1303 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

TAJEMNO - Paranormální jevy.

10. Září 2018 - 0:04

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Zdeněk (anonym)
Přidávám nové téma - snad se hodí na doktorka.cz...Setkali jste se OSOBNĚ s nějakým paranormálním jevem, s něčím neobvyklým - s nádechem tajemna?Začnu od sebe: naše malá dcera tvrdí, už od malička, že viděla "ducha". Jasně, také jsme to přičítali dětské fantazii :-) Ale dcerka celou událost i s odstupem let, popisuje stále stejně, beze změn, tak intenzivně si na ni pamatuje. Viděla u sebe v pokoji jakousi bytost, která měla nejasné obrysy, nezřetelný obličej.Nepříkládal jsem tomu žádnou důležitost, až jsem se kdesi dočetl o zjevování bytostí, tzv."stříbrňáků", i u nás v Česku. Také se jedná o bytosti, které se nijak neprojevují, jen jakoby visí na místě a pak zmizí.Nechci tady vymýšlet nějaké "Akta-X". Spíše by mne zajímalo, zda i ostatní mají nějaké podobné zážitky a jsou ochotni se o ně s ostatními rozdělit.Děkuji a těším se na Vaše příspěvky.
20. Duben 2004 - 5:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Beruška (anonym)
Zdeňku,věř tomu,že Tvoje holčička opravdu viděla to,co popisuje.Malé děti ještě nemají bloky způsobené takříkajíc těžkostmi života a opravdu vidí věci,o kterých se některým dospělým může jen zdát.Já mám kamarádku,která má také malou dcerku,a ta nejenže vidí Auru všech lidí kolem sebe,ale je prostě přesvědčená,že má dvě maminky.Jednu tady na zemi a jednu,která je bílá a chodí za ní jen občas,když je jí samotné v postýlce smutno.I já si jako dítě pamatuju střípky toho,co jsem vídávala a byly to bytosti,ketré mě chránily a já je měla moc ráda.Bohužel,ted když bych je chtěla vidět,můžu je jen intuitivně cítit.
21. Duben 2004 - 16:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdeněk (anonym)
Ahoj Beruško!Díky za příspěvěk.Já si také myslím, že malé děti vnímají více než dospělí, ještě nejsou tak otupělé a mají smysly a instinkty, které "dospěláci" už dávno nemají.
22. Duben 2004 - 10:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Beruška (anonym)
Ahoj Zdeňku!!!A je to škoda,viď,že my dospělí už tyhle schopnosti nemáme,tedy spíš máme,ale hodně hluboko uložené v podvědomí.Někdy bych chtěla být malým dítětem a všechno to,co jsem prožívala,prožít znovu,ale už vědomě.Třeba jednou nastane doba,kdy toho budeme schopní.Měj se moc krásně.
22. Duben 2004 - 17:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Monk (anonym)
1. Mám jeden zážitek, když mi bylo asi tak 5 (dnes je mi 20)- viděla jsem příšerku, která vypadala jako ty chlupatý koule z filmu. Dodnes si pamatuju, jak seděla u nás za oknem v bytě. Bylo to asi 2 dny po tom, co jsem ten film viděla. Dodnes ale vim, že jsem to fakt viděla.Mám známeho, živí se jako psycholog a ten mi k tomu řekl, že dětská fantazie je tak silná, že to nejsou ani halucinace, ale že to tam skutečně je. Takže tohle paranormální jev jistě nebyl. Ale Další přízraky jsem viděla a to už jsem byla starší - zhruba 8 nebo 9 let, vídala jsem různý bytosti u nás na chatě - jednou to vypadalo trošku jako bílá paní - viděla jsem to když jsem šla po zahradě. Nic tam nebylo, pak jsem se z ničeho nic otočila čelem vzad a v místě, kterým jsem vteřinu před tím prošla jsem to viděla. Nemělo to tvář, bylo to vyšší než tehdy já, ale ne o moc, barva něco mezi bílou, šedivou a stříbrnou a mělo to něco jako špičatý klobouk - jak mívá v pohádkách bílá paní a z toho viselo něco jako závoj(cca 30 cm dlouhý). Vznášelo se to přede mnou asi tak 2 vteřiny a pak to jakoby zmizelo - ne najednou, ale postupně, jako by se to schovalo za zeď, ale žádná zeď tam nebyla.Později jsem tam viděla (tak 2 krát nebo 3 krát) podobné bytosti, ale byly hnědé až černé a byly moc daleko - nejsem si dodnes jistá, jestli se mi to jen nezdálo. Ale kamarádka se mi(aniž bych jí já něco řekla) jadnou svěřila, že tam vídá nějaké hnědé bytosti(taky ale jen z dálky)Nevím, jestli to byla nějaká předzvěst, ale během následujících 3 let se tam staly ošklivé nehody - jeden kluk spadl ze stromu, dodnes je na vozíku, jeden pán se zastřelil, jedna paní si zlomila páteř, 2 lidi zemřeli na rakovinu, 1 paní na infarkt. Lidi umírají denně, takže nechci řikat, že v tom je souvislost, ale bylo tam asi 40 osadníků (asi 15 chatek) a na tak málo lidí je toho poměrně dost.Pokud tam ty hnědé bytosti opravdu byly, to nevím, mohl to být nějaký zrakový klam. Ale fakt, že jsem se setkala s tou vznášející bytostí světlé barvy mi nikdy nikdo nevymluví.Jsem blázen, nebo tam něco opravdu bylo?Z této osady má zážitek i jedna důvěryhodná osoba - tehdy jí bylo asi tak 45 let - byla přesvědčena, že ji někdo ze spaní dusil. Pak se probudila (2 hodiny v noci, ale světla plno, jako ve dne) slyšela zvuk, jako by kachna ťapala po lině) a pak slyšela prásknutí oknem a zase usnula. Příští den psali v novinách, že nad obcí (nedaleko které ta naše osada je) spatřili lidé z té obce létat UFO.Osoba, která toto zažila je důvěryhodný člověk, nepochybuju o pravdivosti jejích slov. Zdálo se jí jen něco a cítila vše jen ze spaní, nebo to byla pravda?Podotýkám, že ani tahle osoba ani já nejsme blázni a tyto ,,halucinace,, nebo ,,zážitky,, - jak chcete byly ojedinělé. Nikdo nebyl pod vlivem chlastu ani drog, ani po úrazu hlavy.
16. Září 2004 - 11:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Jandula (anonym)
Mam 10ti leteho syna. Zrejme videl take neco, co nam dospelym, zustava utajeno. Muj otec zemrel kdyz byly synovi 4 roky. Meli se opravdu moc radi. Muj otec se v nem videl a naopak. Kdyz zemrel, tak syn zacal obcas rikat, ze videl dedu. Kdyz jsem se ptala kde, jak, tak odpovidal, ze si k nemu nekdy seda v noci na postel... To trvalo asi pul roku. Od te doby uz nic, ale presto si na to pamatuje. Samozrejme, ze to nemusi nic znamenat , a ze se mu to mohlo zdat....A ja jsem tak v peti letech take zahledla priserku, ktera nakoukla oknem a zase zmizela. Bylo to neco mezi malym certem a skretem. Ale take vim, ze jsem to jasne videla.
16. Září 2004 - 11:29
Obrázek uživatele Návštěvník
jitka (anonym)
Ja jsem mela babicku,ktera vzdycky vedela, ze nekdo umrel. Bud praskl porcelanovy hrnicek na policce, nebo se rozsvitil vanocni stromek, prestoze snura nebyla v zasuvce.Jednou mi take vypravela, jak u nich zazvonil zvonek a u dveri stal stryc a nebo bratr(uz si nepamatuji)cely domlaceny a povida ji, ze se prisel rozloucit.A pak se otocil a zmizel...Nikdy jsem o techto vecech nepochybovala i kdyz si to neumim vysvetlit.Zvlaste po tom, co jsem par prihod zazila i ja.Poprve (a naposled), kdyz mi bylo asi 10 jsem se v noci z niceho nic probudila a vedle me postele, hned vedle svetla z mesice, ktere pronikalo do pokoje,stalo neco. Ani ne cela postava.Nejak jsem vedela, ze je to prababicka, ktera uz byla asi 3 roky po smrti.Pamatuji si, ze jsem byla uplne v klidu, jen jsem se na ni nechtela koukat, tak jsem se otocila na druhou stranu. Pak jsem se zase podivala a porad tam byla, ale kdyz jsem se otocila podruhe, tak to bylo pryc. Rano jsem to vypravela rodicum, ale oni me presvedcovali, ze se mi to zdalo. Vim, ze ne.Jeste pro uplnost. Stalo se to na chalupe, kde prababicka prozila svuj zivot a my jsme spali v jejich loznici.
24. Září 2004 - 17:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Mája (anonym)
Zdravím všechny. Já jsem měla taky jeden podobný zážitek, který se mi stal asi před dvěma lety. V noci jsem se probudila a vedlé mé postele stála černá postava. Vypadala jako muž v dlohém plášti a jasně jsem viděla, že měla na hlavě vysoký cylindr. Měla jsem z toho hrozně zvláštní pocit, ani ne strach, ale ani ne nějakou chuť blíže zkoumat, co to bylo. Raději jsem zavřela oči a hned jsem zase usnula. A moje maminka měla taky zajímavý zážitek. Tu noc, kdy zemřela babička na rakovinu, se s ní setkala ve snu. Potkala ji prý v nějakém krásném parku, babička vypadala jako za mlada, smála se a řekla mámě, ať se o ni nebojí, že už se má dobře a nic ji nebolí a je šťastná. A teprve druhý den jsme se dozvěděli, že babičku tu noc zemřela. Myslím si, že to je překrásný důkaz toho, že posmrtný život existuje!
26. Září 2004 - 9:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Majka (anonym)
Jsem narozena 2.11.73a mám problém vždy když se stane v okolí smrtelný úraz tak ke mě ti mrtvý přijdou nevím co chtěj a dost mě to děsí neumím stím pracovat hledám pomoc.Vysvětlí mi někdo co se se mnou děje.
27. Březen 2006 - 12:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Paranormálních zážitků už jsem v uplynulých dvaceti letech zažil tolik, že je beru (bez nadsázky) jako běžnou součást svého každodenního života. A vzhledem k tomu, že existuje stále ještě spousta lidí kteří se skrytě uchechtávají, a nedokážou to strávit, nemám potřebu to příliš ventilovat. Nicméně, kdyby přece jen někdo chtěl něco slyšet, pár jich stručně popíšu. Před sedmi lety si naše auto samo od sebe jen tak přeparkovalo k sousedům. Auto bylo zamčené a sousedi bydlí přes cestu. V létě 98 jsem viděl UFO. Má neteř před čtyřmi lety potvrdila, že vidí auru kolem lidí. Já sám se aktivně zajímám o esoteriku, občas experimentuji s astrálním cestováním, telepatií a jinými jevy. Tak, kdo chce ať si to přebere a kdo se tomu bude smát, jeho problém.
27. Březen 2006 - 14:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
K Majce. Nevím, jaký je tvůj konkrétní případ, ale možná že k Tobě chodí, proto, že je vidíš a vnímáš. Třeba chtějí předat nějakou informaci nebo chtějí pomoci odvést do SVĚTLA. Nevím jak jsi daleko s esoterickými technikami, ale třeba by pomohlo cvičit meditace a napojovat se na ABSOLUTNÍ TVŮRČÍ SÍLU VESMÍRU na ZDROJ z nějž vše pochází a poprosit ho o ochranu a vedení. já jsem před čtxřmi lety takhle odváděl do SVĚTLA zbloudilého duch, který jedněm lide, strašil v domě. Šlo to bez problémů.
27. Březen 2006 - 15:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
K Majce. Nevím, jaký je tvůj konkrétní případ, ale možná že k Tobě chodí, proto, že je vidíš a vnímáš. Třeba chtějí předat nějakou informaci nebo chtějí pomoci odvést do SVĚTLA. Nevím jak jsi daleko s esoterickými technikami, ale třeba by pomohlo cvičit meditace a napojovat se na ABSOLUTNÍ TVŮRČÍ SÍLU VESMÍRU na ZDROJ z nějž vše pochází a poprosit ho o ochranu a vedení. já jsem před čtxřmi lety takhle odváděl do SVĚTLA zbloudilého duch, který jedněm lide, strašil v domě. Šlo to bez problémů.
27. Březen 2006 - 15:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
K Majce. Nevím jak jsi natom s esoterikou. Ale možná by pomohla meditace. Možná se na tebe mrtví obracejí proto, že jsi schopna je vnímat. Třeba jsou zmatení a potřebují odvést do SVĚTLA nebo chtějí předat nějaký vzkaz. Požádej o pomoc ochranu a vedení ABSOLUTNÍ ZDROJ, Sílu z níž vše ve Vesmíru pochází. Před pár lety jsem taky takhle odvedl jednu zmatenou duši do SVĚTLA. Dělala zmatek u jedněch známých v domě. Anebo jim můžeš říct jasně že si přeješ aby odešli a nechali Tě na pokoji, musí to respektovat.
27. Březen 2006 - 15:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Jo jo mezi nebem a zemí jsou věci :-)) Zobrazilo se to třikrát
27. Březen 2006 - 15:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Majka (anonym)
K Honzoi.Děkuji moc že se mi snažíš pomoci. Popíšu svůj příběh.Stala se u nás v noci ošklivá havárka,probudila mě hrozna zima i když jsme topili a jak jsem procitla tak někdo stál u mé postele,bylo to rozervané a samá krev natahovalo to ke mě ruce,po chvilce to zmizelo.Ráno jsem se dověděla,že tam zemřel mladý kluk.Neumím si to vysvětlit.A to není jediný případ mám dost často tyto pocity.Nevím jak žádat o pomoc ABSOLUTNÍ ZDROJ,nemám nikoho kdo by mi to vysvětlil.
28. Březen 2006 - 9:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
ABSOLUTNÍ ZDROJ BYTÍ, BŮH ALLÁH, TVŮRČÍ SÍLA,tisíc názvů tisíců lidí ale PODSTATA je stále stejná. Požádat ho o pomoc není nic složitého. Stačí když se o samotě obrátíš k tomu, čemu věříš Ty a jak to nazýváš Ty a poprosíš ho o ochranu a vedení. Ujišťuju Tě že mu uděláš obrovskou radost, protože tato SÍLA přeje každému člověku jen to nejlepší, zdraví, štěstí, bezpečí. Použij klidně jakákoli svoje slova, co chceš a co si přeješ. Nemusíš odříkávat žádné naučené modlitby. Další možnost je, když by se případně někdy něco podobného opakovalo, jasně a zřetelně pronést do prostoru před sebou že nařizuješ všem duchům, a jiným bytostem jménem BOHA v nějž věříš aby odešli a nechali tě na pokoji. To je takový zákon, že naše vůle musí být respektována. Pochopitelně je dobré tyto věci dělat o samotě. Někteří lidé by to nestrávili a volali by psychiatrii. :-)) No a další možnosti jsou odvádění zbloudilých duší do SVĚTLA či jiné praktiky ale ty jsou pro pokročilé s těmi si teď nelam hlavu.
28. Březen 2006 - 12:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Ještě k té havárce. Je to klasický příklad zmatené duše. Nějaký člověk, který neměl patrně velké zaměření v duchovní sféře, byl během autohavárie násilně najednou vytržen ze svého fyzického těla. Ona duše byla najednou zmatená, protože nepochopila že je její tělo mrtvé a že je v astrálu a má jít do SVĚTLA. To je klasický projev západní civilizace, která upřednostňuje hmotu a konzum a odmítá se zabývat vážně duchovnem. Maximálně z esoteriky dělá taky jen byznys. Na východě je to úplně jiné. Tam je studium duchovní podstaty člověka naprosto přirozenou a základní věcí. Rozebírá se podstata života, duše, smysl, zákony fungování vesmíru. Na západě se rozebírá akorát volební preference nějaké politické sekty nebo výnosnost ropného vrtu. A pak když je nějaký úraz, havárie či něco podobného, tak na místě činu bloudí spousta zmatených duší, které sice v těle dokonale znaly složení vlády ale naprosto nechápou co se momentálně s nimi samotnými stalo. Dokud bude v našem světě fungovat politický systém, který lidi akorát oblbuje a zavaluje informačním odpadem, nelze očekávat změnu. Válečná bojiště jsou často plná zmatených duší, které prostě nechápou se svou materialistickou vírou, že jejich fyzické tělo je mimo provoz.
28. Březen 2006 - 12:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Majka (anonym)
Takže jestli tě dobře chápu tak oni odejdou pokud jim to nařídím,proč se oběvují pouze v noci?A proč mi je přitom zima?A často se stává že něco chtějí říci a já jim nerozumím.A ještě jednou moc děkuji že máš se mnou trpělivost a pomáháš mi si to ujasnit.
28. Březen 2006 - 13:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Jestli se objevují v noci, není to třeba tím, že buď k úmrtím většinou dochází třeba v tu dobu? anebo ty jsi v tuhle dobu třeba zvýšeně citlivá, ticho klid. Přes den spousta lidí, stále něco rachotí, mluví atd. Pocit zimy a chladu je naprosto přirozený průvodní jev. Nějak to souvisí s jejich energií a jejich stavem. Všude kde se vyskytují nějaké paranormální jevy je pozorována změna teploty. Výzkumníci to naměřili i například na Zvíkově, nebo v místech kde se údajně procházela proslulá "bílá paní". Pokud ti chtějí něco říct, to podporuje mé tvrzení, že jsi vůči nim vnímavější než jiní lidé a že tě třeba chtějí požádat o pomoc protože jsou zmatení a sami se bojí. Nebo chtějí s tvou pomocí předat svým známým nějakou zprávu. Ovšem tohle jsou věci, které by člověk měl se učit jak jim pomoci a komunikovat s nimi. To nejde popsat jen pár slovy. Jestli chceš velmi kvalitní informace poskytuje o těchto věcech časopis MEDIUM už 15let. http://www.medium.zde.cz/
28. Březen 2006 - 13:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Majka (anonym)
Skusim si ten časopis sehnat snad do té doby nezešílím.Nemám si totiž ským o tom popovídat.A kamárádi tvrdí že jsem cvok.
28. Březen 2006 - 13:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Není se čeho bát. Jsou to naprosto přirozené věci. Naši předci s nimi žili po tisíciletí. Keltové, Egypťané, středověk kdy různé bylinkářky a zaříkavačky s tím běžně pracovaly. Shaolinští mniši dnes apod. Tragédií naší přetechnizované civilizace je, že máme každý auto, počítač, víme co kdejaký parlamentní idiot vypotil za nesmysl před televizními kamerami, ale skutečně důležité informace o naší duši a PODSTATĚ jsme zredukovali na pár zábavných horoskopů, kdy vařit knedlíky a kdy jít na houby. Jsme zavaleni informacemi ale 99% toho je naprostý informační odpad a zbytečný či dokonce škodlivý šum. Naši předci, kteří neměli mobily, parlament a atomové bomby, na tom byli nesrovnatelně lépe.
28. Březen 2006 - 14:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Majka (anonym)
To máš pravdu já mimo mobilu a těch svých představ nevlastnim nic,počítač mám v práci a doma radši čtu.A tyto věci se mi stávaj od děctvý,ale ted?je to čím dál horší pomalu strachy ani nespím.Takže jsem po psichické stránce na dně.
28. Březen 2006 - 14:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Odkud jsi Majko? jestli chceš můžeme někdy sednout a probrat to. Můžu vzít i ty média za celýchpatnáct let. Jsem od Kopřivnice
28. Březen 2006 - 14:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Majka (anonym)
Jsem z Jindřichova Hradce.Což si vyměnit telefoní čísla?Kopřivnice je celkem daleko.
28. Březen 2006 - 14:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
No je to trochu z ruky. 606 569 844
28. Březen 2006 - 14:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Majka (anonym)
Já si to myslim.607 736198 kdiž budeš mít čas tak zavolej dnes už končím v práci.Zítra si koupím kredit tak napíšu z mobilu,aby mě šéf nezabyl az mu to mé psaní naučtujou.
28. Březen 2006 - 15:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Boris (anonym)
Majka by jednoznačně potřebovala pomoc odborníka,který by ji pomohl zbavit se strachu,neboť právě strach pověrčivých lidí plodí nejrůznější stvůry noci a pak také pár lekcí z pravopisu.
31. Březen 2006 - 18:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Hm, znalec promluvil.
1. Duben 2006 - 7:03
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
můj,tatka,brácha,umřeli,na,tumor,mozku,zažila,sem,fakt,hu stý,vě ci,moc,se,od,té,doby,bojím,ale,tak,že,budí m i synka,v,noci,abych,nebyla,ne xyy ,sama,pořád,vidím,mrtvy,lidiuž,ztoho,šílím
1. Duben 2006 - 15:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
jano běž si radši povídat sám se sebou na alkoholismus
1. Duben 2006 - 15:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Boris (anonym)
To Honza.Ta ironická poznámka není na místě.Prezentoval ses zde na doktorce jako student esoteriky a jako takový bys mohl tudíž vědět,že právě strach a pověrčivost jsou příčinou mnohých vidin,jejichž objektivita je značně sporná.Doporučuji přečíst díla Eliphase Leviho(hermetik par exelence),který podává racionální vysvětlení těchto fenoménů.Nevšiml sis snad,že psychicky silní,vyrovnaní lidé problémy s těmito jevy nemají?
1. Duben 2006 - 21:24
Obrázek uživatele Návštěvník
nmhdh (anonym)
no ja se celkem za psychicky silnou povazuji,nikdy jsem zadnou osobu - ducha -nevidela,ale mela jsem jedno velmi tezke zivotni obdobi,pochybovala jsem o smyslu naprosto vseho,nebyla to zadna deprese z dospiváni,i když to v období dospívání bylo,a proste pri jedné debate,kdy mi bylo opravdu jedno,jestli si lehnu na koleje nebo skočím z mostu,najednou mluvil mymi usty nekdo za mne.-) byly to je 2 vety,byly to velmi pozitivni vety a vsichni kolem byli v soku a ja taky,doted si to pamatuji detailne presne i ten udiv...pak se mi trošku podobne veci staly vickrat,treba uz jen jako cizi hlas slyšeny v me hlave,naposledy na lyzích,odjizdeli jsme a ja si v duchu oddechla ,že se mi nic nestalo,ze jedu domu v porádku, a najednou jsem slyšela hlas,jakoby nekdo sedel za mnou na sedadle,vesely hlas,,,"no však jsem se taky nadřel:-)"..nikdo tam nesedel,,,,verim ,ze mám "andela strazneho" cimž mu i tou formou dekuji, a protože to je -tuším,že je- i vesely andel ,tak to jiste přijme.-)
2. Duben 2006 - 7:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
K Borisovi. Za svůj životBorisi jsem už viděl věci, nad nimiž různým takzvaným Sisyfovcům a jiným pseudovědcům zůstával rozum stát. A přesto nedokázali připustit, že může být něco, co přesahuje hranice jejich chápání a znalostí a všechno, čemu nerozuměli, smetli se stolu jako nesmysl. Viz příklady z historie, kdy inženýři spočítali, že vlaky nemůžou jezdit rychleji než 30km. Francouzská akademie věd zase popřela existenci meteoritů. Biskup Wright svým vlastním synům vysvětloval, že jejich letadlo nemůže nikdy fungovat. Už jsem na různá "vysvětlení" tohoto typu docela alergický. Např. Sisyfovci tvrdí, že Mimozemské civilizace jsou nesmysl. A přitom já sám z vlastní zkušenosti vím, že to není tak černobílé, jak nám tvrdí. A ví to milióny ostatních lidí po světě s nějakou formou zkušenosti. To mají všichni jen strach? Je pravda, že strach má velké oči. Ale taky je pravda, že když překonám strach například z bouračky v autě, nepopírá to možnost vzniku havárie. Protože auto reálně existuje. Promluvil sis s Majkou? Já jo. To co popisovala, souhlasilo s mými dosavadními znalostmi a zkušenostmi o těchto věcech. A dá se to i řešit. Sugerovat někomu, že má halucinace ze strachu, jen proto, že já jeho vidinám nerozumím asi nebude na místě. Tebou doporučená knížka bude jistě zajímavá, ale jsem si jist, že to není jediná literatura týkající se této problematiky.
2. Duben 2006 - 9:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Liv (anonym)
Ahoj, Honzo:-) Jenom jsem po ránu krátce nakoukla, než vypiju kafe a protože spěchám odjet, budu stručná. K tomu, co napsal Boris o Levim - máš pravdu, že to není jediná literatura na tohle téma, avšak sama se domnívám, že je jedna z nejlepších, alespoň z těch, které byly přeloženy do češtiny. O literatuře nepřeložené přehled nemám, jelikož spolehlivě vládnu toliko češtinou:) Fakt stojí za to si Leviho přečíst. Tak jsem ti to chtěla písnout, aby mi to nevypadlo z hlavy a teď už musím letět, mej se fajn:-)
2. Duben 2006 - 10:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
Určitě Livo je Levi na úrovni. Ale debata není o tom, co je více a co méně na úrovni. Šlo o to, že Majka měla nějaké problémy (už je doufám nemá) a Boris pokud vím s ní nemluvil ale šmahem její potíže smetl se stolu s poukazem na strach a pravopis. Podle mne hodně zjednodušené řešení.
2. Duben 2006 - 10:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Hana (anonym)
Ahoj, stává se mi, že se uprostřed noci probudím a vidím rozmazané světlé postavy. Jako by mi chtěly něco říct, ale nerozumím tomu a radši se obrátím na bok a spím..Proč se to děje? Stalo se mi to několikrát. Poprvé jsem si myslela, že je to výplod fantazie, jenže se mi to opakuje.Jinak na duchy a podobné věci nevěřím. Věřím hlavně sama sobě. Nemíním tím ztrácet čas. Ale tohle nechápu.Může jít o přehnanou představivost? Nebo jen oční vadu??
2. Duben 2006 - 11:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
To je zajímavý případ. .-)) Pochopitelně to chce postupně vylučovat, halucinace, fantazii či jiné příčiny a kdoví? možná se člověk nakonec dostane do situace, kdy bude muset přiznat, že všechno je jinak než si dosud myslel. Třeba ty bytosti tohle dělají právě proto, aby změnily osobní zkušeností pozorovatele, jeho náhled na astrální svět. :-)) Vzpomínám si, že když jsem kdysi poprvé četl knihu Moodyho o zážitcích po smrti, jehož výzkum potvrzoval, že se s námi po fyzické smrti něco děje, on sám paradoxné tvrdil že na život po smrti nevěří a pouze dokumentuje v knize zkoumané případy.
2. Duben 2006 - 14:02
Obrázek uživatele Návštěvník
bibi (anonym)
Čau Honzo, ty jsi koukám na víc diskusích. Jen krátká poznámka k Moodyho knihám. V jedné z nich byl návod jak se podomácku dostat regresí do minulých životů, a ten návod naplnil nejeden pavilon v psychiatrických léčebnách. Opravdu si myslím, že některé věci NEJSOU pro každého. Jinak tím, že Moody na život po životě nevěřil, je jeho výzkum paradoxně objektivní, tedy i velice uvěřitelný. Ještě k těm paranormálním jevům, já trpím od malička něčím čemu se tuším říká elektronická interference(nebo elektrická- teď nevím), prostě ruším elektřinu. Jdu v noci po ulici - zhasínají lampy. Jdu si koupit lístek na vlak - vypadne terminál. Moje televize, DVD, video jsou pořád v servisu. Vyměním doma za měsíc tolik žárovek, že bych na ně měla brát sociální příspěvky. Přátelé mi zakazují sahat na jejich domácí spotřebiče. Všimla jsem si, že častěji se to stává pokud se rozčílím, tak se snažím být v klidu a brát život jaký je. Má někdo podobnou zkušenost?
2. Duben 2006 - 15:13
Obrázek uživatele Návštěvník
sandra (anonym)
muj znamý umí něco fantastického lehne si a pije hodně silný kafe potom se soustředí dostává se do rúzných světu minule si jako důkaz přines náký vzorky nac které vyhravá na tip kurzech žijou tam jako mi a pár mrtvých od nás kteří to už nevědí že někoho odsud znají a že sou mrtví ja od mala se zaměřuju na očištění těla nad knihou s olamenem svíčky celkem se mi vtom daří kámošky si neztěžují naopak v mým předchozím podnájmu sem se prý budila s hrozným strachem a křiřčela sem di pryč pak mi domácí řekla že dřív místo holešovické tržnicetam byli jatka zaměstnanci tam bydlely v bytech naproti co mi a u nás v bytě bydlela žens ká s chlapem který ji mlátil jednou přišel zlitý zase pohádali se ubil o kamna od tý doby tan umřel ještě jeden pán na astma
2. Duben 2006 - 17:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Hana (anonym)
Sandro, ty jsi nějak duševně trochu mimo, ne? jinak dík za příspěvky. prostě si toho nebudu všímat. Snad to časem přejde, ty halucinace
2. Duben 2006 - 17:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Honza (anonym)
K bibi. Ne všude, kde je mé jméno, jsem já. Teď přes neděli jsem byl jen namátkou myslím tady. Co se týká bibi tvé zkušenosti s elektřinou .-)) úplně stejné zážitky mi popisovala jedna moje známá léčitelka. stále ji kolaboval mobil, v její přítomnosti se sypal počítač apod.S tím Moodym souhlasím.
2. Duben 2006 - 19:26
Obrázek uživatele Návštěvník
owečka (anonym)
Zrovna dnes jsem usedla k PC se snahou najít něco o elektřině v tělě a jsem ráda, že jsem narazila na vaši diskuzi. Bibi mě moc potěšila, jsi první od koho to slyším, a že se to taky nějak jmenuje (el. interference).Nemůžu o sobě říct, že vypínám elektr. přístroje a praskají žárovky, ale v poslední době (1 rok) jsem si všimla, že pokud mám na něco negativní reakci, nebo se hluboko ponořím do myšlenek, žárovka problikne (jako bych mrkla a nic neviděla, ale oči mám přitom otevřené) nebo se světlo komíhá. Minulý víkend večer, jsem šla s kamarádem po menším městě, řešíme problém a blik blik... všechna světla se zhasla. Je to náhoda? Nebo za to můžu já. Nevím. Hledám odpověď. Celý týden dostávám od auta rány, a protože si přivydělávám úklidem, dnes jsem hodinu luxovala. To by jste nevěřily, jaký rány jsem od vysavače dostávala, musela jsemtoho nechat jak jsem se bála, až jiskry lítaly. Může to být oblečením jí vím, ale ocať pocať. Poslední věc chci napsat. Před rokem a půl mě a mého přítele fotil kamarád, u kterého jsme byli na návštěvě v Paříži. Vyfotil nás i s duchem, je asi 5m za námi, postava tak z 18.stol. Pokud máte někdo zájem ji vidět, napište SK.29"seznam, ráda s vámi o tom popovídám. Mějte se fajn
12. Duben 2006 - 23:59
Obrázek uživatele Návštěvník
bibi (anonym)
čau owečko,ta informace o elektrické interferenci je z knihy Paranormální jevy od Johna Spencera, popisují to tam jako celkem běžný jev. Dost mě to uklidnilo, měla jsem do té doby pocit, že jsem snad jediná na světě kdo pořád vyměňuje žárovky. A s tím autem, vím o čem mluvíš, už jsem se naučila zavírat a otevírat dveře rukávem nebo rukavicí, a taky jsem se smířila s tím, že mi při jízdě lítají jiskry z autozapalovače, a že ode mne známí udržují lehký odstup aby nedostali "pecku". Takže hodně štěstí a buď v klidu.
13. Duben 2006 - 0:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Janča (anonym)
Sama mám zkušenosti s potkáním něčeho co se nedá vysvětlit. Když mi bylo 7 let dostala sem k narozeninám vlastní pokoj, byla sem z něj unešená. když sem si hrála byla sem ve svém pokoji, spala sem tam a prožívala štěstí. když za mnou přišli kamarádky, musely sme být uvnitř, protože sem měla pokoj. Od začátku mi tam bylo hrozně dobře. Po půl roce sem byla skvěle zabydlená a stále šťastná. Jednou v noci sem se probudila z ničeho nic a uviděla bílou postavu, která se bez dovolení procházela v mém pokoji! Já ji tam nechtěla, ale bála sem se pohnout a tak sem jen řekla ,,Běž pryč!" a schovala se pod peřinu. Potom sem měla klid. Ale za rok v noci sem se opět probudila a v mém pokoji byly dokonce 4 postavy které se procházely uprostřed místnosti a jedna se dívala z okna. Já sem je jen sledovala jak se postupně se rozplynuly.Opět sem měla klid na hodnou dobu. Až asi ve 12 sem poprvé viděla duchau nás na chodbě a od té doby se mi stane že někde něco vidívám. Nebo mě jen přeběhne mráz po zádech, ovane vítr v zavřené místnosti... Už sem si zvykla. A podobných příběhů mám víc. jen bych chtěla vědět jestli sem v tom sama. Mějte se ...
31. Červenec 2006 - 23:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Renata (anonym)
Já mám zase zkušenosti opačné. Nikdy jsem neměla předtuchy, ani věštecké sny, nepoznám kladné, ani záporné zóny, nikdy mi nešly vykládat karty, nefungovalo siderické kyvadlo. nevidím auru ani duchy, nikomu se zatím nepodařilo mě zhypnotizovat. Několik proutkařů mě vykázalo, že působím jako rušička... Přitom mám tyhle věci ráda a rozhodně věřím, že mezi nebem a zemí něco je... Dělám něco špatně?
1. Srpen 2006 - 11:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Fox Mulder (anonym)
Jak můžeš takhle žít, bez paranormálních jevů?
1. Srpen 2006 - 13:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Renata (anonym)
Vždyť já jen tak živořím!
1. Srpen 2006 - 14:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Janča (anonym)
Podle mě je to v každém z nás. Jak tyhle věci bere a staví se k nim, ale nevím co bych dělala, kdybych ty ,,duchy" neviděla, zvykla sem si na ně a sem ráda, že tu jsou, nemůžu řict, že bych se cítila sama.
1. Srpen 2006 - 19:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Renata (anonym)
Ale já bych je taky chtěla vidět.
2. Srpen 2006 - 10:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Janča (anonym)
V tom ti hold asi nemůžu moc pomoct, ale slyšela sem o odblokování. jako že tě uvedou do nějakýho stavu a odblokujou ,,přepážky" který ti brání vidět a vnímat. Ale nevím co to obnáší, nic...
4. Srpen 2006 - 21:45

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama