0 příspěvků / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Stop hazardu v ČR-příprava petice

10. Září 2018 - 0:14

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Dobrý den Dovoluji si založit toto téma s cílem oslovit co nejvíce lidí,a to hned z několika důvodů. Za prvé bych rád navrhl možnost,jak do budoucna řešit tento problém,skrze úpravu zákona o hazardních hrách v ČR. Za druhé se pokusím na základě příspěvků uvedených nejen zde,ale i v ostatních státech sepsat petici,kterou oslovíme naše představitele s cílem vypsání referenda o hazardních hrách. Vím,většině z vás to zní pravděpodobně nereálně,ale domnívám se,že lidí spojených s touto problematikou,ať už přímo,nebo z širšího pohledu,je v tomto státě natolik,že pocit rozhořčení je silnější,něž apatie ke změně součastného stavu. Dost jsem nad tímto problémem přemýšlel a dospěl jsem zatím k tomuto závěru,který bych zde rád prodiskutoval: 1) Výrazně omezit počet míst v závislosti na počtu obyvatel v každém větším městě-okresu.V nejlepším případě vyčlenit v ČR jednu jedinou oblast k provozování hazardních her. 2) Před vstupem do jakéhokoliv zařízení,se musí každý legitimovat a projít lustrací,která zobrazí pouze to,jestli potenciální hráč odpovídá požadavkům ke vstupu. ( bankovní a nebankovní registr neplatičů a dlužníků,který využívají finanční instituce bez problémů a v rychlém časovém horizontu ). Obsluze by se zobrazilo pouze: vstup povolen-nepovolen. Bez tohoto zabezpečení,provozovna nesmí existovat. 3) V případě provozu tzv. ""černé herny""-výrazný právní postih.Dále pak i právní postih pro ilegální hráče. Proč zrovna takto? Hlavním důvodem je to,že hazard u velké populace přerostl v závislost.Rostoucí zadluženost spojená s tímto problémem, dostává mnoho jednotlivců,ale i rodin do neúnosných problémů.Zvyšuje se trestná činnost spojená s hazardem a v neposlední řadě stát nedostatečně dotuje léčbu,vzhledem k počtu takto nemocných lidí. Jsem si vědom,že se zde setkám s názory o omezování svobody jednotlivce,ale zkuste prosím,jako paraelu použít problém s narkomany. Patologický hráč,je totiž také diagnóza. Závěrem bych chtěl všem dopředu poděkovat,za vaše příspěvky a náměty k tomuto tématu. Martin
18. Červenec 2009 - 1:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Jc (anonym)
Myšlenka hezká. V Liberci místo aby z centra vytěsnili herny ,automaty tak vedle radnice stojí hned jedna. To by se musela udělat defenestrace a otevřít okna. Ti lidé co sedí na radnici na křeslech z toho berou provize.Radnice město zadlužila špatnou ekonomikou a potřebuje peníze .Liberec není jediné město .Zakázat automaty vůbec a anebo je vytěsnit ze středu historického jádra .Zvýšit osvětu a udělat nové zákony, jenže stát není schopen a ochoten vůbec něco dělat .Poslanci byli schopni tak akorát schválit paragony na mrkev a pak je zase zrušit.
18. Červenec 2009 - 10:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Dobré poledne, pro Jc : A o to právě jde. Peníze jsou jedinou argumentací státní zprávy. Proti argument: Proč se nezlegalizuje výroba a distribuce všech druhů omammných látek? Prodejny přímo v centru a na každém prodejním pultu štítek s nápisem : Fetuješ-li,neriskuj vše. Přesně jenom takovým způsobem (nápisem na automatu) zatím stát chrání své obyvatele.
18. Červenec 2009 - 11:47
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Založil jsem email: stop.hazard"seznam.cz Zde mi můžete zanechat zprávu s místem kde budete ochotni podepsat petici,kterou zde,jak doufám sepíšeme. Vše proběhne tak,že osobně objedu celou ČR,každé město i obec.Proto bubu rád,když mě na různých místech bude alespoň občas čekat "spojka".
18. Červenec 2009 - 11:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Krásna myšlenka , přejí mnoho zdaru"""""""
18. Červenec 2009 - 14:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
To by se asi moc ODSákum nelíbylo, oni mají rádi úplatky do kapsy a z čeho jsou je jim jedno !!!!!
18. Červenec 2009 - 15:30
Obrázek uživatele Návštěvník
gamblingstop (anonym)
Zdravím kolego a odpovídám zde na Tvůj vzkaz který jsem obdržel na anonymgambler.czech Petice už tu jedna je ,iniciovaná paní zastupitelkou z města Brna za stranu zelených na strankách www.stophazardu.cz Dle mého názoru tato petice nedosáhla početního stavu který by byl potřeba,porovnám li ostatní petice kde se jedná o podstatně menší problémy!Nemyslím si že je moudré rozjíždět další petice.Pravda, určité vyhrady k petici samotné jsem uvedl na stránkách gamblingstopu a nastínil své myšlenky jako abstinujícího gamblera ,ale to nebyl důvod proč nepodpořit tuto aktivitu stophazardu.Vidím trochu jinou cestu jak řešit problém v ČR co se týče hazardu a ta není dle mého názoru v současné době v dalších peticích byť třeba kvalitněji vypracovaných.Rozumím tomu že máš potřebu udělat něco významného a tím podpořit vlastní abstinenci od hazardu. Může však dojít k nemalému zklamání.Jsou i jiné potřebné cesty např.rozšiřování svépomocných skupin Gamblers anonymous v ČR a spousty jiných aktivit.V případě zájmu rád vypomohu.Držím palce a přeji hlavně hodně vytrvalosti na cestě životem bez hazardu a pamatuj otázka naší závislosti je hluboko uvnitř nás a ne kolem nás i když se to může zdát být naopak.Abstinující gambler autor stránek www.gamblingstop.czweb.org
18. Červenec 2009 - 15:59
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Právě jsem si přečetl na www.stophazardu.cz petici,která není v jádru špatná.Zdá se mi však celkem neprůbojná a požadavky směrem k české vládě a senátu nedostačující.Pokoušel jsem se zaslat své podněty,ale nepodařilo se mi e-mail odeslat.Pokusím se příští týden skontaktovat osoby,které jsou uvedeny pod touto peticí.
18. Červenec 2009 - 16:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Až po přidání mého posledního příspěvku mi naskočil ten z 15:59:29,ale reakce v zásadě neměnná. Jen mám pocit,že je potřeba začít řešit také příčiny toho,proč u nás vznikají spolky AG.Důsledky jsou již zjevné.Proto žádám všechny,kteří mají možnost oslovit co nejvíce lidí s tímto problémem,aby se aktivně zapojili.
18. Červenec 2009 - 16:17
Obrázek uživatele Návštěvník
jim (anonym)
Kdyby to s tou vyhláškou proti hazardu nevymyslel pan Lumír Nikl z Ulice,tak to tady nikdo neřeší a nikdo se neopičí.Je to trapné!Jenže realita je jiná než v seriálu.Tady Vasil Ševčenko není umlácen k smrti,tady mafie umlátí slabé slovo postřílí k smrti klidně celou naši vládu.Jim je to jedno.Poslední se směje nejlíp...
18. Červenec 2009 - 16:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Bohužel seriály nesleduji,takže nevím o čem píšete?
18. Červenec 2009 - 17:58
Obrázek uživatele Návštěvník
katka (anonym)
do heren nechodím, byla jsem jen párkrát s přítelem ze srandy na ruletě. Ale nepřijde mi, že by v nich nebo v jejich okolí bylo nějak výrazně hodně "podezřelých živlů". Závislost na hraní je sice špatná, ale kolik takových lidí je? Takových, co to už nemají pod kontrolou a kradou, aby měli na hraní? Zákazy jsou k ničedmu. Je jich stále víc. Proč to nenechat na svodobném rozhodnutí? pokud bude kvůli tomu dělat trestnou činnost (což je asi ten důvod, proč je chcete rušit?), je tu snad nějaký právní systém.
18. Červenec 2009 - 18:21
Obrázek uživatele Návštěvník
JC (anonym)
V téhle zemi není už skoro žádný právní systém .Dnes rozhodují exekutoři a stát je nechá aby si vydělali.Zneužití špatných zákonů .Zákony si udělali a schválili sami poslanci a to tak aby oni je mohli porušovat a sami zneužívat. Začíná to imunitou a jsou bez trestu.V pátek jsem podal na M.B.A.S oznámení .Možná jste také o téhle fa slyšeli .Stát má peníze alkoholu ,cigaret a nezavře si přísun .Má i z heren .Šmejdi na dvě strany
18. Červenec 2009 - 18:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Milá Katko, jsem rád za Tvojí reakci.Možná první co bych Ti poradil je,že pokud opět někdy zavítáš do kasína,tak chvilku zkus lépe pozorovat okolí.Všímej si lidí,jejich očí,výrazu.Zkus se dát do řeči s pár z nich...myslím,že pochopíš,když zrovna nenarazíš na "dotěru".Jestli jsi z Prahy,doporučuji kouknout do kasína Banco,Hilton,Savarin,Jalta a hlavně Happy day na Václ. nám.Jestli ani tam Ti nepřijde,že se schází "zvláštní" společnost,tak Ti gratuluji za život v pohádkové bublince. Víš za krádež je považováno i to,že jsi půjčíš peníze,i když dopředu víš,že Tvé příjmy do stanoveného termínu nebudou stačit.Tím uvádíš věřitele záměrně v omyl.A takto začínají problémy většině patologických hráčů.Půjčky nejdříve v rodině,u kamarádů,v práci,pak v bance,pak u nebankovních institucí,pak postupné prodávání všeho,co prodat lze.No a když už není kde si půjčit...? Nevím jestli víš, kolik je v součastné době vypsáno exekucí,ale věř že mnoho dlužníků ví proč.Dovolím si tvrdit,že min. 50 proc. se tam dostalo díky hazardu,a to si myslím,že už pod kontrolou neměli rozhodně určitě.Ano svoboda je důležitá,ale myslíš si,že člověk,který žije se závislostí je svobodný? Samozřejmě,že všechno je věc vůle,ale každý člověk je jiný,proto si myslím,že je potřeba ochránit co nejvíce lidí.Neříkal jsem přece,že chci úplný zákaz pro všechny.Mluvil jsem o zákazu pro lidi,kteří jsou ve špatné ekonomické situaci.Jednoduše řečeno: Pokud máš někde půjčené peníze,které nezvládáš splácet,nemůžeš utrácet za hazard.Nepřijde mi to tak nelidské,spíš naopak. Právní systém zde opravdu máme,ale jak jsem psal již dříve,ten řeší pouze důsledky chování.
18. Červenec 2009 - 19:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Co by jste chtěly v Darebácii?
20. Červenec 2009 - 17:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Marta (anonym)
Osobně si myslím,že by nebylo od věci pomoci stávající petici k lepšímu životu na stophazardu.cz a pak případně aktivity rozšiřovat, podepsalo to přes dva tisíce lidí,tak by to chtělo pokračovat.
21. Červenec 2009 - 13:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Dobrý den, cílem mého snažení opravdu není zahodit snahu na stophazardu.cz.Jen si myslím,že když už,tak už.Také si myslím,že tento problém se netýká "jen" cca 2500 lidí pod peticí již podepsaných.Domnívám se,že progresivnější přístup,je jedinou možností,proto kumuluji jakoukoliv podporu či námět,před zveřejněním "ostré" verze.Rád bych také spolupracoval s autory a podpůrci stophazardu.cz.
3. Srpen 2009 - 20:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Libor (anonym)
Nikdy česka republika nezakáže hazard !!! Je to přisun peněz,ale nevidí kvuli tomu tu nezaměstnanost a stoupajicí počet bezdomovců a lidí kteří přicházejí o domovy a peníze !!! vždy jsem byl proti Eru,ale ted bych byl za to asi vděčný možná by to mělo na tohle vliv....
5. Prosinec 2013 - 0:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Zadna petice (anonym)
s "vrchnosti" nehne.Vse je o penezich a kdyz ma nekdo hernu a ta mu zustala I po redukovani heren ve meste,tak mu pomohli akorat zbavit se konkurence a jemu to frci 5x tolik.A proto ma dost penez,aby mohl uplacet vedeni mesta,mimo to,ze mesto jiz pocita v rozpoctu z prijmem z jeho hracich bedynek.Myslite to teoreticky dobre,ale i kdyby se podepsalo 9 000 000 lidi,tak se NIC nezmeni.To se tyka mnozstvi automatu v urcite lokalite a ten system toho"lustrovani"gambleru-to mi pripada na vyplod choreho mozku.Zcela nemozne proverit nekolik ruznych databazi,z nichz nektere nejsou verejne pristupne,nebo je pristup zpoplatnen. Tak co? Tak nic! Tak slez!
5. Prosinec 2013 - 2:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Dobrý den Dovoluji si...Ano, připojuji se k reakci týkajícího se hazardu,který likviduje tisíce národů. A státu je to plně jedno,hlavně že peníze tečou nesprávným směrem. Hazard ničí nejen zdraví duševní,ale je dobrým likvidátorem rodin,přátel,a život jedince,který je nebezpečný sobě,a okolí, vykonává trestné činy, zlo ho doprovází,až do stavu šílenosti,a běžné sebevraždy,nebo li i horší varianty , kdy se člověk zaprodá,a stane se otrokem hazardu,a hříšného života,kde vládne jen temnota,skřípění zubů,a jiné.
28. Srpen 2016 - 18:05

Přidat komentář

Reklama

Reklama