385 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

stížnost na lékaře

10. Září 2018 - 0:05

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
dina (anonym)
Mám dost otřesné žážitky se s vým obvodním lékařem.za napsání pracovní neschonosti si řekne 200kč.A za napsání na doporučení invalidního důchodu si řekl 10000kč.Když o úplatek požádal byla u teho jen jeho sestřička a ta mě to jen těžko dosvědčí.Nevíte kam se mám obrátit.Změna lékaře je téměř nemožná ,protože dobří lékaři mají plno.Můl lékař mě přivádí k zoufalství,bojím se k němu už jít bez peněz.Recepty na léky nepíše léky tahá ze šuplíku a platím mu za ně v hotovosti víc než je jejich cena v lékarně.Kam si mohu jít sěžovat na takového lékaře?Děkuji Dina
12. Únor 2005 - 12:46
Obrázek uživatele Návštěvník
viki (anonym)
Dino, to snad ne! Domnívám se, že v každém větším městě je nějaký zdravotní rada, který má na starosti právě takové věci. Pokud nikoho takového nenajdeš, tak se můžeš obrátit na ombudsmana a minimálně ti tam poradí, co dál. Jen to prosím nenech jen tak!
12. Únor 2005 - 18:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Cinnerová Věra (anonym)
Můj manžel již od začátku září marodí,začal mít vysoké horečky,obvodní lékař mu nasadil ATB Duomox,řekl,že jde o zánět průdušek,jelikož horečky trvaly,navštívil pohotovost,kde mu změnily ATB na Rulid 3xdenně po dobu 10 dní a doporučili mu plicní vyšetření.Obvodní lékař mu ATB zrušil již 6.den,přestože teploty trvaly.Poslal ho na plicní,tam nic nenašli.Za týden ho poslal na krční,opět bez nálezu.Manžel je diabetik a během měsíce zhubnul 8kg,neudělal mu žádné náběry a když teploty stále trvaly poslal ho opět naORL,tam se lékařka divila a doporučila mu náběry a interní vyšetření,tak na základě toho mu nabral Jaterní testy a Krevní obraz a odeslal ho na int.vyš.Zde absolvoval sono,gastroskopii a kolonoskopii,ještě jde 25.10. na CT slinivky.Gastroenterolog doporučil ještě znova plicní vyšetření,ale obvodní lékař ho tam neposlal,s tím,že už tam byl a možná,že ho tam pošle až za týden,až přibere na váze.Naštěstí již manžel nemá teploty,ale na váze nepřibývá.Vadí mě,že obvodní lékař sám od sebe sám nic nerozhodne a ještě odmítne doporučení od odborníka.Prosím o radu.Lékař se jmenuje Treybal a má na starost 3.obvod v KLATOVECH
11. Říjen 2005 - 13:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Zuzana (anonym)
Stížnosti na lékaře se podávají k příslušnému nadřízenému (pokud ho lékař má)nebo na českou lékařskou komoru. Sem by se měli podávat stížnosti týkající se etického přístupu a podobně. Stížnosti týkající se úhrad se řeší přes revizního lékaře příslušné zdravotní pojišťovny, tzn. obrátit se na svou zdravotní pojišťovnu v místě, kde má lékař ordinaci. Taky existuje Svaz pacientů, kde vám poradí.
11. Říjen 2005 - 15:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Pink (anonym)
Mě by docela zajímalo, proč na zubní pohotovosti se k pacientům chovají tak příšerně. Už jsem slyšela několik příšerných historek. Naposledy známému o víkendu bez umrtvení (ač to požadoval) zubař vyvrtal naprosto zdravý zub. V pondělí jeho zubařku kam musel pro bolest jít málem kleplo. Proč jsou takoví? Máte někdo vysvětlení?
13. Říjen 2005 - 20:30
Obrázek uživatele Návštěvník
M (anonym)
Si nestezujte tady ale u lekarske komory. tady je to zbytecne.
14. Říjen 2005 - 11:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Andy (anonym)
Někteří doktoři by zasloužili zmrskat! Dině a podobným doporučuji zostudit jméno lékaře na všech možných místech a stěžovat si výš!
14. Říjen 2005 - 11:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Ivana (anonym)
Vůbec nepomůže stěžovat si výš. U Lékařské komory? Fraška, jsou jedna ruka, doktoři drží při sobě za každých okolností. Máme smůlu, je to bílá mafie,bez jakýchkoliv morálních zábran.
20. Říjen 2005 - 1:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Lékařská komora je dobrá leda tak pro ty , kteří jsou v ní zaměstnáni a za nic nedělání z našich peněz výboně placeni...osobně jsem podávala stížnost na příbramského lékaře v září 2003 !!!! Přehazují si mou stížnost mezi PB a Prahou a tento týden mi dokonce předseda ČLK v Příbrami sdělil , že se domnívá ...že nemám právo být informována o průběhu šetření ! Jelikož se čas od času připomenu ( na písemné doporučené urgence ani neodpovídají ) začínají být i arogantní !!! V jeho pracovní době ho zdržuji , kancelář ČLK v PB není otevřena veřejnosti a vůbec on to vše ( nevím jaké vše ) dělá zadarmo , tak co se vůbec divím...!!! Jsou to lotři , ale snad i proto vytrvám , tu radost , že to pustím k vodě jim neudělám . Oni nemají ani toliko slušnosti , aby s námi , jakožto s obyčejnými pacienty jednali ...
5. Duben 2006 - 15:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Věra 2 (anonym)
Ahoj Věro z 11.10.2005, otevřela jsem to ne z důvodu že se jmenuješ jak já, ale proto, že mám hodně negativních zkušeností s lékaři. Když jsem zahlédla jméno Treybal, dala jsem se do psaní. Zaké jsem k němu chdila, 4 roky jsem však už jinde. Nemohl to přenést přes srdce, že jsem od něj odešla. Zná se osobně s mým mužem, tak to spolu probírali. Doufám, že už je tvůj muž v pořádku, že jste našli řešení. Jestli si tyhle stránky ještě otevíráš, ozvi se, probereme to.
5. Duben 2006 - 17:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Nikomu nedoporucuji pani doktorku Helenu Perglerovou, obvod Praha 7.
25. Květen 2006 - 14:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Marek (anonym)
Zdravim, dnes jsem byl opet ohromen chovanim a reakci me byvale a moji maminky stale platne obvodni lekarky. Moje maminka je po mozkove mrtvici, spatne chodi a velice malo mluvi. Dorazili jsme do ordinace pred 10 hodinou a k dispozici jiz byly pouze 2 cisla (18. a 19.) cili prijit o par minut pozdeji musel bych cekat a resit s pani doktorkou jestli me vubec tento den prijme. Ordinace je otevrena od 8 do 11.45. Zda se mi tedy, ze celkem brzy dosli volna cisla pro pacienty. Cekali jsme asi hodinu, pricemz pul hodiny z ni se v ordinaci nic nedelo a nikdo tam nebyl. Priznam, ze jsem nervak tak jsem zaklepal (samozrejme pres zakaz - klepani je rusi v praci) a zeptal se jestli se dnes jeste ordinuje. Asi za 10 minut jsme byli pozvani dovnitr. Tam se me sestra zeptala jestli se mi neco nelibi. Odpovedel jsem, ze se mi nelibi tak dlouho cekat, kdyz se v ordinaci nic nedeje. U pani lekarky jsm byl hned opet tazan co se mi nelibi a ja jsem zopakoval co jsem rekl sestre. Bylo mi receno, ze maji narok na prestavku a pokud se mi to nelibi, mam si najit pro maminku jineho lekare!!!! Odpovedel jsem, ze bych rad, ale pani doktorka kam jsem chtel ma plno a nechce jiz maminku vzit. Rozhovor plynul dal v neprilis pratelskem duchu a bylo mi dokonce receno abych ja uz s maminkou nechodil at chodi otec, ktery lezi jiz 3 tyden s leukemii v nemocnici. Nekolikrat mi bylo receno abych i odesel coz jsem neucinil, protoze maminka nemluvi a tezko by rekla co potrebuje. Na zaver s nam bylo receno at si od ledna najdeme jineho lekare!!!! Novy lekar si ma poslat zadost o kartu a ta mu bude predana a to vse do konce roku. Je jiste, ze odejdeme, jen me zarazi to chovani k pacientum, ochota pomoci a to laskave srdce!! Nikomu prosim nedoporucuji pani doktorku Kratochvilovou z Pardubic - me zkusenosti jsou nejhorsi ze vsech ordinaci a cekaren co jsem kdy navstivil. Hezky den vsem Marek
27. Listopad 2006 - 12:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Věra F (anonym)
rozhodla jsem se přejít k jiné lékařce.Současná mi odmítla dát zdr.kartu,je to prý její majetek.Nové lékařce pošle na vyžádání výpis.Má vůbec takové právo?
18. Prosinec 2006 - 11:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Věro F. Právo na to má. Skutečně postupuje v souladu se zákonem. Zdravotní karta je dle zákona majetkem lékaře, který ji vyhotovil. Ty máš právo pouze na výpis z dokumentace. Ze zákona nemá lékař povinnost ti dát do ruky ani ten výpis, i když normální a rozumný lékař ti ho bez problémů dá. Povinnost lékaře je pouze výpis z dokumentace odeslat novému lékaři na jeho vyžádání.
18. Prosinec 2006 - 12:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Květka (anonym)
MUDR. Luboš Baran, praktický lékař, ordinuje v Nejdku u Karlových Varů. Měla jsem po komplikované gynekologické operaci a po dva roky trvajících zánětech (kvůli tomu jsem šla na tu operaci). Můj gynekolog (mj. primář v Nemocnici K. vary) mi doporučil lázně. S tím, že povolení revizního lékaře VZP by měla být formalita. I přes mé urgence trvalo Dr. Baranovi 5 týdnů, než žádost na pojišťovnu vůbec sepsal. Pořád tvrdil, že toho má moc a že přes víkend se na to určitě dostane. Takových víkendů tedy uplynulo několik. Když už jsem tam přišla osobně, žádost znovu slíbil sepsat a tentokrát to opravdu udělal. Jenomže jaksi zapomněl přiložit podklady od primáře. Takže revizní lékařka (shodou okolností Baranova manželka MUDr. Baranová) si vyžádala další podklady, protože bez nich to samozřejmě schválit nemohla. V tu dobu jsem opět volala do ordinace a chtěla jsem vědět, jak to vypadá s těmi lázněmi. Načež mi Dr. Baran sdělil, že ta moje žádost byla zamítnutá. Když jsme ho hned poté navštívila v ordinaci, ukázal mi to údajné "zamítavé stanovisko" od MUDr. Baranové, jenže nešlo o zamítnutí, nýbrž o vyžádání dalších podkladů. Konkrétně chtěla i propouštěcí zprávu z nemocnice. Jenomže tu ode mne MUDR. Baran samozřejmě dostal spolu se všemi podklady již v době, kdy jsem přišla se žádostí o ty lázně. Leč zapomněl ji přiložit a nechal si ji spolu s operačním protokolem pouze v mé kartě. Ptala jsem se ho, jestli to myslí vážně, že nejdřív čekám 5 týdnů na to, než sepíše žádost a když už ji sepíše, tak že na VZP pošle ani ne polovinu podkladů? Pravda, má reakce byla trochu impulsivní, ale mně to připadalo naprosto absurdní. Na základě toho mi sdělil, že mě tímto vyřazuje z evidence svých pacientů. Zjistila jsem si, že na to, aby mě vyřadil ze své evidence, nemá žádné právo. Ale jasně, že po této zkušenosti už u něj nemám nejmenší chuť být. Hledám si jiného praktického lékaře, ale je to skutečně problém, ti dobří mají plno... Rozhodla jsem se ale, že to jen tak nenechám a budu si na jeho jednání stěžovat u Revizní komise ČLK. Tady je adresa, kam stížnosti posílat: ČLK, Revizní komise, Lékařská 2, 15000, Praha 5 - Motol. Myslím, že jedině tak, že ty své negativní zkušenosti nebudeme nechávat plavat, se může něco změnit.
15. Březen 2007 - 9:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Johana (anonym)
Všechny varuji před MUDr. Danou Kvardovou - gynekoložkou z Brna (Králova Pole). Předepisuje léky na slepo, ani Vás neprohlíží, pěstuje Vám cysty na vaječnících atd.... Její ordinace postrádá jakékoli vybavení, které je v současné době již standartem.
22. Březen 2007 - 19:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Johana (anonym)
Olouvám se za chybu "standardem"!
22. Březen 2007 - 19:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
standartem!
23. Březen 2007 - 9:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Beatka (anonym)
Pro objasnění: Standarta - speciální prapor vojenských jednotek nebo hlav států. Standard - měřítko, norma, kritérium, obecně uznávaný vzor. Často se to plete.
23. Březen 2007 - 9:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Jana (anonym)
Prosím o radu,jak reagovat.Včera jsem byla na pohotovostní službě v Poliklinice Parník v Praze 9.Mám již týden nějakou chřipku,která neustupuje včetně teplot.Myslela jsem ,že mě tamní lékař prohlédne a po týdnu úporné rýmy a bolesti hlavy mi předepíše antibiotika.Byla zde Mudr.Ludmila Langerová,původem snad Ruska-ruský přízvuk,před jejímiž metodami se mi chce zvracet.Hlavu ani krk mi neprohlédla,musela jsem si svléknout podprsenku a asi několik minut mi rukama prohmatávala prsa,ač pochybuji,že k tomu byl důvod.Pak mi,i když jsem si to nepřála,prohlížela mateřské znaménko opět rukama.Sestra jenom přihlížela.Nakonec mi změřila tlak,měla jsem 150/90 a ještě mi vynadala,že ho mám vysoký.Proč asi?Zdají se vám tyto postupy standartní?Kde si mám stěžovat?
25. Březen 2007 - 15:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Radek (anonym)
Jano, svedomiti lekari vyuziji kazdou prilezitost k tomu, aby zkontrolovali i veci, kvuli kterym pacient neprisel. Rakovina prsou a kuze a vysoky krevni tlak jsou nebezpecne, tak bud rada, ze se ti na to Dr. Langerova podivala. S tim tlakem bys mela neco delat, protoze muzes dostat infarkt, mozkovou mrtvici, nebo ti muze znicit ledviny atd. Kez by vsichni lekari byli tak svedomiti, jako ta tvoje. Jestli si za to na ni chces stezovat, tak se krava, "za dobrotu na zebrotu". Mimochodem, Dr. Langerovou neznam a nikdy jsem o ni neslysel.
25. Březen 2007 - 15:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Kdo u toho nebyl,nepochopí.To byly jen samé rozkazy a příkazy,připadala jsem si,jak na vyšetření ve věznici,z toho důvodu toto vyšetření nechápu jako záslužný čin lékařky,spíše jako zostuzení.
25. Březen 2007 - 16:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Radek (anonym)
Mudr. Langerova muze byt semetrika, ale lepsi dukladna semetrika, ktera ti muze zachranit zivot, nez mila lekarka, ktera se na tebe ani nepodiva. Jestli ti nevyhovuje, tak si najdi jinou, ale nekaz jeji svedomity pristup k pacientum tem, kterym to vyhovuje.
25. Březen 2007 - 16:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Nezlob se,ale ty máš týden chřipku a pak otravuješ na pohotovosti???Kolik bylo hodin??Proč jsi nešla ke svému obvodnímu,který má celou tvoji zdr.dokumentaci,zná tě a znáš i ty jeho??Asi by jsi musela čekat v čekárně,déle,než na pohovotosti,že???Pohotovost je pro akutní případy!!!!!
25. Březen 2007 - 18:08
Obrázek uživatele Návštěvník
BB (anonym)
Ta prsa ti určitě prohmatávala,protože mohla mít podezření na souvislost s tím mateřským znaménkem.Tvé nachlazení v ní určitě nevzbuzovalo tolik obav,jako možné zhoubné bujení.Také bych její přístup hodnotila jako velmi svědomitý.A jestli byla přísná?Možná právě proto,že otravuješ s rýmou na pohotovosti.
26. Březen 2007 - 12:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Kája (anonym)
Mám problém se svou lékařkou. Myslím si,že mi připisuje návštěvy a léky,které nejsou pro mne. Vím,že to dělá více pacientům.Chci jí to zarazit,poraďte jak Díky
27. Březen 2007 - 18:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Kájo, nech si poslat výpis z pojišťovny. Když se ti něco nebude zdát, tak se jich na to zeptej a ti už to s tvou dr. proberou.
27. Březen 2007 - 19:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Soňa (anonym)
Dobrý den, asi před měsícem jsem navštívila lékaře, aby mi předepsal brýle - v posledních měsících se mi zhoršil zrak a já doslova "mžourala". Paní doktorka mi brýle po bleskové prohlídce doporučila, ale po vyzvednutí mých prvních brýlí v optice jsem byla velmi překvapená, protože přes ně vidím velmi špatně. Nejvíce mi ale vadí to, že za brýle a kvalitní skla jsem zaplatila tisíce a teď mi brýle leží v pouzdře. Nejraději bych to reklamovala, ale optika nepochybila a reklamovat lékaře? :-) Poraďte, co s tím? Každopádně jsem velmi draze zaplatila za nedbalost a nepečlivost lékaře a platit za další pokus paní doktorky nehodlám.
2. Duben 2007 - 19:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Majka (anonym)
Soňa: Nechapu proc si myslite, ze lekar muze za to, ze vam v optice zhotovili spatne bryle prez ktere nevidite??? ..a jak vite, ze optika nepochybila???
3. Květen 2007 - 6:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Majka (anonym)
...doktor přeci brýle nepředepisuje, maximálně tě může poslat do optiky, kde ti oči přesně změří a případně ti udělají brýle přesně podle tvé vady!!!
25. Květen 2007 - 11:35

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama