300 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

syndrom neklidných nohou RLS

10. Září 2018 - 0:03

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
miro (anonym)
zaujimalo by ma , ako sa da zmiernit alebo liecit syndrom nepokojnych noh, mate niekto o tejto chorobe informacie ? tymto syndromomn trpi moj svokor , touto cestou hladam moznost zlepsenia jeho stavu...
22. Duben 2003 - 18:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Luisa 33 (anonym)
Nevim, jestli nekdo mate taky takovy pocit, ale me se nekdy stava, zvlast kdyz sedim nebo lezim v naprostem klidu, zvlastni pocit v nohach. Jakoby takove napeti (svrbeni), ze tou nohou musim pohnout nebo cuknout. To pomuze na par vterin a znova. Jak to prislo, tak to odejde. Nevim co to muze byt a s cim to souvisi.
18. Červen 2004 - 11:16
Obrázek uživatele Návštěvník
webmaster (anonym)
Předmět: Syndrom neklidných nohou (RLS) Autor: Markéta Datum: 2.9. 2004 9:19:13 Posledních několik let trpím občas projevy neklidu nohou. Našla jsem si, že se jedná o tzv. syndrom neklidných nohou s těmito projevy:1. Nutkání pohybovat končetinami, ve kterých pacient pociťuje brnění nebo mravenčení).2. Motorický neklid.3. Příznaky jsou horší nebo se vyskytují pouze v klidu (např. vleže nebo vsedě) a jsou přinejmenším částečně mírněny činností.4. Symptomy jsou horší večer a v noci.Jde údajně o poměrně časté onemocnění, prý jím trpí 5 až 15 procent jinak zdravých osob a až 30 procent nemocných s revmatoidní artritidou.Jelikož nechci zatím sahat přímo k lékům (příčina se připisuje nedostatku dopaminu), propátrala jsem fóra na www.wemove.org/rls/ a www.rls.org/phpBB2/ a zaujaly mě tyto rady (nalezeny jednotlivě): vitamíny řady B,vitamín E, železo, hořčík, zinek (železo zejména, píše se o přímé souvislosti nedostatku Fe a RLS), nesolit, nepít alkohol ani kafe (i když jeden postižený uváděl, že mu naopak kafe uleví i v noci), před spaním se na chvíli postavit na hlavu či jinak převrátit polohu, někomu pomáhají banány, několik uvádělo chinin (tonik).Na českém webu jsem zatím žádnou diskusi na toto téma nenašla.Jestli se někdo z Vás na RLS léčí, napište prosím svoje zkušenosti a také, jestli pomáhají některé nechemické prostředky. Předmět: Syndrom neklidných nohou (RLS) Autor: Luisa33 Datum: 2.9. 2004 10:46:30 Ahoj, tady na doktorce v sekci "nemoci" je zalozeno tema "syndrom nepokojnych noh" od jakehosi Mira. Ja jsem se tam vyjadrila a nikdo jiny tam od te doby nepsal. Asi zas tak moc lidi tim netrpi a nebo nevedi co to je. Letim si koupit zelezo. Pa Předmět: Syndrom neklidných nohou (RLS) Autor: Markéta Datum: 2.9. 2004 11:55:44 Železo prý pomůže, jestliže ho má člověk málo. Doporučuje se nechat se vyšetřit na hladinu Fe a ferritinu. Taky může být příčinou reumatoidní artritida, nedostatečnost ledvin nebo cukrovka nebo i některé léky obsahující lithium, léky na bolest hlavy, antidepresiva a beta-blokátory (to nevím, co je).Kromě železa se doporučuje i kyselina listová (jako na anémii)a B12.Budu pátrat dál. Předmět: Syndrom neklidných nohou (RLS) Autor: dědek Datum: 2.9. 2004 14:10:33 Tento syndrom mám taky,ale jsem vysmátý, protože vím na čem jsem. Je to u mě průvodní příznak docela brutálního neurologického onemocnění. Co když u vás ostatních je to první známka onemocnění? Taky jsem tak začínal. Mimochodem všechno co tu uvádíte (železo a spol.) mám naprosto v normě a ani další zde jmenované nemoci bezpečně nemám a z léků teprv ne. Předmět: Syndrom neklidných nohou (RLS) Autor: Markéta Datum: 2.9. 2004 14:25:58 Tak ještě zbývá napsat, o jaké brutální neurologické onemocnění jde, i když se bojím, že já vysmátá nebudu.
2. Září 2004 - 15:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Tereza (anonym)
No, poslední příspěvek mne rochu znepokojil - ten s tím brutálním nervovým onemocněním :-))) Nebrala bych to však vážně, když se říká, že tím trpí až 10% populace.Já tímto problémém trpím už od dětství (říkala jsem tomu, že se mi přehřívaly nohy :-))), protože mi pomáhaly studené sprchy nohou, nebo když jsem se postavila na studené dlaždičky.Poslední dobou tímto problémem téměř netrpím, nemůžu však přesně říct, co mi pomohlo. V dětství jsem nepila ani alkohol ani kafe, zato však strava byla asi dost nevyvážená.Dnes (v dopělosti), jsem poté, co jsem přestala pít alkohol a čaj a snažila se přejít na zdravější stravu (minimum sladkostí, hodně ovoce, přiměřeně zeleniny, bylinkové čaje), mne již syndrom neklidných nohou netrápí. Možná jen - velice zřídka - pokud dlouho ponocuji u televize, přijdou slabé náznaky, ale to již neoznačuji za problém, spíše připomínku toho, co mne dříve trápilo.Jen na doplnění : ruku v ruce s tímto syndromem mne trápila i bolest končetin po prochladnutí (stačil i lehký průvan či spánek s krátkým rukávem). Jako by ty dva problémy byly spojeny, i když to byly jakoby protipólý. Bolesti byly především v dětském věku, pak i v pubertě občas až nesnesitelné a vzpomínám si na pár probrečených nocí. I tento problém mne však dnes již netrápí (resp. také jen náznakovitě - a to se hned trochu přiobleču).
13. Říjen 2004 - 9:27
Obrázek uživatele Návštěvník
dědek (anonym)
Třeba http://www.avicena.cz/moduly/nemoc_tisk.php3?ID=145neboDoc. MUDr. K. Šonka, CSc., se zabýval syndromem neklidných nohou. Tento syndrom býval v minulosti výrazně poddiagnostikován; v současné době ho někteří odborníci dokonce považují za nejčastější příčinu insomnie. Je to nutkání pohybovat v klidu dolními končetinami, spojené většinou s parestéziemi. Potíže mají výrazný cirkadiánní rytmus a zvýrazňují se večer. Asi devadesát procent pacientů má i některou z forem poruchy spánku - většinou oddálené večerní usínání, někdy i noční probouzení. Onemocnění začíná v jakémkoli věku, akcentuje se většinou ve stáří. V patogenezi postižení se dnes nejčastěji uvažuje o poruše metabolismu dopaminu nebo železa, a dále o úloze periferních lézí. Funkční vyšetření magnetickou rezonancí prokazuje hyperaktivitu v nucleus ruber, pontu a cerebellu. PET prokazuje snížené vychytávání dopy ve striatu. S intenzitou syndromu neklidných nohou negativně koreluje plazmatická hladina ferritinu. Podezření na funkční deficit železa v mozkových strukturách potvrdila i nižší hladina železa ve striatu a v putamen. U nemocných s pozitivní rodinnou anamnézou (asi v 50% případů) nastupuje onemocnění v průměru o něco dříve (35 oproti 47 letům). Nemocní s němou rodinnou anamnézou mají častěji unilaterální symptomatologii, a předpokládá se u nich proto nějaké nediagnostikované periferní postižení. Syndromem neklidných nohou trpí řada pacientů s renální insuficiencí a více než třetina dialyzovaných. Další příčinou syndromu může být deficit vitamínu B12, užívání neuroleptik a antidepresiv. Kauzální léčba existuje pouze u sekundárního syndromu neklidných nohou (zvýšení hladiny železa, transplantace ledviny, aplikace erytropoetinu, vysazení určitých léků). Ze symptomatických léků se nejčastěji užívá L-dopa, dále se doporučuje pergolid a framipexol. Dále se zkoušejí klonazepam, opiáty, karbamazepiny, amantadin a gabapentiny.A dále si zadejte ve vyhledávači "syndrom neklidných nohou" pro další informace.
13. Říjen 2004 - 16:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika 35 let (anonym)
Škubáním nohou v noci mě trápí od mého prvního těhotenství.Že je to syndrom neklidných nohou jsem oběvila teprve nedávno na internetu.Nikdy jsem se lékaři nesvěřila a přitom jsem proplakala tolik nocí. Pomáhala mi také sprcha.Po porodu se vše upravilo a zapoměla jsem co to je ,když se ti chce v noci spát a nemůžeš.Až teď.Už čtvrtý rok spím velmi špatně pro bolesti zad v bederní části.Zatím se lékařům nepodařilo vypátrat co to je.Zdřejmě mám patologicky zdegenerovanou páteř a na L5 Artrózu.Od minulého týdne se léčím s chřipkou a musím říct, že bych tak moc potřebovala spát , ale vrátilo se mi škubání v nohou.Na kašel jsem dostala SOLUTAN a manžel mi vařil většinou zelené čaje. Včera jsem odmítla léky dbát a čaj piji jen ovocný. Usnula jem kolem půlnoci,ale už ve tři ráno mi zase škubaly nohy.A tak hledám informace, které mi pomohou.Zítra zahájím větší přísun Fe a prozatím se vrhnu na banán. Ještě se ozvu, jestli se výsledk dostavil. Zatím děkuji všem.
27. Únor 2005 - 3:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika 35 (anonym)
Týden jsem brala železo, každý den banán, více jsem pila (minerálky,ovoc.čaje).Už po týdnu jsem zase mohla spát. To je fajn.
15. Březen 2005 - 23:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
Já jsem si také koupila Ferronat retard a když mi nohy začnou ožívat, jdu si zobnout. Dříve jsem měla jen občas večer bez neklidných nohou, nyní už jsou naopak výjimkou dny, kdy mě to trápí. Ale moje forma byla zřejmě lehká, večer mi to nebránilo v usínání, naopak mi pomohlo na chvíli si schrupnout.
25. Duben 2005 - 16:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzka (anonym)
Také jsem to měla asi rok, bylo to hrozné - nohy začínaly už večer u televize, a to v jakékoli poloze, usnutí bez Neurolu či Diazepamu nepřicházelo v úvahu. Jediné, co zabíralo - sednout a číst třebas 2 hodiny, pak se usnout dalo bez problémů. Mě to vyprovokovala homeopatie, čili možná by to mohla umět i vyléčit, jen kdyby s tím dr. měli zkušenosti. Po ukonšení léčby zaplaťpámbu potíže ustaly. Podotýkám, že železo užívám trvale a mám ho tudíž dostatek, někdy spíš přebytek.Přeji všem úlevu !
25. Duben 2005 - 17:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Andrea (anonym)
ahoj jsem ráda,že v tom nejsem sama,když jsem šla k doktorovi připadala jsem si jako že si vymýšlím,že simuluju,ale kdo to zažil ví,ýe je to hrozně nepříjemné.Doktor mě dal sice nejaký lék na spaní,ale tím jsem se nechtěla krmit,navíc když jsem otěhotněla.Pomáhalo mě taky stoupnout si na studené dlaždičky,jinak nic.Potom mě gynekolog předepsal Magnezium-hořčík a ten mě zaručeně pomohl.Tenhle problém u mě nastal,když jsem dostala výpověd z práce,proto jsem si myslela že je to nervové onemocnění.Ted když to občas přijde,rozpustím si tabletu a uleví se mě,ale to už je opravdu malo kdy.
25. Duben 2005 - 22:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
ahoj.také mi tento problém začal v těhotenství.Tenkrát jsem nevěděla o co jde.Měla jsem strach,že mi začíná přeskakovat,protože jsem nevydržela na místě,takový pocit napětí,neklid.Pomohl mi hořčík.Nyní se to opakuje.Zjistila jsem,že je to horší,když se večer víc nebo pozdě najím.Hned při prvních příznacích si uvařím meduňkový čaj-taky je to lepší.Jinak dík za rady,vyzkouším to.
25. Duben 2005 - 23:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
Moniko,vzpoměla jsem si,že zelený čaj povzbuzuje,proto jste po něm měla problémy.Neměl by se večer vůbec pít.Dočetla jsem se to až po několika neklidných nocích/po zeleném čaji/.Takže jen přes den.Mimochodem-hubne se po něm.
25. Duben 2005 - 23:25
Obrázek uživatele Návštěvník
lucka (anonym)
S tímto problémem jsem se setkala až v těhotenství a do dnešního dne, kdy jsem si v časopise Maminka přečetla článek o spánkových poruchách, jsem vůbec netušila, že je to diagnostikováno. Nevím, jestli to někomu z postižených pomůže, ale osobně jsem si našla způsob, jak s tím bojovat. Je to sice mnohdy strašný boj, ale nakonec se mi vždy podaří usnout. Jednoduše když to na mě přijde, tak prostě s danou končetinou nepohnu ani za nic a čekám, až ten pocit odezní. Vrací se to ve vlnách a někdy to musím zhluboka prodýchávat, abych se opravdu nepohla. Každopádně je to ale velmi nepříjemné a i při této metodě mě často jímá beznaděj a strach, že to tentokrát nepomůže. Zatím to ale vždy pomohlo. Doufám, že to po porodu přestane, ale stejně to zkusím ještě i s tím železem....
11. Říjen 2005 - 8:35
Obrázek uživatele Návštěvník
sisi_1 (anonym)
tak teraz neviem ci tymto mozem nazvat aj "nekludne nohy" mojho syna, nech robi v sede cokolvek, vzdy hybe nohami, akokolvek, niekedy to skonci tym, ze skoncia, ako sa u nas hovori "na plafone (strope)" proste niekde vylozene, dokonca ani pri jedle ho neprinutim, aby mu tie nohy "nevyliezli" a neposkrcali sa minimalne pod neho na stolicke. aj v posteli je vzdy nekludny, migruje pocas celej noci po celej posteli, so zaspavalim nema problem, a rad chodi bez papuc, uz sa bojim, ze si bude mysleit, ze sa vola "papucky" lebo mu ich stale pripominam :)
11. Říjen 2005 - 15:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Dagmar (anonym)
o jaké brutální neurologické onemocnění jde. Já mám syndrom také, ale někdy je to až na vyskočení z okna. Užívám léky isicom, pomáhají, ale dávky postupně zvyšuji a tak se toho bojím.
21. Únor 2006 - 22:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
syndrom trápi také moji maminku, nikdy jí lékař nedoporučil žádné léky, kdo ti tyto léky předepsal?užíváš je preventivně nebo jen když je problém?Mamka je zoufalá, celé noci nespí. Je moc stará a je to nad její síly. markva
5. Duben 2006 - 10:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Taky jsem to mela nekolik let a bylo to k zesileni.Rano vztavala nevyspala a v praci jsem stala za houby.Pak jsem musela na operaci patere a uz pred ni mi neurolog rekl,ze to je spojene s vyhrezlou plotenkou.Pravda je,ze od operace tyto potize nemam.Takze to muze byt jeden z mnoha duvodu..
7. Duben 2006 - 22:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Tak tomuhle problému doma řikáme "hejbavka":o). Trpím tím já, bratr a babička. U mě se to v těhotenství zhoršilo. Je to pěkně otravný. Bohužel se mi nepodařilo vyzkoumat, co na to pomáhá. Tak asi zkusim to Béčko a železo.
9. Duben 2006 - 19:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
Syndrom neklidných nohou se u mne projevil asi před 5-6 lety. Manžel mi doma nadával že chrápu a občas ve spánku zapomínám dýchat, šla jsem do spánkové komory a laborantka říkala ,že něco takového v životě neviděla.Celou noc jsem nespala a na postely naběhala asi 10km.Gräf vypadal jak laťky od plotu.Po všech možných vyšetřeních mi bylo řečeno,že syndrom neklidných nohou byl vypěstován právě častým přerušením dýchání ve spánku. Po operaci jsem již tyto příznaky zástavy dechu neměla ,ale údajně se svého syndromu již nezbavím. V Praze v nemocinici na Karlově náměstí mi doktorka předepsala Synemet .Musím brát 1 tabletu denně a až přestanou působít tak 2 tabletky a až ani to nepomůže tak silnější léky. Pokud by byla šance se této nemoci zbavit jsem jako adept ve frontě na zázrak. Přeji všem stejně "postiženým " brzké uzdravení
15. Duben 2006 - 17:33
Obrázek uživatele Návštěvník
Marila (anonym)
Mám stejný problém, silnou formu syndromu neklidných nohou. Užívám na to Requip, což je agonista(jiná forma) L-dopy, která se používá k léčení také ve formě různých léků (Isikom, Sinemet). Doktoři zatím nevědí, jestli je to způsobené nedostatkem dopaminu, špatným metabolismem železa atd., ale zabírají na to léky na parkinsonovu nemoc (také z nedostatku dopaminu), což jsou výše zmíněné. Může je předepsat pouze neurolog, specialisté jsou doktor Šonka nebo Pretl (mohu doporučit)z Neurologického oddělení poruch spánku ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze na Karlově náměstí, ke kterým je možno se v pohodě objednat. S L-dopou se většinou začíná, ale všem nevyhovuje,nebo po čase neučinkuje jako dřív, léků a forem je více, každý to musí vyzkoušet. V mozku běžně probíhá reakce L-dopy na dopamin, která je údajně katalyzovaná železem. Když si tělo něco neumí vytvořit a tato reakce nemůže správně proběhnout, vyvolá to nedostatek dopaminu a s tím spojené všechny nepříjemné potíže, které jsou někdy na vyskočení z kůže. Někomu chybí železo, někomu L-dopa, někomu možná ještě něco jiného, co má na to vliv. Hlavní je, že tyto léky pomáhají a nejenže se zmírní nepříjemné pocity v nohou, ale člověk se i lépe vyspí (jak už bylo v některém příspěvku řečeno, souvisí to s poruchami spánku).Je ale známé, že toto onemocnéní mají častěji ženy a u některých se objevuje jenom přechodně, třeba v těhotenství. Tzn, že v tom budou hrát možná roli také hormonální změny. Výzkum jde prý v tomto směru stále dál a nejvíce se tomu věnují v Německu, kde už uvedli na trh náplast, ze které se lék uvolňuje postupně během dne, jak ho mozek potřebuje. U nás je ale bohužel zatím malý trh, tak tu k dostání zatím nebude. Někdo má jen slabou formu nebo přechodnou, tak může vyzkoušet různé potravinové doplňky , nebo cokoli co mu uleví. Mě z nich nepomohlo nic, tak beru léky, které zatím fungují (třeba vědci vymyslí časem víc). Navíc je to prý tak nízká koncentrace (parkinsonici berou několikanásobně větší dávky), že je prakticky neškodná, i když bych samozřejmě byla ráda, kdyby to šlo jinak. Někdy jsou ale pocity v nohou tak příšerné, že se to nedá vydržet ani když s nimi hýbete donekonečna. Člověk je pak i když nechce nepříjemný na své okolí, protože to napětí, mravenčení,... v nohou i celého těla vás úplně vyvede z míry. Navíc stálá únava a pocit vyčerpanosti člověka přměje, aby zkusil hledat pomoc, a to i ve formě léků, když pomohou. Přeji všem s podobnými potížemi, aby našli úlevu a pokud má někdo nějakou metodu, jak na ně, ať se s námi určitě podělí.
28. Duben 2006 - 17:44
Obrázek uživatele Návštěvník
house (anonym)
Naskytla se mi možnost pozorovat syndrom neklidných nohou vyvolaný Tiapridalem. Uklidnění nastalo po Akinetonu. house
11. Září 2006 - 23:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Kikoza (anonym)
Ahoj, mam take s nejvetsi pravdepodobnosti syndrom neklidnych nohou. Trapi me to uz cele detstvi a mama rikala, ze to take mela, ale ze ji to v dospelosti preslo. Me uz je 21 a cekam, kdy to vymizi. Zatim pozoruji zlepseni - to ano. Sve peklo si prozivam hlavne kdyz mam menstruaci a kdyz zacinam citit, ze musim na velkou - kdyz nejdu v cas, tak me rozboli cele nohy a ja si musim jit vzit brufen. Zajimave je na tom to, ze me treba boli jen leve lytko, pak zas treba za tyden prave stehno i s panevni oblast... proste vzdycky neco jineho... Taky vim, ze to mam z toho, kdyz moc chodim.. kdyz uz vim, ze bych mohla nachodit vic nez "muzu" tak jsem si jista, ze vecer zas slupnu jeden brufen, nez abych se v noci probudila prisernou bolesti a nemohla si pro nej sama ani dojit... Mate nekdo podobne zkusenosti jako ja? Byla jsme na vysetreni na neurologii - prohlidli mi cele telo a nic nenasli. Pak jsem mela vysetreni, kde mi do koncetin davali elektricky proud, aby zjistili spravnou funkci nervu. Zase nic nezjistili. Dostala jsem nejake prasky(pro epileptiky) a po nich jsem tak akorat usla a to jsem si jen tak risknout nekde nemohla. Taky jsem dostala zelezo, z ktereho jsem mela tak priserny prujem, ze jsem ho musela prestat brat.. takze tim skoncila moje lecba...
19. Září 2006 - 16:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Michala (anonym)
Zajímalo by mne, zda syndrom neklidných nohou souvisí třeba s bolestí v páteři - hlavně bederní
19. Listopad 2006 - 11:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Michala (anonym)
House, kde je ta přičina. V nedostatku /či přebytku/ něčeho a jak to souvisí s neurologií: Děkuji moc za odpověď
19. Listopad 2006 - 11:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Renka (anonym)
Syndrom neklidných nohou mám již od dětství, zděděn po matce. Po námaze se znatelně zhoršuje. Nyní mám dvouletou dceru večer nemůžu usnout chodím spát kolem jedné a ráno vstávám kolem šesté, dcera vyspává do osmé. Za noc se několiktrát probudím a můžu vyskočit z kůže, co mi zase ty nohy dělají, je to kolikrát k zešílení. Vyzkouším to železo a uvidím jak to dopadne, snad nebude potřeba to řešit jinak, snad mi to pomůže, jsem už dost unavená, ale když už konečně usínám znovu to začne.
19. Listopad 2006 - 21:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Helena (anonym)
Michalo,ja se toho zbavila operaci plotenky!
19. Listopad 2006 - 22:24
Obrázek uživatele Návštěvník
majka (anonym)
Vyzkoušejte lék na Parkinsonovu chorobu Nakom Mite, je sice na předpis, ale stačí jedna tableta na noc (nyní beru už jen půlku)a spím jak dudek.
21. Listopad 2006 - 17:45
Obrázek uživatele Návštěvník
majka (anonym)
Vyzkoušejte lék na Parkinsonovu chorobu Nakom Mite, je sice na předpis, ale stačí jedna tableta na noc (nyní beru už jen půlku)a spím jak dudek.
21. Listopad 2006 - 17:47
Obrázek uživatele Návštěvník
majka (anonym)
Dodávám, že lék mi předepsal neurolog (je tam nějak vazba dopamin-mozek),je to už asi tři roky, taky jsem sebou hodiny mlátila jak větrný mlýn, co mi nohy dělaly.
23. Listopad 2006 - 21:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Kdosi (anonym)
Nevim pro kolik lidi to bude akceptovatelne vysvetleni, ale zkusim to. Obecne zaklinadlo "syndrom" znamena, ze o tom lekari houby vedi. Ty neklidne nohy souvisi s nejakym bolestivym traumatem z minulosti, casto je to porod. Zkuste to vydrzet , kdyz to na vas prijde a nebrante se tomu. Priznaky zacnou samovolne silit a nakonec to vzdate. Kdyby jste se vsak odhodlali k nejake forme hlubinne terapie, zjistite co presne ty neprijemne pocity znamenaji a pote samy odezni. Kazdopadne se nejedna o zadnou dusevni ci neurologickou poruchu.
23. Listopad 2006 - 21:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivo (anonym)
No tak to je cool, jak tak koukám, nejsem v tom sám. Problém s neklidnýma nohama - nejlépe to popsala Tereza 13.10 04 - mám snad od puberty. Zajímavé je, že jsem si to pojmenoval úplně stejně jak ona - tedy "přehřívání ťapek". Jednoznačným vysvobozením je studená lázeň noh nebo procházka po studených kachličkách. Když večer usínám, tak nohama pořád šmejdím, kde v posteli najít kousek studeného místa. Ideální je saténové povlečení... to je vždycky někde chladnější. Taky sedět v letadle nebo v autě jsou někdy pěkná muka. To už pak člověk neví kam by ty nohy měl strčit. :o)V létě si občas dělám zábaly z namočeným ručníkem - to je úplná slast. :o) Zajímavé je, že je to doopravdy máme "v rodině" jak se říká. Trpí na to i můj otec a taky jeho sestřenice. No, když někdo na něco nového přijdete, dejte vědět. Ťapkám klid. ;o)
3. Leden 2007 - 15:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivo (anonym)
No tak to je cool, jak tak koukám, nejsem v tom sám. Problém s neklidnýma nohama - nejlépe to popsala Tereza 13.10 04 - mám snad od puberty. Zajímavé je, že jsem si to pojmenoval úplně stejně jak ona - tedy "přehřívání ťapek". Jednoznačným vysvobozením je studená lázeň noh nebo procházka po studených kachličkách. Když večer usínám, tak nohama pořád šmejdím, kde v posteli najít kousek studeného místa. Ideální je saténové povlečení... to je vždycky někde chladnější. Taky sedět v letadle nebo v autě jsou někdy pěkná muka. To už pak člověk neví kam by ty nohy měl strčit. :o)V létě si občas dělám zábaly namočeným ručníkem - to je úplná slast. :o) Zajímavé je, že to doopravdy máme "v rodině" jak se říká. Trpí na to i můj otec a taky jeho sestřenice. No, když někdo na něco nového přijdete, dejte vědět. Ťapkám klid. ;o)
3. Leden 2007 - 15:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
timto problemem trpim take uz od mladi a snad je to i dedicne,protoze muj 17 lety syn uz to dela taky.a neni to tim,ze by to ode me odkoukal.nekdy o tom ani nevim,ze to delam,kdyz si to uvedomim,tak s tim prestanu.myslim si,ze to dela hodne lidi a je to celkem normalni,tak jako kdyz si nekdo krouti vlasy nebo okusuje nehty.
3. Leden 2007 - 15:53
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
Ahoj , tak po dnešní noci už mi došla trpělivost a hledám další informace. Ano-přehřáté ťapky, také problém od dětství.Ale ne trvalý, načas se to zklidní a zmizí. Ale objevuje se do mé dospělosti a nepodařilo se mi vysondovat, zda to má nějaký spouštěč. neurolog mi asi před rokem napsal injekce Milgama-B12 a zmizelo to. Ale je to opět.Snažím se jít spát se studenýma nohama,abych to odehnala, ale ouha-stejně nimi musím šoupat.Tak sebou melu a mám vztek a čím je vztek větší, že nemohu usnout, tím víc své nohy nenávidím.Dožene mě to až k tomu, že si musím vzít alespoň půlku Neurolu a pak usnu , ani nevím jak. Ale pokud to souvisí-jak jsem četla v příspěvcích-s užíváním antidepresiv, tak bych mohla mít odpověď.Ale vzhledem k tomu, že v dětství ani raném mládí jsem je neužívala, tak to asi zase takový vliv nemá.Každopádně držím všem palečky u nožiček,ať s nimi nemusíme tak šoupat.
10. Leden 2007 - 11:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Libor (anonym)
Jsem rád že jsem našel tuto diskuzi těmito stavy trpím prakticky od dětství (teď 39 let) nikdo mi nevěřil (ani doktoři) co musím prožívat v noci a nejhorší to bylo ve škole kde se člověk nemohl na nic soustředit a pak byly problémy z učiteli, nebo na místech kde je člověk na několik hodin upoután na jedno místo hlavně dlouhé jízdy autobusem. Svoje stavy se snažím řešit různě mít práci kde nemusím dlouho sedět, jezdím hlavně autem, snažím se i hodně pít čistou vodu, také ty tablety (hořčík,železo,béčko), spát chodím když už padám na hubu, ale fakt je ten že v noci to člověk neovlivní vzbudím se a chodím....a chodím. Prakticky ani nevím kterého specialistu bych měl navštívit,(poraďte) možná jsem si už za ty léta také zvykl, ale stále mě děsí představa třeba upoutání v nemocnici na lůžko brrrrrrrrrr . A tak budu muset ze sebou něco dělat. Děkuji za každý názor a radu v této diskusi. Ahoj Libor
18. Leden 2007 - 16:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Souvislost s antidepresivy to asi nemá, nikdy jsem je nebrala a neklidné nohy mě otravují s přestávkami taky od mládí, a taky mi doktoři nevěřili, resp. nevědí co s tím. až jeden neurolog mi pomohl. Doporučuji proto návštěvu neurologa a trvat na léčení, mě pomáhá NAKOM MITE, půl tablety už mě nechá spát. Brala jsem l tabletu před spaním, ale protože se bráním přílišnému užívání léků, zkusila jsem půlku a stačí mi.Je to strašná úleva. Majka
22. Leden 2007 - 21:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Dnes jsem náhodou zaslechla v rádiu o tomto problému a že tím trpí tolik lidí jsem vůbec netušila,taky si myslím že to je asi dědičné.U mně to začalo v těhotenství a už mi to zůstalo.Je to strašně nepříjemný pocit a zjistila jsem,že to má i moje dcera.hrozné je právě to cestování jak už mnohý z vás píšou.Někdy máme s dcerou stavy,že to jedna na druhou přenese,to je hrozné.Má to i moje mamka a sestra.Mamce řekl doktor,že to je nervového původu,ale nijak se na to neléčila,když ji to veme tak si namaže nohy alpou.Já občas použiju alpový krém,taky to na chvilku zabere.jsem ráda,že na to nejsem sama a díky za tuto stránku.alča
23. Leden 2007 - 10:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena K. (anonym)
Zjistila jsem, že se mi to v poslední době také projevuje. Vzhledem k tomu že až poté, co jsem začala užívat beta blokátory ( v mém případě na srovnání srdečního rytmu při arytmiích)tak to přisuzuji užívání těchto léků.Ale nic to nemění na tom že je to dost nepříjemný stav také se vyskytující hlavně v klidu.
29. Leden 2007 - 12:02
Obrázek uživatele Návštěvník
j.j. (anonym)
Také mě to trápí a dlouho jsem o tom nevěděl. V každém vašem příspěvku jsem ale našel kus svého problému. Od dětství, přes dědičnost, jízda autobusem, horké hohy, hrozné spaní, pak nevyspalost a únava, užívání různých (nutných)léků a pod. Až teď jsem našel tyto stránky a ihned jsem si je vytiskl a budu je ještě studovat. Shodou okolností jsem právě tento měsíc obdržel výsledky Laboratoře pro poruchy spánku, z Karlova náměstí (také Dr. Šonka a ostatní) a tam se to potvrdilo. Jinak jsem si také připadal jako simulant, ale byly mi nutně předepsány léky, 1-2 tab. na noc. Název ještě uvedu později, zapoměl jsem ho. Jinak také děkuji za poznatky a rady. Moc mi vaše řádky pomohly, zatím obrovsky psychicky. Zdravím vás všechny.
30. Leden 2007 - 12:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Majka (anonym)
Taky jsme měli v rodině řadu zdravotních problémů. Většinu z nich nakonec pomohly vyřešit produkty na přírodní bázi. Někde jako doplněk ne moc zdárné klasické léčby, něco zvládly samy o sobě, jako například podstatné zlepšení imunity a jako prevence řady problémů. Mám z toho takovou radost, že vám to musím napsat. Zkoušeli jsme kde co se střídavým účinkem. Až mi kamarádka poradila, že objednávají
31. Leden 2007 - 1:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Už jsi tady také, to je otřes, takové vlezlé vtírání?! Ty nechutná dílerko, každý, kdo by si od tebe něco koupil by byl kretén, tak už zalez a živ se poctivě.
31. Leden 2007 - 10:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Laco (anonym)
Aj ja poznam tento pocit. Zdedil som ho asi po svojej mame, ktora nim trpi uz asi 20 rokov. Aj ked sa mi podari zaspat pomocou tabletky na spanie, kopem v posteli tak, ze manzelka nemoze spat. Zistil som, ze pomaha Magne-B6 a skusam aj pred spanim stimulovat akupunkturne body na nohach M 36. Pomaha, ale nie na 100%. Píšte.
12. Únor 2007 - 1:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Sylvia (anonym)
Dnes ma napadlo pozrieť na webe o tomto syndrome. Trpela som tým dve tehotenstvá ako pes. Po pôrode sa pocit vyparil a ja som k?udne zaspávala. Mladší syn má niečo cez rok a v poslednej dobe sa mi ten hnusný vtieravý pocit pri zaspávaní vrátil. Neviem, či mám ísť k lekárke, či na to niečo existuje, alebo si mám len prečítať a vyskúšať rady kolegov-trpite?ov...
14. Únor 2007 - 12:16
Obrázek uživatele Návštěvník
klr (anonym)
teda nestacim se divit ze existuje takovato diagnoza...ja toto mam taky,kdyz jsem byla mensi,nemola jsem mit nohy v klidu,vzdy jsem si musela protahnout narty.ted,kdyz jsem v klidovem stavu,porad narty hybu...dela to i muj otec.myslite ze to ma genetickou spojitost??
20. Únor 2007 - 2:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
prosím o radu. existuje něco co bych mohl vyzkoušet dřív, než půjdu k lékaři? mám velmi nekvalitní spánek a čato mě budí pohyb nohou ve spánku. přes den jsem pak unavený a mrzutý. děkuji za radu.
25. Únor 2007 - 14:26
Obrázek uživatele Návštěvník
emilka (anonym)
http://www.chlamydie.info/ mohou to být i tyto potíže, a protože lékaři neradi připouští léčbu chlamydií, i když se potvrdí jejich výskyt, trpí mnoho lidí zbytečně, protože léčba existuje.... žádej testy a vyšetření
5. Březen 2007 - 19:29
Obrázek uživatele Návštěvník
eeeemilka (anonym)
Nemužou být chlamydie na mozku,já myslím že je tam máš nemeleš o ničem jiném
10. Březen 2007 - 19:29
Obrázek uživatele Návštěvník
zena (anonym)
mám to taky. Už jako malá, nejhorší bylo těhotenství. Nejde vůbec vysvětlit, co je to za vjem, protože to není bolest já to nazvala mrtvění, jakoby tam neproudila krev, děsně nepříjemné. Teď jen občas to mívám a vysledovala jsem, že nejčastěji po silé večerní kávě. Před usnutím ale ze zvyku nohama sice nekopu, ale stále pohybuji nárty a prsty a většinou přitom i usnu. Nebo se projdu na záchod, snažím se od toho odpoutat pozornost.
10. Březen 2007 - 19:53
Obrázek uživatele Návštěvník
bfucky (anonym)
Zkus, studenou vodu na nohy. Mě to pomáhá!!!
16. Březen 2007 - 13:17
Obrázek uživatele Návštěvník
smidka (anonym)
ahoj všichni, asi mám stejný problém jako vy, jen jsem to neuměla pojmenovat. Projevuje se to jen někdy a nemá to žádnou pravidelnost, ani se mi nepodařilo vysledovat nějakou souvislost například se zvýšenou tělesnou námahou apod. Projevuje se to nejvíc večer před usnutím a je to ajko by mě někdo lechtal vevnitř v noze, začne to ve stehně a pokračuje až ke kotníku. Pocit je velmi nepříjemný, nedá se říct že by bolel. Vetšinou mě to nutí nohami hýbat, když už je toho moc stačí se trochu projít. Nikde jsem s tím na všetření nebyla ani nezkoušela brát železo nebo něco podobného. Už několik let je to pořád stejné. Pokud je to počátek nějakého nervového onemocnění, tak se tedy máme my všcihni na co:-( těšit. Jak tu popisujete bolesti nohou v dětství, tak příznaky spíše odpovídají bolesti způsobené růstem kostí. Taky jsem se budila a taky to boleo, tohle je ale něco jiného. Mějte se fajn a držte se
17. Březen 2007 - 20:38

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama