27 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Strach z maturity-veliká tréma

10. Září 2018 - 0:10

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Zdravím všechny lidičky. Můj problém spočívá v tom,že jsem velký trémista. Za 4 měsíce maturuju a nevím jak to dám. Před týdnem jsem byla nečekaně vyvolaná u tabule jen tak zkušebně bez známkování,ještě předtím než jsem šla k tabuli jsem sebevědomě vykročila a říkala si o nic nejde,není to na známku.Přišla jsem na místo a měla jsem mluvit. Začaly se třepat ruce, potila jsem se,neuvěřitelně mi bušilo srdce a hlas se mi klepal,nejhorší byly ty výpadky-okna,úplné zatemnění paměti, bylo mi na omdlení. Celá třída mě pozorovala..bylo to hrozné. Ale před 14 dny jsem se nechala vyvolat z jiného předmětu dobrovolně a neměla jsem vůbec trému, protože v průběhu toho, jak jsem byla vyvolaná,tak měla třída jakoby volnou hodinu a nikdo mě neposlouchal.Jen pan učitel. nevím jak to zvládnu,je mi uplně na omdlení,když si představím tu hrůzu. Vůbec si ani nevěřím. Jsem průměrná studentka,učím se dobře a ted budu mít jen jedničky a dvojky ze vsech maturitních předmětů. Já vím,že bych si měla věřit... poraďte prosím a taky budu ráda,když se podělíte se svými zkušenosti
20. Leden 2008 - 18:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Nika (anonym)
Loni jsem maturovala na zdrávce, teď jsem na VŠ, ale můžu říct, že maturita bylo to nejhorší, co mě mohlo potkat. Na maturu jsem se učila 14 dní předem, od rána do večera. Dala jsem to. Ohromné plus je v tom, že si vybereš otázku a máš 15 minut na přípravu, tzn. že si to sepíšeš na papír a pak ústně řekneš. Je to mnohem lepší než to vykládat z "patra". Teď jsi možná nervózní, ale veř mi, až budeš sedět před porotou, přejde tě to. Já jsem taky obrovská trémistka, dělá mi strašný problém pronést referát.... ale maturu zvládneš. Ne nadarmo se jí říká zkouška dospělosti. Učitelé ti budou chtít pomoct a k tomu, abys vyletěla bys nesměla vědět vůbec nic. Co bych změnila kdybych to mohla vrátit? Rozhodně bych se učila včas, čili asi ode dneška :-)
20. Leden 2008 - 20:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Janka (anonym)
Jestli máš jedničky, dvojky, tak tě nevyhodí. Navíc tě znají a určitě vědí, že stresuješ. Třeba neodejdeš s jedničkami, ale určitě to dáš. Já taky kvůli trémě klesla o stupen dolů, ale nevyhodili mě. zvládneš to.
21. Leden 2008 - 12:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Janča (anonym)
Děkuji Vám za Vaše rady´,mám jedničky a dvojky,jinak dvě trojky,ale jen z nematuritních předmětů,tak doufám,že to dám. Navíc chci jít na výšku. Jo A Niky ty jsi měla vypracované maturitní otázky,že jsi se učila až 14 dní předtím,nebo jsi se učila jen ze sešitu?Já si právě vypracovávám otázky se sešitu na počítač,tak abych se v tom vyznala,nebo někdy mám v sešitě uplný chaos.Navíc,když si je vypracovávám,tak se je i učím zárověň. Doufám,že to zvládnu,ale ta tréma... to je opravdu prevít:-(
21. Leden 2008 - 16:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucka (anonym)
Ahojky, já jsem maturovala taky loni, obrovskou výhodou bylo to, že nás učitelé nutili učit se průběžně celej rok, takže pak nebyly žádný stresy o svaťáku...Jinak s tou trémou - u nás na škole se to řešilo tak ( nevim teda, jak je to u tebe na škole, co se týče toho, že na maturitu se můžou jít koukat lidi ), že když byl na řadě někdo, kdo měl trému, tak tam ty lidi učitelé nepustili...jinak fakt neměj strach, učitelé tě fakt podrží, držim pěsti, ať ti to vyjde ;)
23. Leden 2008 - 21:21
Obrázek uživatele Návštěvník
fhhddf (anonym)
jsem učitelka,jazykařka :-)když mam takovouhle tremistku,a vždycky se nějaká taková nebo nějaký takový najde,tak o ni mooc dobře vim a cela komise to vi dopředu a pomáhá se ji i jen tim,ze ji nechaji v klidu mluvit a vic se usmivaji nebo naopak vubec nezasahuji do hovoru,,,začne se nejdřív běžnými otázkami na rozmluveni, a pak už to jde...počítá se i to,co se dělo celé 4 roky a hodne se k tomu přihlíží... jinak zkus si uvařit meduňkový čaj,velmi jemne tě uvolní,někdy to vařím i těm svým tremistum,,ale jen to,jinak nic,aby se "nevysypali" sama jsem měla hroznou maturitu kvuli nervum,tak vás všechny chápu:-)
24. Leden 2008 - 6:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Janča (anonym)
Ted jsem se dozvěděla o zázračném přípravku Speed8,co si o něm myslíte?Máte s ním někdo zkušenosti?
8. Únor 2008 - 8:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana2 (anonym)
NO to bych si teda nikdy nevzala, když se podíváš na složení, co to obsahuje za látky. To si raději udělám zelený čaj, ten mi pomáhá proti spánku. Ted speed8 je dobrý jen na to, abys nespala a učila se do noci, ale budeš roztěkaná.
8. Únor 2008 - 8:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Janča (anonym)
a ty už jsi ho někdy měla? Máš s ním nějaké zkušenosti? Slyšela jsem,že tento přípravek zázračně uklidní před trémou a zároveň dodá euforii. Co je na tom pravdy? Budu ho muset asi nanečisto vyzkoušet..
12. Únor 2008 - 21:38
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana2 (anonym)
No neměla, právě že bych si ho nevzala. Vždyt kofein má stimulační účinky a spíš budeš víc nervozní. Kamarádka měla Semtex, nevím zda je to podobné a už by si to nevzala. Bušilo jí strašně moc srdce a udělalo se jí zle. Na trému bych kofein nedoporučovala, jedině na povzbuzení.
14. Únor 2008 - 19:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Učitelka (anonym)
Milí studenti, před maturitou večer se už neučte a ani o učení nemluvte. Najezte se a jděte spát. Ráno to chce malou snídani, aspoň kousek rohlíku se sýrem, aby se vám neudělalo mdlo z hladu. Neberte žádné léky. Tréma z vás opadne hned, jakmile maturita začne. Pokud máte oblíbenou profesorku nebo profesora, řekněte mu to, oni vás uklidní, usmějí se na vás a při zkoušení začněte mluvit tak, jakoby jen pro sebe. Hned po prvním předmětu se uklidníte a pak se najezte a napijte. Dobrá je COCA COLA s cukrem.
2. Říjen 2008 - 14:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Marek (anonym)
Ahojte, Ja kdyz maturoval, prvni byla cestina, no byl to des, musel sem ji opakovat, ucitelka me naschval drzela u jedne veci, ktera mi vypadla, jinak 2x 1 a 1x 2, pak kdyz sem cestinu delal v Prosinci, mi ucitelka rekla, ze sem se to nemusel ucit tak podrobne. Trema nebyla to ne, ucil sem se od ledna ci unora PRUBEZNE
12. Říjen 2008 - 5:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Neo (anonym)
Chces takovy pecky, jako treba Zohan, kryci jmeno kadernik nebo Kung fu Panda a mnoho dalsich filmu, her a hudby,. mrkej na http://sosni.howto.cz/
14. Leden 2009 - 23:00
Obrázek uživatele Návštěvník
Aneri (anonym)
Já maturuji 25.5. a mám pěkné nervy.
17. Květen 2009 - 21:47
Obrázek uživatele Návštěvník
kája (anonym)
ahoj,já maturuji 28.5.2009 jsme mezi posledni ctyrkou,takze uz jen z toho mam nervy,prtz me bude stresovat to ze nekdo prede mnou uz slavi a ze to terba nekdo prede mnou nedal,a posledni den taky neni to pravý ořechový. Strach mam jen z jednoho predmetu,u kterych si myslim ze jsou ucitele kteří vas nepodrží.Ale bduu doufat že mě mile překvapi a kdyztak mě nakopnou a ne vykopnou! Jinak se celkem tesim na nemcinu,pac tam bude moje oblibena ucitelka s ktreou je fakt sranda,takze kdyz chytnu dobry tema tak to bude skvely,no a zbytek nevim. Nedokazu si pripustit ze to neudelam,prtz jsem studentka s vyznamenanim.Ale jestli mám nervy? jo,a desny,nekdy dokonce záchvaty breku že to nezvládnu. Jsem taky tremistka, ale budu doufat ze to nejak zvaldnu,prtz maturitu uz dali lidi,kteri se tou skolou jen proflakali a to se o mně rict neda. Tak držte pěstí prosííím
17. Květen 2009 - 22:10
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
TI, co neflákali po celé roky a snažili se tak se toho bát nemusí . Určitě je na místě pokora , ale i štěstíčko TAK AT VÁM TO MATURANTI VYJDE !
18. Květen 2009 - 21:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Dnes maturoval Roland Jahna.Doufám,že to dal !
18. Květen 2009 - 22:43
Obrázek uživatele Návštěvník
maruska (anonym)
ja taky
23. Květen 2009 - 10:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Dave (anonym)
..flákal sem se celejch osm let na gymplu, nikdy sem se neučil, prolez sem se 4, parkrat sem měl v pololetí 5..o svaťáku sem se na to vykašlal..a maturuju zejtra..dám eště vědět :D
24. Květen 2009 - 21:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Dave (anonym)
..tak hej..Cj-2, Aj-1, ZSV-2, Z-4..fakt tezky :D
25. Květen 2009 - 22:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Roland Jahna st (anonym)
I já doufám :o))) RJS
7. Červen 2009 - 17:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Úroveň maturity se neustále snižuje, dnes průměrný maturant umí to, co před x lety musel umět při zkouškách na učňáku. Řada maturantů není schopna ani zvládnout práci v oboru, který vystudovali.
7. Červen 2009 - 21:56
Obrázek uživatele Návštěvník
sarka (anonym)
áá koukám,že pár let se tady nic nedělo,no já jdu na to zítra a uvidíme co se z toho vyvrbí :)
28. Květen 2012 - 14:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Jája (anonym)
Já mám problém,příští rok maturuji,se známkami na tom nejsem nejlíp,ne proto že bych byla hloupá,ale že se neučím,nejsem zatím schopná se k tomu nějak přímo donutit,nebo tak,určitě to znáte a mám z ní strašný strach nevím jak se toho aslespoň částečně zbavit,nebo jak se donutit učit tak abych byla v klidu,sice mám rok před sebou,ale bojím se hrozně ..nemáte někdo nějakou radu prosím..?
9. Únor 2013 - 18:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Tom (anonym)
Já mám problém,příští...Váš příspěvek je typickou ukázkou toho, jak si sama sobě odporujete. Na jedné straně máte "hrozný" strach z maturity a na druhé straně s ledovým klidem oznamujete, že se neučíte a pro její zvládnutí neděláte nic. Takže potom není vlastně co radit. Nechal jsem se mým známým, co dělá ředitele střední školy ukecat, abych tam učil informatiku. Nejsme sice gymnázium, ani elektrotechnická škola, ale aby 90% studentů nebylo schopno napsat složení počítače (myslím hlavní a zásadní komponenty), tak to je síla. Taktéž si nejsou schopni zapamatovat třeba slovo procesor. Obdivuji učitele, kteří to mají jako hlavní zaměstnání.
9. Únor 2013 - 19:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Lukas (anonym)
http://www.pametauceni.cz
1. Říjen 2014 - 11:25

Přidat komentář