7 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

syndrom svlékání a praskání kůže

10. Září 2018 - 0:16

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
estetka (anonym)
Příbuzným se narodila dcera-trpí bohužel tvrdou kůží, kterou hned v porodnici "svlékli". Teď se čeká co bude dál.Prý tím bude trpět celý život. Holčička se narodila na 7 měsících, je inkubátoru, ale má se čile k světu. Nevím jak se tato nemoc jnenuje-snad něco jaki ichias, nemohu to nikde nalézt. Poradí někdo? Máte nějaké zkušenosti?
27. Leden 2010 - 20:47
Obrázek uživatele estetka
estetka
Už jsem nemoc zjistila-ichtyoza. Budu ráda když se dozvím nějaké podrobnosti a zkušenosti.
29. Leden 2010 - 9:41
Obrázek uživatele Návštěvník
myška (anonym)
Jedná se o velmi suchou kůži, která se neustále loupe a svědí. Také tím trpím od narození. Musím se stále mazat a mazat a mazat. Obličej si mažu snad 10x denně, jinak bych se z toho svědivého pocitu zbláznila. Pomáhá moře a sluníčko. V zimě je to vždycky horší. Do koupele je dobrý balmandol, na mazání je nejlepší excipial (a že jsme toho už vyzkoušela), krémy a mléka z drogerky jsou k ničemu, jedině z lékárny.
3. Březen 2010 - 16:38
Obrázek uživatele Návštěvník
eva fojtikova (anonym)
u meho syna 3roky -ichtyosa-vyskousela jsem vsechno mozne.doporucuji termaly bioderma dexeryl. vse z mrtveho more....a velkou trpelivost
17. Březen 2011 - 6:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Štefan Horvát (anonym)
Jedná se o velmi suchou... Spravte silný vývar z lipkavca síratého ktorým postihnuté miesta navlhčíte/umyjete/.Neutierajte ale nechajte usušiť.Kúpte bravčové sadlo/vnútorné/a na miernom ohni vytopiť dávajte pozor aby masť nestmavla ale bola pekná biela po vychladnutí.5 dkg masti a 0,5 cl šťavy z lastovičníka väčšieho zamiešať spolu a s touto masťou natierať.
30. Prosinec 2013 - 9:05
Obrázek uživatele Návštěvník
mirka (anonym)
Ichtyosa je vrozená vada, kdy játra nejsou schopna z potravy izolovat vitamíny A a E a dodat je do kůže. Proto praská a olupuje se. Léčba: promazávání, hodně sluníčka, moře a dodávat vitamíny. Pozor však na předávkování!
24. Září 2016 - 20:40

Přidat komentář

Reklama

Reklama