0 příspěvků / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Strach z prohlídky u gynekologa

10. Září 2018 - 0:02

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Veronika (anonym)
Prosím o radu, jak potlačit strach z vyšetření u gynekologa? Když si představím zdravotnické náčiní na gyndě a zdravotnické lůžko udělá se mi z toho hrozně špatně.
28. Srpen 2001 - 16:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
Veroniko!Moc ti neporadím.Mám totiž úplně stejný strach a možná ještě větší.Ta prohlídka mi k tomu ještě způsobuje pocit ponížení.Ale jak se toho zbavit netuším.
28. Srpen 2001 - 18:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Holky ničeho se nebojte,zas tak strašný to není,ikdyž příjemný taky ne.Jak se zbavit strachu z té prohlídky to vám taky asi neporadím.Když jsem tam šla poprvé měla jsem ztoho taky hrůzu(to vyšetření a tak,nevěděla jsem co mě čeká,taky jsem se cítila trapně a poníženě),ale jednou tam stejně budete muset jít a strach překonat.Držím Vám hodně palce ať to překonáte a přežijete.Katka
28. Srpen 2001 - 20:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Petra (anonym)
Řeším to tak, že chodím ke gynekoložce.
29. Srpen 2001 - 8:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Jolana (anonym)
Také jsem to vyřešila tím,že jsem si vybrala gynekoložku.Připadám si na prohlídce strašně ponížená,ale nyní mám velké gynekologické potíže a chodit musím.Člověk si zvykne.Ten strašný pocit ponížení je ve mě pořád,ale chci se uzdravit,tak to překonám!Pořád si říkám,že tam chodí desítky žen denně,takže je to pro ně absolutně běžné,ale...
29. Srpen 2001 - 8:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
Díky holky za všechny odpovědi.Co jste tady mně a Verče napsaly.Já už na prohlídce taky byla.Jenže byla jsem tehdy docela malá (jak se to vezme) a máma mi vybrala gynekologa.Že prý je nejlepší.Už nikdy bych ke gynekologovi nešla!Ale ani u gynekoložky to není o moc lepší.Souhlasím,že každý si musí uvědomit,že jde o jeho zdraví.Ale právě o to je to horší.Že se tomu nelze vyhnout...Jsem ráda,že stejný pocity jako já má i někdo jiný.Markéta
29. Srpen 2001 - 21:59
Obrázek uživatele Návštěvník
eva (anonym)
Milé dámy, i já ač jsem už v letech prožívám stejné co vy. Ale varuji vás před jistou gyndařkou z Letňan protože je to soukromnice a pro chamtivost si bere služby a pak ordinuje v polospánku a píchá léky a vyšetřuje tak, že neví co vlastně dělá.mně téměř zabila! A toho se my jejich "pacouši", nejvíce bojíme. Jaké máte zkušenosti s lékem SYSTEN?
29. Srpen 2001 - 22:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Kateřina (anonym)
Hlavně nejít k lékaři (nebo lékařce), co popsala Eva. Zeptejte se kamarádek nebo maminky (podle toho, jak si s kym rozumite). A holky, fakt se nebojte, je to maximalne tak divnej pocit. Taky jsem se poprve bala. Ale teď bych šla radši tisíckrát na gynekologii než k zubaři. :-)
31. Srpen 2001 - 14:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
Jenže já se nebojím bolesti.Teda té taky,ale už jsem jí u doktorů zažila dost.Prostě mám strach z toho pocitu ponížení...Nevím,jak to nějak vhodně napsat - ale zubaž prostě kouká někam jinam než gynekolog,takže se to nedá srovnávat.
8. Září 2001 - 9:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Mirka (anonym)
Zkus si říct, že pro toho doktora je to vlastně jenom práce, které se věnuje den co den a den co den vidí spousty žen. Nech si doporučit ohleduplného a slušného lékaře. Já už jsem byla u hodně ženských lékařu, ale bohužel teď chodím k doktorovi, který nesplňuje moje představy. Hrubý, arogantní hulvát. Jenže co naděláš, když si nemáš z čeho vybrat. U mě hraje ta stránka přístupu lékaře k pacientce velkou úlohu. Musím doktorovi věřit. V tom případě jdou obavy stranou.
9. Září 2001 - 20:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Holky, přesně to, co popisujete, jsem zažívala i já. Přiznám se, že dodnes ještě sedím v čekárně s ledovýma rukama a třesoucíma se kolenama, ale už to rozhodně není ta hrůza, co dřív. Mým jediným receptem je chodit ke gynekoložce. Nejlépe nějaké starší, "maminkovské". Ta mě mého strachu skoro zbavila. A to jsem jednou musela o víkendu kvůli krutým bolestem do nemocnice, kde sloužil doktor. Na to ponížení jsem nezapomněla dodnes. Takže jedině žena, nejlépe doporučená zkušenější kamarádkou.
16. Říjen 2001 - 14:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Dáša (anonym)
Ráda bych poradila dobrou gynekoložku alespoň několika mladým holkám z Brna. Je to paní doktorka Milíčková (poliklinika Viniční). Doporučuju hlavně pro první návštěvu v životě. Paní doktorka je milá a atmosféra v ordinaci je příjemná a domácká.
26. Říjen 2001 - 16:47
Obrázek uživatele Návštěvník
aaa (anonym)
Drive jsem se prohlidce, spise snazila vyhnout. Ale vzhledem k horm. antikoncepci jsem byla "pod dohledem". Chodila jsem ke gynekolozce, ta ted odesla do duchodu a chodim k relativne mlademu doktorovi, ale potvrzuje radu me maminky "chlapi jsou jemnejsi".No a jednou mi neco nasli a musela jsem do nemocnice a jsem rada, ze muzu mit deti. Takze ted se na prohlidky vlastne cpu, kdy to jde.
31. Říjen 2001 - 20:26
Obrázek uživatele Návštěvník
fanča (anonym)
ahoj všem - mám třicítku dávno za sebou, a z mých zkušeností: Starší kvalitní gynekoložka se málokde najde, a lepší je rozhodně doktor - chlap. Je jemnější,ohleduplnější, a je jedno jesli je starý nebo mladý, důležité je si o něm zjistit jaký je odborně. Dokonce jsem se s jedním seznámila přes známou a potykali jsme si,tak mi vykládal jak se nemám bát a podobně řeči.....je to pro ně práce,tak jako pro chirurga když vám "kuchá" slepák. ODVAHU VŠEM
2. Listopad 2001 - 11:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Dana (anonym)
Chci se zaptat, jestli nekdo z vas nema nejaky dobry tip na gynekologa(zku) v Praze, dekuju za odpoved.
3. Listopad 2001 - 10:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Magda (anonym)
Ahoj děvčata, přečetla jsem si všechny názory na této stránce a není mi jasná jedna věc. A to ten často zmiňovaný pocit ponížení. Pro mě gynekologická prohlídka není vůbec žádné ponížení. Na první gynekologické prohlídce jsem byla u ženy a nebylo to vůbec nijak hrozně. Nyní chodím k lékaři, který je velmi příjemný a milý. Je pro mě důležité, že mi vždy pomohl. Ten pocit ponížení cítím při myšlence, jak se ke mě budou třeba chovat v porodnici nebo na nemocničním oddělení gynekologie. V každém případě ale souhlasím s názorem, že je vždy lepší zeptat se kamarádky nebo mamči k jakému doktorovi chodí a zeptat se na zkušenosti. Od kamarádky vím, že její lékař byl dokonce jednou opilý. A tak když jdu teď na gyn. prohlídku, jsem absolutně v pohodě, protože vím, že jsem v dobrých rukou. A ještě jedna věc, muž-gynekolog je daleko lepší než žena-gynekolog.A ještě jedna věc, pro naše ješitné chlapy je jistě daleko horší jít na urologickou nebo jinou prohlídky (kde musí ukázat ten svůj poklad), než pro ženu navštívit gynekologa. Ahoj Magda
14. Listopad 2001 - 14:16
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
v podstate pokud se Vam bude zdat pristup Vaseho gynekologa ponizujici, tak jdete k jinemu nebo ke gynekolozce
20. Listopad 2001 - 18:13
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucie (anonym)
Jde opravdu o zvyk. Pri tehotenstvich cloveku nic jineho nezbyva...ale pak si odvykne.Ted tam jdu opravdu jen kdyz mam problemy. A samozrejme ke gynekologovi - nedovedu si predstavit jit k zene.
21. Listopad 2001 - 14:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcela (anonym)
Je mi 17 let a potřebuji předepsat antikoncepci, to je však spojeno s gynekologickým vyšetřením ze kterého mám hrozný strach. Nesnáším situace, kdy nevím co me čeká a hrozně se stydím někoho zeptat. mužete mi, prosím, vysvětlit co mě tam čeká a co se očekává ode mně. Děkuji
24. Listopad 2001 - 23:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Renča (anonym)
Ničeho se neboj. Neber to tak pocitově, i když chápu, že na poprvé, a zrovna na gyndě, je to těžké. Poprvé je to vždycky nejhorší, pak už to jde :-) Je to prostě prohlídka u doktora, či doktorky, nic víc.Někdo dává přednost ženám na této pozici, já mám kupodivu mnohem lepší pocity z mužů-gynekologů. Zdá se mi, že některé gynekoložky z pozice ženy paradoxně některé problémy zlehčují, ale možná jsem na ně jen měla smůlu.No a ta prohlídka? Doporučuju určitě vzít si sukni, aspoň do kabelky na převlečení. V kabince sundat kalhotky,sukni nechat :-), vyčůrat (většinou tam nemají toaletní papír tak si ho vždycky beru s sebou), z hluboka se nadechnout a jít na to. Většinou se nahoru hned neleze. Ještě se povídá co je nového, co děcka (nebo manžel), co potřebuješ a tak. Nezapomeň na datum poslední menzes, na to se ptají vždycky a všichni.A pak si vylezeš na kozu, nohy na horu, zadeček co nejvíc k dopředu. Klídek, a pokus se co nejvíc uvolnit.Mysli třeba na něco úplně jiného. To v jaké jsi zrovna poloze si prostě vůbec nepřipouštěj.Nenech se tím rozhodit. Nech se
24. Listopad 2001 - 23:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Marcela (anonym)
Renčo moc dík za Tvoje rady. Doufám, že nebudu mít smůlu a nenarazím na nějakého necitlivého hulváta. U nás ve městě nemá žádný doktor dobrou pověst a ten co ji má, nemá smlouvu s mojí pojišťovnou. Ještě jednou dík za radu.
27. Listopad 2001 - 10:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Marti (anonym)
Ahoj holky, to je teda tema. Ja jsem vypocitala ze jsem v zivote byla u osmi ruznych gynekologu (3x zena a 5x muz)ale fakt nemuzu rici, ze by muzi byli kategoricky lepsi nez zeny. Nervak to byl vzdycky, hruza ale vzdycky jsem to nejak prekonala. Nouze je nouze a co pro zdravi neudelas, ze? Asi je to v charakteru lekare (ktery zustava i pres bily plast clovekem)- nekdo je jemny, nekdo ohleduplny a nekdo vubec ne. Podle mne byl uplne nejlepsi mlady lekar na pohotovosti, nebylo mu vic nez 30, ja byla ruda jak rak ale dopadlo to dobre. Jiny z tech 5 se do mne zase zamiloval, coz bylo vice mene neslucitelne s lekarskou etikou a ja jsem tam radeji prestala chodit. Zivot fakt pise romany.
29. Listopad 2001 - 16:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Kluk (anonym)
Milé dívky a dámy. Moc Vám ty gyn. prohlídky nezávidím. Ponižující to není. Já bych spíš řekl, že nejlepší jsou mladí gynekologové, kteří nejsou otupělí. Když k nim přijde dívka poprvé, tak si neřeknou: "Zase nějaká vystrašená nána." Jděte k takovému, kterému je jeho práce i koníčkem. Z ní to možná hnusně (nevím, jak na toto srovnání reagují ženy), ale platí to pro všechny profese, tak proč by to nemělo platit i pro gynekology? A vůbec. Mám dojem, že dříve, než se svléknete, si s Vámi snad popovídá. Z toho již poznáte, budete-li se před ním chtít svléci. Bude-li arogantní, nepříjemný, pak staí říct, že se bojíte a půjdete pryč. Vy ho platíte, on je tu pro Vás, ne Vy pro něj.A k těm urologickým prohlídkám. V tom mají chlapi opravdu štěstí. Zase mají něco jednodušší. Já se zrovna k jednomu chystám a pocity mám jako Vy. Už ať je to za mnou. Všimli jste si, že urology dělají jen muži? Znáte nějakou uroložku?
5. Prosinec 2001 - 23:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Johanka (anonym)
Neverte gynekolozkam!Muzou byt stejne necitelne jako muzi!Vadi mi prave ten pocit "ponizeni", jednak proto, ze jsem lesbicka a tudiz ve svych 22letech panna. Reknu vam, byt ve 22letech panna je neco tak neobvykleho, ze na vas koukaji jako na malomocneho!Jednoduse se neuvolnim, vyzkousela jsem dve lekarky, zadna se ke mne nechovala pekne.Nechapu to! Copak nerozumi, ze jen tak neroztahnu nohy a nenecham se "vysetrit"?Jsou nechutne a delaji si jeste legravi! Zrejme zacnu chodit k muzi-lekari, snad se bude chovat ohleduplneji!
21. Prosinec 2001 - 10:17
Obrázek uživatele Návštěvník
anonym (anonym)
Že se bojíte je mi jasné, jsem chlap takže tam nemusím ale kdybych musel třásl bych se stejně. Ale má holka musí jít taky (poprvé) a mé pocity jsou jasné: Zabit toho doktora co na ni šáhne. I když vím že na to má školu a je to jeho práce. Takže holky držte se!!! :-)
31. Prosinec 2001 - 9:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Denisa (anonym)
Jestli můžů, tak přidám i svůj příběh. Den před první prohlídkou u gynekologa jsem si přečetla právě tyhle články a řeknu vám, že mě povzbudily. Šla jsem na vyšetření s kamarádkou, takže jsem se jí dopředu zeptala co a jak. Vešla jsem do předpokoje, kde jsem uvedla své osobní údaje pro založení karty. Poté jsem šla do kabinky a pak do ordinace. Paní doktorka je velmi příjemná, sestry též, příjemné prostředí ordinace. Vše probíhalo v pohodě, bez stresu, řekla bych, že dokonce i beze studu. Měla bych asi dodat, že při vyšetření jsem už nebyla panna. Pokud má někdo strach z toho nástroje, tak já jsem na něj vůbec neviděla a dokonce ani necítila. Za minutu bylo po všem, bolest žádná. Udělala jsem to pro svůj osobní pocit, že je vše v pořádku a kvůli antikoncepci. Samozřejmě, že záleží na výběru lékaře, avšak i na vlastním pocitu a rozhodnutí.
9. Leden 2002 - 20:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Radka (anonym)
Ahoj holky, z prohlidky u gynekologa mam taky vzdycky strach, i kdyz jsem doposud mela celkem mileho lekare. Problem nastal ted. prestehovala jsem se do Prahy a nevim kam jit. Moc vas vsechny prosiiim, poradte mi nejakeho dobreho, mileho a lidskeho gynekologa nebo gynekolozku! Nejlepe Praha 2,3 nebo 10, ale vubec to neni podminkou, pujdu kamkoliv, kdyz budu mit zaruku ze nejdu k nejakemu uchylakovi :o)dekuju vam moc!
14. Leden 2002 - 15:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Marti (anonym)
Radko, tam kde jsem byla na pohotovosti, jak tam byl ten mlady doktor co se ke mne choval fakt hezky, to bylo v Krcske porodnici, na pohotovosti. Jinak bohuzel nevim co ti poradit.
17. Leden 2002 - 10:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Smajlinka (anonym)
Holky, na gynekologii chodím už asi od patnácti let. Měla jsem bolesti při menstruaci, proto tak časná návštěva. Za tu dobu (teď je mi 24) jsem taky zažila leccos. Jednou se na mě dokonce gynekoložka rozčílila, jak to, že mi nejde zavést si tablety dovnitř, že prý to dělají i 3-letým holčičkám bez problému! Já jsem se totiž bála a byla vždycky hrozně sevřená. Naštěstí jsem potkala fajn chlapa, co mě dokázal uvolnit, přestala jsem se bát, že to bude bolet jak při styku, tak i při prohlídce a vzhledem k tomu, že nejsem stydlivá, chodím teď na gynekologii naprosto v pohodě. Prostě vyskočím na kozu, pak doktor se podívá a je to... Ale fakt to záleží na tom, jak o tom smýšlíte. Já jsem si vždycky říkala, že takových jako já každý den vidí ten doktor tolik, že mu to ani nepřijde. No, a to fakt pomohlo. V ordinaci si nikdy nepředstavuju, co mi asi bude dělat nebo tak, ale radši si čtu a tak mi nezbudou myšlenky na to, že jdu ke gynekologovi.
17. Leden 2002 - 12:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
moc ti dekuju,zrovna v Brne shanim dobrou lekarku,snad mi bude vyhovovat.Jenom by me zajimalo kolik ji je,jestli je to takovy ten maminkovsky typ,jak uz zde byla zminka.
23. Leden 2002 - 19:29

Stránky

Přidat komentář