,lidi,proberte se,považuji za prasárnu,že veřejnoprávní televize,na kterou nechci přispívat,ale když to neudělám,zexekujují mi majetek,bude tohle přenášet v televizi. Za stovky let jsme nikam nepokročili,no tak s námi bude snad už brzy ámen,nic jiného nás z té blbosti neosvobodí. Nazdar.A jeďte se tam tlačit...pozor na mexickou chřipku,hrozí tam zesílená možnost nákazy,jak je libo...
25. Září 2009 - 23:08
Obrázek uživatele Návštěvník
xy (anonym)
Nakazit se můžeš kdekoliv. Já tam tedy nejedu.Lepší se podívat na tv. Já nemusím ani na celebrity, MADONU apod. Ani cinkat klíčema .Na coo??
25. Září 2009 - 23:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Tazatel (anonym)
A neoblékal on Benedikt v mládí nějakou uniformu?Něco jsem o tom slyšel.Nevíte jaká to byla uniforma?
26. Září 2009 - 0:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Loran (anonym)
Lidi vy se tady dohadujete o prolémech našeno rybníčku a možná ani netušíte, že celosvětově se připravuje těžký hladomor - vychcípají bílí i černí - http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=9570. Zkoukněte to video a budete mít teprv husinu. Papež, když už nic jiného, alespoň vyslovuje nesouhlas s těmi zvěrtvy, co se na nás páchaj.
26. Září 2009 - 8:41
Obrázek uživatele Návštěvník
_ (anonym)
Loran, na husinu se vykašli a přestaň ji cpát do všech diskusí.
26. Září 2009 - 9:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcela (anonym)
mnozí jednotlivci udělali pro...Lépe bych to nenapsala,dík....
26. Září 2009 - 9:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Nebuďte povrchn (anonym)
.
26. Září 2009 - 11:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Dany (anonym)
Církev je menšinou.ale inteligentní.
26. Září 2009 - 11:25
Obrázek uživatele Návštěvník
brr (anonym)
Církev je menšinou.ale...Jak jsi k tomu došel?Že umějí krást a nikdo na ně nemůže?
26. Září 2009 - 12:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Mudrlant (anonym)
Lidi vy se tady dohadujete o...Papež je dobrej akorát tak na dvě věci.
26. Září 2009 - 12:24
Obrázek uživatele Návštěvník
ona (anonym)
Dany, nemyslím si, že by byla v církvi větší koncentrace inteligentů než v jiných skupinách obyvatel. Nevím, z čeho na to lze usuzovat. Spíš mně zaráží, že dříve bylo tolik lidí, kteří slepě věřili všemu, co jim říkal kněz a nechali se tak slepě vést - kamkoli, třeba do záhuby. To nepřičítám inteligenci kněží, ale jejich často mistrné schopnosti lidmi manipulovat - většinou starými, nemocnými, bazbrannými, hodně chudými - kteří opravdu měli náboženství jako opium a věřili, že čím víc strastí a běd a bolesti zažijí tady na zemi, tím víc radosti, štěstí a lásky je čeká na onom světě, v příštím životě. Ale tito lidé potřebovali bytostně něčemu takovému věřit !! Posilovalo je to. Bohatí se nikdy moc k náboženství neutíkali, často byli bezvěrci, oni netrpěli a nepotřebovali náplast na svou bolest. O tom, co nás čeká potom, rozhodne bůh, neví to nikdo z nás, ani představitel církve, je to obyčejný smrtelník, stejný jako ty nebo já a stejně tak bude souzen. A ani zdaleka ne každý kněž má čistý štít a svědomí.
26. Září 2009 - 12:30
Obrázek uživatele Návštěvník
ona (anonym)
Papež je ztělesněním církve, vrcholným představitele a pro spoustu lidí osobnost a uctívaná persona. Většina těch lidí, kteří věří jeho schopnosti jim požehnat, odpustit hříchy - v něm vidí prostě toho papeže-hlavu církve a zapomíná nebo ani nemůže posoudit jeho osobu jako člověka. Kdo to je ? Jaký je ? Jak žil, konal dobro ? Neublížíl nikdy ? Co dal lidstvu, co přinesl do historie ? Udělal něco vyjímečného nebo jen jezdil po světě a kázal ? Papežem by měl být naprosto vyjímečný člověk schopný podřadit svoje zájmy zájmům ostatních, skutečná osobnost a ryzí chyrakter. Těžko posoudit. Já hodnotím lidi hodně podle jejich chování a konkrétních činů.
26. Září 2009 - 12:34
Obrázek uživatele Návštěvník
ona (anonym)
na druhou stranu musím říct, že stejně tak jako komunisté chtěli rozhodovat o životě lidí, koukat jim pod pokličky, zaváděli odposlechy, pronásledovali lidi, řídili jejich osudy, tak i církev ve své historii měla tendenci řídit lidské života a hrabat do lisdkého soukromí. Dříve, dnes už ne. Jsou mi blízká náboženství, která jdou nenásilnou cestou, svoje učení a ideje nevnucují, jsou mírumilovná a přátelská. Hlavně východní náboženství, třeba buddhismus ... Křesťanství mi nepřipadá úplně mírumilovným náboženstvím a že by nikdy své ideje nevnucovalo taky nejsem přesvědčená.
26. Září 2009 - 12:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Básník (anonym)
A neoblékal on Benedikt v...Podle toho, co se píše na Netu, tak nejdřív oblékal uniformu Hitlerjugend, potom wehrmachtu.
26. Září 2009 - 15:31
Obrázek uživatele Návštěvník
bibi (anonym)
Ten Moravec,co to uváděl to byl výkon.Mluvil v tv. z Halíkem .
26. Září 2009 - 22:16

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama