16 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

studium ARTETERAPIE

10. Září 2018 - 0:08

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Rada bych se dozvedela neco o studiu arteterapie na PF JU v C. Budejovicich. je tu nekdo, kdo s tim ma zkusenosti? Prijimaci zkousky, kvalita vyuky, apod. Diky.
4. Únor 2007 - 11:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Olga (anonym)
No studium v jižních Čechách bylo kvalitnější za života pana Kyzoura (teď ho vede jeho syn a není to už tak ono)- měl charisma, hodně uměl , ale ne každému vše předal. Je to hodně o diagnostice a je zaměřené ppoze na tvorbu akvarelů a koláží- tedy podle mého nezachycuje všechny techniky arteterapie, do kterých podle mě patří i práce s hlínou, dramaterapie, práce s tělem, muzikotarapie apod. Jako jediné u nás není placené, je určeno i pro zdravotnická zařízení (psychiatrie) a lze získat titul bakaláře. Tři roky bylo studium pod Artter, které pořádal ve spolupráci s Masarykovou universitou v Brně. Bylo to víkendové distanční studium, které zahrnovalo všechny techniky včetně zákaldů herectví, keramiky apod. Bylo placené a momentálně skončilo. Brno (MU) teď dělá v rámci celožitovního vzdělávání placené studium, kde není tolik praktických hodin, je zaměřené spíš na psychologii- garantem je psycholog.Pak existují také výcviky pod ČAA, které sice končí jakýmsi diplomem, ale neodvoluje vám to pracovat ještě samostatně- chce se po vás následné absolvování psychoteraputické fakulty náhledových hodin apod. Nějaské přednášky jsaou na FTVS - hjlavně o práci s postiženými, ale nic uceleného, na pedagogické fakultě má Dr. Slavík hodiny artefiletiky(což je vlastně arteterapie ve výchovném procesu) - to je vše. Zkoušky na jihočeskou universitu byly jednak testy osobnosti- kresba stromu a tzv. KTC test - brali tam hlavně+ lidi starší se zkušensotmi a pak dějiny uměni - vše ale mají na stránkách university a můžeš si totam přečíst. Je otázka proč chceš arteterapii studovat. Jako základní obor nebo jako doplněk třeba pedagogického vzdělání? Jsou také kursy arteterapie- pokud se budeš rozhodovat doporučuji kursy Beaty Albrich a Jitky Vodňanské- jsou u nás bezkonkurenčně nejlepší- je dost psyhcologů, kteří se snaží kursy arteterapie jen přivydělat.... Tak hodně štěstí a napiš, jak ses rozhodla.
4. Únor 2007 - 21:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Otto (anonym)
Myslím, že informace o studiu arteterapie jako doplňujícího pedagogického studia v rámci CŽV na PdF v Brně není dost objektivní. Stačí se podívat na "rozvrh hodin" dvouletého kurzu (na stránkách fakulty www.ped.muni.cz) a je evidentní, že těžiště tvoří praktická cvičení zahrnující výtvarné projevy, včetně keramiky, dramaterapii, muzikoterapii, terapii pohybem, tancem, literární tvořivost atd. atd. Nelze si však také představit arteterapeuta bez teoretických znalostí psychologii osobnosti, psychiatrie, psychoterapie, či mechanizmů imaginativních aktivit...
8. Duben 2008 - 18:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
Ahoj Katko, ja studuji Akademii socialniho umeni TABOR v Praze, je to studium v CR neakreditovane,ale ma akreditaci University v Nemecku pri Goetheanu - je to antroposoficky orientovana skola - kde mame arte, muziko, drama, logoterapii a eurythmii - coz je terapie pohybem. Prikladam webovku nasi skoly, kde si muzes precist mnohem vice www.akademietabor.cz
1. Srpen 2008 - 10:11
Obrázek uživatele Návštěvník
maika (anonym)
ja by som sa vas chcela spytat este tak zakladnu otazku. chcem sa venovat vyslovene studiu arteterapie, ale u nas na slovensku je to len ako sucast studia liecebnej pedagogiky. ci je teda mozne sa venovat iba tejto specializacii niekde inde, ci o niecom viete, alebo kam by som sa mala pozriet ci ist studovat. dakujem
15. Říjen 2008 - 20:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Anežka (anonym)
Právě končím studium arteterapie v rámci CŽV v Brně a sama za sebe musím říct, že právě široké rozpětí praktických seminářů ze všech oblastí arte v širším pojetí mi dalo dobrý přehled. Jinak v Olomouci pořádají také v rámci CŽV kurz arteterapie na tři semestry a na další tři arte II, ale prý tam vyučuje jen jedna arteterapeutka. V Olomouci lze také zvlášť studovat dramaterapii, muzikoterapii a taneční terapii.
3. Červen 2009 - 16:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Ahoj Anežko, to je moc fajn, já se totiž do Brna od podzimu chystám (jestli se tedy vejdu do "běhu"). Arteterapii v ČB jsem vzdala, měla jsem od více lidí docela špatné reference na přístup ke studentům. Můžu se tě zeptat, jak asi procentuálně jsou v kurzu zastoupené muzikoterapie a dramaterapie? Případně jak probíhají? Jak moc se klade důraz na dějiny umění? Byla bych ti vděčná za jakékoliv info...děkuji.
3. Červen 2009 - 16:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Hanule (anonym)
Ahoj nemá někdo zkušenost s dvouletým kurzem v Cultiu u M. Bažantové? Z nabízených artekurzů mě totiž láká asi nejvíc. Zajímalo by mě jestli má kurz nějakou jednotnou metodiku a jesti tam jste spokojení. Dík za odpověď:-)
18. Červenec 2009 - 22:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Verča (anonym)
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jaký výcvik či studium je pro mě vhodné, pokud bych chtěla v budoucnu dělat artetepii jako samostatný terapeut (např externě v domovech důchodců, dětských domovech, atd.) Jsem studentka sociální pedagogiky a poradenství na Filosofické fakultě v Brně (zatím bakalářeské studium). Moc se totiž nevyznám ve vší té akreditaci.... Co např. dvouletý kurz p. Huptycha?
29. Červenec 2009 - 21:02
Obrázek uživatele Návštěvník
zuna (anonym)
ahoj, čítam a čítam vaše príspevky o štúdiu arteterapie v Brne, Olomouci, ale chcela by som vas poprosit, mate niekto skusenosti s kurzom u Huptycha? dakujem krasne
23. Srpen 2009 - 14:45
Obrázek uživatele Návštěvník
Marta (anonym)
Rada bych se dozvedela neco o...Mohu se zeptat kde vsude v CR se da Arteterapie studovat??? jsem v mat.rocniku a arteterapie me hodne laka studovat v budoucnu.
24. Září 2009 - 10:15
Obrázek uživatele Návštěvník
veronika (anonym)
Dobrý den,všechno ohledně výtvarné činnosti mě zajímá....Chtěla bych psát ročníkovou práci zaměřenou právě na arteterapii...chci se zeptat jestli existují ještě nějaké další ,,obory" ,které se týkají výtvarné vých.Zatím jsem slyšela jen o arteterapii.Děkuji za odpověď.
21. Listopad 2009 - 16:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzka (anonym)
Ahoj, chtěla bych se zeptat,...Ahoj, podívej se na stránky AKADEMIA ALTERNATIVA, lze tam vystudovat arteterapii a získat titul Mezinárodně garantovaný arteterapeut, jen to není úplně zadarmo :)
7. Květen 2014 - 18:15
Obrázek uživatele Návštěvník
korwin (anonym)
http://www.studiumarteterapie.cz - studium Arteterapie na MU Brno.
2. Červenec 2014 - 14:51
Obrázek uživatele Návštěvník
Otto Čačka (anonym)
ja by som sa vas chcela...Už druhý rok probíhá akreditované studium ARTETERAPIE v Jihlavě na VŠPJ kam bylo přeneseno i se všemi zkušenými lektory z Brna. Mrkněte na https://ksp.vspj.cz/kurz-arteterapie
8. Duben 2016 - 11:41

Přidat komentář

Reklama

Reklama