12 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

strach z výšek

10. Září 2018 - 0:04

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
mrousk (anonym)
Hledám někoho, kdo mi poradí, pokud je to tedy možné. Můj problém nelze možná ani tak nazvat přehnaným strachem z výšek, jako spíš problémem s rovnováhou, který mám už od dětství a nejednou mi pořádně komplikoval život. V 7 letech jsem nepřešla po nízké lavičce v tělocvičně (k posměchu a úžasu všech). Nikdy jsem se nenaučila jezdit na kole. A to podotýkám, že nejsem nijak tělesně postižená. Dnes je mi 26 a mám problém i sejít schody, pokud tam není pevné zábradlí nebo jsou příliš příkré. Stydím se za to, připadám si jako srab. Pořád ale vidím, jak bych mohla lehce spadnout a přímo bytostně cítím, jak by to bolelo a co všechno by se mi mohlo stát (zatím jsem ale naštěstí žádný vážný úraz neměla). Dá se s tím v mém věku ještě něco dělat? Na koho se obrátit?
23. Duben 2004 - 21:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Lukas (anonym)
Sice se to presne netyka toho, co chces, ale jednu radu sem napisu. Divej se na svoje nohy, nikdy nezaostruj oci na to, co je pod tebou. Priklad: jdes po kladine 2 metry nad zemi - kdyz se budes koukat a mit zaostreno na kladinu (teda svoje nohy), tak prejdes, kdyz se podivas na podlahu pod kladinou, tak neudrzis rovnovahu a spadnes. Tohle pouzivaji treba i nekteri chlapi, co montuji ocelove konstrukce - vizualne vymazou vsechno okolo krome vlastni roviny tvorene tema nosnikama. S pribyvajici praxi muzes pak zapojovat do videni vice a vice prostoroveho "okoli" az si zvyknes.Souvisi to se schopnosti oka/mozku zpracovat (resp. v tomto pripade spise nezpracovat) prostorove vjemy a tim postupnym zapojovanim "okoli" ho casem natrenujes.
23. Duben 2004 - 21:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Lukas (anonym)
A jeste neco: jestli mas strach spadnout, tak neni asi nic lepsiho, nez zajit nekam do telocvicny a tam postupne treba i v prubehu nekolika tydnu se naucit padat do tluste molitanove "duchny" (je asi 40cm tlusta) na podlaze a skoncit treba "padem" (skokem) z prekazky vysky stolu na beznou zinenku (ruzne [para]kotouly apod.)Mozna se taky zapsat na nejaky zacatecnicky kurs nejakeho bojoveho umeni, kde se pada na zinenku (aikido apod.), aby ses naucila trosku ovladat telo i pri jinem pohybu, nez je jen chuze.
23. Duben 2004 - 21:32
Obrázek uživatele Návštěvník
neyto (anonym)
Nedávno jsme byli s třídou v lanovém centru v Olomouci, bohužel jsem z toho moc neměl, protože jsem se neodhodlal vylézt do osmi metrů a chodit po lanech, ani jištění mi nedodalo pocit jistoty. Pokud přestanu cítit bezpečí, nějaký pevný bod, okamžitě se snažíme vrátit se dolů. Např. rozhledny, když se nakláním abych se rohlédl, mám šílené myšlenky, že přepadnu apod. Mohli byste mi někdo poradit jak se toho zbavit..? Moc díky za všechny rady pokud možno pište mi i na e-mail: neyto"centrum.cz moc díky
13. Květen 2006 - 18:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Josef (anonym)
Prosím Vás má někdo z Vás radu ohledně strachu z lezení po žebříku?Nevadí mi se zavesit do popruhu , slaňovat apod.(s respektem),ale na žebřík vylezu max cca 150cm a stop.Prosím poraď te mi.Děkuji.e-mail Josef.77"atlas.cz
14. Listopad 2006 - 19:51
Obrázek uživatele Návštěvník
nug (anonym)
já mám strach když jsem na vysoké budově ale třeba na skalní srázu nemám problém nabo na stromě a tak
25. Květen 2008 - 20:33
Obrázek uživatele Návštěvník
90 32 (anonym)
ja se bojim kdyz lezu na vysokou horu.a na velkem vysutem lane se bojim 2 metry nad zemi.
29. Prosinec 2008 - 17:09
Obrázek uživatele Návštěvník
90 32 (anonym)
ja se bojim kdyz lezu na vysokou horu.a na velkem vysutem lane se bojim 2 metry nad zemi.
29. Prosinec 2008 - 17:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Dobrý den, mám velký strach z výšek, zítra letím do Paříže a tuším, že pro mě bude problém samotný let a pak vylézt na Eifelovku...tam bych teoreticky nemusela, ale být v Paříži a nevylézt na Eifelovku mi přijde škoda. Můžete někdo prosím napsat nějaké rady, jak strac eliminovat, co třeba pomáhá atd. Děkuji
11. Červenec 2012 - 14:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka H. (anonym)
Dobrý den, strach z výšek se mne také dotýká, musím zmínit , že jsem na to nikdy netrpěla, lezla jsem jako malá na mobilní věže a ještě si to užívala, v Tatrách jsem byla a lezla po řetězech a pode mnou x metrů, ale nyní , začalo mi to zničehož nic na Petříně , vylézt vylezu nahoru bez problémů, ale dolů jsem tehdy lezla zapřená rukama o stěny, nohy se třásly a rychlost byla v tahu, nyní opět lednice zámek tam věž nahoru vylezu i ven pokud je tam stěna , ale v momentě když je to otebřenější nemůžu tam jít a hned utíkám dolů. Žádný úraz jsem neměla a ani se mi nic nestalo, prostě z ničehož nic strach, štve mě to , protože např, po horách ráda chodím , i věže atd.ale nemůžu pokazím si to tím a štve mě to. Nevíte někdo jak na to, to odstranit? Postupně zkoušet, ráda bych jela do slovenského ráje- žebříky, ale bojím se , že tam zkoprním někdena žebříku a budou mě muset sundat, protože tohle nejde ovládnout.Děkuji za radu jak na to.
24. Červenec 2012 - 17:45
Obrázek uživatele Návštěvník
srabik (anonym)
Dobrý den, četl jsem, že ten strach lze odstranit tak, že se v tom člověk cvičí. Například má doma štafle, žebřík a tak aby to nebylo příliš stresující, tak si pozvolna navyká a pak každý den nebo každých x dnů postoupí o schůdek výše bez problémů. Zkuste to, pokud nemáte doma schůdky, je možné najít prolézačky v děckých parcích. a nebo se jen koukat ze schodů u zábradlí a uvědomovat si že se ovládám jsem v bezpečí.
5. Červenec 2016 - 13:37

Přidat komentář