109 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Symptotermální metoda-99% spolehlivost

10. Září 2018 - 0:05

Komentáře

Stránky

Bára (anonym)
Ahoj, víte o spolehlivé, zdravé, levné a ekologické přirozené metodě?Je jí symptotermální metoda, kdy se kombinuje teplotní, hlenová, čípková a kalendářní metoda, díky čemuž má 99% spolehlivost.Nehrozí u ní žádné zdravotní problémy, narozdíl od HA.Je taky velmi levná-stačí koupit teploměr (nejlépe digitální - kolem 150kč), učebnici (kolem 70kč), záznamové tabulky (30kč na rok) a to je vše. Bohužel myslím, že právě z tohoto důvodu není tato metoda více známá-vlastně nikdo na ní nemůže vydělat...Taky se do symptotermální metody mohou zapojit i muži-např. při vyhodnocování tabulek a zodpovědnost je tudíž na obou.Co se týče nevýhod, je to snad jen to, že to člověk nemůže dělat vždy, když se mu zachce, ale možná je to spíš výhodou. Člověk si pak sexu víc váží a nezevšední mu to.
3. Leden 2005 - 19:02
Lůca (anonym)
Báro, koukám, že jsi tu rozjela novou diskusi na tohle téma! To je super, je škoda, že se o této metodě tolik neví. Právě jsem si tu knížku objednala, akorát nevím, jak přesvědčit přítele, že je lepší nelikvidovat si tělo hormonální antikoncepcí.... Na druhou stranu, i já se trochu bojím.Báro, používáš k tomu ještě nějakou bariérovou antikoncepci? Přemýšlela jsem o cervikálním pesaru. Jaký je tvůj názor? Nevíš, jestli se dá u nás sehnat?Děkuju.
4. Leden 2005 - 10:18
Bára (anonym)
Jojo, chtěla jsem trochu konkurovat tolika diskuzím o HAk...Možná by si měl tvůj přítel přečíst některý diskuze o HAk (např. vliv HAk na psychiku nebo Holky, pozor na hormony všeho druhu)- jsou tam docela zajímavý informace...Ze začátku jsme k symptoter. met. v ne uplně jistejch dnech používali ještě kondom, ale mně se to s ním moc nelíbilo, takže teď už jen tohle. O pesaru nic moc nevím.Používáme symp.m. asi rok a zatím v pohodě:).
4. Leden 2005 - 15:32
V. (anonym)
Také by mě zajímaly nějaké informace....
4. Leden 2005 - 15:33
Bára (anonym)
Žena si musí každý den po probuzení, ve stejnou dobu měřit teplotu- v ústech nebo pochvě- v pochvě to je spolehlivější. Později už to ale není potřeba každý den, protože žena už přibližně ví, kdy má ovulaci (je to každý měsíc podobné). Navíc, když občas zapomene, nebo se to nehodí, nic moc se nestane, jen se někdy plodná fáze trochu zkrátí...(tedy ne skutečně, ale podle pravidel této metody).Po ovulaci teplota stoupá, ale není to tak jednoduchý..Dále si žena zkoumá každý den děložní čípek (je trochu problém ho najít, ale časem se to určitě podaří), v průběhu cyklu stoupá s blížící se ovulací, měkne a otevírá se. pak zase klesá.Hlen lze sledovat vnitřně, spolu s čípkem, ale to se mi moc nedaří (nic tam většinou nenajdu) nebo na záchodě-z toho, co najdeš na toaleťáku. V průběhu cyklu je hlen nejdřív lepkatý, pak tažný, pak opět lepkavý a nakonec zmizí úplně. Čím tažnější, tím jsi plodnější.Všechno, co na sebě zjistíš, se zaznamenává do tabulky a vyhodnocuje.Pravidla, kterými se určují plodné a neplodné dny jsou rozsáhlá a těžko se popisují. Doporučuju knížku Přirozené plánování rodičovství(autora si nepamatuju), ale dá se objednat na stránkách www.lpp.cz, kde najdeš obsáhlé informace.Taky doporučuju kurzy, které Liga pár párů pořádá, kde se to člověk fakt naučí. Navíc se tam učí i o ekologickém kojení, což je bohužel neznámý, ale dost zajímavý.S touhle metodou člověk i ví, kdy je plodnej a to pak může navíc použít, když naopak chce dosáhnout těhotenství...Tuto metodu propaguje církev, díky čemuž jsou všechny materiály velmi levný, na druhou stranu člověk musí překousnout některý jejich názory, s kterejma se třeba neztotožňuje (předmanželská čistota, neonanovat, atd....).Ale zase se na kurzech dozvíš věci, který jinde těžko najdeš.
4. Leden 2005 - 15:42
Lůca (anonym)
Báro, ještě mi prosím napiš, kolik tě stála ta knížka. Nikde jsem tu cenu nenašla a nevím, jestli si ji můžu objednat hned, aby mi do výplaty vyšly peníze... Děkuju.Prostuduju ji a vysadím HAK.Všichni se tu po vysazení cítily líp, a na ten pocit mám právo i já!
4. Leden 2005 - 15:59
Bára (anonym)
To jsem ráda, že to chceš zkusit!Knížka stojí asi 70kč, ale teď jsem se dívala na stránky LPP a knížku tam v nabídce nenašla... Tak nevím, jestli už jim třeba nedošla.Ale myslíš, že plánujou nový vydání. To bude asi dražší, ale asi taky lepší:).Zeptám se jich.
4. Leden 2005 - 16:08
Lůca (anonym)
Děkuju, Báro, jsi hodná. Já tam tu knížku našla. Je na ní u spolehlivosti-úplně na konci článku-odkaz, s tím že se dá objednat, ale není tam cena... Budeš hodná, když mi ji zjistíš...
4. Leden 2005 - 16:22
Lůca (anonym)
Tak jsem právě zjistila, že je kniha vyprodaná a v češtině bude ve 2. čtvrtletí 2005... :-(
4. Leden 2005 - 16:29
Bára (anonym)
Jo, já zjistila to samý:(. Za čtvrt roku ale bude aspoň ve Slovenštině.Pokud jsi ale z většího města, můžeš zatím absolvovat kurzy - dozvíš se tam v podstatě totéž, co je v knížce.Cena kurzu je 300 kč za pár, jsou to 4 setkání po 2,5 hod a v ceně je roční členství v Lize. Jako člen dostáváš každý 2 měsíce zpravodaj s různejma informacema.
5. Leden 2005 - 16:20
Veronika (anonym)
Ahoj holky!Jsem ráda, že někdo na toto téma otevřel diskusi. Já sama už tuto metodu používám téměř 3 roky, jenže u mě je to trochu jiný. Začala jsem ji používat proto, abych zjistila kdy mám plodné dny, snažili jsme se marně o početí. Díky této metodě jsem však přišla na to, že mám problémy s ovulací a začala jsem se léčit. Jenže teď jsem se od lékařů dozvěděla, že hlavní příčina naší neplodnosti je v mém manželovi, takže z hlediska významu této metody je mi k ničemu. Ale i nadále tuto metodu používám (protože nemívám stejné cykly), abych přesně věděla kdy mám dostat menstruaci a byla na to nachystaná. Můžu tu metodu doporučit všem a kdybych věděla o této metodě dřív než jsem začala brát Ha, tak bych se ani minutu nerozmýšlela, protože Ha je pěkný svinstvo.
6. Leden 2005 - 9:27
Tereza (anonym)
ahoj, o diskize na netu prilis nezajimam, ale az ted nutne potrebuji vyresit problem s antikoncepci a nevim kam jinam se obratit. je mi 21 let a se svym pritelem spolu chodime 4 roky.Pohlavni styk jsme zatim nemeli, hlavne z duvodu meho obrovskeho strachu z otehotneni. Ne ze bych dite nechtela, ale studuji a rada bych mela dite az mu budu schopna zajistit zazemi.Pritel je velice tolerantni a chapavy, ale vhledem k tomu, ze je o 5 let starsi, rad by nas vztah obohatil.Jsem clovek, ktery se velmi zajima o prirodni zivot, nerada polykam jakekoliv pochybne pilulky(i kvuli zavaznym zdravotnim problemum v minulsoti).Moje gynekolozka, je typ lekare co propaguje hormony za kazdnou cenu, o nicem jinem se s ni neda bavit.Spermicidy se mne i memu priteli zdaji neprakticke a prezervativ malo spolehlivy. Dnes jsem pri svem hledani neceho vhodneho(a uplnem zavrzeni HA)narazila na Vasi diskuzi, ktera me velmi zaujala. Byla bych moc rada kdyby jste mi mohlynapsat Vase zkusenosti s touto metodou a take jeji spolehlivost.Myslim, ze princip jsem pochopila, ale neni mi jasne, jak se tedy muze stat, ze zena otehotni behem menstruace(plodne dny by tedy mit nemela).Napada mne jen porucha v cyklu. Mate nekdo jine vysvetleni?
16. Leden 2005 - 18:05
Eva (anonym)
To Bára:ahoj báro, prosím o radu...končím s HA a startuji symtotermální metodu. Vše je mi jasné, jen bych potřebovala poradit, které období je plodné, respektive v jak dlouhém časovém úseku je potřeba se zdržet pohl. styku, aby metoda plnila antikoncepční funkci???? Je mi jasné stanovení vrcholného dne (den před nárustem teploty), ale nechápu, kolik dní před tímto dnem a kolik dní po něm je to plodné, z hlediska antikoncepce rizikové období???Budu vděčná za odpověď.Díky Eva
18. Leden 2005 - 11:57
Bára (anonym)
Ahoj Terko,metodu používám přes rok a jsem spokojená. Člověk se na ten sex začne dívat nějak jinak, když ho nemůže mít pořád.Je pravda, že první fáze (neplodná, po menstruaci, před ovulací) není tolik spolehlivá jako 3. fáze po ovulaci, kdy je riziko otěhotnění minimální. Otěhotnění během menstruace je možný, pokud by měla žena hodně krátký cykly a ovulaci hodně brzo. Spolehlivost metody je 99%, takže samozžejmě je možný, že to někdy nevyjde, ale 100% je jen abstinence nebo kastrace...Pkud se opravdu hodně bojíš, doporučila bych Ti kombinaci této metody s kondomem. My jsme to ze začátku taky tak dělali, než jsme si byli jisti, že to umíme..
18. Leden 2005 - 14:49
Renca (anonym)
Jo, je to velice dobra metoda. Moje kamoska ji taky zkusial, presne dodrzovala to, co se tady zminuje, a ted ma 7 mesicni miminko. Takze je z ni ted stastna mlada maminka, co nedokoncila skolu kvuli teplomeru v pochve...
18. Leden 2005 - 15:08
Eva (anonym)
Jo jo, já i když se chystám na tu metodu taky, tak si stejně myslím, že ta 99% spolehlivost je trochu utažená za vlasy, stačí nepravidelnost cyklu apod. Ale bude mi 31, jsem 6. rok vdaná, takže i když bych dítě chtela až za dva roky, tak už si můžu dovolit riskovat...
18. Leden 2005 - 16:59
Bára (anonym)
99% spolehlivost je podle výsledků výzkumu nějakýho rakouskýho doktora. Jak už jsem psala, 100% to samozřejmě není, ale to není ani HA.A když holka otěhotní při HA nebo příliš brzo po tom, co ji přestala brát, je docela dobrá šance, že dítě bude poškozený. I tady na doktorce je diskuze "Spolehlivost HA" o těch výjimkách, který otěhotněly při práškách.Nepravidelnej cyklus nevadí. První fáze končí při výskytu hlenu a 3. začíná po přibližně (podle jednoho z pravidel) 3. dnu vzestupu teplot nad horní hladinu (tj. 0.2 stupně nad nejvyšší z předchozích 6-ti teplot). Nevím, jestli je to takhle pochopitelný, ale každopádně nepravidelný cykly nevyděj. Já je taky mám.
18. Leden 2005 - 17:37
Eva (anonym)
Díky, docela to chápu, snad to vyjde. Dnes jsem si pěkně zkusila se sháněním teploměru. Doma mám taky takovej jeden digitální....pořád měří podezřele nízké teploty, no a tak jsem se dozvěděla, že je nejpřesnější se dvěma desetinými místy, no a ten se přestal asi vyrábět nebo co, prostě nikde není. Naopak mě lékarnice poděsily, že právě digitální teploměry meří při teplotě do 37st. docela nepřesně, takže pořád ukazují nízké hodnoty, třeba 35,8 36,0 a tak, ale je to vlastně nepřesnost. Prý když má člověk nad 37, tak teprve pak je spolehlivý?! Což se mi zase zdá jako blbost, ale tvrdily to asi čtyři a ještě se na mě dívaly jako na blbku, na co že potřebuji tu přesnost a desetina, že buď mám teplotu nebo ne!! Když jsem jim řekla nač, tak pak byly příjemné a zjišťovaly, ale na nic nedošly.Tak co si o tom myslíte??? Já pak koupila nějakej Hartmann, testla jsem ho a měla 36,1, tak nevím, už asi blbnu.
18. Leden 2005 - 20:15
Bára (anonym)
To je zajímavý. Já jsem ho koupila od Ligy pár párů, ale viděla jsem ho i v Praze v lékárně a dokonce levnější.Záleží i na tom, kde se měříte. V puse bývá teplota nižší než v pochvě, kde to je údajně spolehlivější.Ale myslim, že stačí i rtuťovej teploměr (a asi i díl vydrží), spíš je blbý, že s ním měření trvá dlouho.Ale kdyby jste ho nesehnala, LPP ho ještě prodávaj (www.lpp.cz). Mají rtuťovej za 150kč a digitální za 200 + 22 za poštovné.
19. Leden 2005 - 9:51
Tomáš (anonym)
Buďte zdrávy! Koukám, že tuhle diskusi zatím píší jen děvčata a ženy, tak jsem se rozhodl také přispět mužskou troškou do mlýna. Pro kluka je tahle metoda zpočátku docela "divná", HA je přece jen (pro kluka!) "komfortnější" (protože se nemusí řešit nějaké fáze), jenže pokud tu svou bere jen trošku vážně (a ne jen jako mašinku na sex) a dozví se něco (na faramceutických firmách) nezávislých informací o hormonálce, pak, myslím, omezení daná metodou přijmout prostě MUSÍ. Všem Vám přeji, aby to i Vaši partneři pochopili.Tomáš
21. Leden 2005 - 18:42
Ivca (anonym)
Já se o téhle metodě dozvěděla na serveru rodina a teď se pokouším zjistit jak moje tělo funguje (zatím nic moc - ale měřím první cyklus). Používám rtuťový teploměr. Dost mi vadilo, že se musí měřit dlouho a že rozespalá špatně rozeznávám hodnoty a tak sem zakoupila teploměr Hartmann JumboDisplay a bylo to pro mě zklamání - opravdu něměří tak jak má (porovnání s rtuťovým), takže je na reklamaci. Magistra v lékárně má podobnou zkušenost i s jinými značkami, takže digitálu moc nevěřím. Radši po změření vstanu, dojdu do koupelny, opláchu obličej a čtu :-).Myslím, že tahle metoda opravdu může být hodně spolehlivá, pokud je člověk disciplinovaný a opravdu zjišťuje všechny symptomy ve stejnou dobu a důkladně. Hlavně se na to asi nedá spoléhat od začátku, ale až po pár cyklech, kdy zjistíme nějakou pravidelnost...
24. Leden 2005 - 16:13
Bára (anonym)
Jo, to máš pravdu. Spousta pravidel je i ovlivněná tím, jak dlouho člověk metodu používá. Když je to méně než 6 cyklů, většinou se přidává nějakej den jako rezerva.
24. Leden 2005 - 19:56
Bára (anonym)
Já mám teploměr Microlife-od Ligy pár párů a zatím funguje dobře. Jen mi někdy připadá, že nepípá, ale možná jen špatně slyšim...
24. Leden 2005 - 20:01
Irena (anonym)
Holky, můžete některá z vás, která máte s touto metedou dobré zkušenosti, stručně popsat, jak funguje?Mně nesedí žádná HA a tohle vypadá docela dobře.
28. Duben 2005 - 13:04
Petr (anonym)
Holky , máte můj obdiv! Konečně pár rozumných žen, které pochopily, že nejsou jen sexmachine a že skutečně HA je škodlivá!Málo se mluví o tom, že je to načasovaná bomba.Hormony se dostávají z moče do potravinového řetězce a samy vidíte, co je rizikových těhotenství, neplodných mužů atd.! To jen naokraj a omlouvám se , že jsem se mezi vás vetřel!
28. Duben 2005 - 14:58
... (anonym)
Nezapomeň se změřit!!!
29. Duben 2005 - 14:42
Bára (anonym)
Symptotermální metoda spočívá v měření bazální teploty (každé ráno po probuzení), pozorování poševního hlenu a sledování změn děložního čípku. Všechny informace se zaznamenávají do tabulky, z který se pak podle mnoha pravidel určují plodné či neplodné dny.Více informací - www.ppr.czPrapaguje a vyučuje to církev, takže člověk musí počítat s tím, že mu budou nutit i informace, s kterejma třeba až tak nesouhlasí (zákaz potratů, sex až po svatbě, atd..).
27. Červen 2005 - 17:36
Bára (anonym)
Sorry, adresa je www.lpp.cz.
27. Červen 2005 - 17:38
Eva (anonym)
Chtěla bych se tě,Báro,na něco zeptat.Když jsem vysadila HA před necelými 4 měsíci a dělám si STM záznamy, můžu tyto 3 cykly ovlivněné HA použít do databáze, z které pak budu určovat konec I. fáze nebo mám tyto 3 cykly úplně ignorovat? V nové knížce se o tom nezmiňují.
1. Srpen 2005 - 7:39
Bára (anonym)
Je na to pravidlo pěti teplot(po vysazeni HA) - to je popsaný v tý knížce. Přesně si ho nepamatuju. Radsi se zeptej učitelů PPR - lpp"lpp.cz
12. Srpen 2005 - 13:46

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama