52 komentáře / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Syndrom bílých plášťů - vysoký tlak

10. Září 2018 - 0:08

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
Dobrý den, je mi 30 let a při měření tlaku u doktora mám vysoký tlak (150/90 nebo jednou dokonce i 160/100), trpím syndromem bílých plášťů. Když si měřím tlak doma, mám ho tak 120/60. Jde ovlivnit nervozitu u doktora??? Vždycky se snažím uklidnit, ale nejde mi to, srdce mi lítá jak splašené a bojím se, že budu mít vysoký tlak a tak ho taky mám :( Bojím se, že mi doktoři budou chtít dát prášky na tlak a tak nebudu moci cvičit svou oblíbenou power yogu. Ještě dodám, že špatně mi nikdy nebývá, dodržuju zdravou výživu a pohybovou aktivitu mám tak cca 5x týdně.
19. Únor 2007 - 8:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Myslím, že se nemusíte obávat. Prášky na tlak Vám určitě nedají. Já trpím stejným problémem a mám i stejné hodnoty toho tlaku. Je mi to taky velmi nepříjemné a nedá se to ovlivnit. Je to psychického původu a bohužel se s tím nedá nic dělat. Máte pravdu, je to syndrom bílých plášťů a zbavit se toho není možné. Je to ale zkušenost moje, možná někdo jiný ví, jak na to......
19. Únor 2007 - 16:16
Obrázek uživatele Návštěvník
MUDr. Lenka (anonym)
Doktor ti na 24h zapujci pristroj, kterej ti bude pravidelne kazdou hodinu merit tlak a puls, to i v noci. Tak se zjisti, jestli opravdu mas syndrom bilych plastu, nebo jestli ses fakt nemocna a musis se lecit. Za tech 24h totiz nebudes uz myslet na mereni a nemuzes si nic sugerovat. Domaci pristroje nemeri tak presne jako ty v ordinaci, zvlast jestli mas doma ten orientacni na baterky napr. z Lidlu:o). Tlak je svinstvo, infarkt jeste vetsi.
20. Únor 2007 - 16:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
Tlakoměr mám kvalitní, žádný z Lidlu :-) I s tím měřením po dobu 24 hodin mám strach, kamarádka to měla a jakmile to začlo měřit, tak se lekla a rozbušilo se jí srdce. Infarkt je svinstvo, ale nedovedu si představit, že bych ho já se zdravou životosprávou a 50 kilama dostala.
21. Únor 2007 - 8:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Eli (anonym)
Jarka Neděs se, z toho měření se pak na počítači dělají průměry a podobně, jinak se má provádět běžná činnost, i namáhavá, aby hodnoty nebyly zkreslené jen na klid,/akorát se s tím nemůžeš koupat./ Pokud nejsi hypertonik, rozhodně to měření ho z tebe neudělá.
21. Únor 2007 - 13:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
Děkuju :-)
21. Únor 2007 - 14:19
Obrázek uživatele Návštěvník
h. (anonym)
Ten pristroj se menuje holter. :)
15. Květen 2007 - 6:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivča (anonym)
I já trpím syndromem bílého pláště. Mám úplně stejné hodnoty TK v ordinaci jako popisujete. Jakmile vidím tlakoměr, začne mi bušet srdce a přepadne mne úzkost.Nevím čím to je,ale tyto pocity u mne vyvolává pouze tlakoměr v ordinaci. Žádných jiných zákroků ani bolestivých se vůbec nebojím, jinde úzkosti nemám. Z měření TK mám zcela jistě fobii a vůbec si neumím představit, že mi někdo na několik hodin nebo dnů připne Holtra.
21. Květen 2007 - 11:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivet (anonym)
Tak já taky patřím k tomu % lidí který mají vysoký tlak...hlavně jak popisujete vidím tlakoměr a začne mi bušit srdce...naposledy včera mi změřili tlak 170/125...po týhle informaci kolik mám tlak jsem myslela že to tam se mnou už švihne :(... vůbec nevím jak potlačit tenhle strach nebo jak se ho zbavit :( neporadíte někdo?
31. Květen 2007 - 13:34
Obrázek uživatele Návštěvník
liba (anonym)
Chtěla bych varovat.V roce 2005 mi vyletěl tlak na 190/105 v práci jsem měla honičku,stresy a stylem v poklusu jsem absolvovala injekce na uvolnění bolestivě zablokované páteře.Vzhedem k fofrům v práci jsem dostávala injekce 2x týdně vyšší dávky.Tělo asi volalo o pomoc a tak vyletěl tlak. Následoval tlakový holtr a hodnoty nějak moc neklesaly ani v noci. Ale neurolog a internista to jsou dva samostatní lékaři a tak taky posuzují věc odděleně. Internistka tedy mne shledala jako typickou hypertoničku a nasadila masivní snižování tlaku s kontrolou za půl roku. Po 2 měsících poctivě dodržované léčby jsem se cítila hrozně utahaná a měla jsem přeci ten vysoký tlak až jsem si u rodičů udělala kontrolní měření a tlak byl 96/60 zato tep byl kolem 90. Léky mi pak internistka snížila až vysadila,ale já dodnes bojuju s nízkým tlakem a hypertonik se ze mne stává pouze v ordinaci. Nebylo mé zdraví poškozeno lékařem? Na příbalovém letáku léků na vysoký tlak je jako kontraindikace tlak nízký! Neměla jsem být sledovaná častěji? To ale určitě nikdo nepotvrdí a důkazy nikdy nejsou.Za vše přece vždy může pacient. Bohužel souvislosti vidím až nyní.
1. Červen 2007 - 3:03
Obrázek uživatele Návštěvník
katka (anonym)
tak zrovna dneska jsem tu chtěla založit podobný téma. V dětství jsem s tím problém neměla, ale pak se to nějak rozjelo a te´d se děsím každý návštěvy u lékaře, kde vím, že mi bude chtít měřit tlak (třeba na gyndě). Vždycky mám vysokej taky klidně 140/100... přitom je mi 21, obézní nejsem, snažím se jíst zdravě, sportovat jak to jde. Musím vždycky vysvětlovat, že to je tím lékařským prostředím (naštěstí většina doktorů s tím má zkušenosti). Doma máme taky tlakoměr, naši ho občas vezmou s sebou k doktorovi a ten ho přeměří (jestli ukazuje stejně jako u doktora, a to ukazuje). Mívám klidně 120/60 doma. jenom teda když sportuju, chodím běhat, tak se pro zajímavost přeměřuju hned po doběhnutí a bývá to třeba 150/80, ale po fyzický námaze to je normální (?). Ale i doma se mi stane, že se měřím, přitom se začnu znervózňovat, jestli fakt nemám vysokej tlak, rozbuší se mi srdce a hned je samozřejmě vyšší. U mě to je prostě čistě psychikou:-(( Doufám že se mi vždycky podaří to ukecat, protože přístroj na 24 hodin fakt nechci, to bych asi dostala infarkt, stresovat se každou hodinu. jsem ráda, že v tom nejsem sama. mimochodem ale taky nevím jak z toho ven- začne mi měřit, já se začnu strašně soustředit, snažím se ovládnout dech, zklidnit, ale tím je to ještě horší. jednou mi doktorka naměřila hodně, pak mi dala nějakej leták ať si ho čtu a že se mě pak zeptá co v něm bylo, změřila mě znova, a druhá hodnota byla už o dost nižší.
1. Červen 2007 - 11:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivča (anonym)
Já si na gyndě vysloveně nepřeju, aby mi lékař měřil tlak. Před rokem mi naměřil 150 a 100 a od té doby mne s tím pořád otravuje.Mám ale vynikajícího praktického lékaře, nechal mi vyšetřit krev a řekl mi, že můj vysoký tlak je způsobený nervozitou v ordinaci a že mi ho zatím měřit nebude. Pokud mám vpořádku krev tak nic řešit nebude.Prášky mi žádné nedá, neboť doma by mi to prý kleslo a mohla bych se dočkat kolapsu. Přijde mi to jako rozumný názor. Dneska všichni lidi straší s tlakem, ale je potřeba člověka vyšetřit komplexně a ne se pouze orientovat na tlak.Já žádnou nadváhu nemám,zvýšený cholesterol ani cukr taky ne - zatím. Já si prostě už ten tlak měřit nebudu !!!!
1. Červen 2007 - 12:17
Obrázek uživatele Návštěvník
zdravotní sestr (anonym)
reaguji na vaše problémy s tlakem.Denně měřím tlak x pacientům a také se setkávám s těmi,kteří trpí tzv.syndromem bílých plášťů.Jsou pacienti,kteří mají tlak téměř každý měsíc stejný/kliďasové/ a pak tací,kterým se lehce tlak mění při každém napumpování manžety.Já si jen 2x ověřuji správnost měření,ale pacient už se vyplaší,že něco není v pořádku.Vždy záleží na domluvě mezi sestrou/lékařem/a pacientem.Pokud pacient přizná,že cítí nervozitu,pak je jasné ,že jeho zvýšené hodnoty mohou být psychického rázu.U některých pak stačí ,že lékař,nebo sestra o jejich problému vědí.Mě spíš vadí pacienti,kteří se pomalu zlobí,že jsem jim naměřila vyšší tlak,než měli doma,či někde jinde,čímž mě vlastně podezírají,že jim tlak měřím špatně,aniž by si uvědomili,že pro mě by bylo jednodušší nahlásit nižší hodnotu,což by bylo v záporu s mým svědomím,neboť vysoký tlak má svá rizika.Pokud je u někoho naměřen zvýšený tlak,tak si jej lékař také zve na kontrolu dříve,takže pro mě je to práce navíc.To jen pro ty podezíravé.Libě bych chtěla napsat,že její lékařka postupovala naprosto správně,protože se řídila hodnotami tlaku,které jí naměřila a navíc jí je potvrdil Holter.V jejím případě se mohlo jednat o hypertenzi způsobenou bolestmi páteře a stresem s tím spojeným.Pokud ustoupily tyto základní potíže,pak ustoupila i hypertenze.Vzhledem k tomu,že příčin hypertenze je mnoho,nemohla lékařka vědět,že se nejedná o typickou hypertenzi a vzhledem k výši tlaku zahájila léčbu,aby zabránila horšímu onemocnění,než je nízký tlak,způsobený užíváním léků.Pokud bys lékařku včas navštívila,určitě by ti léky snížila,či vysadila.Přesto,bych si nechala tlak alespoň 1x ročně zkontrolovat.
1. Červen 2007 - 13:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivča (anonym)
Moc děkuji sestřičce za příspěvek, souhlasím s jejím názorem. Samozřejmě je vždy lépe zkolabovat z nízkého tlaku než z vysokého.Já se jenom podívám na tlakoměr na stole a už cítím nával krve do hlavy.Jak jsem již napsala výše, je potřeba pacienta vyšetřit komplexně a tím vyloučit případná hrozící rizika (infarkt,mrtvice).
1. Červen 2007 - 13:40
Obrázek uživatele Návštěvník
liba (anonym)
Internistka usoudila,že kontrola má být za půl roku a co je to tedy přijít včas ? Opakuji,že jsem si zcela náhodně změřila tlak u rodičů a na můj popud, telefonicky kdy jsem si měla dalších 14 dní měřit 2x denně hodnoty tlaku ale stále brát APO acebutol,amprilan a vasocardin.(nejvyšší naměřená hodnota 116/65 a nejnižší 88/64. Potom teprve se léky začaly snižovat, takže 2,5 měsíce se tlak snižoval.
1. Červen 2007 - 14:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
Tak koukám, že je nás se stejným problémem víc.. Já se na sestru, která mi měří tlak a naměří samozřejmě vyšší, nezlobím proto, že bych si myslela, že mi ho měří špatně, ale protože zcela vždy na mě zvýší hlas a vyčítavě mi řekně, že mám "hroznej tlak, to je děsný". To mě fakt uklidní :o/
1. Červen 2007 - 14:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivča (anonym)
Mne na gyndě doktor taky hrozně vyděsil,naměřil mi 150 na 100 a hned mne posílal na obvod.Jak jsem výše popsala,obvoďák pochopil syndrom bílého pláště a po vyšetření už mi tlak neměří. A na gyndě kdykoliv přijdu, tak mne doktor plaší s tlakem ale já si ho už měřit nenechám, nemám totiž náladu mu vysvětlovat, že to mám z nervozity. Někdy i doktoři nebo sestry k vyššímu tlaku přispějou svým divením a nevhodným komentářem.Doporučuji si nechat udělat komplexní vyšetření krve,moče třeba i EKG a oční pozadí.Pokud máte vše vpořádku,tak tlak neměřte, zbytečně se stresujete. Takhle mi to podal můj obvoďák.
1. Červen 2007 - 14:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
Já mám zase skvělýho gynekologa, který to chápe :-) Mamče zase naměřili vysoký tlak jednou, když byla na pohotovosti na šití tržné rány a hned jí chtěli napsat prášky. Přitom při každém jiném měření u doktora, kdy je v klidu, má tlak optimální. Fatk některý doktory nechápu..
1. Červen 2007 - 14:57
Obrázek uživatele Návštěvník
zdravotní sestr (anonym)
pro libu:pokud doktorka usoudila,že kontrola TK má být až za půl roku,pak určitě nepostupovala správně.Pokud má někdo vysoký tlak,měl by ho mít kontrolovaný alespoň 1x za měsíc.Také je divné,že předepsala léky na půl roku,bez jakékoliv kontroly.Pro Jarku a Ivču:uznávám ,že divením se nad vysokým tlakem a konstatováním,že je "hrozný"moc pacienta nepovzbudíme.Na druhou stranu musím říct,že tím,že k TK nepřistupuji s lhostejností a "divím " se,že přes veškerou léčbu,má pacient tlak stále vysoký,tak dost často se nakonec pac.přizná,že nebere léky ,nebo že zapomněl,či myslel,že dobere balení a tlak se mu "vyléčí".Vyšetření krve,moče,EKG je určitě velice důležité,přesto je třeba svůj tlak sledovat,alespoň občas,zvláště jedná-li se o člověka ve středním věku.Moc nevěřím tomu,že syndr.bílých plášťů zvýší tlak na alarmující hodnoty,spíš se může jednat o mírné zvýšení,které je opravdu lepší nekomentovat,pokud je zdravotník s danou skutečností obeznámen.Normální hodnoty jsou dle věku,do hodnot 150/85.
3. Červen 2007 - 12:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Doktoři jsou svině zkurvený!!!!!!!!!
3. Červen 2007 - 12:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Jarka (anonym)
No, opravdu si myslím, že ten zájem o pacienta a jeho tlak jde říci opravdu jinak, než vyletět jak poplašená slepice a pacientovi skoro vynadat. Navíc já žádné prášky neberu, alarmující hodnoty nemám. Za dva týdny jdu na prohlídku, tak jsem zvědavá, jak to bude probíhat tentokrát.
3. Červen 2007 - 14:41
Obrázek uživatele Návštěvník
lea (anonym)
Trpím stejným problémem, syndromem bílého pláště. Ale mám skvělou doktorku - gynekoložku, která o mém problému ví a mezitím co mi sestra měří tlak, tak si se mnou povídá a já se uvolním a tak se mi tlak sníží, měří mi ho tak klidně i 5x :-)), dokud se neuklidním a tlak není v normálu. Přála bych si, aby takový doktoři byli všude.
20. Červen 2007 - 12:40
Obrázek uživatele Návštěvník
lll (anonym)
Dobrý den.Trpím syndromem bílého pláště také.Měla jsem s tím problém hlavně v těhotenství,protože doma jsme nameřili dobrý cca. 120/80,u doktora v poradně mi to vždy vylítlo na 140/90,někdy i více a už mě drželi v nemocnici.dělá to psychika,protože vždy když jdu k lékaři,tak mi buší srdce,a přitom o nic nejde.Tak poradte někdo co s tím?nechat si dát Holtera na 24h. bude asi nejlepší řešení.díky.
24. Září 2007 - 12:32
Obrázek uživatele Návštěvník
o (anonym)
Jsem na tom stejně jak tu každý z vás píše,bojím se jen pomyslet na to jak mi tlak měří a už se bojím ho změřit i doma,před lety jsem si koupila tonometr-prof.pořád jsem se měřila jak prdlá a teď uplný opak mám STRACH!!!!!je to hnusný a nevím jak s tím naložit.Poraďte....
24. Březen 2008 - 16:12
Obrázek uživatele Návštěvník
vera (anonym)
No já taky dojdu na gyndu a tlak v nebesích přitom mi nikdy nic bolestivého aj nedělal odcházím a jsem v poho doktor to neřeší když jdu na obvod je to vpořádku. přeji hezký tlak u doktorů
24. Březen 2008 - 17:59
Obrázek uživatele Návštěvník
ivan (anonym)
mno taky mám vysoký tlak dyž mi ho sestřička měří..ale nevím zda syndromem či tou sestřičkou..ahojík.
28. Květen 2008 - 19:19
Obrázek uživatele Návštěvník
OMRON (anonym)
Nechci Vám radit,ale pokud má někdo RÁKOSNICKOU hračku na ZÁPĚSTÍ tak,jedině v 18letech to může být použitelné,jako ORIENT....,jinak cévy starnou a věrohodné je měř.jen pažní!V lékarně měřili tlak zdarma,na zápěstí a podle výsledku 205/150,jsem se divil,že jěště ŽIJU?Na 1měř.není spoleh,jeden den mám155/85,druhý110/65,třetí85/50,a kdybych neměl svou kontrolu,tak jsem mrtvej,protože při tak nízkém tlaku si vzít,ještě prášky na nižší,tak bych si je vzal NAPOSLED!Ale naštěstí se to pozná i závratí při VZTYKU!
29. Květen 2008 - 16:56
Obrázek uživatele Návštěvník
DDDDDD (anonym)
:-)
31. Květen 2008 - 8:21
Obrázek uživatele Návštěvník
ivan (anonym)
mno aspon že se to dá poznat z toho vztyku..nebo styku...
31. Květen 2008 - 9:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Aja (anonym)
Lidičky,mám to samé-nepřekonatelný strach a zřejmě psychická blok když mám jít měřit tlak,mám doma tonometr a a dospěla jsem k tomu že se bojím měřit i sama doma....jste na tom někdo podobně a co vám pomohlo??
22. Říjen 2008 - 10:32

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama