16 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Termoterapie - léčba teplem

10. Září 2018 - 0:14

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Laďa (anonym)
Ahoj všichni, neslyšeli jste někdo již o termoterapii (léčbě teplem)? Vím, že se provádí lokální termoterapie (na prostatu, nádory...), ale někde ve Vídni provádí údajně na nějaké klinice tepelné terapie lokální i celkové a dosahují tím vynikajících výsledků na mnoho dalších chorob. Mělo by to fungovat snad nějak tak, že vám zvýší teplotu (jako třeba při horečce) a tím ničí bakterie, viry atd. Nevíte, jestli se tím někdo nezabývá v ČR, jak to funguje,apdo.? Nesetkal jste se s tím někdo? Díky za info.
12. Červenec 2009 - 16:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Klára (anonym)
Horečka je vynikající věc. Slyšela jsem o případech, kdy se lidi nakazili malárií, měli vysoké horečky a zmizeli jim nádory. To však asi není nejbezpečnější cesta.Lepší by bylo vyvolat horečku nějak kontrolovaně, ale to víš v čechách moc těmto metodám není systém nakloněn.
13. Červenec 2009 - 12:01
Obrázek uživatele Návštěvník
alt1 (anonym)
Zkus si dat do google termin hypertermie. Asi je to to, co Te zajima. Podle clanku http://www.mammahelp.cz/hypertermie.php na to maji u nas vybaveni ve FN v Praze na Bulovce a v hradci Kralove. V Nemecku je rada klinik, kde uspesne leceji rakovinu bez chemoterapie a ozarovani a rada z nich pouziva hypertermii. Zkus se podivat na nabidku nasledujicich klinik, je to zajimaji jak leceji rakovinu kousek od nas: www.hufeland.com www.biomed-klinik.de www.fachklinikdrherzog.de www.klinik-marinus.de www.prolebenklinik-igls.at
13. Červenec 2009 - 23:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Laďa (anonym)
Pro Alt1: díky za radu, díval jsem se, že píšeš i v jiných tématech na této diskusi, nevíš o této metodě víc, třeba jak se dociluje zvýšení teploty, zda je nutný pobyt na klinice, jaké jsou ceny atd? Já měl ve škole jen ruštinu :-(, tak tomu v té němčině skoro nerozumím. V té Praze a Hradci jsou zaměřeni jen lokálně, já bych to potřeboval celkově na posílení imunity, zabití bakterií, virů atd. Díky Laďa
14. Červenec 2009 - 18:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Lada (anonym)
A co zkusit horke koupele?
14. Červenec 2009 - 21:03
Obrázek uživatele Návštěvník
alt1 (anonym)
Lado, jestli chces tak napis na alt1"email.cz.
15. Červenec 2009 - 0:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarmila (anonym)
Ahoj všichni, neslyšeli...Ahoj, v Nemecku je klinika jmenem St. Georg Clinic v mestecku Bad Aibling je to u Rosenheimu a ve Vidni ve ctvrti Hietzing je klinika, kt. vede dr Kleef. Byla jsem na dvou terapiích v Nemecku ale také hledam kliniku v Cesku.
11. Říjen 2015 - 21:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Q. (anonym)
Jde dílem o experimentální terapii s rozporuplnými výsledky a dílem o kašpařinu patřící spíše do wellness než do medicíny. Rozhodně nic, na co by se dalo spoléhat, zejm. pokud to není seriózní výzkum provádděný na zavedeném klinickém pracovišti, tj. ve velké, obvykle fakultní, nemocnici.
14. Říjen 2015 - 8:53
Obrázek uživatele Návštěvník
J. (anonym)
O této terapii jsem neslyšela, ale už moje babička říkávala, že bolest chce teplo. Já si minulý týden zakoupila elektrickou flísovou deku Dormeo, byla drahá, ale je to zázrak. Zabalím se do ní, krásně hřeje, teplo se dá regulovat, má pojistku proti přehřátí a má bolest zad a kloubů se o hodně zmírnila, stačí denně hodinku prohřívat. Nedělám reklamu, ale starší člověk potřebuje na své staré kosti teplo.
14. Říjen 2015 - 14:45
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Termoterapie (dříve diatermie) se používá už od počátku 20. století. Funguje na principu prohřátí příslušné části těla absorpcí krátkovlnného elmag. záření. Na stejném principu funguje mikrovlnná trouba.
15. Říjen 2015 - 9:56
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
To už dávno používá ta naše Česká Teplovize s úspěchem! Teplejma se to tam jen hemží! A furt se to tam více a více přihřejvá.Jenom aby nedošlo už brzy k totálnímu přehřátí!
15. Říjen 2015 - 10:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Q. (anonym)
Termoterapie (dříve...Principů používaných k diatermii je více. Vedle mikrovlnného ohřevu se používá i ohřev indukční (střídavé magnetické pole - vířivé proudy), kapacitní (střídave elektrické pole - disipace energie v dielektriku) i přímý průchod elektrického proudu. Společným jmenovatelem těchto historických technik je absence spolehlivého důkazu klinické efektivity a s rostoucími znalostmi biologie i absence biologického mechanismu účinku. Jen pro doplnění, termoterapie mikrovlnami se zkoušela i jako nástroj pro zvýšení citlivosti nádoru na cytostatika (např. u nás např. prof. Vrba na FEL ČVUT), ale i když tady byla řada důvodů se domnívat, že by to mohlo skutečně fungovat, výsledky testování byly takové, že se to spíše neosvědčilo. Vzhledem k uspořádání je to totiž spíše paliativní technika řešení metastát, u primárních tumorů je chirurg spolehlivější, bezpečnější a v zásadě i levnější (plus možnost přesné typizace nádoru).
15. Říjen 2015 - 14:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Shogun (anonym)
Termoterapie (dříve...Prej od počátku 20. století :) A co je to potom sauna, parní lázeň? Ta má tisíce let starou tradici.
15. Říjen 2015 - 15:05
Obrázek uživatele Návštěvník
pro Shoguna (anonym)
A co potom sezení pračlověka u ohně? To má miliónletou tradici.
15. Říjen 2015 - 16:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Shogun (anonym)
A co potom sezení...Jo, jasně, a pak se můžeme bavit třeba o léčbě jídlem nebo dýcháním. Ty jsou starý miliardy let. Sezení u ohně teplotu moc nezvyšuje, určitě ne tak, aby to vadilo bakteriím. Sauna je něco jinýho. Je to přesně to, po čem touží nahoře Láďa, jen to nemá tak moderní název.
16. Říjen 2015 - 0:17

Přidat komentář

Reklama

Reklama