45 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

takže nikdo vlastně k lékaři nechodí

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
sadraj (anonym)
Jak tak koukám jsme vlastně všichni spokojeni a žádné zážitky s lékaři nemáme
7. Duben 2001 - 19:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Lidka (anonym)
Tak dobrá, ať si teda doktoři nemyslí, že jsou nej... Máme dost zážitků s lékaři /já a můj syn/. Například dost hrozné zážitky máme ze Zlína. Ale to teď nebudu popisovat. Když tam na ani ne pětileté děcko řvou, protože si dobrovolně nechce nechat píchnout injekci, tak se na mně nezlobte, ale to je trochu moc... Měli by dostat trošku pedagogického vzdělání... a nebo z druhého zlínského oddělení, kdy řeknou synovi, neboj se já ti nic dělat nebudu jen se podívu, a v ten moment mu něco stříkne /už přesněnevím kam to bylo a co to bylo, ale vím, že pak už nikomu moc nevěřil/. Dobré zážitky mám s naším ušním lékařem. Někdo si na něj sice stěžuje, ale Já si nemůžu vynachválit. Když mi v okresní nemocnici na ORL napíší antibiotika /synovi/, s tím, že má angínu, přitom dobral antibiotika před dvěma dny, a po zavolání našemu panu doktorovi, jsme se k němu dostavili a ten antibiotika okamžitě stopil, protože každý laik ví, že pokud se doberou antibiotika tak může být bílý povlak na mandlích, což "odborný" doktor z nemocnice považoval za angínu. A taky třeba když se syn osipal, a my jsme zrovna šli k ušnímu, tak mi poradil i na vyrážky, dokonce se kvůli tomu díval i do nějaké knihy.No, zážitků máme spoustu, navštěvujeme totiž hlavně Ušní, logopedii, nefrologii, normálního lékaře, ortopeda, zubaře, a teď přibude i oční....piště,piště,piště....
10. Květen 2001 - 22:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr Borový (anonym)
Přidám vlastní zážitek.Před třemi roky jsem měl trochu problémy se srdcem,dušnost a bolest v srdeční krajině. Obvodní doktorka mi vystavila, evidentně nerada,poukaz na vyšetření. Lékaře jsem si mohl vybrat. Vybral jsem si MUDr. Nebáznivého z ústecké nemocnice. Objednal jsem se řádně telefonicky a také jsem se včas dostavil. Posadil jsem se na chodbě před ordinací a čekal. Vyšla sestra, vrazil jsem jí můj doklad a ona, když si mne přísně prohlédla, pronesla" JÓ TAK TO STE VÝ.MUSÍM VÁS PŘEOBJEDNAT DOKTOR NENÍ." To už bylo měsíc po tom co mi doktorka vystavila poukaz na vyšetření. Mlčky jsem přijal poukaz s přepsaným datem o 6 týdnů později.Za 6 týdnů jsem se dostavil 20 minut před stanovenou dobou vyšetření. Opět jsem zaujal místo na lavici na chodbě a čekal. Sestra náhodně po delší době vyšla, a velmi podrážděně mne upozornila, že vedle ordinace je čekárna. Vzala poukaz a zmizela. Vstoupil jsem do čekárny a překvapeně zjistil, že je plná lidí. Protože jsem byl objednán na 11 hodinu, vzal jsem si v zaměstnání 2 vyučovací hodiny volno v domnění že to stačí.Ovšem zjistil jsem, že jsem v lékařském socialismu. Zřejmě byli všichni pacienti objednáni na stejnou hodinu a kdo přišel dřív ten taky přišel dřív na řadu. Vydržel jsem čekat 30 minut a pak jsem odešel. Prostě jsem to nezvládl na nervy. Předemnou čekalo ještě asi 18 lidí a doba vyšetření nebo kontroly byla cca 20 minut.Postupem doby jsem zjistil, že tak je to u většiny lékařů.Prostě vás objednají na nějakou hodinu a už vůbec si nedělají starost s tím, že jste též zaměstnaní a máte svůj čas nějak rozdělen a organizován. V dnešní době si těžko mohu vzít den volna, abych mohl pečovat o své zdraví. Takže, páni doktoři, co takhle zacházet s pacienty jako s lidmi? Sonny
24. Červen 2001 - 6:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Jiří Svoboda (anonym)
Myslim,ze lekar je pojem, stejne jako remeslnik ,se vsemi poctmi a opravnenymi nedostatky.Doktor limituje k pojmu fuser v normalnim zivote.K remeslnikovi chodime radi, k fuserovi z donuceni. Proc tomu tak je , necham na vseobecne uvaze
24. Červen 2001 - 11:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Káča (anonym)
MUDr. Janovská, obvodní lékařka z Prahy 2, velmi ráda nechává své pacienty čekat. Přichází po zahájení svých ordinačních hodin, než někoho vezme, trvá to 10-20 minut, pak mezi každým pacientem má opět pauzu asi 10 minut. Ještě že tam chodím tak jednou do roka. Ale ani já nejsem dokonalá.
9. Srpen 2001 - 14:32
Obrázek uživatele Návštěvník
deni (anonym)
ja mám dobré skúsenosti väčšinou len s lekármi, ktorých si platím " na drevo". je to tvrdé, ale dodržia dohodnutú hodinu vyšetrenia a mám 100% istotu, že ma ošetria k plnej spokojnosti. s typmi "socialistických " lekárov mám príšerné skúsenosti a tak uvažujem že si predplatím súkromné zdravotné centrum, aby som mala lekárov pre svoje zdravie naporúdzi keď ich potrebujem ja.
7. Září 2001 - 14:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Mám povětšinou špatné zkušenosti s lékaři. Většinou jsou arogantní, myslí si, že jsou snad pánabozi. To neplatí, alespoň mám takovou zkušenost, o soukromých klinikách. Když jsem byl v jednom nejmenovaném institutu, byl jsem nadšen. Sice mě to přišlo na 5 tis. kč. Proč se tak nechovají ti ostatní, je mi záhadou. Vždyť jsou placeni z našich daní, a myslím si velice dobře. V tisku jsem se dočetl o prům. platu lékařů, který má být dvojnásobkem průměrné mzdy v ČR. Tak proč?
4. Listopad 2001 - 22:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamila (anonym)
Vypadá to, že asi všichni máme podobné zkušenosti - negativní. Já si myslím, že určitě existují dobří lékaří a je jich zajisté mnoho. Vidím největší problém v tom, že lékaři rozhodují o našem zdraví a ne my pacienti. My bychom měli rozhodovat - protože jde o naše zdraví. Lékař nám radí, nabízí nám řešení a má na nás čas a nechová se k nám jako ke "kusu" ale jako k člověku. Když jdu lékaři, chci aby mě poslouchal, aby mě náležitě vyšetřil, navrhl řešení a já bych se na základě jeho doporučení rozhodla.PS: Zajímalo by mě, zda tuto stánku lékaři a zdravotníci navštěvují.PS: Tato stránka je bezva, člověk se tu spoustu věcí dozví a kdyby byli všichni lékaři jako je "PANÍ DOKTORKA" to by byl život!!
5. Listopad 2001 - 19:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucka (anonym)
Ahojky . no ja to mam tak pul napul . moje praktická lekarka je super . mam takovou blbou chorobu RS a tudíž prášečky a dalsi vecicky .-) moje lekarka rozhodne nemá problem s poctem pacientu tudiz pokud si potrebuju nechat napsat prasky objednam se cekam maximalne 10 min a dostanu leky na pul roku . Predchozi doktorka neb mela malo pacientu mi vzdy psala jen davku na mesich a tvrdila ze to jinak nejde takze vzdy prniho jsem mela jiste ze nic neudelám neb jsem sedela v cekarne a cekala a cekala ... neze by tam mela lidi ale vetsinou sestra rekla ze pani doktor hned prijde (dve hodiny) Zaplat panbu za moji novou lekarku dohodila me k ni kamaradka a to vam povim ze ma u me pivo treba kazdy mesich chi chi pa a trpelivost
16. Listopad 2001 - 12:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Milá Kamilo. Pokud máš špatné zkušenosti se svým lékařem, zvol si jiného. Já jsem již několikrát byl nucen řešit své zdravotní problémy s mým praktickým lékařem a to k mé lOO% spokojenosti. Vždy mi vše vysvětlí a dá možnosti volby. Minulý měsíc jsme například řešili výběr léku na hypertenzi. Kamilo nezoufej, slunce v duši.
16. Listopad 2001 - 16:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Kamila (anonym)
Pavle, samozřejmě, že si zvolím jiného lékaře, pouze jsem chtěla nastínit, jaké problémy mohou nastat, když s nimi spokojeni nejsme. Samozřejmě, že většinou si lékaře zvolit můžeme,ale někdy se ocitneme v situacích, kdy to prostě nejde. Např. nás náhle odvezou do nemocnice a tam se vybrírat nedá. Horší je rovněž situace na malých městech, kde je omezený výběr. Když mám jednou za rok chřipku nabo nějakou banalitu toho nepříjemného nebo jakkoli nevyhovujícího lékaře přežiji, ale když se něco táhne a je to složitější, už tomu tak není. Když se mi něco nelíbí svému lékaři to řeknu, protože mi to připadá normální a to je právě chvíle, kdy člověk mnohdy narazí. Protože to vypadá tak, že mi nemáme "právo" cokoli říkat /tak to aspoň působí/ Taky se mi stalo, že jsem se setkala s udivením, že jsem nechtěla nějaké léky užívat a proč tedy k lékaři chodím. To je prostě pořád dokola. Mnoho lidí si myslí, že k lékaři chodíme pro léky. A tak to podle mémo názoru není.Kdyby se tak připojil nějaký lékař se svým názorem!
16. Listopad 2001 - 20:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Mam noveho lekare po osmi letech. Jsem uplne udivena postupem, ktery jsem nepoznala (lekar se cloveku venuje,posle ho na odborne vysetreni), a me dlouhodobe zdravotni problemy se zacinaji resit.
18. Listopad 2001 - 8:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Jan Wat (anonym)
Asi žiji v jiné zemi, čtu o volbě lékaře v případě nespokojenosti. Možná je to v Praze jiné než mimo. Moje osobní zkušenost je jako z pohádky o kohoutkovi a slepičce. Většinou lékaři mají stálou klientelu pacientů a nechtějí přibírat další a tak skončíte tam kde jste již byli.
27. Listopad 2001 - 5:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Milý Pavle a ostatní,jsem ráda, že se můžu připojit do vaší diskuse.Nejprve podotknu něco k platům lékařů.Pavle, píšeš, žes kdesi v tisku četl o výši jejich platu.Vůbec Ti nemohu mít za zlé, že těmto informacím věříš a pokládáš je za pravdivé. Bohužel opak je pravdou.Pokud víš něco o české zemi, českých lidech, zdejší korupci, uplácení a lžích, které jsou tu denodenně na domácím pořádku, snad mi budeš věřit i to, že tyto průměrné platy jsou lží.V Čechách se vypočte průměrný plat lékaře z platu všech soukromých lékařů-z nichž například plat stomatologa může dosahovat i kolem 60-80 tisíc a z platu státních zaměstnanců-lékařů, kteří například můžou mít v nemocnici nástupní plat bez služeb kolem 6-7 tisíc.Samozřejmě, že lékař s atestací a nekolikaletou praxí má plat vyšší.A jsme zase u toho, že i když se napíše o průměrném platu lékaře v nemocnici, započítají se do toho všechny přesčasy, služby, rizikové příplatky...Ano, ono to i potom skutečně může být třeba okolo 15 tisíc.Vím, že dokonce tam, kde si lékaři prosadili více peněz za služby,nebo ve větších městech, mohou mít platy ještě vyšší.Pokud ale tento český lékař pracující ve státní nemocnici bude chodit do práce jako každý jiný člověk pouze např. na 8 hodin denně, nebude mít přesčasy,rizikové příplatky atd, vydělá si v průměru okolo 8-9 tisíc.Je to spravedlivé? Určitě ne, podíváte-li se na platy jiných vysokoškoláků pracujících ve státním sektoru. Možná vás tyto informace překvapí, ale zase jsme u toho, že v obraze jsou Ti, kterých se to týká a ti ostatní jsou manipulováni nepřesnými a lživými údaji a informacemi. Chápu, že pro laika nepohybujícího se ve zdravotnictví, je velice těžké se k takovýmto i jiným informacím se dostat...
9. Leden 2002 - 13:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Dále píšete, že máte dobré zkušenosti na soukromých klinikách a s tím, že lékaři platíte "na dřevo".Ano, je příjemné, že konečně i v takové zemi, jako jsou Čechy, začíná mít člověk možnost volby, začíná mit možnost, že si může svobodně vybrat, kde se nechá ošetřit a jakým lékařem. Na soukromé klinice je to nejpříjemnějsí-Vy jste vážený klient lékaře,přicházíte za ním jakožto za odborníkem,kterého si svobodně vyberete, protože dejme tomu chcete nadstandardní služby se vším všudy.Chování lékaře, informace od něj, vaše ošetření a celkový dojem ze všeho by mělo odpovídat tomu, kolik oné klinice zaplatíte.Ony ty nadstandardní služby jsou relativní pojem -tak by tomu mělo být všude,ale prostě v Čechách to pořád ještě nadstandardní služby jsou asi dlouho budou.Takže:spokojenost by měla být na obou stranách-vaše spokojenost jakožto zákazníka soukromé kliniky by měla být smozřejmostí a dotyčný lékař či lékaři kliniky dostali za svojí snad kvalitní práci dostatečně zaplaceno.Pokud navíc tuto prácí nedělají jen pro prachy ale mají z ní také radost,mělo by se k tomu pojit ještě jakési profesionální uspokojení z dobře vykonané práce.Práce lékaře není jen poslání, je to i job, který by měl být po zásluze odměněn.Jiná situace nastává u soukromých lékařů někde na poliklinikách a úplně jiná je dejme tomu v nemocnicích.Ano, můžete dlouho tápat, než najdete dobrého gynekologa, očaře, praktického lékaře.Oni mají pacientů hodně,práce také hodně a zaplaceno také ne-li hodně,tak alespon dostatečně na to, aby jejich rodiny měli vyšší životní standard než je tomu u jiných profesí.Takže vás klidně nechají dlouho čekat, mnohde se k vám budou chovat tak,jak to u soukromého lékaře nebudete ani v nejmenším očekávat,mnohde se nebudou dostatečně odborně zajímat o vaší anamnézu,vyšetření, nebude je zajímat váš osobní názor, otázky a pohled na věc.Myslíte, že by to nebylo jiné, kdyby se licence k provozování praxe neudělila více lékařům, kteří by zároveň museli mít tímpádem méně pacientů a jejich snahou by bylo si vás stůj co stůj udržet? Určitě ano, je to logické a funguje to tak v mnohých státech.O tom bohužel ale rozhoduje české ministerstvo zdravotnictví.Opravdu bohužel...O situaci v nemocnicích ani nemluvě. Přijme vás lékař, který se dvě noci nevyspal z toho důvodu že už dva dny slouží.(Proč dva dny slouží?Vedení nemocnice neůže přijmout více lékařů,neboť nejsou peníze na jejich platy).Tento lékař má na starosti celé oddělení, JIP i ambulanci.Nezastaví se.Měl ideály,že bude lidem pomáhat(v tom nejlepším případě).Skutečnost mu to nedovoluje tak jak by chtěl.Nejsou peníze na to, aby se každý pacient dostal na vyšetření, které i když potřebuje, tak je moc drahé(ještě, že je laik...).Naopak,ten pacient, který by určité levnější vyšetření vůbec nepotřeboval, navíc je třeba pro něj zatěžující a bolestivé, ho podstoupí,protože nemocnice například potřebuje mít větší obložnost lůžek a pacient se kvůli tomu hospitalizuje.Lékaři nejsou k dispozici kvalitní materiály a léky, s nimiž by dokázal u pacienta dřívějšího uzdravení.Nedosáhne,protože tyto léky jsou drahé a na oddělení se nepoužívají-nemocnice je ani neobjednává.Chirurgické operační nástroje jsou nefunkční a některé se rozpadají pod rukama, takže se použije starší technika operace, která nemá tak dobrý výsledek...Navíc onen lékař není v nových postupech a vědomostech,které sám studuje a absolvuje na stážích, nebo se je dovídá od kolegů v zahraničí,kde se rutinně používají,není podporován vedoucím oddělení-nejspíše primářem, který již pracuje spoustu let a je zvyklý používat staré postupy(ono to přece také nějak jde...)a metody léčby,které jsou nové a mají lepší výsledky,jsou mu cizí(nikdy jsme to tak nedělali, tak vy to tak dělat také nebudete..).Myslíte, že tento lékař může mít radost a uspokojení z této práce?Chtěli byste, aby vás tento lékař ošetřoval? Napadne vás otázka, že má tento lékař jít do jiné nemocnice? Ale on už vyrostl ze šaškáren přijímacích řízení, které se oficiálně konají a přitom vítěz je už znám dlouho dopředu...O jiné nemocnici ví, že třeba je na tom finančně tak špatně, že za rok nebude existovat. Jindy by se musel stěhovat na druhý konec republiky a navíc není sám- má dvě malé děti, manželku...Jindy se dozví, že nemocnice, o které předběžně přemýšlel,by mu nabízela podobné podmínky k práci...Ještě pořád věříte panu ministrovi, že naše zdravotnictví je na světové úrovni?
9. Leden 2002 - 14:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Klára (anonym)
Tak já také připíšu některý můj zážitek u doktora, nedávno v práci mě chytlo břicho, zašla jsem za doktorem tady v práci protože je to náš závodní lékař, píchl mi injekci a vyštřil, řekl, že jestli mě to nepřejde at jedu na chirurgii, a dal mě sebou papír, šla jsem do kanceláře bolest nepřešla, tak jsem se zbalila a jela do města na chíru, tam mě prohlídli a okamžitě poslali na gyndu s papírem, je to v jiném poschodí a sotva jsem se dobelhala, sedla do čekárny a čekám vyšla sestra vzala papír a zavřela dveře. Vyšla za hodinu, a řekla že k nim ale nechodím, tak at si jdu ke svému doktorovi. U nás na městě je doktor v nemocnici a jeden soukromě. V čekárně nikdo nebyl, mohla to říct hned a ne až za hodinu. Tak jsem se sbalila a šla ke svýmu doktorovi, sotva jsem chodila, přišla jsem a jak jsem byla spocená ani mě nešly sundat kalhoty sestra mi pomohla, a divili se, že mě v nemocnici odmítli vyšetřit, když jsem tam měla z chirurgie jasně napsaný, že mě tam okamžitě vyšetřit. Nakonec jsem skončila zas v nemocnici kde jsem týden ležela, a na prohlídky jsem chodila normálně na gyndu tady v nemocnici. Odmítli mě vyšetřit, a co kdyby se mi po cestě něco stalo? Kdyby tam už nebyl doktor, ke kterému chodím, tak bych zas musela hnát zpátky do nemocnice?
9. Leden 2002 - 14:45
Obrázek uživatele Návštěvník
evik (anonym)
Kláro přečetla jsem si Vaší zkušenost a divím se.Takovéto jednání je přece u doktoru normální.Vím o čem "mluvím" jsem astmatik než bych šla na plicní u nás ve měste radějí skáknu ke svému praktickému felčarovi na injekci než se dohadovat s nějakým blbem.Moje astma léčil tak dobře,že jsem byla několikrát v roce v nemocnici. Nyní na ně kašlu a jezdím k doktorům za peníze a ejhle změna "ukaž kolik máš penez a já tě vyléčím".Pracovní felčaři jsou nejhorší ničemu nerozumí ale jsou (dle jejich mínění) supermani.Máte však svobodnou volbu lékaře tak toho využíjte.Přeji Vám lepší zkušenost.
19. Leden 2002 - 14:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirina (anonym)
Ne kazdy se muze lecit "za penize", ziju z invalidniho duchodu a jsem rada, ze zaplatim najem, na jidle uz musim setrit. Pokud jdu k lekari, beru si s sebou wolkmena, knihu, svetr atd. protoze cekani tri ci vice hodin je zde zcela bezne. Hodnotim lekare prakticky jen podle chovani, pokud zjistim, ze jde o maximalne problemoveho jedince, strelhbite ho zmenim. (jako problemovy jedinec se mi treba jevila pani doktorka, ktera behem sternalni punkce se mnou probirala mou anamnezu a nektera podle ni sporna fakta hodnotila divokym revem), usoudila jsem, ze bych priste take mohla skoncit s jehlou v perikardu a uz jsem tam nesla. Behem sve lecby jsem podepsala devet negativnich reverzu, kdy na sebe beru odpovadnost za to, ze jednam proti rade lekare. Jeste, ze bydlim v tak velkem meste. Casem jsem ale nasla docela dobre lekare a zvykla si na ne. Je pravda, ze jsem take pomerne tezce nemocna, takze v okamziku, kdy jsem na svou nemoc rezignovala, preslala jsem se lekaru bat. Ale rozhodne to neni zpusob, ktery bych mohla doporucit. Spis, bojovat za samozrejme pravo na kvalitni osetreni. Sama jsem pracovala ve zdravotnictvi a pristup k pacientum mi nedelal problemy, brala jsem par šupů, ale praci jsem mela rada, tekze pro mne to nebylo o penezich, Asi zalezi na povaze.
30. Červen 2002 - 13:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Sáva (anonym)
Ahoj všichniJe pravda, že zážitky u lékařů jsou různé.Moje zkušenosti jsou takové, že dokud jsem k lékařům chodila občas s chřipkou nebo s jasnou angínou, tak mě uvěřili, že mi není dobře, dostala jsem většinou odpovídající léčbu a přiměřeně dlouhou neschopenku.Jakmile jsem ale začala chodit stále častěji se stále většími problémy a bolestmi páteře, nohou a obrovskou ůnavou a nesnesitelnými bolestmi hlavy, začal se jejich přístup měnit.Pokud moje problémy přetrvávaly delší dobu než 14 dní,i když mě jistě mohli poslat na různá vyšetření,vypadalo to, že si spíš začínají myslet, že si vymýšlím.Na některá vyšetření mě nakonec poslali, ale nic moc se nenašlo, což je pro tuto nemoc typické a tak mi nevěřili dálProtože moje nemocLymská borelioza má spoustu různých,někdy poměrně nejasných příznaků,nepodařilo se ji odhalit, dokud jsem pro silný zánět nepřestala chodit a ani pak se léčba nepodařila a nemoc se pořád vrací a vyléčit se ted?už ani nedá.Ted?se na to po letech konečně přišlo, ale jen díky tomu, že jsem sama potkala pacientku s touto nemocí a pak jsem okamžitě požádala o podrobnější vyšetření. Do té doby mi lékař tvrdil, že moje problémy nemohou souviset s infekcí prodělanou před tolika lety, ovšem je to právě obráceně a většinu mých vážných vleklých zdravotních problémů celé ty roky způsobovala právě ona neléčená infekce.Nejvíc mi vadí, že mě neupozornil na to, že jsou i chronické formy této nemoci, já jsem si vždycky myslela, že jsem se mohla nakazit znova a nenapadlo mě, že i přes léčení mám ten bacil pořád.Nevím, jak mám dál důvěřovat lékaři, ke kterému chodím,, když mi už několikrát dával poměrně nevybíravými slovy najevo, že nemohu mít takové problémy jak říkám.Když jsem mu řekla, že mám mimo jiných problémů hrozné bolesti hlavy, závratě , třesavku a každou chvíli se mi udělá slabo na omdlení,řekl, že asi málo piju a já vypiju 3 l denně, protože musím kvůli nízkému tlaku.Řekla jsem mu to a přesto to nebylo nic platné,léčba ani vyšetření kvůli těmto kolikrát za den se opakujícím stavům žádné a jasná nedůvěra trvala dál.Ted?se na příčinu těchto a všech mých dalších zdravotních problémů přišlo, ale mohlo se na to přijít při troše dobré vůle a dostatku informací ze strany lékeřů přijít už před 12 lety a nemusela jsem mít pravděpodobně natrvalo poškozené zdraví a zažít tolik nepříjemného jednání od různých lékařů a někdy i sester v ordinacích.Tak nevím, co si mám o našem zdravotnictví myslet, jední lékaři mi nevěřili a jiní ano a díky tomu se teprv ted?začnu léčit,ale bohužel těch co mi věřili a moc pomohli bylo mín?.Vím,že jsou to taky jenom lidi a mají své problémy,přesto by jejich přístup měl být objektivní.Každý můj známý mi říkal, jak špatně vypadám, že jsem úplně žlutá nebo zelená v obličeji,měla jsem černé kruhy pod oteklýma očima a vypadala jsem všelijak, jen ne dobře.Všichni to viděli, jen můj lékař to neviděl nebo nechtěl vidět, že mi asi opravdu není dobře.Mám neschopenku, tak prý nemohu lékaře měnit, nevím ale uvažuji o tom,ale už jsem ho jednou měnila a jak je vidět, moc jsem si nepomohla,, tak nevím.Asi počkám, jak to všechno bude dál, jsem moc zvědavá na to, jak bude reagovat, až mu řeknu, že mi našli přesně tu nemoc, o které mě celé roky tvrdil, že ji mít nemohu.Pak uvidímPři jednání s lékaři to chce pevné nervy ,jenže ty nemocný člověk většinou nemá a jak to vzdá, je to špatné, jemu dál není dobře a může se zanedbat i vážné onemocnění.Znala jsem výborného člověka, který zemřel na velmi rychle probíhající leukémii,doktor mu řekl, že je líný a nechce se mu dělat, když k němu chodil, že ůnavou nemůže stát na nohou a nemůže jíst,krev mu nevzal, nikam ho neposlal a pak už bylo pozdě.Takže všem přeju pevné nervy a hodně dobré nálady a radosti ze života.
12. Červenec 2002 - 21:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Sávo,prosím Tě,napiš mi kontakt na to zařízení,kde Ti nemoc objevili,sama se s tím potýkám léta a jsem z těch doktorů už tak otrávená a naštvaná,že jsem vděčná za každou radu a pomoc.Díky.
12. Červenec 2002 - 21:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirina (anonym)
Savo, vis to jiste, ze nemuzes menit lekare, kdyz jsi na neschopence? Zdravotnici casto zastrasuji pacienty pomerne znacnym kvantem bludu. Ja jsem v ID, tak tohle neposoudim, ale myslim, ze by sis to mela overit, treba v nejakem sdruzeni na ochranu pacientu na internetu by ses mela obratit na pana Olejara. Jirina
15. Červenec 2002 - 14:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Sáva (anonym)
AhojKonečně mě po těch letech problémů začnou léčit na infekční klinice v Hradci Králové,kde je také jedna z mála ambulancí, kde se člověk může nechat s podezřením na boreliozu opravdu odborně vyšetřit a lékař pak navrhne další postup.Telefon je tam049/58 33 223, vezme to sestra a poradí, co a jak.Stačí přijít s doporučením od obvodního nebo i jiného lékaře na vyšetření kvůli borelioze a pak se jde na ambulanci, kde lékař vyslechne problémy,je dobré přijít s výsledky předchozích vyšetření,a podle toho navrhne další postup nebo vyšetření podrobnější.Já mívám normální testy na tuto nemoc negativní, mívá to víc lidí s touto nemocí, špatně se diagnostikuje a ještě hůř léčí, jde vlastně o to, aby se zabránilo jejímu šíření a dalším velkým zdravotním problémům.Můj lékař mi na to řekl, že ji má každý,a spíš to vypadalo, že mě pošle do práce, přestože mám velké bolesti v noze ,mám závratě, dělá se mi špatně a bolí mě snad všechny kosti a svaly co jich mám, dokonce i takové, o kterých jsem zatím ani nevěděla, že je mám.Tak jsem se objednala k lékařce na neurologii,bud?at?mě někdo vyléčí a já půjdu ráda dělat, měla jsem dobrou práci, nebo at´ můj neslavný stav potvrdí a napíše to do správy.První den kdy to půjde, okamžitě od doktora, který mi zřejmě nevěří, jak mi opravdu je, odejdu,až po tom léčení a dalších vyšetřeních,jistě se musí ukázat, že tam důvody, proč mi je pořád blbě opravdu jsou a že si nic nevymýšlím.Dál se uvidí,dopal na něj mám obrovský, nejem že moji nemoc roky zanedbával a tvrdil že ji nemám a neposlal mě ta podrobná vyšetření dřív, ale ještě si zřejmě myslí, že si ty problémy a bolest vymýšlím. Hned bych mu ji půjčila, to by rychle uvěřil, to se vsadím.Tak tam Jani zkus zavolat, ale až začátkem srpna, ted?se tam maluje a mají dovolenou,poradí ti tam,uvidíš.Jestli to máš už několik let, musí se to líp léčit, aby nedocházelo k dalšímu poškození organizmu.Jako jeden z následků stálých zánětů mám i artrozu páteře.Taky vyšla ´kniha, jmenije se LYMESKÁ BORELIOZA,napsal ji Petr Bartůněk A spolupracovníci a vydala ji nakladatelství GRADA A AVICENUM,je to zajímavé a poučné čtení,místy je sice dost odborných názvů, ale ty se dají přeložit, a ledacos jsem se tam o té nemoci,příznacích a léčení dozvěděla a na to ,co ještě nevím, se budu ptát, čím víc se ví, tím se můžem účiněji proti té potvoře bránit a snažit se nedat ji šanci.Tak hodně zdaru a napiš, jak to dopadne, taky mě to zajímáJeště,v Praze na Bulovce na infekčním je taky taková ambulance a jsou tam naši přední odborníci na borelku, obě nemocnice mají stránky na netu, jsou tam telefony i jména lékařů, stačí zadat jméno nemocnice.Doporučuji ten Hradec nebo Prahu, byla jsem na té Bulovce kdysi taky a pomohli mi tam.Tak hodně zdaru a pořádně těm bacilům protivným dáme zabrat,na nás si už nepřijdou,to teprv uvidí. Ahoj
18. Červenec 2002 - 20:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Mám obdobné zkušenosti. Když chodím k prakt. lékaři s jasným jednoduchým onemocněním - OK. Ale zhruba 5 let trpím únavou, bolestmi kloubů atd. Prakt. lékař mi vždy udělá pár základních vyšetření a běda když se hned něco neukáže. Začnou mě odbývat, chovat se jako k hypochondrovi, jedna lékařka, ke které jsem přišla s teplotou, velmi vysokou sedimentací krve a bušením srdce 140/min. mi řekla, že je to pouze psychická záležitost. Kvůli tomu jsem již 4x během tohoto období změnila prakt. lékaře. Později mi bylo zjištěno - prodělaná mononukleosa, cytomegalovirus, alergie na mléko. Začali mě "léčit" na infekčním, bohužel mě těch 5 let pouze pozorovali a brali krev, nikdy nevysvětlili, proč se vše vrací, nepomohli. Přes známé jsem se dostala na imunologii, kde mě začali konečně léčit a byli to 1. lékaři, kteří uvěřili, že si nevymýšlím. Bohužel nyní hledám nového prakt. lékaře, protože ten můj mě na imunologii nechtěl poslat a vůbec nechápal, jak mi je, bohužel prakt. lékař je nutný kvůli doporučení na vyšetření.
6. Září 2002 - 13:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirina Spurna (anonym)
Jano, plne souhlasim u zavaznejsich nemoci se skutecne musis probojovat od jednoho odbornika ke druhemu. Proste vydrz a bojuj. Pokus se o svem problemu dozvedet co nejvic, oducebnic pro zdravotni sestry az po KOMPENDIUM vseobecne mediciny. Doktori Te vetsinou poslouchaji jen na pul ucha a vetsinu veci zapomenou. Vim ze mej pristup k peci o zdravi stylem: Najdi si diagnozu sama, je ponekud nekonvencni, ale zrejme jediny vedouci k cili.
10. Září 2002 - 13:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana II (anonym)
Viděla jsem teď v televizi v pořadu Klekánice příběh asi 40 leté paní,která měla zažívací potíže a bolesti v břiše.Obvoďák jí napsal léky na uklidnění.Pak šla na pohotovost,kde v čekárně omdlela slabostí a opět ji odbyli.Nato jí rodina zavolala sanitku a ten lékař jediný poznal,že je to vážné a řekl,že každý obvoďák si nabere 2000 pacientů a pak na ně nemá čas.Paní šla nato do nemocnice na internu,kde pobyla pár dní,neudělali jí žádná vyšetření a poslali ji domů s tím,že je to psychické.Šla tedy na neurologii,kde doktora prosili,ona sama i její manžel,aby jí pomohl.Doktor si prohlédl lístek z nemocnice a řekl,že paní je zdravá,aby jí odvezli do psychiatrické léčebny.Manžel ji tam tedy odvezl a ta paní tam do druhého dne zemřela.Měla zánět plic,zánět žaludku a střev.Tak ať mi někdo řekne,zda doktory my,pacieti,zajímáme.Jsou to nevzdělaní hulváti,kteří jen hrabou pod sebe a když jim dojdou rozumy,tak posílají nemocné lidi po psychiatrech.Dříve se říkalo,že na jednoho doktora jsou dva hřbitovy,asi to tak bude i dnes.Je to mafie,na kterou nikdo nemůže.Je mi z nich na zvracení,protože sama mám s nimi jen ty nejhorší zkušenosti.
21. Září 2002 - 19:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Já mám s nimi také špatné zkušenosti,protože jsem zjistila,že pro ně mají větší cenu alkoholici,feťáci a různí asciálové,protože ti prý za svoji nemoc nemohou a ještě dostanou,stříkačky zadarmo,pro alkoholiky je sposta zařízení na odvykání a asociálové každý měsíc nastaví ruku a dostanou podporu.Přitom jsou všichni z nich mobilní a celkem zdraví.Já mám "jen únavový syndrom",a tak jsem vystavena šikanování ze strany doktorů.A to mám za sebou odpracovaných skoro 30 let,z toho jsem léta pracovala na rizikovém pracovišti s nervovými jedy,abyh uživila syna,kterého jsem vychovala sama a dobře a léta se starala o svou nemocnou maminku.Moje lékařka toto vše ví,ale aby nemusela vyplňovat žádost o důchod,za kterou prý má jen 200,jak na mě vyřvala,tak se mnou zachází jak s posledním ulejvákem.Takže já,která si už nikam sama nedojde,nemám na výběr,až mi skončí nemocenské dávky,půjdu asi žebrotou.
24. Září 2002 - 21:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirina Spurna (anonym)
Me zkusenosti s lekari se rozrostly o dalsi cetne negativni zkusenosti. Na vetsinu veci jsem rezignovala s analgitiky to zvladam a predstava navratu mezi zdrave lidi je pro mne uz pase. Je mi to jedno, jsem na pokraji fyzickych sil, byla jsem tyden v nemocnici s podezrenim na plicni embolii, pres pozitivni scititgrafii nakonec tuto diagnozu zamitli, ze dne na den mi vysadili antikoaguancia a sla jsem domu. Mam jit na operaci, ale uz lekarum neverim. Nemam nejmensi chut byt zase bezmocna a odkazana na to malo, co jsou ochotni udelat. Uz nevidim duvod se podrobovat dalsimu leceni. Nechci je uz ani videt.
16. Říjen 2002 - 14:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Aligátor (anonym)
Mam s doktory dobre i spatne zkusennosti. Mam vynikajiciho zubare a snad to neni pouze tim, ze je to muj kamos. Spatnych mam nekolik, ale zadne tragicke. Beru to tak, ze je to jako ve vsech ostatnich profesich - nekdo je schopny, nekdo neschopny. Nekdo je ochotny, nekdo ne. Nekdo ma lidsky pristup, nekdo ne. A narazit na nekoho, ve kterem se skloubuje vetsina kladu napric spektrem libovolne zivnosti je tezke. U doktoru je to o to tezsi, ze jde o lidske zdravi a zivoty.Pro Jirinu - nevypada moc duveryhodne, kdyz v jedne rubrice (zde) pises, ze uz zadne doktory nikdy nenavstivis a s rozdilem par minut v jine rubrice (Muj desivy pribeh) pises, ze jdes koncem tydne zase do nemocnice. To je jenom poznamka, preju Ti, aby Ti bylo pomozeno a zdravi navraceno.
16. Říjen 2002 - 15:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirina Spurna (anonym)
Ano mam jit v pondeli na operaci, takze premyslim o tom tam bud vubec nejit, nebo to naopak vzit, protoze podle anesteziologa jsem schopna vykonu v CA se zvysenym rizikem, dumam o tom, ze kdybych exlla na sale nemusela bych zvladat dalsi peripetie kolem sve nemoci. Chapu, ze Ti to pr 3t 3t
18. Říjen 2002 - 15:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Jiřino,držím Ti palce,ať Tvoje operace dobře dopadne a zároveň chápu Tvé rozčarování a dilema,protože i já se nad tím zamýšlím,co je ještě život a co přežívání a týrání člověka lékaři.Lituji,že u nás není uzákoněna euthanasie,někdy by to bylo pro člověka vysvobození z útrap.Sama bych ji asi využila.Dej nám pak vědět,jak to dopadlo.
18. Říjen 2002 - 19:33

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama