26 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

telefonní č. 155

10. Září 2018 - 0:09

Komentáře

Nela (anonym)
Ahojky, je to 11 dní co mě poštípala vosa a do 10 min se u mě objevila silná alergická reakce. Otekla jsem, začala se dusit, nemohla jsem dýchat. Volala jsem 155, sanitka přijela do 3 minut, intubovali mě a odvezli na interní JIP. Od té doby nespím, mám strach že se v noci udusím, zdají se mi hrozný sny, jak se topím, nemohu dýchat..Ten nepříjemný zážitek se mi stále vrací, stalo se to všechno tak hrozně rychle. Kolem mě byli lidé, kteří si nevěděli rady, pak jsem slyšela majáky sanitky, ten řev a ti saniťáci na mě mluvili ale já jsem se bránila intubaci..zpětně to nechápu, zachránili mi život, ale já ted už prostě nedokážu fungovat jako předtím. Budu toho někdy schopná? už 10 dní jsem nespala, poraďte prosím někdo, kdo má podobnou zkušenost. díky. Nela
18. Červenec 2007 - 22:43
jana (anonym)
Ahoj Nelo myslím,že by jsi se měla svěřit psychologovi.
20. Červenec 2007 - 11:49
Káča (anonym)
Nelo, úplně tomu rozumím... Také jsem měla anafylaktický šok, navíc mám silné astma a už párkrát jsem se málem udusila. I když bych měla být zvyklá, mám po každé po návratu podobné pocity... To co popisuješ je následkem toho, že jsi byla v ohrožení života... Má to znaky tzv. posttraumatické stresové poruchy. Opravdu si myslím, jak píše Jana, že by to chtělo psychologa-sama k němu docházím. To, co píšeš, je jako bych to psala já-děsivé sny o utopení, udušení, škrcení... Pak se probudíš a nemůžeš(bojíš se) znova usnout... Sama to asi nezvládneš-opravdu by Ti ten psycholog mohl pomoci... Zkus třeba zavolat na nějakou linku důvěry... Nelinko, drž se a napiš, jak s tím bojuješ. Hodně sil!!!
20. Červenec 2007 - 12:15
Eva (anonym)
Je to měsíc, co se mi pokusila moje 17-letá milovaná dcera o sebevraždu.Nebudu se tady rozepisovat o detailech, to sem nepatří, jen jsem chtěla napsat, že jsem jí našla v bezvědomí, sama se divím, že jsem si vzpoměla na to číslo 155, ihned jsem volala a i přes to, že jsem trhaně, strachy a zmatečně vysvětlovala paní na dispečinku, že dcera nekomunikuje, odpověděla mi s klidným hlasem, že pokud nezjistím, co se stalo, nemohou přijet, protože ke krátkodobým kolapsům nejezdí,po 3 min. cloumání s dcerou, dcera zamumlala-prášky- já neustále šílená, s třesoucíma se rukama a u ucha mobil jsem to sdělila té "milé"paní a ona mi opět s ledovým klidem odvětila, že musím zjistit jaké prášky to snědla, podotýkám, že už histerická ze stavu dcery, která opět kolabovala jsem křičela, jestli je to tak důležité, že potřebuji, aby někdo okamžitě přijel, paní mě opět s klidem řekla, že teda jedou.Světlou tečkou bylo, že RZ přijela do 3 minut, ale té paní bych se docela jednou ráda podívala do očí.Krásný den a žádné takovéhle zážitky.Pa
20. Červenec 2007 - 12:18
Eva (anonym)
Ještě jsem chtěla dodat, že od té doby slyším sanitu,ten zvuk a vše se mi vrací, začnou se mi třást ruce.Asi je to příliš čerstvé, ale pocity jsou to hrozné.Pa
20. Červenec 2007 - 12:21
Nela (anonym)
Ahoj holky, moc vám všem děkuji za Vaše reakce. Jani + Káťo: Asi opravdu navštívím psychologa. Zkusím se někam objednat a uvidíme co se dá dělat. Sama to opravdu nezvládám. Ještě jednou děkuji, ozvu se vám. Evi: a jak to s dcerou nakonec dopadlo? Doufám že přes to všechno to mělo dobrý konec..Nela.
20. Červenec 2007 - 21:21
jana (anonym)
harašíti v bedně, o co ti jde náno hloupá, kdyby ta sanita přijela za týden, tak se nedivím, uklidni se a kup si Mateřídoušku.
21. Červenec 2007 - 14:39
Nela (anonym)
4Jana: Já jsem ráda že přijela sanitka včas,jen se to všechno seběhlo tak hrozně rychle,s něčím takovým jsem nepočítala,hrozně mě to zaskočilo.Asi proto teď nemůžu fungovat normálně.
23. Červenec 2007 - 9:18
Eva (anonym)
Nela-Mělo to dobrý konec-jeden z nejšťastnějších chvil v mém životě.Pa a přeju tě, ať zas je vše v normálu.
23. Červenec 2007 - 9:29
Nela (anonym)
To je super, Evi. Díky za podporu.
23. Červenec 2007 - 13:43
Memela (anonym)
já přeju hodně zdraví Nelo, kebys neměla co dělat přijeď k nám do Huťíkova, tady načerpáš energii.
23. Červenec 2007 - 15:46
Nela (anonym)
Holky, stejně, s odstupem času..asi bylo na tom bylo přecejen nejhorší to, co se stalo až v tý nemocnici, při mém propouštění. doktorka se mě ptala, zda mě někdy jako dítě poštípala vosa. Řekla jsem že si nepamatuji že zavolám mamce a zeptám se. Volala jsem svoji matce, řekla jsem ji co se stalo, že nemám jak se dostat z nemocnice a ona mi řekla, že nemá čas pro mě přijet, protože se balí na dovolenou-že jednou za 2 dny do Španělska. (je učitelka, má 2 měsíce prázdiny...). Nepřijela pro mne do nemocnice, nechala mě tam - s vybitým mobilem, bez peněz, jen tak, jak mě přivezla ta sanitka. tohle bolelo asi víc.
24. Červenec 2007 - 7:45
Nela (anonym)
..možná jsem jen teď nějaká přecitlivělá. Omlouvám se že se tady tak vykecávám.
24. Červenec 2007 - 7:50
Eva (anonym)
Nelo- je to smutný, nevím jestli jsi to psala, nebo ne, ale kolik je tě let?A vůbec se neomlouvej, že se tu "vykecáváš", od toho tady ty stránky jsou.Pa
24. Červenec 2007 - 8:07
Nela (anonym)
Je mi 21 let, už s rodiči nebydlím, nikdy mě neměli rádi - na to jsem si už zvykla a tak je nevyhledávám. Necítím k nim nenávist, nebo tak, jen je nekontaktuji ve snaze předejít konfliktům. Z té nemocnice jsem ale musela zavolat mamce a zeptat se jestli mě někdy předtím štípla vosa - kdo jiný by to měl vědět, než matka. Bože, nevím proč mě právě tohle tak bolí, myslela jsem si že už jsem na ně "zvyklá". Jsem ted fakt nějaká "rosypávací" asi.
24. Červenec 2007 - 8:12
Eva (anonym)
Nela-to je mi líto, ale já také nemám ideální vztah s mámou.Ale tam je to o něčem jiném, je to životní generál, ale to sem nepatří.Nelo, vím, že to bolí, měla jsem dceru po tom, co udělala taky v nemocnici a pak na dětrské psychiatrii, ale nikdy bych jí tohle neudělala, byla jsem za ní 2 x denně a pořád jsem jí volala.Určitě se svých problémů zbavíš, jde jen o čas a o pochopení druhého.Je to taková škola do života i když smutná, ale ono se každému všechno v nějaké podobě vrátí.Nebuď smutná, mysli na příjemné věci a postupně bude vše lepší.Pa
24. Červenec 2007 - 8:24
Silvie (anonym)
Nelo,uplně chápu Tvoje pocity,i když jsem nezažila nic podobného,ale představa,že by pro mě matka nepřijela do nemocnice,když jsem před tím mohla i umřít nebýt rychlého zásahu,je dost strašná.Dovedu se vcítit do toho,jak ti to musí být líto,i přesto,jak říkaš,že jsi na takové chování u rodičů už zvyklá.je to smutný. Přeju ti moc zdravíčka a musíš bojovat,určitě jsou na světě lidi,co tě mají moc rádi. Hezký den
24. Červenec 2007 - 8:29
Nela (anonym)
přesněji mi máti řekla, ať si jdu koupit lístek na autobus a jedu autobusem. Že na mě nemá čas. Jenže musela bych několikrát přestupovat a z toho jak jsem dostávala celou noc ty infuze se mi chtělo pořád na záchod ...Teď to vnímám jako podraz, tohle bych neuděla nikomu, ani cizímu. Díky holky za Vaše příspěvky. Jsem si jistá že za čas to bude zase ok - v normálu, jako předtím. Až budu mít jednou své děti - dám jim všechno co já jsem nikdy neměla. Hlavně hodně lásky, tolerance, pochopení.
24. Červenec 2007 - 8:55
Mina (anonym)
Ja tam volal a oni si hrali na Online hry zdarma
24. Červenec 2007 - 9:16
Káča (anonym)
Nelo, je úplně neuvěřitelné, jak mi mluvíš z duše... To je snad, jakobych to psala já... Jen moje máti by si ještě postěžovala, že se bzo ze mne zblázní a že jsem jí vlastně zkazila celej život... Taky, jestli si uvědomuju, jak jí svým hovorem zdržuju...Nelinko, taky jsem si myslela, že se z toho dostanu sama, ale byl to velkej omyl... Nevím, jak to máš s otcem, ale tem můj mne mlátil do bezvědomí, sexuálně zneužíval... Myslela jsem si, jak jsem psala, že už jsem se s tím srovnala, ale pak přišly ty anafyl.šoky a vyvalilo se to všechno pěkně znova napovrch... Hele, nejsem z toho venku ani teď, ale je to s pomocí psychologa daleko snesitelnější... Fakt si někam zajdi a písni...
24. Červenec 2007 - 19:15
Návštěvník (anonym)
Evě:nerada volím hrubé výrazy,ale ta dispečerka je prostě KRÁVA.Kolaps,nevyžadující RZP se samovolně upraví ve vodorovné poloze do pár minut.Pokud jste tedy našla dceru v bezvědomí,je to jasný důvod k příjezdu RZP.Zjistit příčinu bezvědomí má na starosti LÉKAŘ,třeba i za předpokladu,že při tom bude provádět úkony,bezprostředně zachraňující život.Pochopitelně,že je lepší,když je důvod bezvědomí jasný.Nejhorší je,když ve zdravotnictví pracují lidé,pro které lidský život nemá cenu.Tento trend je patrný v celé společnosti,ale ve zdravotnictví,obzvláště po všech reformách,které směřují k lhostejnosti k lidskému životu,je to nejtragičtější.
24. Červenec 2007 - 20:40
Nela (anonym)
Ahojky všichni, byla jsem na autogenním tréninku, pod vedením psychologa. Učí mě tam relaxovat, ale nevím zda mi to pomůže pochopit proč mě rodiče nemají rádi. Nejsem si totiž vědoma ničeho, co jsem udělala. Kromě toho, co jsem nemohla ovlivnit, jako moje narození nebo tak..je mi z toho smutno.
30. Červenec 2007 - 16:42
david (anonym)
Jsou to těžké situace věřím a také stresující pro volající osobu. Ale oparátorka na telefonní lince potřebuje důležité informace co se stalo. Ať se posádka RLP může už připravit na pacienta během cesty k němu. A přesný popis cesty k pacientovi je velice důležitý. Protože někdy jde opravdu o vteřiny. Jinak přejí hezký den.
28. Srpen 2007 - 14:17
Pro Evu (anonym)
To je hrozný co se vám stalo,je nepochopitelný jak mohla chtít vědět název léků když holka byla v bezvědomí..
21. Duben 2010 - 11:45
Karel (anonym)
To je hrozný co se vám...Mám dotaz,prodělal jsem trachoesdtomii jsem hlasově indisponován.V případě nutnosti zavolání rychlé záchranné služby mohu odeslat připravenou zprávu sms na číslo 155,kde bude připraven text problému napří.dušení atd.a přesná adresa. dobrovansky@seznam.cz
18. Listopad 2015 - 9:34

Přidat komentář

Reklama

Reklama