26 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Štíhlí po 40?

10. Září 2018 - 0:11

Komentáře

Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Na Doktorce je spousta témat o hubnutí-ale většina přispěvatelů/elek jsou mladí lidé. Po 40 už tělo funguje přeci jen trochu jinak, proto zkusím nové téma. Ženy i muži nad 40, napište jak si udržujete váhu a ucházející figuru??? Diety, stravovací návyky, cviky,...???
17. Duben 2008 - 7:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Pajka (anonym)
Je to honička, udržet se v normě. Já zatím na žádný "recept" nepřišla, za poslední rok jsem se dost spravila. A přitom pohybu dost, žádné přejídání... Taky bych potřebovala poradit.
17. Duben 2008 - 14:59
Obrázek uživatele Návštěvník
venik (anonym)
Dobrý večer,určitě jde zhubnout v jakémkoliv věku,má tchýně je tomu příkladem,když oslavila 57.narozeniny rozhodla se schodit 20kg,chtěla 3kila měsíčně to je asi maximum kdy to jde ještě zdravě,hubla s různými dietami.Margitovka,večer po 5nejíst,podle krevní skupiny...vyzkoušela jich asi 5 protože jí žádná nesedla,vždy měla nějaké problémy.Zhubnout chtěla,ale ne aby z toho onemocněla,našly jsme spolu odborníka na hubnutí,který jí moc pomohl,po půl roce měla dole 18,5kg a opravdu jí to moc sluší,je to i vidět.Když jí viděla moje mamka,která přestala kouřit a místo cigaret jí sladké a cucá bonbony zkusila to také,mě je sice 24let,ale po těhu mi zůstalo 12kg radila jsem se také s odborníkem a po 4měs.se vejdu do původního oblečení:) DRŽET DIETY BEZ DOHLEDU NEMÁ SMYSL-to je heslo nás tří,které jsme zhubly:) Veniki.w"seznam.cz
20. Duben 2008 - 23:06
Obrázek uživatele Návštěvník
fredy (anonym)
dneska kynou i mladé holky,tak vo čem je řeč.všimněte si těch zadků a kluci kolem30let,dost velká břicha...tak proč až po40tce
21. Duben 2008 - 9:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Pajka (anonym)
Fredy souhlas. Jsou tlustý mladý holky, ale i čtyřicátníci a padestátníci.. Tohle je o tom, že když někdo NECHCE být tlustý, tak po té magické 40 už to jde trochu jinak, prostě změna metabolismu, tělo funguje jinak než ve 20.Všude je to zmiňované, a bohužel to je i pravda.
21. Duben 2008 - 10:11
Obrázek uživatele Návštěvník
máma (anonym)
40 let 174 cm 62 kg, nepřežírat se a hýbat se
21. Duben 2008 - 18:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Oslavila jsem už padesátku a s váhou nemám žádné problémy. Před 6 lety jsem trochu přibrala - při výšce 166 cm na 58 kg. Když mám tzv. "žrací období", tak přiberu třeba ještě i 1,5 kg. Ale pak když přestanu mlsat a přejídat se, tak to zase klesne. Myslím, že je to dáno hlavně geneticky(metabolismus) - k mému štěstí. Neboť kdyby moje kamarádka měla takový apetit jako já, už by se snad ani neunesla.Jinak aktivně nesportuji, pouze občas chůze.
21. Duben 2008 - 22:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Zdravím, také už mám padesátku za sebou a s váhou problém nemám ( 166 cm / 56 kg ). Je důležité se přiměřeně hýbat, v jídle se moc neomezuji, ale také se nepřejídám. Mám rychlý metabolismus. Sedavé zaměstnání kompenzuji pohybem.
21. Duben 2008 - 23:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Milena (anonym)
44 let, 1 dítě, sedavé zaměstnání. 170 cm, 62 kg Chce to sebekázeň, disciplinu a aspoň trochu pohybu. Nenávidím cvičení, z fitek je mi zle. Hodně chodím pěšky, ráda plavu.
22. Duben 2008 - 9:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Amálka (anonym)
Proč se sem chodíte chlubit,vyzábliny? Vůbec nevíte jaké to je,když člověk přibírá i po čerstvým vzduchu.Někdo má prostě smůlu a je to pro něho celoživotní boj!
22. Duben 2008 - 10:05
Obrázek uživatele Návštěvník
mamča (anonym)
Dá se, ale je to celoživotní dřina. Navíc v tomto věku většina žen má již děti a to přibere skoro každá, zpomaluje se metabolismus a většinou to zapříčiní i hormony a zdravotní potíže. Aby se váha vrátila na přijatelnou váhu, je nutné především úplně změnit životosprávu a přidat více pohybu. Při zaměstnání, péči o děti a zmlsaného a rozmazleného manžela toho času pro sebe žena moc nemá.
22. Duben 2008 - 10:52
Obrázek uživatele Návštěvník
Jaruš (anonym)
není to smůla, ale mnohdy genetická predispozice. Vidím jako velmi důležité také přijít na příčinu, doporučuji využít alternativní diagnostiku, někde není něco v pořádku. www.biolaz-oberon.wz.cz
22. Duben 2008 - 11:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
milá Amálko a s tebou souhlasící ženy, patřím mezi ty, kteří si udržují váhu stále stejnou. Paradoxně nejsilnější jsem byla před dětma. Mám tři. Nechlubím se. Tato diskuse je tu snad proto,aby ti, co to zvládly, pomohly a poradily těm, které to neumí. Akorát mi přijde, že na toto téma už toho byly napsány stohy. Změna jídelníčku, neomezovat se, ale jíst zdravě a hlavně se hýbat. Nemyslím tím jen běh, erobic - ale i rehabilitační cvičení, protahování, procvičení břišních svalů, jóga.......důležitá je pravidelná stolice. Bohužel stravovací návyky si neseme z domova, i postoj ke sportu a to nám mnohdy vnucuje vzorec, jak budeme vypadat. Tomu se musí člověk vzepřít, lepší je to ve dvojici, kdy se navzájem podpoříte. A nezanedbatelný fakt je i psychika, zjištění skutečné příčiny,souvislost s nějakýma obavama a ochrana před světem. Doporučuji také alternativní medicínu, homeopatii a především práci sama na sobě (nejen v té fyzické rovině)
22. Duben 2008 - 11:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Ylo (anonym)
Milé dámy, je mně více než padesát, mám dvě studující děti, manžela, stárnoucí rodiče a náročné zaměstnání. Čas na trochu pohybu si může najít každý, to jsou jenom výmluvy. Když jsem měla problémy s vyhřezlou plotýnkou a chodila jsem cvičit na rehabilitaci, každý si myslel, že "cvičit" musí rehab.pracovník :-)), ne ne musí každý sám :-)). No a tak je to i v životě, věk má na narůstající váze jen ten menší podíl ( výjimkou je obezita způsobená nemocí, ale to jen malé procento osob ). Tak milé dámy rada je jednoduchá příjem a výdej by měl být v rovnováze, jezme zdravěji, více ovoce a zeleniny a hlavně to chce dostatek pohybu, není to o čase, ale o výmluvách, ty si umíme najít každá:-)) Zkuste se jít na půlhodinky ptroběhnout, 2 x týdně, občas vynechat výtah, jít kus pěšky, uvidíte, kila půjdou dolů samy, bez drastických a nesmyslných diet. Zdravím Y.
22. Duben 2008 - 11:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Linda (anonym)
Ylo, gratuluju Ti a závidím, přesto si ale dovolím nesouhlasit - stačí menší hormonální porucha, nemocná štítná žláza, nebo nějaké léky, které nesedly, a váha letí nahoru jako blázen. Souhlasím s Tebou, hýbat se a nepřežírat se by měly všechny věkové kategorie, ale vždycky to tak jednoduché není...
22. Duben 2008 - 12:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Pajka (anonym)
Já bohužel také nesouhlasím. Sportuju skoro každý den, nijak se nepřejídám, tuk v jídle minimální... Přesto jsem za poslední rok nabrala skoro 10 kg. Zintenzivnila jsem pohyb, ale kila dolů prostě nejdou. Postava je celkem vysportovaná a pevná, ale ta nešťastná váha!
22. Duben 2008 - 12:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Anna (anonym)
Taky si myslím,že některé hubeňourky se sem chodí jen chlubit.V přechodu už metabolismus nefunguje jak by měl.Aspoň u většiny žen.Jím polovinu co dřív,pohybu mám spoustu a přibrala jsem 10 kilo.
22. Duben 2008 - 12:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Naďa (anonym)
Dovolluji si nesouhlasit.Celý život si udržuju štíhlou postavu hlavně sportem a nejím po 17.hod.Bohužel mě kolem 50.let postihla chronická střevní nemoc.V její akutní fázi mohu jíst jen samá nezdravá jídla a kila letí nahoru.Nesmím ovoce a zeleninu,celozrnné výrobky,prostě vše co je základem zdravého jídelníčku.Přesto sportuji.Moje váha je 63kg při164cm výšky.Na tu námahu to není nic moc.Je mně 55let.Pokud slouží zdraví je to brnkačka,horší když přestane,přesvědčila jse se na vlastní kůži.Zdravím
22. Duben 2008 - 17:16
Obrázek uživatele Návštěvník
Milena (anonym)
Ahoj Amálko! Jestli mezi ty vyzábliny počítáš i mne - viz můj příspěvek "22. 4. 2008 09:55:02, Milena", tak se pleteš. Nejsem vyzáblá. Prostě jen štíhlá. Mám v práci kolegyni. Je jí 50 let, rozvedená, 2 děti, měří 152 cm a váží 82 kg. Co ji znám (cca 1 rok), tak stále vykládá jak musí držet dietu, jak chodí 2x týdně cvičit Pilátes. Jen o tom kecá. Téma hubnutí je její životní koníček. Dietu drží tak maximálně půl dne a večer to nevydrží na vyluxuje lednici. A ráno zase začne s dietou a vede nekonečné unavující řeči o dietách a hubnutí. Když chci hubnout, musím si ujasnit, jestli to OPRAVDU chci a jsem ochotná pro to něco udělat. A nebo jestli o tom budu jen kecat a vesele kynout dál. Je mi jasné, že všichni být štíhlí nemůžou. Ale zhubnout na přijatelnou váhu může každý. Buď sám, nebo s pomocí lékaře, dietologa a já nevím koho ještě, ale musím opravdu chtít. Když se chce, jde všechno.
22. Duben 2008 - 19:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Ylo (anonym)
Milé dámy, můj příspěvek patřil především těm zdravým. Tímto se omlouvám všem, kteří mají zdravotní problémy, bojují s nimi a tím pádem i se svojí hmotností. Velká škála léků způsobuje nepřiměřené tloustnutí, totéž platí např.i o afunkci štítné žlázy. Všem přeji, ať své problémy překonáte, zdraví je nejdůležitější a nějaké to kilo navíc je zanedbatelné.
23. Duben 2008 - 0:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
A nezanedbatelný fakt je i psychika, zjištění skutečné příčiny,souvislost s nějakýma obavama a ochrana před světem. Doporučuji také alternativní medicínu, homeopatii a především práci sama na sobě (nejen v té fyzické rovině) Dokonce si myslím, že to je největší příčina nadváhy. Z pohledu etikoterapie je nadváha obrana před světem, uměle vytvořená ochrana. Více o tom najdete v různé literatuře, zabývající se skutečnými příčinami nemocí. To souvisí právě i se zmiňovanou poruchou štítné žlázy a podobně.
23. Duben 2008 - 12:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Huby-Nuby (anonym)
Mam 41 let, dve deti, vzdy jsem byla hubena, mam 48 kg pri vysce 164 cm, mala prsa, mali zadek, ouzky boky. Vypadam aspon deset let mladsi, ale mne to stve. Jim vsechno, i v noci, jsem zdrava ale ne priberu proste, mne asi ani prechod nepomuze...
5. Listopad 2008 - 23:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Ella (anonym)
Mam 41 let, dve deti, vzdy...Tak to buď ráda, co by za to ostatní daly...
27. Listopad 2010 - 21:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Fany (anonym)
Milé dámy, je mně více...Jejda, to by byla nádhera, kdyby to bylo takhle jednoduchý...
27. Listopad 2010 - 22:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Mary (anonym)
Mám už desítky let skoro stejnou váhu, plus mínus 3 kg, Je mi dost přes padesát a tu váhu mám po narození dětí. V mládí jsem bývala mnohem baculatější než teď, kdy mám 63 kg. Ráno popíjím litr zeleného čaje,pak jím bohatou snídani, oběd se zeleninou, večeři skromnou. Źádné svačinky a zobání mezi hlavním jídlem.Přísně jen 3x denně jíst.
28. Listopad 2010 - 1:16

Přidat komentář

Reklama

Reklama